Aktualności

Komentarze po decyzji Komisji Europejskiej

Komentarze po decyzji Komisji Europejskiej

Komentarze po decyzji Komisji Europejskiej

Foto: tvn24 | Video: Fakty TVN
Komisja Europejska skarży Polskę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w związku z ustawą o Sądzie Najwyższym. I chce, by sędziowie zajęli się sprawą w trybie przyspieszonym. Wyrok może zatem zapaść nawet w ciągu kilku tygodni. Co zrobią z nim rządzący? O tym dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Wygrał "dzban". To nie tylko naczynie

  Wygrał "dzban". To nie tylko naczynie

  Kto nie wie, co to "masny", albo "prestiżowy", ten dzban. W tym krótkim i może trochę dziwnym zdaniu są trzy najpopularniejsze młodzieżowe słowa roku 2018. W tym roku bezapelacyjnie wygrał "dzban". Nie chodzi oczywiście o naczynie na wodę. A o co chodzi? To wytłumaczy Maciej Mazur w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Gdańszczanie oczekują prawdy"

  "Gdańszczanie oczekują prawdy"

  Sprawę ks. Jankowskiego trzeba zbadać ze względu na dobro ofiar i Kościoła. Wierni mają prawo wiedzieć, jakie są fakty - powiedział koordynator Konferencji Episkopatu Polski ds. ochrony dzieci i młodzieży ojciec Adam Żak. Z takiego stanowiska cieszy się prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Rada miasta Gdańska odrzuciła wniosek klubu Koalicji Obywatelskiej ws. pozbawienia ks. prałata Henryka Jankowskiego tytułu honorowego obywatela miasta, ale - jak powiedział prezydent - "gdańszczanie są całą sprawą bardzo dotknięci i bardzo ją przeżywają". Jak dodał, mieszkańcy miasta "oczekują prawdy" i "bardzo źle odniosą się do sytuacji, kiedy po powiedzeniu 'tak, jesteśmy gotowi' nie nastąpią dalsze kroki". Więcej o sytuacji w Gdańsku w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Policja w domach dziennikarzy. Żądali nagrań

  Policja w domach dziennikarzy. Żądali nagrań

  Policja w domach dziennikarzy OKO.press. Dzień po tym, gdy dziennikarze zarejestrowali akcję aktywistów przeciwko agresji Rosji na Ukrainę. Aktywiści weszli na scenę w trakcie koncertu chóru Aleksandrowa w Bydgoszczy. Dziennikarze to sfilmowali, a policjanci domagali się od nich wydania nagrań. Policja twierdzi, że akcja nie była żadnym zamachem na wolność dziennikarzy, a miała związek z prowadzoną sprawą. Redakcja OKO.press zapowiedziała już, że złoży zażalenie na te interwencje. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Puste sale, zdejmowane wokandy. Paraliż sądów

  Puste sale, zdejmowane wokandy. Paraliż sądów

  Puste sale sądowe, zdejmowane wokandy. Pracownicy sądów chcą więcej zarabiać, ale ministerstwo sprawiedliwości ma twarde stanowisko. Protokolanci, referendarze czy asystenci sędziego zgodnie z prawem nie mogą oficjalnie strajkować, skorzystali więc ze zwolnień lekarskich. Teraz sądy mają duży problem - we Wrocławiu, Rzeszowie i wielu innych miastach rozprawy zostały odwołane. O kolejnym dniu paraliżu sądów w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Policjanci winni bicia i szarpania staruszki

  Policjanci winni bicia i szarpania staruszki

  Podczas interwencji bili i szarpali 82-letnią kobietę. Dziś funkcjonariusze usłyszeli wyrok. Policjanci zostali skazani, ale do więzienia nie trafią. O szczegółach tej sprawy dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Roberta Jałochy.

  czytaj więcej »
 • Co z promem zapowiadanym przez Morawieckiego?

  Co z promem zapowiadanym przez Morawieckiego?

  Posłowie Platformy zamierzają podsumować obietnice PiS dotyczące odbudowy przemysłu stoczniowego. To reakcja na list związkowców Stoczni "Gryfia", gdzie miała rozpocząć się budowa zapowiadanego przez Mateusza Morawieckiego polskiego promu. W liście otwartym piszą, że firma nie ma pieniędzy na jakiekolwiek budowy, a jej majątek jest w rozsypce. Więcej o sprawie dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Rostowski przed komisją do spraw VAT

  Rostowski przed komisją do spraw VAT

  Komisja śledcza do spraw VAT w poniedziałek przesłuchuje byłego ministra finansów za rządów PO-PSL, Jacka Rostowskiego. Jest zupełnie niedopuszczalne twierdzenie, że luka VAT w latach 2008-2015 wyniosła 300 miliardów złotych. Po drugie, że luka VAT to oszustwa, a szczególnie oszustwa zorganizowane. Po trzecie, że luka VAT wzrosła za rządów Platformy Obywatelskiej. Po czwarte, że rząd Platformy Obywatelskiej kierował, zezwalał lub w jakikolwiek sposób tolerował oszustwa VAT. I także, niedopuszczalne i nieprawdziwe jest twierdzenie, ze sytuacja VAT poprawiła się po 2015 roku na skutek działań rządu Prawa i Sprawiedliwości - mówił Rostowski przed komisją śledczą. Więcej o przesłuchaniu byłego ministra dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Burza po słowach Ziobry

  Burza po słowach Ziobry

  Fala oburzenia po wypowiedzi ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o pobiciu byłego szefa KNF. Opozycja mówi, że wypowiedzią o Kwaśniaku stracił moralne prawo do piastowania swojego urzędu. Więcej o tym dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kierowca nie ustąpił karetce. A dziecko czekało na przeszczep

  Kierowca nie ustąpił karetce. A dziecko czekało na przeszczep

  Kierowca busa na autostradzie A4 nie ustąpił pierwszeństwa karetce transplantacyjnej, która na sygnale jechała z sercem do przeszczepu dla dziecka. - Te sześćdziesiąt sekund było bardzo długie dla dziecka, które czkało na serce i dla kierowcy, który miał to serce dostarczyć - mówi Katarzyna Cisło z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Policjanci zapowiadają, ze postarają się znaleźć osobę, która prowadziła busa i skierować sprawę do sądu. Co może grozić za taki występek na drodze? O tym w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Słowa Ziobry o Kwaśniaku "przekroczeniem granicy niegodziwości"

  Słowa Ziobry o Kwaśniaku "przekroczeniem granicy niegodziwości"

  - Być może Wojciech Kwaśniak został zaatakowany, bo Komisja Nadzoru Finansowego przez lata rozzuchwalała przestępców - mówi minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, pytany o zatrzymanie człowieka, który tropił aferę w SKOK Wołomin, a cztery lata temu został brutalnie pobity. O zlecenie pobicia został oskarżony członek władz SKOK Wołomin. Politycy opozycji są zaszokowani tą wypowiedzią. Tomasz Siemoniak pisze: "to przekroczenie granicy partyjniactwa i niegodziwości" i dodaje: "niesłychana sytuacja nawet jak na PiS". Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • A po marszu polska kiełbaska narodowa?

  A po marszu polska kiełbaska narodowa?

  Od marszu niepodległości minął miesiąc, a dopiero teraz wyszła bardzo ciekawa historia o tym, jak grupa patriotów wybrała się na kiełbaski. Patrioci zapragnęli naszej wędliny narodowej, więc w tym celu udali się do Żabki, gdzie nakradli kiełbas pełne kieszenie. Co właściciele sklepu odkryli po marszu i próbowali jakoś wpłynąć na młodych Polaków, apelując do ich patriotyzmu i uczciwości. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w niedzielę o 18:15 w TVN24.

  czytaj więcej »
 • Trwa "weekend cudów". Podarki dla 17 tysięcy rodzin

  Trwa "weekend cudów". Podarki dla 17 tysięcy rodzin

  Rozpoczął się finał Szlachetnej Paczki - samochody z prezentami wyjechały do tysięcy potrzebujących rodzin. Prezenty po całej Polsce rozwożone będą do późnych godzin w niedzielę. Trafią do prawie 17 tys. rodzin. Mimo ponurej, deszczowej pogody, w magazynach Szlachetnej Paczki w Krakowie i w Warszawie panuje radosna, świąteczna atmosfera. Gra muzyka, a wolontariusze z zapałem pakują do samochodów paczki dla kolejnych rodzin. - Rozpoczął się weekend cudów, ta nazwa nie jest na wyrost - mówi prezes Szlachetnej Paczki Joanna Sadzik. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Warszawa nie strzela, Bąbel zadowolony

  Warszawa nie strzela, Bąbel zadowolony

  "Podczas imprezy sylwestrowej organizowanej przez miasto Warszawa nie będzie pokazu głośnych fajerwerków" - poinformował na Twitterze prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. "Bąbel wygląda na zadowolonego" - dodał prezydent stolicy, dołączając zdjęcie ze swoim psem. Jakie miasta w tym roku świętują nadejście Nowego Roku bez fajerwerków? O tym w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Prezydent Austrii sobie poradził

  Prezydent Austrii sobie poradził

  Prezydent Austrii - w trosce o dobry klimat - na szczyt w Katowicach wybrał się pociągiem. Niestety! Na dworcu w Wiedniu okazało się, że - co za pech - zepsuł się wagon pierwszej klasy, no i kolej podstawiła dwójkę. Prezydent nie stracił jednak dobrego humoru i wszystkich zaprosił na krótką konferencję do Warsu. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w sobotę o 15:15 i niedzielę o 18:15 w TVN24.

  czytaj więcej »
 • Tragiczny wypadek autokaru

  Tragiczny wypadek autokaru

  Autokar, którym podróżowało 51 osób, przewrócił się na drodze S3 pod miejscowością Sucha Górna w powiecie polkowickim na Dolnym Śląsku. Jedna osoba zginęła na miejscu. 24 zostały przewiezione do szpitali. Kierowca pojazdu został zatrzymany. O drogowym dramacie i możliwych zarzutach dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Roberta Jałochy.

  czytaj więcej »
tvnpix