Aktualności

Kolejni kandydaci do nowej KRS

Kolejni kandydaci do nowej KRS

Kolejni kandydaci do nowej KRS

Foto: tvn24 | Video: Fakty TVN
Trwa proces wyłaniania kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa i im więcej o nich wiadomo, tym większe są kontrowersje. Spośród 11 ujawnionych przez kancelarię Sejmu osób osiem ma jakieś powiązania ze Zbigniewem Ziobrą. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • "Nie rezygnuj". Apele do Owsiaka

  "Nie rezygnuj". Apele do Owsiaka

  Trudno się dziwić Jurkowi Owsiakowi, że w takiej sytuacji chce zrezygnować z przewodzenia Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Po ataku na Pawła Adamowicza na scenie WOŚP jest w żałobie i emocjonalnie poraniony. Ale wspólnota WOŚP, którą stworzył, nie pozwala mu odejść. W internecie trwa wielka akcja #MuremZaOwsiakiem. Do siedziby WOŚP przychodzą ludzie z wyrazami wsparcia i prośbami: nie rezygnuj. Apelują przedstawiciele innych fundacji, ludzie kultury, ludzie Kościoła. Więcej w materiale Katarzyny Kolendy-Zaleskiej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Zastępczyni Adamowicza zostanie komisarzem w Gdańsku. "Przyjęłam propozycję"

  Zastępczyni Adamowicza zostanie komisarzem w Gdańsku. "Przyjęłam propozycję"

  Aleksandra Dulkiewicz, dotychczasowa zastępczyni prezydenta Pawła Adamowicza, będzie komisarzem Gdańska do czasu wyboru nowego prezydenta miasta. - Przyjęłam propozycję szefa KPRM Michała Dworczyka i wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha dotyczącą objęcia funkcji komisarza w Gdańsku - powiedziała. Zaznaczyła, że formalności - m.in. dotyczące wygaszenia mandatu prezydenta Adamowicza - związane z objęciem przez nią obowiązków komisarza trochę potrwają. Poinformowała też, że od wtorku do dnia pogrzebu, który prawdopodobnie odbędzie się w sobotę, w Gdańsku będzie obowiązywać żałoba. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Atak na prezydenta Gdańska

  Atak na prezydenta Gdańska

  W niedzielę wieczorem prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem na scenie WOŚP podczas wieczornego "Światełka do Nieba" w tym mieście. Na miejscu był reanimowany, potem został przewieziony do szpitala, gdzie był operowany. Napastnik to 27-letni mieszkaniec Gdańska z przestępczą przeszłością. Dzisiejsze wydanie "Faktów" TVN 19:00 zostanie w całości poświęcone temu tragicznemu wydarzeniu.

  czytaj więcej »
 • Wyprawa do zasypanych schronisk

  Wyprawa do zasypanych schronisk

  W Tatrach sytuacja się poprawia, ale warunki wciąż są trudne. Reporter "Faktów" TVN Robert Jałocha sprawdził, jak trudno jest dotrzeć do Doliny Pięciu Stawów, gdzie znajdują się częściowo odcięte od świata schroniska. O szczegółach tej wyprawy dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Konwencja partii Jarosława Gowina

  Konwencja partii Jarosława Gowina

  Konwencja partii Jarosława Gowina bez prezesa PiS. Jarosław Kaczyński nie dojechał - jak tłumaczyli organizatorzy - z powodów zdrowotnych. A na konwencji było sporo o cenach prądu. Jarosław Gowin i Jadwiga Emilewicz proponują program Energia plus, czyli zwiększenie dostępu Polaków do uruchamiania własnych instalacji energii odnawialnej - dla siebie i na sprzedaż. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • 27. Finał WOŚP

  27. Finał WOŚP

  Po raz pierwszy zagrała w 1993 roku. Dziś gra po raz 27. i nie zamierza przestać. W tym roku pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha". W zbieraniu pieniędzy uczestniczy ponad 1700 sztabów w całej Polsce i kilkadziesiąt kolejnych w różnych zakątkach świata. Na ulice z puszkami ruszy 120 tysięcy wolontariuszy. O wielkim finale wielkiego przedsięwzięcia dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Tak WOŚP wygląda z drugiej strony kamery

  Tak WOŚP wygląda z drugiej strony kamery

  Pięć kilometrów przewodów, wplecionych w konstrukcję. Chodzi o to, żeby każdy, kto w studiu będzie pracował nad relacją, miał dostęp do potrzebnych mu materiałów. Od kilku tygodni nad 27. Finałem WOŚP pracuje cały sztab ludzi. Od strony realizacji telewizyjnej to "niezwykłe wyzwanie". Tego dnia "jesteśmy wszędzie". O tym, jak przebiegają przygotowania do tego, by jak najlepiej zrealizować relację i jak najpełniej pokazać ten niezwykły dzień w całej Polsce i na świecie - o tym w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Państwo świeckie, ale jakie?

  Państwo świeckie, ale jakie?

  Projekt ustawy o rozdziale Kościoła od państwa przygotowała Inicjatywa Polska, a przedstawiła go w niedzielę Barbara Nowacka. Projekt zakłada m.in. zniesienie finansowania z budżetu państwa lekcji religii, likwidację Funduszu Kościelnego, likwidację wszystkich komisji rządowo-kościelnych oraz wprowadzenie zasady, że księża i duchowni sami opłacają swe składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Rozgorzała dyskusja o tym, czy to potrzebny projekt i jak taki rozdział miałby być zrealizowany. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Już strzelają do dzików

  Już strzelają do dzików

  Ruszyły zbiorowe polowania na dziki. Odbywać się mają od soboty w każdy weekend do końca stycznia w pięciu województwach. Celem jest wybicie 30 tysięcy dzików do końca sezonu łowieckiego, czyli do końca marca. Zgodnie z zaleceniem ministra środowiska Henryka Kowalczyka - myśliwi mają nie strzelać do ciężarnych loch i tych, które prowadzą młode. Decyzja o odstrzale dzików wywołała spore kontrowersje. Przeciw odstrzałowi protestowano m.in. w Szczecinie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Warszawie. W sprawie odstrzału dzików w Polsce głos zabrała także Komisja Europejska. Jej rzeczniczka, Anna-Kaisa Itkonen podkreśliła, że istnieją różne sposoby walki z ASF, począwszy od zwiększania wiedzy na ten temat, aż po działania związane z rolnictwem. - Sanitarny odstrzał dzików jest jednym ze środków walki z ASF pod warunkiem, że jest dokonywany w odpowiednim miejscu i w odpowiedni sposób - powiedziała. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Wielkie odliczanie do Finału WOŚP

  Wielkie odliczanie do Finału WOŚP

  Już tylko godziny do momentu, w którym mocniej zabiją miliony serc. Ale Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy można pomagać już teraz. Wielkie odliczanie do wielkiego Finału WOŚP dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Jarosława Kostkowskiego.

  czytaj więcej »
 • Wielki odstrzał dzików

  Wielki odstrzał dzików

  W gminach będą ogłoszenia, teren będzie oznakowany. Polowania na dziki będą, choć do ciężarnych loch i tych z młodymi strzelać nie wolno. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • ABW zatrzymała podejrzanych o szpiegostwo

  ABW zatrzymała podejrzanych o szpiegostwo

  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Polaka i Chińczyka podejrzanych o szpiegostwo - poinformował w piątek zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Maciej Wąsik. Sąd zdecydował o areszcie podejrzanych na trzy miesiące. Pekin cytowany przez agencję Reutera wyraził "zaniepokojenie" zatrzymaniem obywatela Chin. Więcej o sprawie dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix