Aktualności

"Trzeba anulować, bo my przegramy". Opozycja domaga się dymisji Witek

"Trzeba anulować, bo my przegramy". Opozycja domaga się dymisji Witek

"Trzeba anulować, bo my przegramy". Opozycja domaga się dymisji Witek

Foto: Leszek Szymański / PAP | Video: Fakty TVN
Opozycja przygotowała wniosek o odwołanie marszałek Sejmu Elżbiety Witek i zapowiedziała złożenie do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Elżbiecie Witek zarzuca złamanie parlamentarnych zasad, przekroczenie uprawnień, niedopełnienie obowiązków, a nawet sfałszowanie wyników głosowania. Chodzi o nocne głosowanie nad kandydatami PiS do KRS. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Pierwszy raz taka terapia w Polsce. To przełom?

  Pierwszy raz taka terapia w Polsce. To przełom?

  Lekarze z Kliniki Hematologii i Transplantologii Szpiku Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przeprowadzili po raz pierwszy w Polsce terapię CAR-T u pacjenta z chłoniakiem złośliwym. Polega ona na modyfikacji genetycznej limfocytów T tak, aby rozpoznawały one i niszczyły komórki rakowe. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00

  czytaj więcej »
 • Eluwina, alternatywko? "Ja już nie używam"

  Eluwina, alternatywko? "Ja już nie używam"

  O miano Młodzieżowego Słowa Roku konkurowały takie określenia jak "eluwina", "jesieniara" oraz "alternatywka". O objaśnienia poprosiliśmy młodych ekspertów. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" na antenie TVN24 w niedzielę o 18:15.

  czytaj więcej »
 • Trwa "weekend cudów"

  Trwa "weekend cudów"

  Docierają do tych, którzy o pomoc nie proszą, do osób starszych i rodzin osób niepełnosprawnych. Mowa o paczkach, które docierają do potrzebujących podczas "weekendu cudów" Szlachetnej Paczki. Więcej na ten temat dziś w materiale Marii Mikołajewskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Debata prawyborcza w PO

  Debata prawyborcza w PO

  Małgorzata Kidawa-Błońska kontra Jacek Jaśkowiak. Kto z nich stanie naprzeciwko Andrzeja Dudy w walce o fotel prezydencki? Przekonamy się już niebawem. W sobotę wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak przekonywali do swoich kandydatur i odpowiadali na pytania dotyczące najbardziej ważkich kwestii. Decyzja o tym, kto z ramienia PO wystartuje w majowych wyborach prezydenckich, ma zapaść 14 grudnia. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Pytania o zarobki Stanisława Karczewskiego

  Pytania o zarobki Stanisława Karczewskiego

  Dziennikarz portalu tvn24.pl wziął pod lupę pracę Stanisława Karczewskiego na stanowisku lekarza. Marszałek Karczewski przez ponad sześć lat zarobił ponad 400 tysięcy złotych. Problem w tym, że przebywał wówczas na bezpłatnym urlopie. Jak się z tego tłumaczy? O tym dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Arlety Zalewskiej.

  czytaj więcej »
 • Śledztwo w sprawie tragedii w Szczyrku

  Śledztwo w sprawie tragedii w Szczyrku

  Śledztwo w sprawie katastrofy w Szczyrku. Według prokuratorów do eksplozji i pożaru doszło najprawdopodobniej po uszkodzeniu gazociągu podczas robót wykonywanych przez zewnętrzną firmę. W wyniku eksplozji zginęło osiem osób. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Szczyrk nie może otrząsnąć się po tragedii

  Szczyrk nie może otrząsnąć się po tragedii

  Szczyrk nie może otrząsnąć się po tragedii. Wybuch gazu spowodował, że w środę wieczorem zawalił się dom z mieszkańcami w środku: wielopokoleniową rodziną. Wśród ofiar są cztery osoby dorosłe i czworo dzieci. Więcej na ten temat dziś w materiale Renaty Kijowskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • List sędziego TK do prezes Przyłębskiej

  List sędziego TK do prezes Przyłębskiej

  W ostatnich miesiącach wybrany przez PiS sędzia Trybunału Konstytucyjnego Jarosław Wyrembak kilkukrotnie kierował pisma do prezes Julii Przyłębskiej i innych sędziów TK. W jednym z nich, do którego dotarła TVN24, stawia pytania o "nieoficjalne spotkania z Prezesem Rady Ministrów w konspiracji przed wieloma Sędziami Trybunału", namawianie do udziału w spotkaniu z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim i do podpisywania się pod listami poparcia dla prezes Trybunału Konstytucyjnego, i o dyskredytowanie wszelkich zarzutów podnoszonych wobec jej praktyk. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Przełomowy wyrok Sądu Najwyższego

  Przełomowy wyrok Sądu Najwyższego

  W czwartkowym wyroku Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego stwierdziła, że obecna Krajowa Rada Sądownictwa nie jest organem bezstronnym i niezawisłym, zaś Izba Dyscyplinarna SN nie jest sądem w rozumieniu prawa UE i krajowego. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Zabił kobietę i jej 3-letnie dziecko. Artur K. usłyszał wyrok

  Zabił kobietę i jej 3-letnie dziecko. Artur K. usłyszał wyrok

  W tej sprawie wyrok mógł zapaść tylko jeden. Za zabójstwo kobiety i jej trzyletniego syna Artur K. usłyszał wyrok dożywocia. Dla rodziny ofiary najważniejsze jest to, że mężczyzna nie będzie mógł już wyjść na wolność. Więcej na ten temat dziś w materiale Dariusza Łapińskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Zarzuty dyscyplinarne dla sędziego Markiewicza

  Zarzuty dyscyplinarne dla sędziego Markiewicza

  Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych Przemysław Radzik wszczął postępowanie przeciwko Krystianowi Markiewiczowi, sędziemu katowickiego Sądu Okręgowego i prezesowi Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia". Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Byłem gotów złożyć urząd"

  "Byłem gotów złożyć urząd"

  Marian Banaś oświadczył w środę, że nie zrezygnuje w funkcji prezesa Najwyższej Izby Kontroli. "Byłem gotów złożyć urząd prezesa NIK, jednak z przykrością stwierdziłem, że moja osoba stała się przedmiotem brutalnej gry politycznej" - powiedział w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej Izby. Banaś w oświadczeniu zaznaczył, że został powołany na urząd prezesa NIK z zachowaniem wszystkich procedur. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix