Aktualności

Spór o jawność zarobków w NBP

Spór o jawność zarobków w NBP

Nadchodzi jawność zarobków w NPB

Foto: tvn24 | Video: Fakty TVN
Będzie ustawa, ujawnimy zarobki - mówi prezes Narodowego Banku Polskiego. Ale wcześniej Adam Glapiński chce rozmawiać z prezydentem, bo jego zdaniem jawność wynagrodzeń bankowi zaszkodzi. A jej zwolennikom - również z obozu rządowego - prezes nie szczędzi złośliwości. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Gama

Czego ten Glapiński się broni ? Odkąd nastała dobra zmiana podwyżkami "odebrano mi 2oo zł miesięcznie z emerytury 1.300. Nie boję si e tego i nawet takie dziadostwo, obdzieranie najbiedniejszych mogę publikować. Chyba kominowych wynagrodzeń NBP nie musi się wstydzić. Niech Glapiński też napisze w jakiej wysokości bierze sobie premię. rozwiń

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Ostry spór o postać księdza Jankowskiego

    Ostry spór o postać księdza Jankowskiego

    Obalenie pomnika księdza Henryka Jankowskiego w Gdańsku to dla jednych upadek symbolu, dla innych - symbol upadku dobrych obyczajów. Nocna akcja trzech mężczyzn, którzy usunęli monument kapelana "Solidarności", oskarżonego o molestowanie seksualne, tylko zaogniła spór. O zwolennikach i przeciwnikach honorowania pamięci księdza Jankowskiego w materiale Jana Błaszkowskiego w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Kto ma dostęp do systemu "Twój e-PIT"?

    Kto ma dostęp do systemu "Twój e-PIT"?

    Internetowa usługa "Twój e-PIT" ma być dużym ułatwieniem w przeglądaniu, poprawianiu czy zatwierdzaniu deklaracji podatkowej. Po kilku dniach działania systemu już wiadomo, że potrzebne są zmiany zabezpieczeń. Bo dostęp do naszych danych finansowych mogą mieć też inni - na przykład pracodawca. Tym samym może się dowiedzieć na przykład tego, czy pracownik nie dorabia gdzieś "na boku". Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Zagadkowe deklaracje Tuska

    Zagadkowe deklaracje Tuska

    Nie będę udawał że to nie moja wojna, czy że to nie moje wybory bo to są też moje wybory - te zagadkowe słowa Donalda Tuska w "Faktach po Faktach" TVN24 komentują politycy. Czy to zapowiedź powrotu - i czy z nowym ugrupowaniem? Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Debata o odwołaniu Ziobry. Padł wątek Srebrnej

    Debata o odwołaniu Ziobry. Padł wątek Srebrnej

    W środę w Sejmie posłowie PO-KO zgłosili wniosek o wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry. Debata była krótka, a wniosek odrzucono. Ale przy tej okazji minister sprawiedliwości postanowił odnieść się do ujawnionych przez "Gazetę Wyborczą" taśm. - Gdy słuchacie pana Giertycha i za nim powtarzacie te nieprawdziwe zarzuty pod adresem prokuratury, on z całą pewnością jest bardzo rad, że wodzi was za nos - mówił. Pełnomocnikiem Geralda Birgfellnera jest właśnie Roman Giertych. - Nie dajcie się robić Giertychowi w konia - mówił z sejmowej mównicy Ziobro podczas debaty. Giertych odpowiedział w mediach społecznościowych anegdotką o pękającej tamie i helikopterze. "Panie ministrze! Niech pan nie pozwoli, aby pana miejsce w helikopterze zajęła jakaś Kempa czy Mazurek. (...) Niech się pan ratuje! Póki nie jest za późno" - napisał do Ziobry Giertych. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Wyrok na stalkerów

    Wyrok na stalkerów

    Dla pani Bożeny sąsiedzi okazali się największym złem. Zgotowali jej prawdziwe piekło i w końcu usłyszeli wyrok. Więcej o tej sprawie dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Jarosława Kostkowskiego.

    czytaj więcej »
   • Białostocki szpital nie przyjmuje ciężarnych

    Białostocki szpital nie przyjmuje ciężarnych

    Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku wstrzymał przyjęcia na porodówkę. To największy specjalistyczny szpital w regionie. Pacjentki kierowane są do innej placówki. Powodem są problemy z obsadą personelu. Kolejne położne idą na L4. Dzisiaj brakowało ponad 60 pielęgniarek. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • PiS przedstawił liderów list do PE

    PiS przedstawił liderów list do PE

    Wskazanie do Parlamentu Europejskiego ministrów oraz najbliższych współpracowników premiera pokazuje jaką wagę przywiązujemy do polityki europejskiej - przekonywała w środę rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Komentowała tak ogłoszone dzień wcześniej kandydatury polityków Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do europarlamentu. Więcej komentarzy dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Prezes PiS zawiadamia prokuraturę

    Prezes PiS zawiadamia prokuraturę

    Prezes PiS Jarosław Kaczyński skierował do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zniesławienia przez dziennikarzy "Gazety Wyborczej" oraz posłów Platformy Obywatelskiej. Sprawa ma związek z publikacjami dotyczącymi planów budowy przez spółkę Srebrna wieżowca w centrum Warszawy. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Teczka, która wstrząsnęła PiS

    Teczka, która wstrząsnęła PiS

    Teczka tajnego współpracownika o pseudonimie "Ryszard" zawiera jego pisemne zobowiązanie do współpracy i donosy, jakie składał komunistycznej bezpiece. Jej odtajnienie budzi pytanie, czy Jarosław Kaczyński rzeczywiście - jak twierdzi - nic nie wiedział o przeszłości Kazimierza Kujdy, jednego z najbliższych współpracowników. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Prezes Zabłocki przechodzi w stan spoczynku

    Prezes Zabłocki przechodzi w stan spoczynku

    Stanisław Zabłocki, prezes Izby Karnej Sądu Najwyższego, poinformował Pierwszą Prezes Małgorzatę Gersdorf, że 20 lutego przechodzi w stan spoczynku. Jako motyw swej decyzji podał wejście w życie zmian wprowadzonych w regulaminie SN - przekazał w poniedziałek Sąd Najwyższy. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Macierewicz ujawnił tajne informacje?

    Macierewicz ujawnił tajne informacje?

    Antoni Macierewicz, podsumowując w Sejmie w 2016 roku rządy Platformy Obywatelskiej, upublicznił informacje niejawne - poinformował Krzysztof Brejza z PO. Poseł wysłał do ministerstwa obrony pytania w sprawie kwestii poruszonych w czasie tamtego wystąpienia i otrzymał odpowiedź resortu. Teraz zapowiada, że złoży w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Kleszcze już ruszyły na żer

    Kleszcze już ruszyły na żer

    Kilka stopni na plusie przez kilka dni wystarczyło, by się uaktywniły i ruszyły na żer. Kleszcze atakują i zwierzęta, i ludzi. Łagodne zimy - mówią eksperci - mogą powodować wcześniejszą aktywność tych pasożytów. I właśnie teraz, w połowie lutego, zanotowano pierwsze przypadki kleszczy. O tym, gdzie je spotkać najłatwiej i jak się przed nimi chronić, w materiale Marzanny Zielińskiej w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • "Byłaby to kolejna instytucja kultury, która traci niezależność"

    "Byłaby to kolejna instytucja kultury, która traci niezależność"

    Chodzi nie tylko o osobę dyrektora. Nie tylko o samo Muzeum POLIN. Chodzi przede wszystkim o niezależność kultury. Czy rzeczywiście jest tak, że skoro muzeum "zostało wybudowane za polskie pieniądze", to państwo "powinno mieć wpływ na to, co jest tam wystawiane"? Opozycja nie ma wątpliwości: po teatrach we Wrocławiu, krakowskim Starym Teatrze, po Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Muzeum POLIN jest kolejną instytucją, na którą minister Gliński chciałby mieć wpływ. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Premier w objeździe. "Polacy już się nie dają nabrać"

    Premier w objeździe. "Polacy już się nie dają nabrać"

    Premier Morawiecki lubi kontakt z ludźmi - tak Ryszard Czarnecki z PiS tłumaczy decyzję premiera o wyruszeniu w Polskę z przekazem, dotyczącym tzw. "piątki Morawieckiego". 300 dni od zaprezentowania programu, szef rządu odwiedza trzy województwa - mazowieckie, świętokrzyskie i małopolskie. Premier mówił, że jego spotkania mają posłużyć przedstawieniu Polakom "sprawozdania" z wykonanych prac. Opozycja jednak pyta o to, czy to już nie początek kampanii wyborczej i o skuteczność programów rządu. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   tvnpix