Aktualności

Wielkie odliczanie do Finału WOŚP

Wielkie odliczanie do Finału WOŚP

Wielkie odliczanie do Finału WOŚP

Foto: Fakty TVN | Video: Fakty TVN
Już tylko godziny do momentu, w którym mocniej zabiją miliony serc. Ale Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy można pomagać już teraz. Wielkie odliczanie do wielkiego Finału WOŚP dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Jarosława Kostkowskiego.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Znów polecimy w kosmos? Padła data

  Znów polecimy w kosmos? Padła data

  Każdy fan science fiction wie, że to kosmos jest ostateczną granicą. W naszym przypadku jest to też granica możliwości finansowych. Ostatni raz w kosmosie byliśmy za Gierka, a czy mamy jeszcze szanse na zobaczenie astronauty z polską flagą na kombinezonie? O takiej możliwości - po roku 2025 - mówi dr hab. Grzegorz Brona, prezes Polskiej Agencji Kosmicznej. Dlaczego tak ważne jest, by Polska zaczęła się liczyć w kosmosie? O tym w "Faktach" o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Nieprawdopodobny sygnał". Owsiak zmienił decyzję

  "Nieprawdopodobny sygnał". Owsiak zmienił decyzję

  Jeszcze dziś rano, jakby nie dowierzając, że to już się stało, na ogrodzeniu fundacji przybywało kartek ze słowami poparcia i prośbami by wrócił, by wciąż był dyrygentem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Białymstoku na ulice wyszli ludzie, którzy chcieli, by Jurek Owsiak zmienił swoją decyzję. Ale od wczorajszego wieczora już wiadomo, że ta pozytywna presja miała sens. Po wyjściu z mszy pogrzebowej Pawła Adamowicza Owsiak nagrał film. - Tak, będę grał z Orkiestrą. Tak, będę prezesem fundacji, dlatego że zobaczyłem co się dzieje tutaj obok - mówił. I określił to, co się działo w całym kraju jako "nieprawdopodobny sygnał". Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Trzeba skończyć z nienawiścią". Jak to zrobić?

  "Trzeba skończyć z nienawiścią". Jak to zrobić?

  Szerokim echem odbił się apel dominikanina o. Ludwika Wiśniewskiego, wygłoszony podczas uroczystości pogrzebowej Pawła Adamowicza, by skończyć z nienawiścią, pogardą i bezpodstawnym oskarżaniem innych. Apel poruszył też polityków ze wszystkich stron sceny politycznej, pozostaje jednak pytanie o to, czy ten apel uda się zrealizować i jak tego dokonać. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Pożegnanie Pawła Adamowicza

  Pożegnanie Pawła Adamowicza

  Tysiące mieszkańców Gdańska towarzyszyło zmarłemu tragicznie prezydentowi miasta Pawłowi Adamowiczowi w jego ostatniej drodze z Europejskiego Centrum Solidarności do Bazyliki Mariackiej. To własnie tam w sobotę odbył się się pogrzeb. Dzisiejsze wydanie "Faktów" TVN o 19:00 zostanie w całości poświęcone uroczystościom i pamięci zamordowanego prezydenta.

  czytaj więcej »
 • Gdańsk żegna swojego prezydenta

  Gdańsk żegna swojego prezydenta

  Od kilkunastu godzin wejście do Europejskiego Centrum Solidarności ustawia się gigantyczna kolejka. Stoją w niej ci, którzy chcą w tych trudnych dla miasta dniach pożegnać prezydenta. O atmosferze miasta, które żegna Pawła Adamowicza w materiale Arlety Zalewskiej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Sytuacja w USA na ostrzu noża

  Sytuacja w USA na ostrzu noża

  W Stanach Zjednoczonych nastrój niepewności o jutro. Dyplomaci, urzędnicy i pracownicy federalni nie dostają pensji. W całym kraju pojawiają się dla nich darmowe restauracje, stołówki i banki żywności, a przed nimi - kolejki. Pieniędzy nie dostają pracownicy straży przybrzeżnej, więziennictwa, kontrolerzy lotów i osoby odpowiedzialne za kontrole na lotniskach. Nancy Pelosi, szefowa Izby Reprezentantów poprosiła Donalda Trumpa o przełożenie orędzia o stanie państwa, a prezydent poinformował o przełożeniu "wycieczki" Nancy Pelosi do Afganistanu, Egiptu i Brukseli. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Szkoły "funkcjonują normalnie", a na korytarzach cisza

  Szkoły "funkcjonują normalnie", a na korytarzach cisza

  "Nie ma mowy o masowym zjawisku zachorowalności. W większości województw szkoły i przedszkola funkcjonują normalnie". To stanowisko resortu edukacji. Ale w klasach i na korytarzach niektórych szkół - cisza. Najwięcej L4 - liczonych w tysiącach - odnotowano w Szczecinie i w Łodzi. Obawy o to, że na tzw. nauczycielską grypę może nie udać się znaleźć lekarstwa, są więcej niż uzasadnione. Więcej o proteście nauczycieli w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Łzy. Podziękowania. I pożegnanie na zawsze

  Łzy. Podziękowania. I pożegnanie na zawsze

  Łzy, wspomnienia, podziękowania. Kondukt przejdzie ulicami Gdańska, odwiedzając miejsca szczególnie ważne dla prezydenta Pawła Adamowicza, m.in. I Liceum Ogólnokształcące, którego absolwentem był prezydent. Gdańszczanie będą towarzyszyć swojemu prezydentowi w ostatniej drodze do Bazyliki Mariackiej i pożegnają się na zawsze w sobotę w południe. Więcej o organizacji pogrzebu w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Gdańsk żegna prezydenta

  Gdańsk żegna prezydenta

  Wejście do gdańskiego urzędu jest dziś zastawione zniczami. To tu od dwudziestu lat pracował prezydent Paweł Adamowicz. Od samego rana mieszkańcy przychodzą, zapalają znicze. I odbierają flagi z kirem. O tej atmosferze, o tym, jak Gdańsk żegna swego prezydenta - w materiale Arlety Zalewskiej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Nie kwestionowali udziału, kwestionowali motywację"

  "Nie kwestionowali udziału, kwestionowali motywację"

  Najczęściej nie kwestionowali samego uczestnictwa w tym zdarzeniu, natomiast bardziej kwestionowali swoją motywację, związaną z propagowaniem nazistowskiego ustroju państwa - tak Joanna Smorczewska z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach mówi o sześciu oskarżonych w sprawie zorganizowania i świętowania urodzin Adolfa Hitlera w lesie pod Wodzisławiem Śląskim. Między innymi te nazistowskie obchody ujawnili reporterzy "Superwizjera" TVN. Po emisji reportażu ruszyło prokuratorskie śledztwo, a teraz w sądzie jest akt oskarżenia dotyczący sprawy. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Stefan W. oszukał wszystkich, choć matka ostrzegała policję

  Stefan W. oszukał wszystkich, choć matka ostrzegała policję

  Matka Stefana W. obawiała się wyjścia syna z więzienia. Stefan W. miał być "niezadowolony z wymiaru odbywania kary pozbawienia wolności" i zapowiadał, że kiedy opuści mury więzienia, dopuści się "zachowań niezgodnych z porządkiem prawnym". O swoich obawach kobieta powiadomiła policję, a funkcjonariusze wysłali pismo do dyrektora zakładu karnego z prośbą o podjęcie działań. Stefan W. odbył rozmowy z wychowawcami w więzieniu, został też skierowany na konsultacje z psychologiem i lekarzem, ale "obawy, że skazany może nie przestrzegać porządku, nie zostały w trakcie tych rozmów potwierdzone". Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Plany uroczystości pogrzebowych Pawła Adamowicza

  Plany uroczystości pogrzebowych Pawła Adamowicza

  Pożegnanie zamordowanego prezydenta Gdańska rozpocznie się w Europejskim Centrum Solidarności, które Paweł Adamowicz stworzył. Potem urna z prochami prezydenta w uroczystym kondukcie zostanie przeniesiona do Bazyliki Mariackiej. Więcej o ostatniej drodze Pawła Adamowicza dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Jana Błaszkowskiego.

  czytaj więcej »
 • Trudne warunki na południu

  Trudne warunki na południu

  Dawno nie było takiej zimy. W górach straszą lawiny, a na nizinach zaspy. Białystok miejscami jest sparaliżowany, a w Beskidach niektórzy są odcięci od świata. Więcej dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Premier wskazał komisarza

  Premier wskazał komisarza

  Śmierć prezydenta Pawła Adamowicza prowadzi do wygaśnięcia jego mandatu. W ciągu 90 dni od daty jego śmierci premier powinien zarządzić przedterminowe wybory. Wcześniej szef rządu wskazuje osobę pełniącą obowiązki prezydenta Gdańska - komisarza. Wiceprezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz przekazała mediom, że to jej zaproponowano tę rolę. Więcej na temat zastępczyni Pawła Adamowicza dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix