Aktualności

Miał być prom, jest rdzewiejąca stępka i plan zakupu projektu. "Nie zbudują nawet łodzi rybackiej"

Miał być prom, jest rdzewiejąca stępka i plan zakupu projektu. "Nie zbudują nawet łodzi rybackiej"

Miał być prom, jest rdzewiejąca stępka i plan zakupu projektu. "Nie zbudują nawet łodzi rybackiej"

Foto: archiwum | Video: Fakty TVN
Stocznia Szczecińska miała zbudować prom, pod który dwa lata temu czołowi politycy PiS położyli stępkę. Na tym etapie zakończyła się budowa, a jej symbolem stała się rdzewiejąca stępka przybita przez premiera Morawieckiego. W lipcu 2018 r. poinformowano, że proces projektowania promu uległ wydłużeniu przez wprowadzenie do niego istotnych zmian. Z tych informacji wynikało także, że prom ma być gotowy na przełomie 2020 i 2021 roku. Teraz wiadomo, że plan uległ kolejnej zmianie. - Z powodu opóźnień w projektowaniu promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej zdecydowaliśmy się kupić gotowy projekt jednostki - powiedział we wtorek w Stoczni Szczecińskiej minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Gama

Niech Morawiecki oderwie tę stępkę i zabierze, gdzie. On to taka świszczypała 100 pomysłów na minutę. Czekam ciągle na jeden z tych elektrycznych samochodów, kt ore obiecał zbudować ten Świszczypała. Pomysły ma komedianta z kabaretu. I toto na premieruje ? Boże zmiłuj się nad nami. Wyjdziemy z nim jak Zabłocki na mydle

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Kto naprawdę należy do "kasty"?

    Kto naprawdę należy do "kasty"?

    Już nie tylko wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak, ale też między innymi sędzia Sądu Najwyższego Konrad Wytrykowski oraz członkowie KRS sędziowie Maciej Nawacki i Jarosław Dudzicz mieli uczestniczyć w akcji oczerniania sędziów. Mieli też swoją zamkniętą grupę o nazwie "Kasta" na jednym z komunikatorów internetowych. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Sprzeczka kandydatek PiS o mikrofon

    Sprzeczka kandydatek PiS o mikrofon

    W czwartek w Łomży odbyła się konferencja prasowa prezentującą kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu z okręgu podlaskiego. Przed konferencją kamery nagrały niezbyt przyjemną wymianę zdań między posłanką PiS Bernadetą Krynicką a byłą wiceprezydent Łomży Agnieszką Muzyk. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • "Jeśli nie obronimy tego kawałka lądu, to wszystko zniknie"

    "Jeśli nie obronimy tego kawałka lądu, to wszystko zniknie"

    We wschodniej części równikowego lasu amazońskiego szaleją pożary. Jest ich więcej niż zwykle o tej porze roku. Ekolodzy obwiniają hodowców bydła, którzy nielegalnie wypalają lasy, wskazują też na rząd, który ich zdaniem nie dość zdecydowanie walczy z tym zjawiskiem. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Czy Zbigniew Ziobro wiedział o akcji hejtu?

    Czy Zbigniew Ziobro wiedział o akcji hejtu?

    Minister Zbigniew Ziobro mógł nie wiedzieć o akcji hejtu w jego ministerstwie - tak brzmi linia obrony polityków PiS. Opozycja pyta jak to możliwe, skoro w podległej mu prokuraturze od marca prokuratorzy są w posiadaniu telefonów i komputera blogerki Emilii. To właśnie ona korespondowała z byłym wiceministrem sprawiedliwości Łukaszem Piebiakiem. Więcej na ten temat w materiale Arlety Zalewskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Tragedia na Giewoncie

    Tragedia na Giewoncie

    W Tatrach piorun śmiertelnie poraził kilka osób, a kilkanaście innych zostało rannych. LPR informuje, że w wyniku burz zostało poszkodowanych co najmniej 22 osoby. Więcej na ten temat w dzisiejszych "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Brak światła przed celą Kosteckiego?

    Brak światła przed celą Kosteckiego?

    Przygotowujemy raport na temat śmierci Dawida Kosteckiego w więzieniu. Już na ten moment mogę powiedzieć, że mamy sporo wątpliwości - przekazał w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 rzecznik praw obywatelski Adam Bodnar. - Na korytarzu, który prowadzi do celi, było wyłączone światło. Monitoring korytarza był, ale światło wyłączono przez znaczącą większość czasu, od godziny mniej więcej 22 do 5 nad ranem - mówił. Dawid Kostecki zmarł 2 sierpnia nad ranem w celi Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka. Miał się powiesić w łóżku na pętli z prześcieradła, przykryty kocem. Więcej na ten temat w dzisiejszych "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Odnaleziono ciało Piotra Woźniaka-Staraka

    Odnaleziono ciało Piotra Woźniaka-Staraka

    Przeprowadzono identyfikację ciała mężczyzny, którego odnaleziono w jeziorze Kisajno. Prokuratura Okręgowa w Olsztynie potwierdza, że jest to ciało zaginionego Piotra Woźniaka-Staraka. Więcej na ten temat w dzisiejszych "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Pięć dni na SOR-ze

    Pięć dni na SOR-ze

    Na SOR-ze w Szpitalu Bielańskim w Warszawie jeden z pacjentów czekał pięć dni na przyjęcie. Szpitalne oddziały ratunkowe w całym kraju są oblegane, ponieważ ludzie w ten sposób nie tylko szukają natychmiastowego ratunku, ale też po prostu chcą dostać się do lekarza i zrobić badania. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Sędziowie i prokuratorzy chcą komisji śledczej

    Sędziowie i prokuratorzy chcą komisji śledczej

    W środę na konferencji prasowej Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia", Stowarzyszenia Prokuratorów "Lex Super Omnia" i organizacji Akcja Demokracja ich przedstawiciele odczytali pięć postulatów w związku ze sprawą zorganizowanego hejtu na sędziów. Są to między innymi powołanie komisji śledczej, a także rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Hejt i dymisja w ministerstwie sprawiedliwości

    Hejt i dymisja w ministerstwie sprawiedliwości

    Wiceminister sprawiedliwości, prawa ręka Zbigniewa Ziobry, a dodatkowo sędzia - miał stać za hejtem dyskredytującym innych sędziów, którzy krytykowali reformę PiS-u w wymiarze sprawiedliwości. Więcej na ten temat w materiale Arlety Zalewskiej dla "Faktów" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Podróż "żmudna i pełna rozmów". Morawiecki rozpoczął kampanię

    Podróż "żmudna i pełna rozmów". Morawiecki rozpoczął kampanię

    Premier Mateusz Morawiecki zainaugurował kampanijny objazd kraju "PiS-busem". Przekonywał, że będzie to podróż "żmudna i pełna rozmów", ale będzie miała "szczególny znak firmowy", czyli wiarygodność. Pytany, czy nie obawia się zarzutu, że zajmuje się kampanią wyborczą kosztem pracy szefa rządu, odpowiedział: "Pracuję cały czas na najwyższych obrotach, zarówno dla państwa, jak i w przypadku kampanii wyborczej". - Tam, gdzie będę musiał dzielić czas, będę oczywiście brał urlop, żeby nie było żadnych wątpliwości - mówił. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Trudna akcja ratunkowa w Tatrach

    Trudna akcja ratunkowa w Tatrach

    Akcja ratunkowa w Jaskini Wielkiej Śnieżnej trwa całą dobę. Ratownicy próbują dotrzeć do dwóch uwiezionych grotołazów. Więcej na ten akcji dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00 w materiale Katarzyny Górniak.

    czytaj więcej »
   • Wniosek o ponowną sekcję zwłok Kosteckiego

    Wniosek o ponowną sekcję zwłok Kosteckiego

    Prawnicy rodziny zmarłego boksera Dawida Kosteckiego zażądali od prokuratury ponownego przeprowadzenia sekcji zwłok. Do śmierci Kosteckiego doszło 2 sierpnia nad ranem w celi Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka. Kostecki miał się powiesić na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. Zlecona przez prokuraturę sekcja zwłok Kosteckiego wykluczyła udział osób trzecich, potwierdzając, że bokser popełnił samobójstwo. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   tvnpix