Aktualności

Miał być prom, jest rdzewiejąca stępka i plan zakupu projektu. "Nie zbudują nawet łodzi rybackiej"

Miał być prom, jest rdzewiejąca stępka i plan zakupu projektu. "Nie zbudują nawet łodzi rybackiej"

Miał być prom, jest rdzewiejąca stępka i plan zakupu projektu. "Nie zbudują nawet łodzi rybackiej"

Foto: archiwum | Video: Fakty TVN
Stocznia Szczecińska miała zbudować prom, pod który dwa lata temu czołowi politycy PiS położyli stępkę. Na tym etapie zakończyła się budowa, a jej symbolem stała się rdzewiejąca stępka przybita przez premiera Morawieckiego. W lipcu 2018 r. poinformowano, że proces projektowania promu uległ wydłużeniu przez wprowadzenie do niego istotnych zmian. Z tych informacji wynikało także, że prom ma być gotowy na przełomie 2020 i 2021 roku. Teraz wiadomo, że plan uległ kolejnej zmianie. - Z powodu opóźnień w projektowaniu promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej zdecydowaliśmy się kupić gotowy projekt jednostki - powiedział we wtorek w Stoczni Szczecińskiej minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Gama

Niech Morawiecki oderwie tę stępkę i zabierze, gdzie. On to taka świszczypała 100 pomysłów na minutę. Czekam ciągle na jeden z tych elektrycznych samochodów, kt ore obiecał zbudować ten Świszczypała. Pomysły ma komedianta z kabaretu. I toto na premieruje ? Boże zmiłuj się nad nami. Wyjdziemy z nim jak Zabłocki na mydle

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Zmiany w Kodeksie drogowym

    Zmiany w Kodeksie drogowym

    Jazda "na suwak" i korytarze życia. Już niedługo te hasła kierowcy będą musieli znać doskonale. Ma być bezpieczniej, płynniej, a na drogach mniej nerwowo. Więcej o tym dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Dariusza Prosieckiego.

    czytaj więcej »
   • Gorący spór wokół edukacji seksualnej

    Gorący spór wokół edukacji seksualnej

    Mity, przesądy, plotki i niedopowiedzenia - nastolatki o seksie wiedzą za mało, a posłowie już wiedzą, że nad projektem zakazującym edukacji seksualnej będą pracować dalej. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00 w materiale Katarzyny Górniak.

    czytaj więcej »
   • Powyborcze ruchy w obozie władzy

    Powyborcze ruchy w obozie władzy

    Zjednoczona Prawica startująca pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości wygrała wybory parlamentarne, uzyskując w Sejmie 235 mandatów, z czego Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry zdobyła 17 mandatów, a Porozumienie Jarosława Gowina - 18. W związku z tym pozycja Ziobry i Gowina w strukturach władzy może ulec wzmocnieniu. Więcej o tym, co dzieje się w obozie władzy, dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Prezes NIK wraca z urlopu

    Prezes NIK wraca z urlopu

    Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś wydał oświadczenie, w którym deklaruje, że będzie "przeciwstawiał się wszelkim próbom ataku na swoją osobę jako Prezesa Najwyższej Izby Kontroli". - Postawił się prezesowi - komentuje deklarację Banasia opozycja. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Sprawa Amber Gold. Odczytano cały wyrok

    Sprawa Amber Gold. Odczytano cały wyrok

    Gigantyczna piramida finansowa i kary więzienia, które nie zadowalają wszystkich. Twórca Amber Gold, Marcin P., został skazany na 15 lat więzienia, a Katarzyna P. na 12,5 roku. Więcej na ten temat dziś w materiale Jana Błaszkowskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Do 5 lat więzienia za edukację seksualną?

    Do 5 lat więzienia za edukację seksualną?

    Sejm pracuje nad ustawą, która może uderzyć w edukację seksualną. To obywatelski projekt nowelizacji Kodeksu karnego, zgodnie z którym karane ma być także publiczne propagowanie lub pochwalanie podejmowania przez osobę małoletnią obcowania płciowego. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Rodzina czekała w piwnicy na koniec świata

    Rodzina czekała w piwnicy na koniec świata

    Przez 9 lat żyli w piwnicy, nie wychodząc na światło dzienne. Holenderska policja dotarła do pięciorga rodzeństwa w wieku od 18 do 25 lat i ich schorowanego ojca. Rodzina zamierzała w izolacji czekać na koniec świata. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19.00.

    czytaj więcej »
   • Spór o marszałka Senatu

    Spór o marszałka Senatu

    PiS uważa, że największe ugrupowanie powinno wystawić kandydata na marszałka Senatu. Opozycja z kolei sądzi, że powinna o tym zdecydować większość w Senacie. Senator PO Bogdan Borusewicz nie chce rozmawiać o tym, czy jest on kandydatem na marszałka. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Kto będzie marszałkiem Senatu?

    Kto będzie marszałkiem Senatu?

    Dwa dni po wyborach żadna partia oficjalnie nawet nie przedstawiła swojego kandydata na marszałka Senatu. Sytuacja jest taka, że nie wiadomo, kto ma większość. Politycy PiS nie chcą przyznać, że ją stracili. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Kto otrzyma mandat?

    Kto otrzyma mandat?

    W niedzielę Polacy zdecydowali o tym, jak będzie wyglądał nowy parlament. Kto konkretnie zasiądzie w fotelach przy ulicy Wiejskiej? O tym dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Arlety Zalewskiej.

    czytaj więcej »
   • PiS traci Senat

    PiS traci Senat

    Kandydaci Koalicji Obywatelskiej zdobyli 43 mandaty senackie, PSL - trzy, SLD - dwa. Trzy przypadły kandydatom sympatyzującym z opozycją, ale startującym z własnych komitetów. Oznacza to, że opozycja ma większość w Senacie. 48 mandatów zdobyli kandydaci z list PiS. Jeden mandat przypadł Lidii Staroń, która nie miała konkurenta z PiS.

    czytaj więcej »
   tvnpix