Aktualności

Kataklizm na Majorce. Rozpoczęto szacowanie strat

Kataklizm na Majorce. Rozpoczęto szacowanie strat

Kataklizm na Majorce. Rozpoczęto szacowanie strat

Foto: Maria Traspaderne / PAP/EPA | Video: Fakty TVN
Po uderzeniu huraganu we Florydę prezydent Donald Trump ogłosił stan pogotowia, co umożliwia agendom federalnym udzielenie władzom stanowym i lokalnym pomocy w zwalczaniu skutków żywiołu. Po uderzeniu huraganu władze potwierdzają śmierć przynajmniej jednej osoby, kilkaset tysięcy gospodarstw domowych nie ma prądu. Również na Majorce rozpoczęło się usuwanie strat oraz ich szacowanie. Jak podają władze, w wyniku intensywnych opadów deszczu i powodzi, która nawiedziła hiszpańską wyspę w nocy z wtorku na środę zginęło co najmniej dziewięć osób, w dalszym ciągu poszukiwanych jest sześć innych. Wiele osób straciło też dach nad głową. Autonomiczny rząd Balearów poinformował, że opady należy uznać za bardzo rzadkie i wręcz "historyczne". Z szacunków hiszpańskiej agencji meteorologicznej wynika, że w ciągu zaledwie czterech godzin na Majorce spadło około 220 milimetrów deszczu. Więcej o kataklizmie, który nawiedził wyspę w "Faktach" TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Notre Dame do odbudowy. Katedrę badają śledczy

  Notre Dame do odbudowy. Katedrę badają śledczy

  Już prawie miliard euro udało się zebrać na odbudowę katedry Notre Dame. Pożar wybuchł w budynku w poniedziałkowy wieczór. Do katedry po raz pierwszy weszli policyjni śledczy - a architekci i historycy sztuki już spierają się o to, jak odbudować Notre Dame po gigantycznym pożarze. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Odbudujemy katedrę Notre Dame jeszcze piękniejszą"

  "Odbudujemy katedrę Notre Dame jeszcze piękniejszą"

  Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział we wtorek w transmitowanym na żywo orędziu do narodu, że zniszczona w wyniku pożaru paryska katedra Notre Dame zostanie odbudowana w ciągu pięciu lat. Podziękował strażakom i osobom oferującym wsparcie w odbudowie. Więcej dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Nauczyciele przed MEN

  Nauczyciele przed MEN

  Przed budynkiem MEN zebrało się w środę kilka tysięcy pracowników placówek oświatowych: przedszkoli, szkół podstawowych i liceów. Przynieśli ze sobą transparenty z napisami: "Nasza godność, nasza przyszłość", "Kto oświatę w Polsce psuje, ten na pałę zasługuje", "Edukacja moją pasją", i "Pracujemy z powołania, strajkujemy dla godności". Więcej dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Spór o logotyp "Solidarności"

  Spór o logotyp "Solidarności"

  Władze NSZZ "Solidarność" wycofały Europejskiemu Centrum Solidarności w Gdańsku zgodę na używanie znaku graficznego związku, z wyjątkiem znajdującej się w siedzibie ECS wystawy stałej. Dla władz Gdańska samo pismo i motywy za nim stojące są niezrozumiałe. Więcej dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Seria pytań w sprawie pieniędzy z OFE

  Seria pytań w sprawie pieniędzy z OFE

  Premier mówi o likwidacji Otwartych Funduszy Emerytalnych. Co to oznacza dla osób, które odkładały swoje oszczędności w ramach tego filaru? Czym dokładnie rożni się odkładanie pieniędzy w IKE lub w ZUS? Na te i inne pytania odpowiemy dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • W czwartek spotkanie rząd-nauczyciele

  W czwartek spotkanie rząd-nauczyciele

  Jeszcze rano premier mówił o okrągłym stole z nauczycielami po świętach. Jednak ZNP zawnioskowało o posiedzenie Rady Dialogu Społecznego w najbliższy czwartek. Szef KPRM zaproszenie przyjął. Co podczas tych rozmów uda się uzgodnić? Między innymi o tym dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Zmiany w 500 plus

  Zmiany w 500 plus

  Rząd przyjął projekt ustawy dotyczącej rozszerzenia programu Rodzina 500 plus na pierwsze dziecko - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Więcej o zmianach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Co dalej ze strajkiem nauczycieli?

  Co dalej ze strajkiem nauczycieli?

  Ósmy dzień strajku i pierwszy od lat egzamin ósmoklasistów. Prawie 380 tysięcy uczniów zmierzyło się z testem z języka polskiego. Minister ogłasza, że nie było zakłóceń. Nauczyciele apelują o dialog na temat podwyżek ich pensji. Więcej w "Faktach" o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Rząd zdradził plany na OFE

  Rząd zdradził plany na OFE

  Rząd ma nowy pomysł na emerytury. Chodzi o przekazanie środków z Otwartych Funduszy Emerytalnych na indywidualne konta emerytalne. W ten sposób do IKE i ZUS-u może trafić niemal 160 miliardów złotych z OFE. Premier zapowiada, że pieniądze, które trafią na indywidualne konta, będą dziedziczone. Więcej o planach rządu dziś w "Faktach" o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Jaka pogoda w święta?

  Jaka pogoda w święta?

  Wiosennie jest niemal w całym kraju, choć temperatura wciąż wiosenna nie jest. Minus pięć stopni Celsjusza było nad ranem w Lęborku, na Kasprowym Wierchu - minus sześć. Przymrozki będą się utrzymywać jeszcze przez dwie noce, ale synoptycy uspokajają - w święta będzie słonecznie i wyraźnie cieplej. Więcej w "Faktach" o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Wypadek na quadzie

  Wypadek na quadzie

  Dwóch nastolatków zjechało z drogi i z nieznanych przyczyn uderzyło quadem w drzewo. 16-latek i 19-latek trafili do szpitala. Nie wiadomo, który z mężczyzn prowadził pojazd i czy byli pod wpływem alkoholu. Więcej w "Faktach" o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix