Aktualności

Izrael miał obiekcje? Szydło odpowiada Waszczykowskiemu

Izrael miał obiekcje? Szydło odpowiada Waszczykowskiemu

Izrael miał obiekcje? Szydło odpowiada Waszczykowskiemu

Foto: tvn24 | Video: Fakty TVN
Wicepremier Beata Szydło o polsko-izraelskich stosunkach. W "Jeden na jeden" była premier mówiła, że dobrze, żebyśmy mówili o wspólnej historii. Ale nie można zgadzać się na to, żeby dłużej sączyło się kłamstwo na temat udziału Polski w zbrodniach popełnianych na ludności żydowskiej. Odpowiedziała też byłemu ministrowi spraw zagranicznych, który mówił, że Izrael nie akceptował ustawy o IPN. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Echa wypowiedzi Morawieckiego

  Echa wypowiedzi Morawieckiego

  Już sam komunikat zamieszczony o 2 w nocy na rządowych stronach, tłumaczący intencje premiera, świadczy o tym, że słowa Mateusza Morawieckiego z Monachium stały się problemem. Tak dla rządu jak i dla polsko-izraelskich stosunków. Szczegóły dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Arlety Zalewskiej.

  czytaj więcej »
 • Nowa ustawa o jawności. RPO ostrzega

  Nowa ustawa o jawności. RPO ostrzega

  Nawet milion osób w Polsce będzie miało obowiązek składania oświadczeń majątkowych - alarmuje w TVN24 Adam Bodnar. Rzecznik Praw Obywatelskich ma poważne zastrzeżenia do projektu nowych przepisów. - To jest niebezpieczne z punktu widzenia prawa do prywatności, ale także z punktu widzenia bezpieczeństwa tych osób - ocenia. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Policja poszukuje sprawców napadu na właściciela kantoru w Piszu

  Policja poszukuje sprawców napadu na właściciela kantoru w Piszu

  Policja znalazła samochód, którym uciekali sprawcy piątkowego napadu na właściciela kantoru wymiany walut w Piszu. Wciąż poszukiwani są sami bandyci. Do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 17 przy ul. Rybackiej. Właściciel kantoru próbował wsiąść do samochodu z plecakiem, w którym znajdowały się pieniądze. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Jarosława Kostkowskiego.

  czytaj więcej »
 • Policjant szedł z żoną. Zobaczył, że ktoś prowadzi jego samochód

  Policjant szedł z żoną. Zobaczył, że ktoś prowadzi jego samochód

  Pewien policjant z Krakowa bardzo się zdziwił, gdy wracając w poprzedni weekend z żoną do domu zauważył, że mija ich jego własny samochód, kierowany przez nieznanego mu dżentelmena, w dodatku - sądząc ze stylu jazdy - kompletnie pijanego. No fakt. Ten złodziej nie miał ani szczęścia ani rozumu. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w TVN24 w sobotę o 15:15 i niedzielę o 18:15.

  czytaj więcej »
 • Problem ciężkich plecaków nie istnieje?

  Problem ciężkich plecaków nie istnieje?

  Minister edukacji Anna Zalewska mówi, że problem ciężkich plecaków nie istnieje. My wybraliśmy się do szkoły i znaleźliśmy prawdziwych rekordzistów, mimo że u dyrektorów na biurkach są odpowiednie przepisy, a w szkołach są szafki. Ile ważą tornistry uczniów i ile ważą słowa minister edukacji? O tym dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Katarzyny Górniak.

  czytaj więcej »
 • Rząd ma plan na wyższe emerytury

  Rząd ma plan na wyższe emerytury

  To ma być emerytalna rewolucja. Swój projekt prezentuje resort finansów i przesyła do konsultacji. Zakłada on, że od przyszłego roku powstanie Pracowniczy Plan Kapitałowy. W nowym programie każdy pracownik w firmie ma dodatkowo oszczędzać co najmniej 2 procent swojej pensji. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Premier Morawiecki z wizytą w Berlinie

  Premier Morawiecki z wizytą w Berlinie

  Chcemy dbać na całym świecie o to, by nie było kłamliwych stwierdzeń na tematy polskie - oświadczył w piątek premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel uczestniczyli w konferencji prasowej w Berlinie. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kolejne głosy w sprawie ustawy o IPN

  Kolejne głosy w sprawie ustawy o IPN

  Kolejne głosy w sprawie ustawy o IPN. Ambasador USA w Warszawie zapewnia, że rozumie iż Polska chce walczyć ze sformułowaniem "polskie obozy zagłady", ale dodaje, że "wolność słowa i edukacja to najlepsze antidotum na bolesne i nieprawdziwe słowa". Zmian w ustawie oczekuje instytut Yad Vaschem a także doradczyni prezydenta Andrzeja Dudy Zofia Romaszewska. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Premie dla prezydenckich ministrów

  Premie dla prezydenckich ministrów

  Prezydent nagrodził finansowo swoich współpracowników. Najwyższa nagroda przekracza 40 tysięcy złotych. To i tak dwa razy mniej niż dawała swoim ministrom była już premier Beata Szydło. Co na to opozycja? O tym dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Instytucje państwa prawa nie obronią się same"

  "Instytucje państwa prawa nie obronią się same"

  Władysław Frasyniuk, po zatrzymaniu przez policję, mówi, że "instytucje państwa prawa same się nie obronią" i że bronić ich powinni obywatele. W środę o szóstej rano Frasyniuk został zakuty w kajdanki, bo odmawiał stawienia się w prokuraturze, która zarzuca mu zakłócanie jednej z miesięcznic. Były opozycjonista miał też naruszyć nietykalność cielesną policjantów. Więcej komentarzy w tej sprawie dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Masakra w szkole na Florydzie

  Masakra w szkole na Florydzie

  Masakra w szkole na Florydzie. Są zabici i ranni. Do uczniów strzelał z karabinu ich kolega. 19-latek uczył się w tej szkole, miał kłopoty i został wyrzucony. Do uczniów zaczął wysyłać pogróżki, w końcu wrócił z bronią palną i zapasem amunicji. Zabił 17 osób, kilkanaście ranił, pięć walczy o życie. Napastnik jest w rękach policji. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Władysław Frasyniuk w kajdankach. Doprowadzono go do prokuratury

  Władysław Frasyniuk w kajdankach. Doprowadzono go do prokuratury

  Policja zatrzymała Władysława Frasyniuka w środę rano we Wrocławiu. Przewieziono go do prokuratury w Oleśnicy, gdzie prokurator z Prokuratury Okręgowej w Warszawie przesłuchał go i postawił zarzut naruszenia nietykalności cielesnej dwóch policjantów na służbie. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Katarzyny Kolendy-Zaleskiej.

  czytaj więcej »
tvnpix