Aktualności

Galimatias wczesnoszkolny po reformie. Co zrobić, żeby posłać sześciolatka do pierwszej klasy?

29.12.2015 | Galimatias wczesnoszkolny po reformie. Co zrobić, żeby posłać sześciolatka do pierwszej klasy?

Foto: Fakty TVN | Video: Katarzyna Górniak/Grażyna Kaczmarczyk / Fakty TVN
W roku 2016 do szkoły pójdą znów siedmioletnie dzieci. Sześciolatki zostaną w przedszkolach, a niektóre przedszkola będą prawdopodobnie tak zapełnione, że nie wiadomo, czy dostaną się do nich inne dzieci. O tym, jak mają rozumieć ten galimatias rodzice, szczególnie ci, którzy chcieliby posłać swoje sześcioletnie dzieci do szkoły, dziś w Faktach TVN o 19:00 opowie w swoim materiale Katarzyna Górniak.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
MN01
MN01

Posłać 6 latki do szkoły ? I co trzeba zrobić, aby tak się stało ? Proste. POSŁAĆ do PRYWATNEJ szkoły. Można takie dzieci SAMEMU uczyć. No chuba, że jest się TŁUMOKIEM z gatunku NOWOBOGACKICH.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Chory na COVID-19 poszedł się zaszczepić

    Chory na COVID-19 poszedł się zaszczepić

    Ze szpitala w Łomży wyszedł pacjent chory na COVID-19, żeby móc się zaszczepić przeciwko tej chorobie. Nie chciał przegapić terminu. Więcej na temat osób, które zachorowały na COVID-19 i chcą się zaszczepić, dziś w materiale Marka Nowickiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Komentarze po głosowaniu

    Komentarze po głosowaniu

    We wtorek Sejm wyraził zgodę na ratyfikację unijnego funduszu odbudowy. Ustawa w tej sprawie trafi do Senatu. Głosowanie w izbie niższej pokazało, że rząd Prawa i Sprawiedliwości utracił większość - tak stwierdził lider PO Borys Budka. Lewica jest oskarżana przez PO i PSL o wyłamanie się z szeregów opozycji. Lewica broni swojej decyzji. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Pierwszy dzień egzaminów maturalnych

    Pierwszy dzień egzaminów maturalnych

    Maturzyści rozpoczęli serię egzaminów od zmierzenia się z językiem polskim. Do egzaminu dojrzałości musieli przygotowywać się bardziej samodzielnie niż zwykle, gdyż stacjonarne nauczanie zostało uniemożliwione przez pandemię COVID-19. Więcej na ten temat w materiale Marzanny Zielińskiej w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Rząd luzuje część obostrzeń

    Rząd luzuje część obostrzeń

    Edukacja, handel, kultura i kult religijny - tych czterech obszarów dotyczy kolejny etap rządowego planu luzowania obostrzeń i odmrażania gospodarki w maju. Od wtorku przestają obowiązywać kolejne restrykcje. Do funkcjonowania powrócą między innymi galerie handlowe, galerie sztuki czy muzea. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Obchody 3 maja

    Obchody 3 maja

    Na uroczyste obchody 230. rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja do Warszawy przyjechali prezydenci Ukrainy, Litwy, Łotwy i Estonii. Na obchodach nie zabrakło wątków współczesnych. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Odra coraz groźniejsza

    Odra coraz groźniejsza

    UNICEF ostrzega, że na świecie odnotowuje się coraz więcej przypadków odry wśród dzieci. W Polsce coraz więcej jest dzieci, które nie są na odrę zaszczepione. Odra jest wielokrotnie bardziej zakaźna niż COVID-19. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Trwa akcja "Zaszczep się w majówkę"

    Trwa akcja "Zaszczep się w majówkę"

    Niedziela to drugi dzień akcji "Zaszczep się w majówkę". Przed szesnastoma mobilnymi punktami szczepień od wczesnych godzin porannych ustawiają się kolejki, które liczą nawet kilkaset osób. W punktach można się zaszczepić bez rejestracji, za to z e-skierowaniem. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

    Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

    2 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji biało-czerwone flagi widać na budynkach, samochodach, w większych miastach i mniejszych miejscowościach. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Kolejki przed mobilnymi punktami szczepień

    Kolejki przed mobilnymi punktami szczepień

    Rozpoczęła się akcja szczepień przeciw COVID-19 w mobilnych punktach. Pacjenci mogą zaszczepić się bez rejestracji, wystarczy, że będą mieć e-skierowanie. Przed punktami w wielu miastach ustawiały się ogromne kolejki. Więcej na ten temat dziś w materiale Katarzyny Górniak w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Samorządy apelują w sprawie Krajowego Planu Odbudowy

    Samorządy apelują w sprawie Krajowego Planu Odbudowy

    Samorządowcy nie są w pełni zadowoleni z kształtu projektu Krajowego Planu Odbudowy. Na trzy dni przed posiedzeniem Sejmu w sprawie głosowania nad projektem ustawy o ratyfikacji funduszu odbudowy apelują o więcej czasu na dyskusję. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Akcja szczepień w majówkę

    Akcja szczepień w majówkę

    Na Rynku Głównym w Krakowie w trakcie majówki będzie można zaszczepić się w mobilnym punkcie. Takich punktów w Polsce będzie 16 - po jednym w każdym województwie. Więcej na ten temat dziś w materiale Renaty Kijowskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Co dalej z funduszem odbudowy?

    Co dalej z funduszem odbudowy?

    Sejm zbierze się we wtorek 4 maja na dodatkowym posiedzeniu, by zająć się projektem ustawy o ratyfikacji unijnej decyzji dotyczącej Funduszu Odbudowy. Solidarna Polska - koalicjant Prawa i Sprawiedliwości - zapowiada, że nie poprze ratyfikacji. W piątek rząd ma przesłać do Komisji Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy. Dokument ten jest podstawą do wypłaty środków z unijnego funduszu. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Jest decyzja TSUE w sprawie frankowiczów

    Jest decyzja TSUE w sprawie frankowiczów

    Najnowszy wyrok TSUE - zdaniem części analityków - nie pozwala żadnej ze stron na wielkie świętowanie. 700 tysięcy frankowiczów chyba liczyło na coś innego. Jaki decyzja TSUE może mieć wpływ na frankowiczów i na system bankowy w Polsce? O tym w materiale Pawła Płuski w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Jak będzie wyglądał powrót do szkół?

    Jak będzie wyglądał powrót do szkół?

    Pod koniec maja wszyscy uczniowie mają usłyszeć dzwonek na lekcję. Rząd podjął decyzję, że dzieci i młodzież wrócą do szkół. Najpierw hybrydowo, potem stacjonarnie. Minister Przemysław Czarnek spotkał się w czwartek z zespołem do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Babcia Kasia uniewinniona

    Babcia Kasia uniewinniona

    Wygrała. Sąd nie tylko uznał, że pani Katarzyna, znana też jako babcia Kasia, nie obraziła policjantów, ale też wykazał, że to policjanci zachowali się wobec niej niegodnie. Więcej na ten temat dziś w materiale Renaty Kijowskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   tvnpix