Aktualności

Wyjęli serce, oczyścili, wszczepili je na nowo

Wyjęli serce, oczyścili, wszczepili je na nowo

Wyjęli serce, oczyścili, wszczepili je na nowo

Foto: tvn24 | Video: Fakty TVN
Niezwykle rzadka operacja we wrocławskim szpitalu klinicznym. Jeden z pacjentów cierpiał na nowotwór serca. Lekarze musieli wyjąć jego serce, oczyścić, a potem ponownie przeszczepić. Zabieg bardzo rzadki, ale zakończył się sukcesem. Więcej na ten temat dziś w materiale Marka Nowickiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Koronawirus z Chin. Są kolejne przypadki

  Koronawirus z Chin. Są kolejne przypadki

  Są kolejne przypadki zarażenia koronawirusem z Wuhan. W czwartek rano chińskie władze potwierdziły 571 zachorowań i 17 ofiar tego wirusa. Eksperci spodziewają się, że końcowa liczba zachorowań będzie znacznie wyższa. Czy grozi nam nowa światowa pandemia? Więcej na ten temat w materiale Marka Nowickiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Rocznica wyzwolenia Auschwitz w Jerozolimie. Jest Putin, nie ma Dudy

  Rocznica wyzwolenia Auschwitz w Jerozolimie. Jest Putin, nie ma Dudy

  Wielu światowych przywódców w Jerozolimie uczestniczy w V Światowym Forum Holokaustu. Uroczystości związane są z 75. rocznicą wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. W obchodach udziału nie bierze prezydent Andrzej Duda, któremu organizatorzy nie udzielili głosu podczas wydarzenia. Jest za to Władimir Putin, a w Warszawie - specjalny zespół analizuje każde jego słowo. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Co dalej z "ustawą represyjną"?

  Co dalej z "ustawą represyjną"?

  "Ustawa represyjna", którą w całości odrzucił Senat, znów w Sejmie. Komisja sprawiedliwości i praw człowieka negatywnie zaopiniowała uchwałę Senatu, a to daje możliwość odrzucenia jej. Sprzeciw izby wyższej można odrzucić bezwzględną większością głosów - i wówczas nowelizacja trafia do prezydenta. "Ustawa represyjna" między innymi rozszerza odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów. Zaproponowane regulacje krytykuje opozycja, część środowiska sędziowskiego oraz organizacje międzynarodowe. O odrzucenie ustawy do prezydenta Andrzeja Dudy apelowali także amerykańscy kongresmeni. Jak powiedział prezydencki minister Andrzej Dera, w takim przypadku prezydent podpisze ustawę, bo "te zmiany są potrzebne". Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Trybunał Konstytucyjny kontra Sąd Najwyższy

  Trybunał Konstytucyjny kontra Sąd Najwyższy

  Sąd Najwyższy w składzie trzech izb: Cywilnej, Karnej, a także Pracy i Ubezpieczeń Społecznych ma w czwartek odpowiedzieć na pytanie pierwszej prezes Sądu Najwyższego. Prof. Małgorzata Gersdorf chce ustalić, czy osoby powołane na sędziego na wniosek nowej Krajowej Rady Sądownictwa są uprawnione do orzekania. W środę do gry wkroczył Trybunał Konstytucyjny i zaczęły się schody. Więcej na ten temat dziś w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Nie będzie śledztwa w sprawie uszkodzonych dowodów

  Nie będzie śledztwa w sprawie uszkodzonych dowodów

  Płyty CD, które były dowodami w procesie dotyczącym wypadku premier Beaty Szydło w Oświęcimiu w lutym 2017 roku, zostały uszkodzone. Na jednej z nich znajdował się zapis z kamer monitoringu, dokumentujący przejazd kolumny ówczesnej szefowej rządu. Obrońca oskarżonego w tej sprawie Sebastiana Kościelnika, mecenas Władysław Pociej, zawiadomił prokuraturę w związku z uszkodzeniem płyt CD. Teraz jednak prokuratora oświadczyła, że śledztwa nie będzie. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Raport NIK w sprawie GetBack

  Raport NIK w sprawie GetBack

  Marian Banaś znów zabiera głos i uderza w rząd PiS. NIK bezlitośnie punktuje państwowe instytucje w sprawie afery GetBack. Suchej nitki nie zostawia zwłaszcza na Komisji Nadzoru Finansowego. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Obywatelska interwencja we Wrocławiu

  Obywatelska interwencja we Wrocławiu

  Jazda pojazdem zamówionym przez aplikację zamieniła się w walkę o życie i w obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. Więcej na temat pijackiego rajdu w materiale Jarosława Kostkowskiego w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Zarzut znęcania się nad rodziną

  Zarzut znęcania się nad rodziną

  Mówił, że dzieci go denerwowały. Jednemu synowi złamał nogę, drugi też miał ślady pobicia. Policjanci zastali mężczyznę kompletnie pijanego. 32-latek miał pod opieką jeszcze czworo maluchów. Więcej na ten temat dziś w materiale Renaty Kijowskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • List kongresmenów do Andrzeja Dudy

  List kongresmenów do Andrzeja Dudy

  Dwaj amerykańscy kongresmeni napisali do prezydenta Dudy w sprawie zmian w sądownictwie. Demokraci Eliot Engel i William Keating wyrażają zaniepokojenie proponowanymi zmianami i piszą o "poważnym kroku wstecz" dla polskiej demokracji. Co na to polscy politycy? Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Groźny wirus z Chin

  Groźny wirus z Chin

  Kolejne przypadki osób zakażonych koronawirusem w Chinach. Pierwszą chorą osobę zidentyfikowano również w Korei Południowej. Przyleciała ona z Wuhan, gdzie wykryto ognisko choroby. Zakażenie może się objawiać gorączką, kaszlem, spłyceniem oddechu i trudnościami w oddychaniu. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Prezydent apeluje do górników o pomoc w zmianach

  Prezydent apeluje do górników o pomoc w zmianach

  Andrzej Duda w przemówieniu dla górniczej "Solidarności" apelował o pomoc w zmianach sądownictwa. Skarżył się, że "oni się bronią". "Mają swoich kolegów za granicą. W trybunałach i różnych innych miejscach" - mówił prezydent. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kampania prezydencka ruszyła

  Kampania prezydencka ruszyła

  Początek kampanii prezydenckiej i konwencja Roberta Biedronia, kandydata Lewicy. Podczas swojego wystąpienia odniósł się do ustawy represyjnej. Jego zdaniem - rolą prezydenta jest nie tylko wetowanie złych ustaw, ale też proponowanie nowych, dobrych rozwiązań. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Regularne kursy kolei parowej

  Regularne kursy kolei parowej

  W XXI wieku kolej parowa w Polsce ma się najlepiej na świecie - właśnie wracają regularne połączenia. Jak relacjonują turyści taka przejażdżka to "coś niespotykanego w dzisiejszych czasach". Więcej na ten temat dziś w materiale Jarosława Kostkowskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix