Aktualności

PiS składa wniosek do Trybunału

PiS składa wniosek do Trybunału

PiS składa wniosek do Trybunału

Foto: tvn24 | Video: Fakty TVN
Czy listy poparcia dla kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa pozostaną tajne? Politycy Prawa i Sprawiedliwości, po niekorzystnym dla nich wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, proszą o interwencję Trybunał Konstytucyjny. Więcej na ten temat w dzisiejszych "Faktach" TVN" o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Barbaradmnb

Mają co ukrywać, więc wzywają na pomoc tzw Trybunał niekonstytucyjny, w postaci Przyłebskiej. Będzie kolacyjka, ciasteczko i wyrok. 3 w jednym.
A sądy? Wyroki? Prawo? Sprawiedliwość?
Już nam, od samego początku kadencji, pokazali i Duda i PiS, jak będzie wyglądać przestrzeganie przez nich Konstytucji i praw wszelakich.
Mnie rozwiń

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • 75. rocznica wyzwolenia Auschwitz

    75. rocznica wyzwolenia Auschwitz

    Dziś przypada 75. rocznica wyzwolenia byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Odbyła się wspólna konferencja prasowa prezydentów Polski i Izraela. Uroczystości rocznicowe odbyły się także pod Pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Co po słowach agenta Tomka?

    Co po słowach agenta Tomka?

    Mariusz Kamiński to człowiek odpowiedzialny za polskie służby specjalne i to on musi się dziś mierzyć z tymi oskarżeniami. Były agent CBA Tomasz Kaczmarek oskarża Mariusza Kamińskiego, że zlecał mu nielegalne działania. Czy organy państwowe zajmą się sprawą? Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • "Ciała dzików, krew dookoła". Walka z ASF?

    "Ciała dzików, krew dookoła". Walka z ASF?

    Krew pozostawiona na ściółce, dziki patroszone tuż przy domach. Aktywiści ruchów antyłowieckich podkreślają, że tak nie walczy się z ASF. I pytają jak długo jeszcze pod płaszczykiem walki z wirusem myśliwi będą poszerzać strefy swoich przywilejów. Więcej na ten temat dziś w materiale Katarzyny Górniak w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Grupa polskich studentów wróciła z Wuhan. Są na obserwacji

    Grupa polskich studentów wróciła z Wuhan. Są na obserwacji

    W wyniku koronawirusa z Wuhan w Chinach zmarło 56 osób, a na całym świecie zakażonych jest ponad 2000 osób. Wirus został wykryty już w 11 krajach. W Kanadzie potwierdzono jeden przypadek zakażenia, a we Francji trzy. W Polsce do tej pory nie wykryto wirusa. W sobotę z Wuhan do Polski wróciła grupa studentów. Teraz przechodzą badania. Jak poinformowały służby sytuacja jest monitorowana, a na lotniskach wprowadzono dodatkowe środki ostrożności. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Wybory w Platformie

    Wybory w Platformie

    W sobotę członkowie Platformy Obywatelskiej w całej Polsce wybierają przewodniczącego partii. Kandydatów jest czterech: Borys Budka, Tomasz Siemoniak, Bartłomiej Sienkiewicz i Bogdan Zdrojewski. Wstępne wyniki mają być ogłoszone wieczorem. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Pierwsze decyzje sędziów po uchwale SN

    Pierwsze decyzje sędziów po uchwale SN

    Odroczone zostały rozprawy zaplanowane na piątek w Izbie Cywilnej Sądu Najwyższego z udziałem sędziów nominowanych na wniosek nowej Krajowej Rady Sądownictwa. W oparciu o uchwałę wydaną w czwartek przez trzy izby Sądu Najwyższego sędzia Małgorzata Manowska zdecydowała o odroczeniu rozprawy, w której miała orzekać. Uzasadniając swoją decyzję podkreśliła, że "wydanie orzeczenia w dniu dzisiejszym mogłoby spowodować dla stron bardzo negatywne konsekwencje, gdyż mogłoby doprowadzić do wniesienia skargi o wznowienie postępowania". Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Koronawirus z Chin. Są kolejne przypadki

    Koronawirus z Chin. Są kolejne przypadki

    Są kolejne przypadki zarażenia koronawirusem z Wuhan. W czwartek rano chińskie władze potwierdziły 571 zachorowań i 17 ofiar tego wirusa. Eksperci spodziewają się, że końcowa liczba zachorowań będzie znacznie wyższa. Czy grozi nam nowa światowa pandemia? Więcej na ten temat w materiale Marka Nowickiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Rocznica wyzwolenia Auschwitz w Jerozolimie. Jest Putin, nie ma Dudy

    Rocznica wyzwolenia Auschwitz w Jerozolimie. Jest Putin, nie ma Dudy

    Wielu światowych przywódców w Jerozolimie uczestniczy w V Światowym Forum Holokaustu. Uroczystości związane są z 75. rocznicą wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. W obchodach udziału nie bierze prezydent Andrzej Duda, któremu organizatorzy nie udzielili głosu podczas wydarzenia. Jest za to Władimir Putin, a w Warszawie - specjalny zespół analizuje każde jego słowo. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Co dalej z "ustawą represyjną"?

    Co dalej z "ustawą represyjną"?

    "Ustawa represyjna", którą w całości odrzucił Senat, znów w Sejmie. Komisja sprawiedliwości i praw człowieka negatywnie zaopiniowała uchwałę Senatu, a to daje możliwość odrzucenia jej. Sprzeciw izby wyższej można odrzucić bezwzględną większością głosów - i wówczas nowelizacja trafia do prezydenta. "Ustawa represyjna" między innymi rozszerza odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów. Zaproponowane regulacje krytykuje opozycja, część środowiska sędziowskiego oraz organizacje międzynarodowe. O odrzucenie ustawy do prezydenta Andrzeja Dudy apelowali także amerykańscy kongresmeni. Jak powiedział prezydencki minister Andrzej Dera, w takim przypadku prezydent podpisze ustawę, bo "te zmiany są potrzebne". Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Trybunał Konstytucyjny kontra Sąd Najwyższy

    Trybunał Konstytucyjny kontra Sąd Najwyższy

    Sąd Najwyższy w składzie trzech izb: Cywilnej, Karnej, a także Pracy i Ubezpieczeń Społecznych ma w czwartek odpowiedzieć na pytanie pierwszej prezes Sądu Najwyższego. Prof. Małgorzata Gersdorf chce ustalić, czy osoby powołane na sędziego na wniosek nowej Krajowej Rady Sądownictwa są uprawnione do orzekania. W środę do gry wkroczył Trybunał Konstytucyjny i zaczęły się schody. Więcej na ten temat dziś w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Nie będzie śledztwa w sprawie uszkodzonych dowodów

    Nie będzie śledztwa w sprawie uszkodzonych dowodów

    Płyty CD, które były dowodami w procesie dotyczącym wypadku premier Beaty Szydło w Oświęcimiu w lutym 2017 roku, zostały uszkodzone. Na jednej z nich znajdował się zapis z kamer monitoringu, dokumentujący przejazd kolumny ówczesnej szefowej rządu. Obrońca oskarżonego w tej sprawie Sebastiana Kościelnika, mecenas Władysław Pociej, zawiadomił prokuraturę w związku z uszkodzeniem płyt CD. Teraz jednak prokuratora oświadczyła, że śledztwa nie będzie. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Raport NIK w sprawie GetBack

    Raport NIK w sprawie GetBack

    Marian Banaś znów zabiera głos i uderza w rząd PiS. NIK bezlitośnie punktuje państwowe instytucje w sprawie afery GetBack. Suchej nitki nie zostawia zwłaszcza na Komisji Nadzoru Finansowego. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   tvnpix