Aktualności

Michał Dworczyk zhakowany

Hakerzy w skrzynce Dworczyka

Foto: tvn24 | Video: Fakty TVN
Szef kancelarii premiera, minister Michał Dworczyk, potwierdził, że doszło do włamania na jego prywatne konto mejlowe, konto jego żony, a także ich konta w mediach społecznościowych. Zapewnił jednak, że przedmiotem ataku hakerów nie stały się "żadne informacje, które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny lub ściśle tajny". Sprawa wywołała falę komentarzy. Politycy partii rządzącej wskazują trop rosyjski, opozycja krytykuje brak zabezpieczeń. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Upał nie odpuszcza

  Upał nie odpuszcza

  Tropikalne upały wciąż utrzymują się w Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia niemal dla całego kraju. Lekarze i ratownicy wciąż apelują o ostrożność i radzą, jak się chronić w czasie upałów. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00

  czytaj więcej »
 • Ogromny pożar w Nowej Białej

  Ogromny pożar w Nowej Białej

  W sobotę po południu we wsi Nowa Biała w Małopolsce wybuchł pożar, który objął 21 budynków mieszkalnych i 23 budynki gospodarcze. W akcji gaszenia pożaru brało udział około 400 strażaków. Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w niedzielę Nową Białą, obiecując pomoc dla poszkodowanych. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Jakie ceny nad Bałtykiem?

  Jakie ceny nad Bałtykiem?

  Pandemia mocno zweryfikowała plany wakacyjne Polaków. Wielu z nich decyduje się na wypoczynek nad Bałtykiem. Czy ceny nad morzem poszybowały w górę? Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Nowy wniosek do Trybunału Konstytucyjnego

  Nowy wniosek do Trybunału Konstytucyjnego

  Grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości skierowała do Trybunału Konstytucyjnego wniosek w sprawie uprawnień Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej do kontroli prawa krajowego i stosowania środków tymczasowych. Zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara chodzi o stworzenie prawnego argumentu dającego legitymację do lekceważenia wyroków TSUE. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Jak przetrwać upały?

  Jak przetrwać upały?

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega kolejne województwa przed upałami. Termometry mogą wskazywać nawet do 34 stopni Celsjusza w cieniu. Jak sobie radzić z upałami? O tym dziś w materiale Renaty Kijowskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Senat zdecydował w sprawie RPO

  Senat zdecydował w sprawie RPO

  Na piątkowym posiedzeniu Senat rozpatrzył wniosek w sprawie wyrażenia zgody na powołanie senator niezależnej Lidii Staroń na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. Za jej kandydaturą głosowało 45 senatorów, przeciwko - 51. Trzech senatorów wstrzymało się od głosu. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Upały w Polsce

  Upały w Polsce

  W niektórych częściach Polski termometry w czwartek wykazywały nawet do 30 stopni Celsjusza w cieniu, a może być jeszcze cieplej, bo nadciąga skwar z Sahary. Dla jednych to raj, dla innych pot i łzy. Więcej na ten temat dziś w materiale Pawła Abramowicza w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Wysyłali sobie Polskę mailem"

  "Wysyłali sobie Polskę mailem"

  W środę odbyło się niejawne posiedzenie Sejmu, podczas którego miały być przedstawione informacje w sprawie cyberataków, które dotknęły polskich parlamentarzystów. Korespondencja na temat Strajku Kobiet, pandemii, obostrzeń, dane personalne - to miało wyciec z prywatnej skrzynki szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka. Opozycja domaga się dymisji, ale według posłów PiS używanie skrzynki prywatnej w celach służbowych nie jest powodem do ponoszenia odpowiedzialności politycznej. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Pytania o gotowość do czwartej fali

  Pytania o gotowość do czwartej fali

  Rząd zapewnia, że nie prześpi wakacji i do jesieni ma być gotowy plan walki z przewidywaną czwartą falą pandemii. Teraz najważniejsze są szczepienia. Więcej na ten temat w materiale Marzanny Zielińskiej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Co po utajnionym posiedzeniu Sejmu?

  Co po utajnionym posiedzeniu Sejmu?

  Posłowie zebrali się na utajnionym posiedzeniu w celu wysłuchania informacji rządu o cyberatakach wymierzonych w nasz kraj. Konferencję przed posiedzeniem zorganizowali posłowie Koalicji Obywatelskiej Marcin Kierwiński i Bartłomiej Sienkiewicz, którzy wnioskowali o jawność posiedzenia. - W naszym przekonaniu decyzja o utajnieniu Sejmu nie ma służyć ochronie tajemnicy państwowej. Utajnienie obrad Sejmu jest próbą utajnienia afery mailowej, jaka się odbywa w rządzie - powiedział Sienkiewicz. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Burza wokół kopalni Turów

  Burza wokół kopalni Turów

  We wtorek z porządku obrad Sejmu skreślono informację rządu w sprawie kopalni Turów. To wywołało oburzenie wśród posłów opozycji, którzy wnioskowali o przywrócenie tego punktu obrad i zarzucali rządowi brak konkretnych działań w sprawie kopalni. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Spór o warszawski Szpital Południowy

  Spór o warszawski Szpital Południowy

  Wciąż nie wiadomo, kiedy Szpital Południowy w Warszawie przyjmie pierwszych niecovidowych pacjentów. Sytuacja wywołała konflikt między wojewodą mazowieckim a władzami miasta. Więcej na ten temat dziś w materiale Marka Nowickiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Po wyborach w Rzeszowie

  Po wyborach w Rzeszowie

  Kandydat opozycji na prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek wygrał w pierwszej turze, zyskując ponad 56 procent głosów. Jakie ma to konsekwencje dla miasta i dla Polski? Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kolejne poluzowanie obostrzeń

  Kolejne poluzowanie obostrzeń

  Od niedzieli obowiązują łagodniejsze zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Nowe przepisy podnoszą limity osób w kościołach, hotelach, kinach, siłowniach, a także w transporcie zbiorowym. Zmiany dotyczą także instytucji kultury i rozrywki, w których działać mogą punkty gastronomiczne. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Eriksen miał zawał serca podczas meczu

  Eriksen miał zawał serca podczas meczu

  W trakcie sobotniego meczu Dania-Finlandia duński piłkarz Christian Eriksen upadł na boisko i stracił przytomność. Konieczna była reanimacja - jego życie udało się uratować. W niedzielę trener reprezentacji Danii poinformował, że piłkarz miał zawał serca. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix