Aktualności

Policja w siedzibie Wisły Kraków

Policja w siedzibie Wisły Kraków

Policja w siedzibie Wisły Kraków

Foto: tvn24 | Video: Fakty TVN
Prokuratura Okręgowa w Krakowie wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości, których miały się dopuścić zarządy Wisły Kraków SA i Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków. Jak dowiedział się dziennikarz TVN Szymon Jadczak, śledztwo ma poprowadzić osobiście Jan Kościsz. To prokurator, który 20 lat temu oskarżał Pawła M. pseudonim Misiek, przywódcę kiboli Białej Gwiazdy. Więcej o sprawie dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Znów polecimy w kosmos? Padła data

  Znów polecimy w kosmos? Padła data

  Każdy fan science fiction wie, że to kosmos jest ostateczną granicą. W naszym przypadku jest to też granica możliwości finansowych. Ostatni raz w kosmosie byliśmy za Gierka, a czy mamy jeszcze szanse na zobaczenie astronauty z polską flagą na kombinezonie? O takiej możliwości - po roku 2025 - mówi dr hab. Grzegorz Brona, prezes Polskiej Agencji Kosmicznej. Dlaczego tak ważne jest, by Polska zaczęła się liczyć w kosmosie? O tym w "Faktach" o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Nieprawdopodobny sygnał". Owsiak zmienił decyzję

  "Nieprawdopodobny sygnał". Owsiak zmienił decyzję

  Jeszcze dziś rano, jakby nie dowierzając, że to już się stało, na ogrodzeniu fundacji przybywało kartek ze słowami poparcia i prośbami by wrócił, by wciąż był dyrygentem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Białymstoku na ulice wyszli ludzie, którzy chcieli, by Jurek Owsiak zmienił swoją decyzję. Ale od wczorajszego wieczora już wiadomo, że ta pozytywna presja miała sens. Po wyjściu z mszy pogrzebowej Pawła Adamowicza Owsiak nagrał film. - Tak, będę grał z Orkiestrą. Tak, będę prezesem fundacji, dlatego że zobaczyłem co się dzieje tutaj obok - mówił. I określił to, co się działo w całym kraju jako "nieprawdopodobny sygnał". Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Trzeba skończyć z nienawiścią". Jak to zrobić?

  "Trzeba skończyć z nienawiścią". Jak to zrobić?

  Szerokim echem odbił się apel dominikanina o. Ludwika Wiśniewskiego, wygłoszony podczas uroczystości pogrzebowej Pawła Adamowicza, by skończyć z nienawiścią, pogardą i bezpodstawnym oskarżaniem innych. Apel poruszył też polityków ze wszystkich stron sceny politycznej, pozostaje jednak pytanie o to, czy ten apel uda się zrealizować i jak tego dokonać. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Pożegnanie Pawła Adamowicza

  Pożegnanie Pawła Adamowicza

  Tysiące mieszkańców Gdańska towarzyszyło zmarłemu tragicznie prezydentowi miasta Pawłowi Adamowiczowi w jego ostatniej drodze z Europejskiego Centrum Solidarności do Bazyliki Mariackiej. To własnie tam w sobotę odbył się się pogrzeb. Dzisiejsze wydanie "Faktów" TVN o 19:00 zostanie w całości poświęcone uroczystościom i pamięci zamordowanego prezydenta.

  czytaj więcej »
 • Gdańsk żegna swojego prezydenta

  Gdańsk żegna swojego prezydenta

  Od kilkunastu godzin wejście do Europejskiego Centrum Solidarności ustawia się gigantyczna kolejka. Stoją w niej ci, którzy chcą w tych trudnych dla miasta dniach pożegnać prezydenta. O atmosferze miasta, które żegna Pawła Adamowicza w materiale Arlety Zalewskiej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Sytuacja w USA na ostrzu noża

  Sytuacja w USA na ostrzu noża

  W Stanach Zjednoczonych nastrój niepewności o jutro. Dyplomaci, urzędnicy i pracownicy federalni nie dostają pensji. W całym kraju pojawiają się dla nich darmowe restauracje, stołówki i banki żywności, a przed nimi - kolejki. Pieniędzy nie dostają pracownicy straży przybrzeżnej, więziennictwa, kontrolerzy lotów i osoby odpowiedzialne za kontrole na lotniskach. Nancy Pelosi, szefowa Izby Reprezentantów poprosiła Donalda Trumpa o przełożenie orędzia o stanie państwa, a prezydent poinformował o przełożeniu "wycieczki" Nancy Pelosi do Afganistanu, Egiptu i Brukseli. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Szkoły "funkcjonują normalnie", a na korytarzach cisza

  Szkoły "funkcjonują normalnie", a na korytarzach cisza

  "Nie ma mowy o masowym zjawisku zachorowalności. W większości województw szkoły i przedszkola funkcjonują normalnie". To stanowisko resortu edukacji. Ale w klasach i na korytarzach niektórych szkół - cisza. Najwięcej L4 - liczonych w tysiącach - odnotowano w Szczecinie i w Łodzi. Obawy o to, że na tzw. nauczycielską grypę może nie udać się znaleźć lekarstwa, są więcej niż uzasadnione. Więcej o proteście nauczycieli w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Łzy. Podziękowania. I pożegnanie na zawsze

  Łzy. Podziękowania. I pożegnanie na zawsze

  Łzy, wspomnienia, podziękowania. Kondukt przejdzie ulicami Gdańska, odwiedzając miejsca szczególnie ważne dla prezydenta Pawła Adamowicza, m.in. I Liceum Ogólnokształcące, którego absolwentem był prezydent. Gdańszczanie będą towarzyszyć swojemu prezydentowi w ostatniej drodze do Bazyliki Mariackiej i pożegnają się na zawsze w sobotę w południe. Więcej o organizacji pogrzebu w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Gdańsk żegna prezydenta

  Gdańsk żegna prezydenta

  Wejście do gdańskiego urzędu jest dziś zastawione zniczami. To tu od dwudziestu lat pracował prezydent Paweł Adamowicz. Od samego rana mieszkańcy przychodzą, zapalają znicze. I odbierają flagi z kirem. O tej atmosferze, o tym, jak Gdańsk żegna swego prezydenta - w materiale Arlety Zalewskiej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Nie kwestionowali udziału, kwestionowali motywację"

  "Nie kwestionowali udziału, kwestionowali motywację"

  Najczęściej nie kwestionowali samego uczestnictwa w tym zdarzeniu, natomiast bardziej kwestionowali swoją motywację, związaną z propagowaniem nazistowskiego ustroju państwa - tak Joanna Smorczewska z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach mówi o sześciu oskarżonych w sprawie zorganizowania i świętowania urodzin Adolfa Hitlera w lesie pod Wodzisławiem Śląskim. Między innymi te nazistowskie obchody ujawnili reporterzy "Superwizjera" TVN. Po emisji reportażu ruszyło prokuratorskie śledztwo, a teraz w sądzie jest akt oskarżenia dotyczący sprawy. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Stefan W. oszukał wszystkich, choć matka ostrzegała policję

  Stefan W. oszukał wszystkich, choć matka ostrzegała policję

  Matka Stefana W. obawiała się wyjścia syna z więzienia. Stefan W. miał być "niezadowolony z wymiaru odbywania kary pozbawienia wolności" i zapowiadał, że kiedy opuści mury więzienia, dopuści się "zachowań niezgodnych z porządkiem prawnym". O swoich obawach kobieta powiadomiła policję, a funkcjonariusze wysłali pismo do dyrektora zakładu karnego z prośbą o podjęcie działań. Stefan W. odbył rozmowy z wychowawcami w więzieniu, został też skierowany na konsultacje z psychologiem i lekarzem, ale "obawy, że skazany może nie przestrzegać porządku, nie zostały w trakcie tych rozmów potwierdzone". Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Plany uroczystości pogrzebowych Pawła Adamowicza

  Plany uroczystości pogrzebowych Pawła Adamowicza

  Pożegnanie zamordowanego prezydenta Gdańska rozpocznie się w Europejskim Centrum Solidarności, które Paweł Adamowicz stworzył. Potem urna z prochami prezydenta w uroczystym kondukcie zostanie przeniesiona do Bazyliki Mariackiej. Więcej o ostatniej drodze Pawła Adamowicza dziś w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Jana Błaszkowskiego.

  czytaj więcej »
 • Trudne warunki na południu

  Trudne warunki na południu

  Dawno nie było takiej zimy. W górach straszą lawiny, a na nizinach zaspy. Białystok miejscami jest sparaliżowany, a w Beskidach niektórzy są odcięci od świata. Więcej dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Premier wskazał komisarza

  Premier wskazał komisarza

  Śmierć prezydenta Pawła Adamowicza prowadzi do wygaśnięcia jego mandatu. W ciągu 90 dni od daty jego śmierci premier powinien zarządzić przedterminowe wybory. Wcześniej szef rządu wskazuje osobę pełniącą obowiązki prezydenta Gdańska - komisarza. Wiceprezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz przekazała mediom, że to jej zaproponowano tę rolę. Więcej na temat zastępczyni Pawła Adamowicza dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix