Aktualności

Emocje wokół Centralnego Portu Komunikacyjnego

Emocje wokół Centralnego Portu Komunikacyjnego

Emocje wokół Centralnego Portu Komunikacyjnego

Foto: tvn24 | Video: Fakty TVN
Burzliwe spotkanie w Baranowie, trudne pytania i dużo emocji. To tam ma powstać Centralny Port Komunikacyjny. Mieszkańcy pytali o swoją przyszłość. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Bez łuku i górki. Bez placu manewrowego?

  Bez łuku i górki. Bez placu manewrowego?

  Łuk i górka - to dwa elementy, które na placu manewrowym muszą zdać przyszli kierowcy. Ale pojawił się pomysł, by tę część - jazdę na placu - wykreślić z egzaminu na prawo jazdy. Co o tej rewolucyjnej propozycji sądzą kursanci, instruktorzy i kierowcy? O tym w materiale Dariusza Prosieckiego w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Zaniepokojenie" reformą KRS. Delegacja europejskich sędziów w Polsce

  "Zaniepokojenie" reformą KRS. Delegacja europejskich sędziów w Polsce

  Do Polski przyjechała delegacja z Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa, która niedawno wyraziła swe zaniepokojenie reformą Krajowej Rady Sądownictwa. Będzie pisemna odpowiedź na dziesięć kwestii poruszonych przez europejskich sędziów. Jeśli polska Rada nie przekonała swoimi argumentami przedstawicieli z europejskiej sieci, Polsce może grozić wykluczenie z elitarnej organizacji. Poza Polską w deklaracji lizbońskiej europejskiej sieci zaniepokojenie wzbudziła jedynie sytuacja w tureckim wymiarze sprawiedliwości. Więcej w "Faktach" o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Podejrzany o serię gwałtów w Warszawie zatrzymany

  Podejrzany o serię gwałtów w Warszawie zatrzymany

  Wyrządził krzywdę czterem kobietom. Wszystko działo się w centrum Warszawy - pierwszy raz napastnik zaatakował w minioną sobotę w Ogrodzie Saskim. Zaczepiał ofiary na ławce, siadając obok nich. Potem przemocą próbował zaciągnąć je w jakieś ustronne miejsce. Był bardzo brutalny. - Szarpał za włosy te kobiety, bił, gryzł nawet. To były tak naprawdę przypadkowe osoby, które szły chodnikiem, szły w parku - informuje Robert Szumiata, rzecznik śródmiejskiej komendy. 26-letni mężczyzna został zatrzymany. Zarzuty, które usłyszał dotyczą m.in. zgwałcenia, usiłowania zgwałcenia, doprowadzenia przemocą do tzw. innej czynności seksualnej, gróźb karalnych i rozboju. Więcej w "Faktach" o 19:00.

  czytaj więcej »
 • CBA w MON. "Czyszczenie po Macierewiczu trwa"

  CBA w MON. "Czyszczenie po Macierewiczu trwa"

  W MON trwa audyt dotyczący okresu, gdy resortem kierował Antoni Macierewicz, wiele spraw bada Centralne Biuro Antykorupcyjne. W środę posłowie Platformy: Mroczek, Paweł Suski i Cezary Tomczyk odwiedzili siedzibę MON w ramach interwencji poselskiej. Jak relacjonował Mroczek, pytania dotyczyły między innymi sytuacji w Państwowej Grupie Zbrojeniowej, działalności podkomisji smoleńskiej, stanu programów modernizacyjnych, spraw kadrowych i organizacji szczytu NATO w 2016 r. - Najważniejsza informacja, jaką uzyskaliśmy, jest taka, że jest audyt otwarcia, dokument, w którym nowy minister Mariusz Błaszczak podsumowuje okres, w którym ministerstwem kierował Antoni Macierewicz - mówi Czesław Mroczek. Więcej w "Faktach" o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Uczniowie dostali ulotki... z premierem

  Uczniowie dostali ulotki... z premierem

  Zanim we wrześniu dzieci dostaną 300 złotych na szkolną wyprawkę, teraz dostają w szkole ulotki, a na nich - krótką informację i wizerunek premiera. Czy to na pewno polityków dzieci powinny oglądać w szkole? O to zapyta Katarzyna Górniak w swoim materiale w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Tajemniczy powód odwołania wizyty w Niemczech

  Tajemniczy powód odwołania wizyty w Niemczech

  Marszałek Sejmu Marek Kuchciński odwołał wizytę polskiej delegacji w Niemczech na wspólne posiedzenie prezydiów Sejmu i Bundestagu. Jak tłumaczył dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka powodem decyzji były "okoliczności dyplomatyczno-polityczne". Według komunikatu niemieckiego parlamentu, do spotkania nie doszło z powodu "wewnętrznej sytuacji politycznej" w Polsce. Opozycja jest więc zaniepokojona, bo nie wie, co takiego wydarzyło się we wtorek w Polsce. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Bez rozbiegówki". Minister zmierzy się z suszą

  "Bez rozbiegówki". Minister zmierzy się z suszą

  Nowy minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski ma się z czym mierzyć. Słońce nie próżnuje, klimat rolników nie rozpieszcza. Gdzie sięgnąć okiem, sucho. Mniejsze będą zbory zbóż i rzepaku. Premier Mateusz Morawiecki tuż po powołaniu Ardanowskiego poinformował, że "w związku z tym problemem i innymi tematami rolniczymi, nie będzie miesiąca miodowego, nie będzie żadnej rozbiegówki, tylko od razu istotne, bardzo konkretne kroki". Jakie? Jak powiedział minister, najpierw trzeba "precyzyjnie oszacować wielkość poniesionych przez rolników strat". - Co do formy pomocy, to najpierw trzeba oszacować skutki suszy, a dopiero potem rozmawiać o tym, jakie będą koszty budżetowe - mówił. Poprzednik Ardanowskiego Krzysztof Jurgiel - jak podało biuro prasowe resortu rolnictwa - złożył rezygnację z powodów osobistych. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Nic się nie stało?

  Nic się nie stało?

  Polscy kibice po przegranym meczu z Senegalem nie tracą nadziei na to, że w następnych będzie lepiej. Po przegranym meczu Kolumbii, z którą polska reprezentacja ma zmierzyć się w niedzielę, zapowiada się - jak przewidują - "walka na śmierć i życie". Więcej w "Faktach" o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kibice z Polski opanowali Moskwę

  Kibice z Polski opanowali Moskwę

  Moskwa i Plac Czerwony są dziś biało-czerwone. Kibice z Polski dosłownie opanowali miasto. Oby ten doping rzucił przeciwnika na kolana. Więcej z Moskwy w materiale Andrzeja Zauchy w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Orły Nawałki czy Lwy Tarangi?

  Orły Nawałki czy Lwy Tarangi?

  Obaj selekcjonerzy reprezentacji - Polski i Senegalu: Adam Nawałka i Aliou Cisse - doceniają drużynę przeciwnika. - Senegal jest drużyną, która potrafi doskonale odnajdywać się w atakach szybkich i posiada zawodników bardzo groźnych - mówi Nawałka. Cisse zauważa: - Polska jest mocnym zespołem, z wielkimi indywidualnościami w składzie, ale ma też pewne braki w obronie. Który z nich trafniej dobrał skład przed pierwszym dla obu reprezentacji meczem mundialu? Więcej komentarzy i emocji w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Koniec kompleksów. Ósma drużyna świata

  Koniec kompleksów. Ósma drużyna świata

  Z każdą minutą rosną emocje przed meczem z Senegalem, pierwszym meczem polskiej reprezentacji w mundialu. Eksperci podpowiadają, na które słabsze strony reprezentacji Senegalu warto zwrócić uwagę. Przypominają, że jeszcze pięć lat temu Polska była na 76. miejscu w rankingu FIFA, dziś określa się ją jako ósmą najlepszą drużynę świata. O polskiej piłce, poziomie reprezentacji Polski i ambicjach piłkarskich - w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Moskwa biało-czerwona

  Moskwa biało-czerwona

  Tłum polskich kibiców w Moskwie. Przed meczem z Senegalem w mieście roi się od biało-czerwonych barw. Kibiców z całego świata ma być - zgodnie z oczekiwaniami organizatorów mundialu - od 800 tysięcy do miliona. Wśród nich - 16 tysięcy to Polacy, którzy złożyli zamówienia na dokument FAN ID. Są też osoby, które korzystają ze zwykłych wiz turystycznych, bo choć nie mają biletu, chcą przyjrzeć się atmosferze wielkiej imprezy sportowej. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Ogromne oczekiwania kibiców Senegalu

  Ogromne oczekiwania kibiców Senegalu

  W Senegalu piłka nożna to właściwie druga narodowa religia. Drużynie "lwów" udało się dostać na mundial po raz pierwszy od 2002 roku. Oczekiwania są więc ogromne. - Oczywiście Lewandowski i Milik świetnie grają dla polskiej drużyny - mówią kibice, ale na pytanie o to, kto wygra mecz odpowiadają: - Zdecydowanie Senegal. O przygotowaniach do wielkiego meczu w materiale Wojciecha Bojanowskiego w "Faktach" o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Naturalna reakcja" mieszkańców Baranowa

  "Naturalna reakcja" mieszkańców Baranowa

  Sprzeciw mieszkańców gminy Baranów. W niedzielnym referendum zdecydowana większość z nich opowiedziała się przeciw budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. budowy portu przyznaje, że rząd nie jest wynikami zaskoczony. Mówi, że to "naturalna reakcja". Referendum jest jednak niewiążące. Rząd - obiecała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek - "weźmie pod uwagę argumenty mieszkańców Baranowa". Rzeczniczka ma nadzieję, że "przekona ich swoimi racjami do tej inwestycji". Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Premier: są siły, którym nie zależy na kompromisie

  Premier: są siły, którym nie zależy na kompromisie

  Są różne siły, którym nie zależy na kompromisie. Cieszę się, że pan przewodniczący nie reprezentuje takiej pozycji. Staramy się dojść do jakiegoś porozumienia, uwzględniając konieczność reformy wymiaru sprawiedliwości - tłumaczył premier Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji z Fransem Timmermansem, który odbywa wizytę w Polsce. Konferencja była opóźniona, bez pytań od dziennikarzy. Obaj panowie wygłosili krótkie, niewiele mówiące oświadczenia. Frans Timmermans otrzymał od premiera Morawieckiego "pewne informacje", którymi obiecał się zająć. Czy te informacje okażą się przełomowe, czy jest raczej tak, jak mówi poseł Marcin Kierwiński - że "gadał dziad do obrazu"? Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix