Aktualności

Problemy z rekrutacją

Problemy z rekrutacją

Problemy z rekrutacją

Foto: tvn24 | Video: Fakty TVN
Ministerstwo Edukacji Narodowej twierdzi, że nie widzi poważniejszego problemu z rekrutacją do szkół. Tymczasem z powodu podwójnego rocznika w wielu liceach ogólnokształcących są znacznie wyższe progi niż rok temu. A przez to cześć uczniów z bardzo dobrymi wynikami nie dostała się do placówek pierwszego wyboru. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Nielegalny wywóz leków za granicę

  Nielegalny wywóz leków za granicę

  Trwa nielegalny wywóz leków z Polski. Obecny rząd tak jak i poprzednie nie są w stanie poradzić sobie z tą sytuacją. Na tym procederze zarabiają mafie lekowe, a cierpią pacjenci. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Marka Nowickiego.

  czytaj więcej »
 • Pytania o finansowanie obietnic

  Pytania o finansowanie obietnic

  To jest program wyborczy, a nie projekt budżetu - mówią politycy PiS pytani o obietnice, które znalazły się w programie wyborczym rządzącej partii. Politycy opozycji podkreślają z kolei, że wyborcze obietnice PiS-u mogą być finansowane z podniesienia podatków, w tym składek na ZUS. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Pomysły na służbę zdrowia

  Pomysły na służbę zdrowia

  Do wyborów zostało niecałe cztery tygodnie. Politycy rozjechali się po kraju, by przekonywać potencjalnych wyborców. Jednym z ważniejszych tematów kampanii jest ochrona zdrowia. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Oświadczenie sędziego Dudzicza

  Oświadczenie sędziego Dudzicza

  Mając na względzie wizerunek Krajowej Rady Sądownictwa, oświadczam, że do czasu wyjaśnienia sprawy nie będę występował w charakterze zastępcy rzecznika prasowego oraz zawieszę w tym zakresie wszelką aktywność - oświadczył sędzia Jarosław Dudzicz, który według doniesień mediów miał w internecie zamieszczać antysemickie wpisy. Zapowiedział, że podejmie "kroki prawne" w celu ochrony swoich "dóbr osobistych". Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Czarna rozpacz" w ochronie zdrowia. Pomysły na naprawę

  "Czarna rozpacz" w ochronie zdrowia. Pomysły na naprawę

  Czarna rozpacz - tak , według opozycji, można określić stan, w jakim znajduje się polska ochrona zdrowia. O konieczności zmiany jej finansowania mówi kandydatka na premiera Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska. Jarosław Kaczyński przekonuje, że tylko z jego partią warunki życia w Polsce będą takie, jak na zachodzie. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kto stoi za mafią lekową?

  Kto stoi za mafią lekową?

  Biznes wart miliardy, czyli mafia lekowa. Tworzą ją lekarze, farmaceuci, właściciele hurtowni. Z polskich aptek wykupują lekarstwa i wywożą tam, gdzie można sprzedać je z nieporównywalnie większym zyskiem. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Odszkodowanie za seks". Francuski sąd uznał że to wypadek przy pracy

  "Odszkodowanie za seks". Francuski sąd uznał że to wypadek przy pracy

  Mężczyzna w podróży służbowej dostał zawału, więc pracodawca musi wypłacić odszkodowanie - uznał francuski sąd. Pracodawca protestuje, bo pracownik w delegacji zmarł na zawał serca, uprawiając seks z nieznajomą w pokoju hotelowym. Ale faktycznie, było to podczas podróży służbowej. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" na antenie TVN24 w niedzielę o 18.15.

  czytaj więcej »
 • Niezwykły musical

  Niezwykły musical

  W sobotę w Warszawie odbędzie się prapremiera niezwykłego musicalu - "Przerwana cisza". Libretto napisał lekarz profesor Henryk Skarżyński, muzykę skomponował Krzesimir Dębski, a na scenie występują pacjenci. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Marka Nowickiego.

  czytaj więcej »
 • Sobota konwencji wyborczych

  Sobota konwencji wyborczych

  Kolejna przedwyborcza sobota przyniosła trzy konwencje. Jako pierwsza rozpoczęła się konwencja Koalicji Obywatelskiej w Poznaniu. Następnie konferencji PiS-u w Łodzi, na której Jarosław Kaczyński mówił o modelu polskiej rodziny. A w Poznaniu kandydaci lewicy przekonywali, że w ich programie najważniejsze są kobiety i ich prawa.

  czytaj więcej »
 • Jednej nocy dwa razy został zatrzymany za prowadzenie pod wpływem alkoholu

  Jednej nocy dwa razy został zatrzymany za prowadzenie pod wpływem alkoholu

  W weekend w Sierpcu odbyła się świetna impreza. Tak doskonała, że jednego z pijanych imprezowiczów policja dwa razy zatrzymywała za kierownicą. Bo po tym pierwszym zatrzymaniu podczas powrotu do domu uznał, że jednak znów musi się napić. Autem wrócił na imprezę, napił się, pożegnał, wsiadł, wjechał do rowu i znów trafił na policję. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" na antenie TVN24 i w niedzielę o 18:15.

  czytaj więcej »
 • Protest przed Ministerstwem Zdrowia

  Protest przed Ministerstwem Zdrowia

  Lekarze rezydenci przed Ministerstwem Zdrowia zorganizowali happening. Polacy umierają w kolejkach, lekarze na dyżurach i są to zaniedbania od 30 lat - mówią. Wszystko po to, by uzmysłowić politykom, jak bardzo niedofinansowana jest ochrona zdrowia. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Marka Nowickiego.

  czytaj więcej »
 • Załamanie pogody w Hiszpanii

  Załamanie pogody w Hiszpanii

  W nocy z środy na czwartek południowo-wschodnią Hiszpanię nawiedziły ulewne deszcze. Załamanie pogody doprowadziło do tysięcy interwencji straży pożarnej. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • PKW rozlosowała numery komitetów

  PKW rozlosowała numery komitetów

  W siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej odbyło się losowanie, podczas którego poznaliśmy numery list wyborczych poszczególnych komitetów. O kształcie przyszłego Sejmu i Senatu Polacy zdecydują 13 października. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Krzysztof Sadowski oskarżany o pedofilię

  Krzysztof Sadowski oskarżany o pedofilię

  Znany muzyk i kompozytor oskarżany o pedofilię. Śledztwo w sprawie gwałtu i pedofilii, której miał przed laty dopuścić się Krzysztof Sadowski, prowadzi warszawska prokuratura. Muzyk - tuż po nagłośnieniu sprawy - wydał oświadczenie. Zaprzeczał kierowanym wobec niego zarzutom twierdząc, że wszystkie pojawiające na jego temat informacje oparte były - jego zdaniem - na pomówieniach jednej kobiety. Więcej o sprawie dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Tragiczny wypadek na elektrycznej hulajnodze

  Tragiczny wypadek na elektrycznej hulajnodze

  Codziennie i to tylko we Wrocławiu dochodzi do trzech, czterech wypadków osób, które poruszają się na elektrycznych hulajnogach. Wypadek, do którego doszło w czwartkowy poranek, zakończył się tragicznie. 25-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Policja na razie nie wskazuje winnego, ale to tylko kwestia czasu, bo w miejscu, w którym doszło do potrącenia, znajdują się kamery. Więcej na ten temat w materiale Roberta Jałochy w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix