Aktualności

Zdrowie na czele tematów kampanii wyborczej

Zdrowie na czele tematów kampanii wyborczej

Zdrowie na czele tematów kampanii wyborczej

Foto: tvn24 | Video: Fakty TVN
Grzegorz Schetyna zapowiada naprawę służby zdrowia za unijne pieniądze. "100 mld zł więcej dla Polaków" z unijnego budżetu - tyle obiecał szef Platformy Obywatelskiej podczas spotkań z wyborcami w Białymstoku. Zdaniem Stanisława Karczewskiego z PiS to nierealne deklaracje. Więcej dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Pozostałe informacje

 • Złote Palmy rozdane

  Złote Palmy rozdane

  "Parasite" w reżyserii Bong Joon-Ho otrzymał w sobotę wieczorem Złotą Palmę 72 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Pokonał filmy wielkich mistrzów kina, między innymi "Pain and Glory" Pedro Almodovara i "Once Upon a Time... in Hollywood" Quentina Tarantino. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • List biskupów odczytany w kościołach

  List biskupów odczytany w kościołach

  W niedzielę w kościołach został odczytany list episkopatu Polski poświęcony problemowi pedofilii. "Nie ma słów, aby wyrazić nasz wstyd z powodu skandali seksualnych z udziałem duchownych. Są one powodem wielkiego zgorszenia i domagają się całkowitego potępienia, a także wyciągnięcia surowych konsekwencji wobec przestępców, oraz wobec osób skrywających takie czyny" - tak biskupi napisali w liście Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, zatytułowanym "Wrażliwość i odpowiedzialność". Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Dostali mandat, bo nie skasowali biletów. Instrukcja była po polsku

  Dostali mandat, bo nie skasowali biletów. Instrukcja była po polsku

  Jak donosi Radio Gdańsk, grupa zagranicznych turystów dostała mandat w SKM. Bo nie mieli biletów? Mieli, kupili, ale nie skasowali. A nie było napisane, że trzeba kasować? Było. Ale tylko po polsku, a oni akurat po polsku to tak nie do końca. Bo byli z zagranicy. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w niedzielę o 18:15 w TVN24.

  czytaj więcej »
 • Kary za cofanie liczników

  Kary za cofanie liczników

  W sobotę weszły w życie zmiany w Kodeksie karnym, które wprowadzają kary za fałszowanie wskazań liczników samochodowych. Więcej o szczegółach tych zmian dziś w "Faktach" o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Zawstydziła drogowców dmuchanym flamingiem

  Zawstydziła drogowców dmuchanym flamingiem

  Właścicielka łódzkiego baru z goframi zawstydziła drogowców. Nie mogąc się doprosić, aby wypompowali wodę zalewającą remontowaną ulicę przed barem, postanowiła kupić wielkiego, różowego flaminga. Zwodowała go w tej wielkiej kałuży, zrobiła sobie zdjęcie, zdjęcie obiegło internet i stał się cud. Wodę natychmiast wypompowano. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w sobotę o 15:15 i niedzielę o 18:15 w TVN24.

  czytaj więcej »
 • Wszystkie "kwiatki" kampanii wyborczej

  Wszystkie "kwiatki" kampanii wyborczej

  Rycerz prezesa Kaczyńskiego, koszykarz Schetyna, Miller w ringu sumo. Najlżejszej wagi momenty kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, starannie wyselekcjonowane, dziś w materiale Macieja Mazura w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Emocjonalna rezygnacja premier May

  Emocjonalna rezygnacja premier May

  Brytyjska premier Theresa May zapowiedziała w piątek, że 7 czerwca ustąpi ze stanowiska szefowej Partii Konserwatywnej, uruchamiając proces wyboru jej następcy. Nowy szef torysów przejmie po niej także urząd premiera. Pod koniec przemówienia głos premier May zaczął się łamać. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Ziemia jest tylko jedna". Młodzież domaga się ratowania klimatu

  "Ziemia jest tylko jedna". Młodzież domaga się ratowania klimatu

  Na całym świecie w różnych językach, ale w tym samym celu. Chodzi o to, by politycy zaczęli podejmować decyzje, które uratują klimat. Uczniowie przemaszerowali ulicami swoich miast w ramach Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. W Polsce oprócz Warszawy, demonstracje odbywały się m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Opolu i Poznaniu. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Pełna mobilizacja. Strażacy ściągani na dyżury

  Pełna mobilizacja. Strażacy ściągani na dyżury

  Prawie 6 metrów ma fala kulminacyjna na Wiśle w Krakowie. Do zabezpieczenia wałów użyto 60 tysięcy worków z piaskiem. Na falę przygotowują się inne miasta - między innymi Sandomierz i Warszawa. Na południu Polski wciąż trwa walka z wielką wodą. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Powodzie na południu Polski

  Powodzie na południu Polski

  Podkarpacie, Małopolskie, Śląskie, Świętokrzyskie - tam wciąż jest bardzo źle. Przekroczone stany alarmowe rzek, woda zalewająca drogi, domy, gospodarstwa. Więcej na temat powodzi na południu Polski i o prognozach na najbliższe dni dziś w materiale Pawła Płuski w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Samorząd Łodzi nie chce płacić więcej za prąd

  Samorząd Łodzi nie chce płacić więcej za prąd

  Na wysokie ceny energii elektrycznej samorządowcy z Łodzi znaleźli zaskakujące rozwiązanie: będą płacić tyle, ile płacili w 2018 roku. Powołują się przy tym na obietnicę premiera, że samorządy nie będą płaciły więcej. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Spór o działki Morawieckich

  Spór o działki Morawieckich

  Trwa dyskusja wokół premiera oraz działki pod Wrocławiem, którą w 2002 roku kupił razem z żoną. Nie ma o niej mowy w oświadczeniu majątkowym szefa rządu, bo kilka lat temu przepisał ją na żonę, z którą dokonał rozdzielności majątkowej. Opozycja zarzuca Mateuszowi Morawieckiemu, że ten ukrywa swój majątek. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Protest niepełnosprawnych

  Protest niepełnosprawnych

  Protest niepełnosprawnych w centrum Warszawy. W południe spotkali się przed Pałacem Prezydenckim, gdzie odczytali list do prezydenta Andrzeja Dudy. W ich ocenie prezydent nie wypełnił złożonej im obietnicy. W proteście udział zapowiedziały 24 organizacje zrzeszające osoby niepełnosprawne. Przedstawią 14 postulatów, w tym główny, aktualny po protestach w Sejmie, to dodatek 500 złotych na życie. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix