Aktualności

Kolejny generał odchodzi. "Wojsko będzie obezwładnione kadrowo"

Kolejny generał odchodzi. "Wojsko będzie obezwładnione kadrowo"

Kolejny generał odchodzi. "Wojsko będzie obezwładnione kadrowo"

Foto: Fakty TVN | Video: Fakty TVN
Szef Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych, generał Jerzy Gut złożył dymisję. To kolejna rezygnacja na wysokim szczeblu w polskiej armii. Wieczorem MON w komunikacie podało, że na stanowisku zastąpi go generał Wojciech Marchwica. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Kolejne medyczne grupy zawodowe dołączają do protestu

  Kolejne medyczne grupy zawodowe dołączają do protestu

  Technicy, pielęgniarki, fizjoterapeuci, dietetycy - kolejne zawody medyczne dołączają do protestu lekarzy rezydentów i wyliczają problemy w ochronie zdrowia, z jakimi muszą zmierzyć się rządzący. Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł obiecał, że projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej będzie dostępny wkrótce. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Marka Nowickiego

  czytaj więcej »
 • Lekarze z kolejnych miast dołączają do protestu

  Lekarze z kolejnych miast dołączają do protestu

  Do trwającego już osiemnastą dobę protestu głodowego lekarzy rezydentów, dołączyli przedstawiciele zawodów medycznych z Łodzi. - Uznaliśmy, że czas rozpalić kraj i stworzyć protesty również poza Warszawą - mówił Jan Czarnecki, jeden z rezydentów. We wtorek do protestujących dołączyli medycy ze Szczecina. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Marka Nowickiego.

  czytaj więcej »
 • Wybuch gazu w Szczecinie

  Wybuch gazu w Szczecinie

  W czwartek po godzinie 5. rano w jedynym z bloków przy ulicy Gdyńskiej w Szczecinie doszło do wybuchu gazu. Ewakuowano 25 osób. Jedna osoba trafiła do szpitala. Ma poparzone 60 proc. powierzchni ciała. Wcześniej w budynku było pogotowie gazowe. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Morderstwo na obrzeżach Warszawy

  Morderstwo na obrzeżach Warszawy

  Spokojna rodzina, zamknięte osiedle na obrzeżach Warszawy i tragedia, jakiej się nikt nie spodziewał. 24-letni mężczyzna zamordował rodziców na oczach młodszego rodzeństwa. Szczegóły dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Dariusza Łapińskiego.

  czytaj więcej »
 • "Dramat polityki zagranicznej" kontra "przemyślana decyzja"

  "Dramat polityki zagranicznej" kontra "przemyślana decyzja"

  Prezydent Turcji był we wtorek z oficjalną wizytą w Polsce. Po tureckim puczu, Polska jako pierwszy kraj Unii Europejskiej zaprosiła Erdogana na wizytę. - To dramat polskiej polityki zagranicznej - ocenia wizytę część polityków opozycji. - To przemyślana decyzja - mówią inni politycy. Więcej komentarzy dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Protest lekarzy nie eskaluje?

  Protest lekarzy nie eskaluje?

  Głodówka lekarzy - dzień siedemnasty. Rezydenci zmieniają miejsce protestu, ale nie zmieniają postulatów. Niezmienna jest też ich determinacja. Zwłaszcza że do strajku dołączają inne zawody medyczne i inne miasta. Od wtorku siedem osób głoduje w Szczecinie. Co na to rządzący? Według marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego nie ma żadnej eskalacji protestu. Szczegóły dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Prymas Polski: kto pójdzie na manifestację antyuchodźczą, będzie suspendowany

  Prymas Polski: kto pójdzie na manifestację antyuchodźczą, będzie suspendowany

  - Ja staram się mówić wyraźnie, że chrześcijanin nie może zamknąć się przed uchodźcą - mówił w rozmowie z "Tygodnikiem Powszechnym" prymas Polski i ordynariusz archidiecezji gnieźnieńskiej arcybiskup Wojciech Polak. Dodał, że jeśli usłyszy, "że w Gnieźnie odbywa się jakaś manifestacja antyuchodźcza i że na to wybierają się jego księża" to każdy z nich "będzie suspendowany". Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Minister Szyszko w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości

  Minister Szyszko w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości

  W Puszczy Białowieskiej ekolodzy, w Luksemburgu minister Szyszko. Szef resortu środowiska został wysłuchany przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości. Składał tam wyjaśnienia w sprawie zakazu wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej. Jak mówił, wykazał na czym polega niezrozumienie ze strony Komisji Europejskiej w tej sprawie. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Prezydent Turcji z wizytą w Polsce

  Prezydent Turcji z wizytą w Polsce

  Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan w Polsce. - Wizyta w Warszawie jest w ogromnym stopniu związana ze współpracą gospodarczą - podkreślał na konferencji prasowej Andrzej Duda dodając, że podpisano pięć ważnych umów międzyrządowych. O szczegółach wizyty dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix