Aktualności

Trudne warunki na południu

Trudne warunki na południu

Trudne warunki na południu

Foto: tvn24 | Video: Fakty TVN
Dawno nie było takiej zimy. W górach straszą lawiny, a na nizinach zaspy. Białystok miejscami jest sparaliżowany, a w Beskidach niektórzy są odcięci od świata. Więcej dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • "Zegarek", który może uratować życie

  "Zegarek", który może uratować życie

  Wygląda jak zegarek, ale to o wiele bardziej skomplikowane urządzenie. Może uratować życie. Wyłapie przyspieszony puls, zareaguje po upadku i samo skontaktuje się z numerem alarmowym. Tak właśnie uratowało panią Barbarę, która po zatorze otarła się o śmierć. Dlatego urządzenie, przeznaczone dla seniorów, testują kolejne miasta. Łódź - na masową skalę. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Awantura o dyrektora Muzeum POLIN

  Awantura o dyrektora Muzeum POLIN

  "Minister Gliński postanowił pożegnać prof. Dariusza Stolę. Nie przedłużył mu kontraktu" - poinformował na Twitterze Bogdan Zdrojewski, były minister kultury i dziedzictwa narodowego. To właśnie Zdrojewski powołał prof. Stolę na dyrektora muzeum w 2014 roku. Pod jego nadzorem muzeum doczekało się wielu wystaw i nagród, stało się miejscem ważnych debat i wydarzeń kulturalnych. Tylko w 2018 roku odwiedziło je 670 tys. zwiedzających. Dlatego decyzja ministra wzbudziła wiele komentarzy. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Superświęta nie będzie. Pomysł wycofany

  Superświęta nie będzie. Pomysł wycofany

  W czerwcu w Polsce nie będzie najdłuższego święta na kuli ziemskiej. Pani senator Platformy, która wymyśliła dziewięciodniowe Dni Wolności, mające uczcić jednym superświętem wszystkie przypadające w tym roku rocznice, wycofała swój projekt. Dlaczego? Bo wszyscy się z niej śmiali. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w niedzielę o 18:15 w TVN24.

  czytaj więcej »
 • Niepewny lód

  Niepewny lód

  Termometry w niektórych miejscach wskazują nawet 10 stopni Celsjusza, ale na rzekach i jeziorach cały czas zalega warstwa lodu. Ratownicy wodni apelują, by nie wchodzić na lód, ale niestety niektórzy lekceważą ostrzeżenia. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • SLD dołączy do Koalicji Europejskiej?

  SLD dołączy do Koalicji Europejskiej?

  W sobotę w Warszawie odbędzie się konwencja SLD, na której władze Sojuszu mają zdecydować o tym, czy przed wyborami do Parlamentu Europejskiego dołączą do szerokiej Koalicji Europejskiej. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Razem z Wiosną za 900 tysięcy zł?

  Razem z Wiosną za 900 tysięcy zł?

  Adrian Zandberg z partii Razem poinformował w "Faktach po Faktach" o propozycji, którą mieli mu złożyć przedstawiciele partii Wiosna. Nazwał ją "dość niepoważną". - Propozycja była taka, żeby Razem ze swoich środków sfinansowało kampanię partii Wiosna, schowało swoje logo do szafy i wystawiło z list partii Wiosna wybranych przez partię Wiosna kandydatów - mówił. Na kampanię Razem miałoby przekazać 900 tysięcy złotych. O słowa Zandberga został zapytany w "Kropce nad i" TVN24 wiceprezes partii Wiosna - Marcin Anaszewicz. - My nie tworzymy żadnej koalicji, więc nie może być propozycji tego typu - mówił. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Sędziowie mówią o naciskach

  Sędziowie mówią o naciskach

  Raport z opisem nacisków i represji, którym poddawani są polscy sędziowie i prokuratorzy przedstawił Komitet Obrony Sprawiedliwości, porozumienie 12 organizacji zrzeszających sędziów i prokuratorów. System dyscyplinarny w wymiarze sprawiedliwości - jak mówi prof. Marcin Matczak - stał się "narzędziem tresury sędziów". Więcej o raporcie - w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Zeznania Birgfellnera o księdzu i kopercie

  Zeznania Birgfellnera o księdzu i kopercie

  "Jarosław Kaczyński powiedział mi, że musi mieć jeszcze podpis księdza, który jest członkiem rady tej fundacji, ale powiedział, że zanim ten ksiądz podpisze, to trzeba mu zapłacić" - to fragment z zeznań Gerelda Birgfellnera, o których pisze "Gazeta Wyborcza". Ile i za co miał zapłacić Birgfellner? I kim jest Rafał Sawicz, którego nazwisko wymienił Birgfellner? Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Drastyczna podwyżka sposobem na smog?

  Drastyczna podwyżka sposobem na smog?

  Kraków właśnie rozpoczyna nową bitwę w walce o czyste powietrze. Wprowadza nowe strefy dla samochodów i drastycznie podnosi opłaty za parkowanie. Czy śladem Krakowa pójdą inni? Czy rzeczywiście najgorzej jest w centrach miast, czy może na przedmieściach? O tym w materiale Pawła Płuski w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "To nie koniec naszej pamięci"

  "To nie koniec naszej pamięci"

  Półtora tysiąca gdańszczan na Targu Węglowym. Spotkali się w tym samym miejscu, w którym 13 stycznia Paweł Adamowicz został ugodzony nożem. - Coś się skończyło, ale życie trwa dalej - mówił Piotr Adamowicz, brat zabitego prezydenta miasta. - Proszę panią Aleksandrę Dulkiewicz, aby zdjąć już flagi. Kończymy żałobę - powiedział. Komisarz Gdańska mówiła, że żałoba się kończy, ale "to nie koniec naszej pamięci". - Najlepszym dowodem realizacji dziedzictwa pana prezydenta będziemy my sami. To już się dzieje - dodała. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Mike Pence o sprawie, która "dzieli USA i Europę"

  Mike Pence o sprawie, która "dzieli USA i Europę"

  O "nowym impulsie" w sprawach pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie mówią uczestnicy konferencji w Warszawie. O wspólne działanie zaapelował wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence. I to właśnie wystąpienie Pence'a wzbudziło największy odzew. Chodzi o porozumienie nuklearne, które - jak mówił Pence "dzieli Stany Zjednoczone i Europę". - Donald Trump w 2018 roku wypowiedział porozumienie nuklearne z Iranem, przedstawiciele Unii Europejskiej od początku krytykowali tę decyzję - powiedział. Tymczasem do Soczi na zaproszenie rosyjskiego prezydenta Władimira Putina przyjechali m.in. prezydenci Turcji i właśnie Iranu. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Jawność zarobków w NBP. Glapiński przekonuje prezydenta

  Jawność zarobków w NBP. Glapiński przekonuje prezydenta

  Ustawa ujawniająca zarobki w Narodowym Banku Polskim - od samego prezesa, aż po zastępców dyrektorów departamentów - wróciła do Sejmu i czeka na zatwierdzenie. Jeśli do tego dojdzie, ostatnią instancją będzie prezydent, który może zawetować ustawę. Właśnie do prezydenta Andrzeja Dudy udał się prezes NBP Adam Glapiński, który nie kryje, że nie podoba mu się ten projekt. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix