Aktualności

Prezes PiS zapowiada: będzie skromniej

Prezes PiS zapowiada: będzie skromniej

Prezes PiS zapowiada: będzie skromniej

Foto: tvn24 | Video: Fakty TVN
- Ministrowie konstytucyjni, sekretarze stanu, którzy są politykami, zdecydowali się na przekazanie nagród, w terminie do połowy maja, do Caritas na cele społeczne - poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej. Jak dodał, "Komitet Polityczny PiS ustalił, że zostanie złożony do laski marszałkowskiej projekt obniżenia o 20 proc. pensji poselskich". Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Macieja Knapika.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Pytania o wybory. Czy ustawa rozwiąże problem?

  Pytania o wybory. Czy ustawa rozwiąże problem?

  Polska cały czas walczy z SARS-CoV-2, nie milkną jednak coraz głośniejsze pytania związane z wyborami prezydenckimi. Elżbieta Witek będzie mogła teraz zmienić termin z powodu epidemii. To zakłada ustawa przyjęta późnym wieczorem głosami PiS. Ale nie brakuje głosów, że zmiana wprowadzona jest zbyt późno, padają też pytania o to, jak zapewnić, by wybory były powszechne, równe, bezpośrednie i tajne. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Jak drony mogą pomóc w walce z SARS-CoV-2?

  Jak drony mogą pomóc w walce z SARS-CoV-2?

  Walka z epidemią COVID-19 trwa i przybiera różne formy. Służby na całym świecie sięgają po najnowsze technologie, by walczyć z koronawirusem. Czy w Polsce w tej walce mogą pomóc drony? O tym dziś w materiale Dariusza Prosieckiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Zanim sytuacja się poprawi, będzie dużo gorzej"

  "Zanim sytuacja się poprawi, będzie dużo gorzej"

  Na świecie trwa walka z koronawirusem. Od początku epidemii zakażenie SARS-CoV-2 wykryto u ponad 300 tysięcy Amerykanów. Największe ognisko znajduje się w Nowym Jorku, ale na wzrost liczby zachorowań przygotowuje się cały kraj. - To będzie najprawdopodobniej najtrudniejszy tydzień - przewiduje prezydent USA Donald Trump. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • #Koncertdlabohaterów. "Ludzie byli wzruszeni"

  #Koncertdlabohaterów. "Ludzie byli wzruszeni"

  Kilkudziesięciu artystów wzięło udział w specjalnym koncercie, organizowanym przez platformę Player.pl. W trakcie wydarzenia zbierane były środki na wsparcie pracowników ochrony zdrowia. W trakcie #koncertubohaterów udało się zebrać cztery miliony złotych, ale pieniądze wciąż można wpłacać. Artyści zagrali dla widzów bez wychodzenia z domów. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Ciężka sytuacja w Domu Pomocy Społecznej

  Ciężka sytuacja w Domu Pomocy Społecznej

  Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Tomczycach Marek Beresiński apeluje o ratunek - 61 podopiecznych i dziewięciu członków personelu jest zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Chorymi nie ma kto podawać lekarstw ani posiłków. W coraz większych kłopotach są także szpitale, bo 17 procent zakażonych to personel medyczny. Więcej na ten temat dziś w materiale Renaty Kijowskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Jak przeprowadzić korespondencyjne wybory?

  Jak przeprowadzić korespondencyjne wybory?

  W piątek klub Prawa i Sprawiedliwości złożył w Sejmie autopoprawkę do swego projektu ustawy w sprawie głosowania korespondencyjnego. Projekt zakłada, że w tegorocznych w wyborach prezydenckich możliwość głosowania korespondencyjnego będzie przysługiwać wszystkim wyborcom. Obawy ma jednak wiele grup pracowniczych, ale przede wszystkim listonosze. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Wyścig po szczepionkę

  Wyścig po szczepionkę

  Świat patrzy na ręce naukowcom i dopinguje ich, by jak najszybciej wynaleźć szczepionkę na wroga całej ludzkości: koronawirusa SARS-CoV-2. Więcej na ten temat dziś w materiale Jarosława Kostkowskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Zaskakująca propozycja Gowina

  Zaskakująca propozycja Gowina

  Wicepremier Jarosław Gowin sprzeciwia się organizowaniu wyborów prezydenckich 10 maja i przedstawia projekt zmian konstytucji. Zakłada on wydłużenie kadencji Prezydenta RP do 7 lat i pozbawienie go możliwości ubiegania się o reelekcję na ten urząd. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Ilu medyków zakażonych SARS-CoV-2?

  Ilu medyków zakażonych SARS-CoV-2?

  Ministerstwo Zdrowia nie podaje informacji o tym, ilu członków personelu medycznego w Polsce choruje na COVID-19. Dlatego spróbowaliśmy to ustalić. Więcej na ten temat dziś w materiale Katarzyny Górniak w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Spór o wybory prezydenckie

  Spór o wybory prezydenckie

  - Nie zajmujmy się wyborami, bo to nie jest czas, ani miejsce - stwierdziła kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska. Taki głos przeważa na opozycji. Tymczasem PiS chce wprowadzić głosowanie korespondencyjne dla wszystkich wyborców. Szczyt zachorowań dopiero przed nami, ale PiS nawet nie przebąkuje o przełożeniu wyborów prezydenckich. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Nowe ograniczenia w praktyce

  Nowe ograniczenia w praktyce

  Gdańsk i inne nadmorskie miasta zamykają wejścia na plaże. Jak nowe ograniczenia są przestrzegane w praktyce? Więcej na ten temat dziś w materiale Jana Błaszkowskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Izolacja a przemoc domowa

  Izolacja a przemoc domowa

  Czas spędzony w domu to trudne chwile dla dzieci będących ofiarą przemocy. Z powodu pandemii COVID-19 zamknięte są szkoły oraz świetlice. Dla wielu dzieci takie placówki to jedyne miejsca, gdzie mogą czuć się bezpiecznie. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Jak atakuje SARS-CoV-2?

  Jak atakuje SARS-CoV-2?

  Jakie skutki może wywołać w ludzkim organizmie atak koronawirusa, który atakuje płuca? W obrazie 3D pokaże to w swoim materiale Marek Nowicki w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Nowe dane o epidemii. Nowe ograniczenia

  Nowe dane o epidemii. Nowe ograniczenia

  W Polsce trwa walka z SARS-CoV-2. Pomimo wprowadzonych zakazów, koronawirus wciąż się rozprzestrzenia. Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali o wprowadzeniu kolejnych ograniczeń. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix