Aktualności

Sprzeciw młodych. O co im chodzi?

Sprzeciw młodych. O co im chodzi?

Sprzeciw młodych. O co im chodzi?

Foto: tvn24 | Video: Fakty TVN
Młodzi ludzie na całym świecie wyszli na ulice, by wyrazić swój sprzeciw wobec bierności władz. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny ma na celu ukierunkowanie polityki na walkę ze zmianami klimatycznymi. Więcej na ten temat dziś w materiale Arlety Zalewskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

Autor: Arleta Zalewska / Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Daty nie ma. Trwa kampania nieformalna

  Daty nie ma. Trwa kampania nieformalna

  Kampanii i daty wyborów jeszcze nie ma, ale nie zmienia to faktu, że kandydaci na urząd prezydenta Polski są bardzo aktywni. Cały czas walczą o głosy swojego elektoratu. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Jakie zasady na plażach?

  Jakie zasady na plażach?

  Limity plażowiczów, specjalnie wydzielone sektory lub obowiązkowy parawan - to tylko niektóre pomysły dla wakacyjnych kąpielisk w czasie pandemii. Jak bezpiecznie plażować, gdy nie tylko woda bywa zdradliwa? O tym dziś w materiale Jana Błaszkowskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kampanijna sobota

  Kampanijna sobota

  Kampania wyborcza oficjalnie jeszcze się nie zaczęła, ale kandydaci na prezydenta nie marnują czasu. Jeżdżą po Polsce i przekonują do siebie wyborców. Władysław Kosiniak-Kamysz w Przybysławicach przedstawiał swój plan dla Polski, urzędujący prezydent w towarzystwie premiera pojawił się na terenie budowy kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej, a Rafał Trzaskowski w sobotni poranek robił zakupy na rynku bernardyńskim w Poznaniu. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Sasin jest znaczkiem pocztowym za 70 milionów złotych"

  "Sasin jest znaczkiem pocztowym za 70 milionów złotych"

  W czwartek wieczorem Sejm zajmował się wnioskiem Koalicji Obywatelskiej o wotum nieufności dla wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Wniosek został odrzucony, jednak poprzedziła go burzliwa debata w parlamencie. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Szumowski: sprawa "stricte polityczna"

  Szumowski: sprawa "stricte polityczna"

  Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewnia, że nigdy nie nadzorował NCBiR-u i nie wydawał żadnych decyzji, które ingerowały w wydawanie środków ani w funkcjonowanie tej instytucji. - Cała sprawa jest ewidentnie, stricte polityczna. Cały czas mówię i powtarzam, wszystko było transparentne, nigdy nie wykonywałem żadnych czynności nadzorczych wobec NCBiR-u - tłumaczy minister. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • 70 milionów złotych za wybory, których nie było

  70 milionów złotych za wybory, których nie było

  Wybory, które nie odbyły się w maju, kosztowały Pocztę Polską prawie 70 milionów złotych. Dziennikarz portalu tvn24.pl dotarł do dowodów i pokazał faktury. My pytamy w Sejmie o odpowiedzialność polityczną. Opozycja domaga się dymisji ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Więcej na ten temat dziś w materiale Arlety Zalewskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kolejny etap znoszenia obostrzeń

  Kolejny etap znoszenia obostrzeń

  W środę premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Piotr Gliński i minister zdrowia Łukasz Szumowski podali informacje o nowych etapach znoszenia obostrzeń - od 30 maja i od 6 czerwca. To między innymi zniesienie obowiązku zasłaniania ust i nosa przede wszystkim tam, gdzie można zachować dystans 2 metrów od innych osób. Obowiązek ten wciąż będzie istniał między innymi w sklepach i kinach. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Policja i prawnik Ordo Iuris przesłuchiwali studentów

  Policja i prawnik Ordo Iuris przesłuchiwali studentów

  Studenci Uniwersytetu Śląskiego przesłuchiwani przez policję i prawnika Ordo Iuris. Jaką zbrodnię popełnili studenci? Poskarżyli się na wykładowczynię, że prowadzi homofobiczne wykłady. Uczelnia mówi o naruszeniu autonomii, prawnicy łapią się za głowę. Więcej na ten temat dziś w materiale Renaty Kijowskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Walka z koronawirusem w przedszkolach i żłobkach

  Walka z koronawirusem w przedszkolach i żłobkach

  W Polsce wciąż wykrywa się nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Chociaż żłobki i przedszkola mogą być znów otwarte, to wiele samorządów ma wątpliwości. Przedszkole w Nisku postanowiło zainstalować bramkę, która spryskuje dzieci płynem dezynfekującym. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Szkoły otwarte, klasy puste

  Szkoły otwarte, klasy puste

  Szkoły podstawowe zostały otwarte dla klas 1-3, ale świecą pustkami. Tęsknota za szkołą przegrywa ze strachem przed koronawirusem. Więcej na ten temat dziś w materiale Marzanny Zielińskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Małgorzata Manowska ma być nową pierwszą prezes SN

  Małgorzata Manowska ma być nową pierwszą prezes SN

  Prezydent Andrzej Duda zdecydował o powołaniu Małgorzaty Manowskiej na stanowisko pierwszego prezesa Sądu Najwyższego. W sobotę Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego wybrało 5 kandydatów na tę funkcję. Najwięcej głosów - bo aż 50 - uzyskał Włodzimierz Wróbel. Małgorzata Manowska otrzymała o połowę mniej głosów. Są już pierwsze komentarze. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix