Aktualności

Francuzi wybierają parlament

We Francji trwa druga tura wyborów parlamentarnych. Według sondaży, zdecydowanym faworytem jest ugrupowanie prezydenta Emmanuela Macrona LREM. Zdaniem ekspertów, frekwencja może być niższa niż w pierwszej turze głosowania. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Katarzyny Sławińskiej.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • PO chce nowelizacji ustawy o IPN

  PO chce nowelizacji ustawy o IPN

  Platforma Obywatelska złożyła w Sejmie własny projekt nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Jak podkreśliły władze partii, to reakcja na "bezrozumną, emocjonalną i nieprzemyślaną politykę" rządu w kwestii polityki historycznej. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Macieja Knapika.

  czytaj więcej »
 • Wziął cudze 50 złotych z lady. Sędzia został uniewinniony

  Wziął cudze 50 złotych z lady. Sędzia został uniewinniony

  Kamera na stacji benzynowej nagrała, jak Mirosław Topyła podchodzi do lady, bierze leżące tam 50 złotych i odchodzi. Sprawą sędziego zajmował się we wtorek Sąd Najwyższy, który go uniewinnił. - Obwiniony jest osobą odpowiedzialną, introwertyczną, natomiast charakteryzującą się dużym stopniem roztargnienia – powiedziała w uzasadnieniu wtorkowego orzeczenia sędzia Agnieszka Piotrowska. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Jarosława Kostkowskiego.

  czytaj więcej »
 • Napięcie polsko-izraelskie nie ustaje

  Napięcie polsko-izraelskie nie ustaje

  - Jest to niezmiernie ważne, aby zrozumieć, że oczywiście nie będzie to karane, nie będzie to postrzegane jako działalność przestępcza, jeśli ktoś powie, że byli polscy sprawcy (ang. perpetrators). Tak jak byli żydowscy sprawcy, tak jak byli rosyjscy sprawcy czy ukraińscy - nie tylko niemieccy". Premier Izraela uznał wypowiedź za "oburzającą". W niedzielę z premierem Morawieckim rozmawiał przez telefon. Więcej o tej sprawie w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Macieja Knapika.

  czytaj więcej »
 • Paweł Adamowicz chce kandydować na urząd prezydenta Gdańska

  Paweł Adamowicz chce kandydować na urząd prezydenta Gdańska

  Paweł Adamowicz chce dalej być prezydentem Gdańska. Poinformował o tym w niedzielę przez media społecznościowe. Co istotne, Adamowicz jako kandydat do reelekcji nie uzyskał jeszcze poparcia swojej macierzystej partii - Platformy Obywatelskiej. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego.

  czytaj więcej »
 • Chcą zebrać środki na remont domu dziecka. Nagrały nietypowy filmik

  Chcą zebrać środki na remont domu dziecka. Nagrały nietypowy filmik

  Siostry kapucynki wybrały nietypową metodę zbierania pieniędzy na remont domu dziecka w Siennicy. Nagrały filmik, na którym szykują trenują. Zaczyna się od rozgrzewki. Pajacyki, podnoszenie ciężarków, skakanka - to tylko wstęp. Potem uderzenia w tak zwaną gruszkę i uniki, a na końcu proste i sierpy w rękawicach. Więcej o tej historii w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Marzanny Zielińskiej.

  czytaj więcej »
 • Echa wypowiedzi Morawieckiego

  Echa wypowiedzi Morawieckiego

  Już sam komunikat zamieszczony o 2 w nocy na rządowych stronach, tłumaczący intencje premiera, świadczy o tym, że słowa Mateusza Morawieckiego z Monachium stały się problemem. Tak dla rządu jak i dla polsko-izraelskich stosunków. Szczegóły dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Arlety Zalewskiej.

  czytaj więcej »
 • Nowa ustawa o jawności. RPO ostrzega

  Nowa ustawa o jawności. RPO ostrzega

  Nawet milion osób w Polsce będzie miało obowiązek składania oświadczeń majątkowych - alarmuje w TVN24 Adam Bodnar. Rzecznik Praw Obywatelskich ma poważne zastrzeżenia do projektu nowych przepisów. - To jest niebezpieczne z punktu widzenia prawa do prywatności, ale także z punktu widzenia bezpieczeństwa tych osób - ocenia. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Policja poszukuje sprawców napadu na właściciela kantoru w Piszu

  Policja poszukuje sprawców napadu na właściciela kantoru w Piszu

  Policja znalazła samochód, którym uciekali sprawcy piątkowego napadu na właściciela kantoru wymiany walut w Piszu. Wciąż poszukiwani są sami bandyci. Do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 17 przy ul. Rybackiej. Właściciel kantoru próbował wsiąść do samochodu z plecakiem, w którym znajdowały się pieniądze. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Jarosława Kostkowskiego.

  czytaj więcej »
 • Policjant szedł z żoną. Zobaczył, że ktoś prowadzi jego samochód

  Policjant szedł z żoną. Zobaczył, że ktoś prowadzi jego samochód

  Pewien policjant z Krakowa bardzo się zdziwił, gdy wracając w poprzedni weekend z żoną do domu zauważył, że mija ich jego własny samochód, kierowany przez nieznanego mu dżentelmena, w dodatku - sądząc ze stylu jazdy - kompletnie pijanego. No fakt. Ten złodziej nie miał ani szczęścia ani rozumu. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w TVN24 w sobotę o 15:15 i niedzielę o 18:15.

  czytaj więcej »
 • Problem ciężkich plecaków nie istnieje?

  Problem ciężkich plecaków nie istnieje?

  Minister edukacji Anna Zalewska mówi, że problem ciężkich plecaków nie istnieje. My wybraliśmy się do szkoły i znaleźliśmy prawdziwych rekordzistów, mimo że u dyrektorów na biurkach są odpowiednie przepisy, a w szkołach są szafki. Ile ważą tornistry uczniów i ile ważą słowa minister edukacji? O tym dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Katarzyny Górniak.

  czytaj więcej »
tvnpix