Aktualności

Politycy reagują na propozycję Tuska

Politycy reagują na propozycję Tuska

Foto: Waldemar Deska / PAP | Video: Fakty TVN
Donald Tusk proponuje wprowadzenie specjalnego przepisu do konstytucji, zgodnie z którym wypowiedzenie umowy międzynarodowej odbywałoby się się większością dwóch trzecich. Premier Mateusz Morawiecki nie wyklucza, by nad takim pomysłem się zastanowić. Ponadto do propozycji odniósł się polityk PiS Jarosław Sellin. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Rośnie liczba nowych zakażeń koronawirusem

  Rośnie liczba nowych zakażeń koronawirusem

  Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 5592 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Resort przekazał też, że zmarło 46 osób chorych na COVID-19. Najgorsza sytuacja jest na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, gdzie władze powiekszają bazę łózek dla pacjentów covidowych. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Szukają domu dla 8-miesięcznego chłopca

  Szukają domu dla 8-miesięcznego chłopca

  Marcin ma 8. miesięcy i dochodzi do siebie po tym, jak otarł się o śmierć. Matka chłopca jednak zrzekła się praw rodzicielskich, dlatego lekarze z Łodzi szukają dla dziecka nowego domu. Więcej na ten temat dziś w materiale Marzanny Zielińskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Niemcy chcą wzmocnić granicę z Polską

  Niemcy chcą wzmocnić granicę z Polską

  W Niemczech trwa debata o ewentualnym wzmocnieniu kontroli na granicy z Polską. Omawiane możliwe rozwiązania to między innymi częstsze wyrywkowe kontrole w terenie przygranicznym oraz tymczasowe kontrole na granicy. Zaostrzenia przepisów domagają się przedstawiciele służb porządkowych. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Czwarta fala w Polsce przyspiesza

  Czwarta fala w Polsce przyspiesza

  Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 3931 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Lekarze z niepokojem patrzą w przyszłość, bo obawiają się sparaliżowanych oddziałów szpitalnych. Dlatego cały czas zachęcają do szczepień. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Marian Banaś uderza w rząd

  Marian Banaś uderza w rząd

  Marian Banaś powiedział, że dysponuje oświadczeniami osób, na których śledczy mieli wymuszać fałszywe zeznania przeciwko niemu. Jego zdaniem to sprawa, która wymaga powołania komisji śledczej. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Ceny paliw wciąż rosną

  Ceny paliw wciąż rosną

  Paliwo drożeje i będzie drożeć. Prezes partii rządzącej zapowiada, że rząd akcyzy nie obniży. Jak zapewnia Jarosław Kaczyński - pieniądze z akcyzy są potrzebne na programy społeczne. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Podwodni złomiarze na Bałtyku

  Podwodni złomiarze na Bałtyku

  Tego na Bałtyku jeszcze nie widziano. Podwodni złomiarze wycinają z wraków fragmenty wyposażenia z metali kolorowych. Bez skrupułów i bez refleksji niszczą podwodne zabytki. Więcej na ten temat w materiale Jana Błaszkowskiego w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Absurd na poznańskim parkingu

  Absurd na poznańskim parkingu

  Władze poznańskiej spółdzielni mieszkaniowej postanowiły uporządkować parkowanie na swoim terenie i oznaczyły znakami drogowymi wszystkie zatoki parkingowe. Jaka była intencja autorów pomysłu? O tym dziś w materiale Macieja Mazura w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Sejm za budową muru na granicy z Białorusią

  Sejm za budową muru na granicy z Białorusią

  Sejm w czwartek uchwalił ustawę dotyczącą budowy zapory na granicy z Białorusią. Za głosowało 274 posłów. Ustawą zajmie się teraz Senat. Szacowany koszt budowy "zapory" to miliard 615 milionów złotych. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Znany ratownik ciężko ranny

  Znany ratownik ciężko ranny

  Pomagał innym, a teraz sam potrzebuje pomocy. Ratownik medyczny Marcin Borkowski - znany jako Borkoś - został ranny w wypadku, gdy jechał na ratunek innym. Więcej na ten temat dziś w materiale Dariusza Łapińskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Zmiany w rządzie

  Zmiany w rządzie

  Kamil Bortniczuk będzie ministrem, a Łukasz Mejza wiceministrem sportu - poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński. W sejmowych kuluarach pojawiają się też pytania o rządową funkcję samego prezesa PiS. Kamil Bortniczuk jest obecnie posłem klubu PiS. Wcześniej był związany z Porozumieniem Jarosława Gowina, które w sierpniu opuściło Zjednoczoną Prawicę. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix