Aktualności

Problemy z rekrutacją

Problemy z rekrutacją

Problemy z rekrutacją

Foto: tvn24 | Video: Fakty TVN
Ministerstwo Edukacji Narodowej twierdzi, że nie widzi poważniejszego problemu z rekrutacją do szkół. Tymczasem z powodu podwójnego rocznika w wielu liceach ogólnokształcących są znacznie wyższe progi niż rok temu. A przez to cześć uczniów z bardzo dobrymi wynikami nie dostała się do placówek pierwszego wyboru. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Ciekawostka stołecznych ulic

  Ciekawostka stołecznych ulic

  Jeden to Harry, drugi to Ostry. Kiedy chodzą ze swoim właścicielem po ulicach Warszawy, to przechodnie zastanawiają się, co to za zwierzęta. To ostronosy. Więcej o nich dziś w materiale Katarzyny Górniak w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Konwencja Lewicy

  Konwencja Lewicy

  W Warszawie w sobotę odbyła się konwencja Lewicy, na której Adrian Zandberg, Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń przedstawili swój program wyborczy. Gdy lider Wiosny mówił o wprowadzeniu związków partnerskich, także dla osób tej samej płci, rozległ się alarm przeciwpożarowy. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Wydobycie ciał grotołazów "bardzo ryzykowne"

  Wydobycie ciał grotołazów "bardzo ryzykowne"

  Naczelnik TOPR Jan Krzysztof w sobotę rano "w związku z naciskami" wytłumaczył, że obok ciała grotołaza w niebieskim kombinezonie znaleziono kawałki czerwonego materiału, które mogą pochodzić z kombinezonu drugiego z poszukiwanych. Dodał, że TOPR podejmie próby wydobycia ciała zmarłych, ale potrwa to długo i jest bardzo ryzykowne. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Krajobraz po burzy

  Krajobraz po burzy

  Nad Giewontem znowu grzmi - to przerażający sygnał. Skutki czwartkowej burzy można porównać do tych po ataku terrorystycznym. Cztery osoby, w tym dwoje dzieci, zginęły. Kilkudziesięciu turystów potrzebowało pomocy medycznej. Krajobraz po burzy - dziś w materiale Renaty Kijowskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kto naprawdę należy do "kasty"?

  Kto naprawdę należy do "kasty"?

  Już nie tylko wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak, ale też między innymi sędzia Sądu Najwyższego Konrad Wytrykowski oraz członkowie KRS sędziowie Maciej Nawacki i Jarosław Dudzicz mieli uczestniczyć w akcji oczerniania sędziów. Mieli też swoją zamkniętą grupę o nazwie "Kasta" na jednym z komunikatorów internetowych. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Sprzeczka kandydatek PiS o mikrofon

  Sprzeczka kandydatek PiS o mikrofon

  W czwartek w Łomży odbyła się konferencja prasowa prezentującą kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu z okręgu podlaskiego. Przed konferencją kamery nagrały niezbyt przyjemną wymianę zdań między posłanką PiS Bernadetą Krynicką a byłą wiceprezydent Łomży Agnieszką Muzyk. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Jeśli nie obronimy tego kawałka lądu, to wszystko zniknie"

  "Jeśli nie obronimy tego kawałka lądu, to wszystko zniknie"

  We wschodniej części równikowego lasu amazońskiego szaleją pożary. Jest ich więcej niż zwykle o tej porze roku. Ekolodzy obwiniają hodowców bydła, którzy nielegalnie wypalają lasy, wskazują też na rząd, który ich zdaniem nie dość zdecydowanie walczy z tym zjawiskiem. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Czy Zbigniew Ziobro wiedział o akcji hejtu?

  Czy Zbigniew Ziobro wiedział o akcji hejtu?

  Minister Zbigniew Ziobro mógł nie wiedzieć o akcji hejtu w jego ministerstwie - tak brzmi linia obrony polityków PiS. Opozycja pyta jak to możliwe, skoro w podległej mu prokuraturze od marca prokuratorzy są w posiadaniu telefonów i komputera blogerki Emilii. To właśnie ona korespondowała z byłym wiceministrem sprawiedliwości Łukaszem Piebiakiem. Więcej na ten temat w materiale Arlety Zalewskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Tragedia na Giewoncie

  Tragedia na Giewoncie

  W Tatrach piorun śmiertelnie poraził kilka osób, a kilkanaście innych zostało rannych. LPR informuje, że w wyniku burz zostało poszkodowanych co najmniej 22 osoby. Więcej na ten temat w dzisiejszych "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Brak światła przed celą Kosteckiego?

  Brak światła przed celą Kosteckiego?

  Przygotowujemy raport na temat śmierci Dawida Kosteckiego w więzieniu. Już na ten moment mogę powiedzieć, że mamy sporo wątpliwości - przekazał w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 rzecznik praw obywatelski Adam Bodnar. - Na korytarzu, który prowadzi do celi, było wyłączone światło. Monitoring korytarza był, ale światło wyłączono przez znaczącą większość czasu, od godziny mniej więcej 22 do 5 nad ranem - mówił. Dawid Kostecki zmarł 2 sierpnia nad ranem w celi Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka. Miał się powiesić w łóżku na pętli z prześcieradła, przykryty kocem. Więcej na ten temat w dzisiejszych "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Odnaleziono ciało Piotra Woźniaka-Staraka

  Odnaleziono ciało Piotra Woźniaka-Staraka

  Przeprowadzono identyfikację ciała mężczyzny, którego odnaleziono w jeziorze Kisajno. Prokuratura Okręgowa w Olsztynie potwierdza, że jest to ciało zaginionego Piotra Woźniaka-Staraka. Więcej na ten temat w dzisiejszych "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Pięć dni na SOR-ze

  Pięć dni na SOR-ze

  Na SOR-ze w Szpitalu Bielańskim w Warszawie jeden z pacjentów czekał pięć dni na przyjęcie. Szpitalne oddziały ratunkowe w całym kraju są oblegane, ponieważ ludzie w ten sposób nie tylko szukają natychmiastowego ratunku, ale też po prostu chcą dostać się do lekarza i zrobić badania. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Sędziowie i prokuratorzy chcą komisji śledczej

  Sędziowie i prokuratorzy chcą komisji śledczej

  W środę na konferencji prasowej Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia", Stowarzyszenia Prokuratorów "Lex Super Omnia" i organizacji Akcja Demokracja ich przedstawiciele odczytali pięć postulatów w związku ze sprawą zorganizowanego hejtu na sędziów. Są to między innymi powołanie komisji śledczej, a także rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Hejt i dymisja w ministerstwie sprawiedliwości

  Hejt i dymisja w ministerstwie sprawiedliwości

  Wiceminister sprawiedliwości, prawa ręka Zbigniewa Ziobry, a dodatkowo sędzia - miał stać za hejtem dyskredytującym innych sędziów, którzy krytykowali reformę PiS-u w wymiarze sprawiedliwości. Więcej na ten temat w materiale Arlety Zalewskiej dla "Faktów" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix