Aktualności

Łzy. Podziękowania. I pożegnanie na zawsze

Łzy. Podziękowania. I pożegnanie na zawsze

Łzy, wspomnienia, podziękowania. I pożegnanie na zawsze

Foto: Adam Warżawa / PAP | Video: Fakty TVN
Łzy, wspomnienia, podziękowania. Kondukt przejdzie ulicami Gdańska, odwiedzając miejsca szczególnie ważne dla prezydenta Pawła Adamowicza, m.in. I Liceum Ogólnokształcące, którego absolwentem był prezydent. Gdańszczanie będą towarzyszyć swojemu prezydentowi w ostatniej drodze do Bazyliki Mariackiej i pożegnają się na zawsze w sobotę w południe. Więcej o organizacji pogrzebu w "Faktach" TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Teczka, która wstrząsnęła PiS

  Teczka, która wstrząsnęła PiS

  Teczka tajnego współpracownika o pseudonimie "Ryszard" zawiera jego pisemne zobowiązanie do współpracy i donosy, jakie składał komunistycznej bezpiece. Jej odtajnienie budzi pytanie, czy Jarosław Kaczyński rzeczywiście - jak twierdzi - nic nie wiedział o przeszłości Kazimierza Kujdy, jednego z najbliższych współpracowników. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Prezes Zabłocki przechodzi w stan spoczynku

  Prezes Zabłocki przechodzi w stan spoczynku

  Stanisław Zabłocki, prezes Izby Karnej Sądu Najwyższego, poinformował Pierwszą Prezes Małgorzatę Gersdorf, że 20 lutego przechodzi w stan spoczynku. Jako motyw swej decyzji podał wejście w życie zmian wprowadzonych w regulaminie SN - przekazał w poniedziałek Sąd Najwyższy. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Macierewicz ujawnił tajne informacje?

  Macierewicz ujawnił tajne informacje?

  Antoni Macierewicz, podsumowując w Sejmie w 2016 roku rządy Platformy Obywatelskiej, upublicznił informacje niejawne - poinformował Krzysztof Brejza z PO. Poseł wysłał do ministerstwa obrony pytania w sprawie kwestii poruszonych w czasie tamtego wystąpienia i otrzymał odpowiedź resortu. Teraz zapowiada, że złoży w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kleszcze już ruszyły na żer

  Kleszcze już ruszyły na żer

  Kilka stopni na plusie przez kilka dni wystarczyło, by się uaktywniły i ruszyły na żer. Kleszcze atakują i zwierzęta, i ludzi. Łagodne zimy - mówią eksperci - mogą powodować wcześniejszą aktywność tych pasożytów. I właśnie teraz, w połowie lutego, zanotowano pierwsze przypadki kleszczy. O tym, gdzie je spotkać najłatwiej i jak się przed nimi chronić, w materiale Marzanny Zielińskiej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Byłaby to kolejna instytucja kultury, która traci niezależność"

  "Byłaby to kolejna instytucja kultury, która traci niezależność"

  Chodzi nie tylko o osobę dyrektora. Nie tylko o samo Muzeum POLIN. Chodzi przede wszystkim o niezależność kultury. Czy rzeczywiście jest tak, że skoro muzeum "zostało wybudowane za polskie pieniądze", to państwo "powinno mieć wpływ na to, co jest tam wystawiane"? Opozycja nie ma wątpliwości: po teatrach we Wrocławiu, krakowskim Starym Teatrze, po Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Muzeum POLIN jest kolejną instytucją, na którą minister Gliński chciałby mieć wpływ. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Premier w objeździe. "Polacy już się nie dają nabrać"

  Premier w objeździe. "Polacy już się nie dają nabrać"

  Premier Morawiecki lubi kontakt z ludźmi - tak Ryszard Czarnecki z PiS tłumaczy decyzję premiera o wyruszeniu w Polskę z przekazem, dotyczącym tzw. "piątki Morawieckiego". 300 dni od zaprezentowania programu, szef rządu odwiedza trzy województwa - mazowieckie, świętokrzyskie i małopolskie. Premier mówił, że jego spotkania mają posłużyć przedstawieniu Polakom "sprawozdania" z wykonanych prac. Opozycja jednak pyta o to, czy to już nie początek kampanii wyborczej i o skuteczność programów rządu. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Pośpieszna wycinka drzew na Mierzei Wiślanej

  Pośpieszna wycinka drzew na Mierzei Wiślanej

  Prace nad przekopem Mierzei Wiślanej ruszyły z kopyta, na miejscu pojawił się ciężki sprzęt, który wycina drzewa. Władze twierdzą, że decyzja wojewody o rozpoczęciu przekopu ma "rygor natychmiastowej wykonalności", stąd taki pośpiech. Decyzji sprzeciwiają się ekolodzy, trwa procedura odwoławcza, a Komisja Europejska apeluje o wstrzymanie prac i przypomina: obszar, na którym planowany jest kanał to teren Natura2000, objęty ochroną. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Zegarek", który może uratować życie

  "Zegarek", który może uratować życie

  Wygląda jak zegarek, ale to o wiele bardziej skomplikowane urządzenie. Może uratować życie. Wyłapie przyspieszony puls, zareaguje po upadku i samo skontaktuje się z numerem alarmowym. Tak właśnie uratowało panią Barbarę, która po zatorze otarła się o śmierć. Dlatego urządzenie, przeznaczone dla seniorów, testują kolejne miasta. Łódź - na masową skalę. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Awantura o dyrektora Muzeum POLIN

  Awantura o dyrektora Muzeum POLIN

  "Minister Gliński postanowił pożegnać prof. Dariusza Stolę. Nie przedłużył mu kontraktu" - poinformował na Twitterze Bogdan Zdrojewski, były minister kultury i dziedzictwa narodowego. To właśnie Zdrojewski powołał prof. Stolę na dyrektora muzeum w 2014 roku. Pod jego nadzorem muzeum doczekało się wielu wystaw i nagród, stało się miejscem ważnych debat i wydarzeń kulturalnych. Tylko w 2018 roku odwiedziło je 670 tys. zwiedzających. Dlatego decyzja ministra wzbudziła wiele komentarzy. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Superświęta nie będzie. Pomysł wycofany

  Superświęta nie będzie. Pomysł wycofany

  W czerwcu w Polsce nie będzie najdłuższego święta na kuli ziemskiej. Pani senator Platformy, która wymyśliła dziewięciodniowe Dni Wolności, mające uczcić jednym superświętem wszystkie przypadające w tym roku rocznice, wycofała swój projekt. Dlaczego? Bo wszyscy się z niej śmiali. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w niedzielę o 18:15 w TVN24.

  czytaj więcej »
 • Niepewny lód

  Niepewny lód

  Termometry w niektórych miejscach wskazują nawet 10 stopni Celsjusza, ale na rzekach i jeziorach cały czas zalega warstwa lodu. Ratownicy wodni apelują, by nie wchodzić na lód, ale niestety niektórzy lekceważą ostrzeżenia. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • SLD dołączy do Koalicji Europejskiej?

  SLD dołączy do Koalicji Europejskiej?

  W sobotę w Warszawie odbędzie się konwencja SLD, na której władze Sojuszu mają zdecydować o tym, czy przed wyborami do Parlamentu Europejskiego dołączą do szerokiej Koalicji Europejskiej. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix