Aktualności

Pomysł myśliwych: wpisać łowiectwo na listę UNESCO

Pomysł myśliwych: wpisać łowiectwo na listę UNESCO

Pomysł myśliwych: wpisać łowiectwo na listę UNESCO

Foto: tvn24 | Video: Fakty TVN
Kultura łowiecka. Z jednej strony barwne korowody, tradycyjne msze, festyny i hodowle, z drugiej - zabijanie zwierząt, co w gwarze myśliwskiej zastępowane jest słowem "pozyskiwanie". Polski Związek Łowiecki zapewnia, że oprócz tego, co nie wszystkim musi się podobać, ma osiągnięcia, które warto wpisać na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Po raz pierwszy o wpis na listę UNESCO myśliwi starali się cztery lata temu. Wtedy niosek przepadł, bo za bardzo eksponował polowania. Pomysł PZŁ budzi kontrowersje, szczególnie, że na całym świecie tak dużo mówi się o prawach zwierząt. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
piotr_ja2l7c

Też mi kultura - zabijanie zwierząt, które są pełnoprawnymi mieszkańcami lasów. Człowiek (patrz - myśliwy czyli morderca) jest tu tylko pasożytem.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Czy Zbigniew Ziobro wiedział o akcji hejtu?

    Czy Zbigniew Ziobro wiedział o akcji hejtu?

    Minister Zbigniew Ziobro mógł nie wiedzieć o akcji hejtu w jego ministerstwie - tak brzmi linia obrony polityków PiS. Opozycja pyta jak to możliwe, skoro w podległej mu prokuraturze od marca prokuratorzy są w posiadaniu telefonów i komputera blogerki Emilii. To właśnie ona korespondowała z byłym wiceministrem sprawiedliwości Łukaszem Piebiakiem. Więcej na ten temat w materiale Arlety Zalewskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Tragedia na Giewoncie

    Tragedia na Giewoncie

    W Tatrach piorun śmiertelnie poraził kilka osób, a kilkanaście innych zostało rannych. LPR informuje, że w wyniku burz zostało poszkodowanych co najmniej 22 osoby. Więcej na ten temat w dzisiejszych "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Brak światła przed celą Kosteckiego?

    Brak światła przed celą Kosteckiego?

    Przygotowujemy raport na temat śmierci Dawida Kosteckiego w więzieniu. Już na ten moment mogę powiedzieć, że mamy sporo wątpliwości - przekazał w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 rzecznik praw obywatelski Adam Bodnar. - Na korytarzu, który prowadzi do celi, było wyłączone światło. Monitoring korytarza był, ale światło wyłączono przez znaczącą większość czasu, od godziny mniej więcej 22 do 5 nad ranem - mówił. Dawid Kostecki zmarł 2 sierpnia nad ranem w celi Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka. Miał się powiesić w łóżku na pętli z prześcieradła, przykryty kocem. Więcej na ten temat w dzisiejszych "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Odnaleziono ciało Piotra Woźniaka-Staraka

    Odnaleziono ciało Piotra Woźniaka-Staraka

    Przeprowadzono identyfikację ciała mężczyzny, którego odnaleziono w jeziorze Kisajno. Prokuratura Okręgowa w Olsztynie potwierdza, że jest to ciało zaginionego Piotra Woźniaka-Staraka. Więcej na ten temat w dzisiejszych "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Pięć dni na SOR-ze

    Pięć dni na SOR-ze

    Na SOR-ze w Szpitalu Bielańskim w Warszawie jeden z pacjentów czekał pięć dni na przyjęcie. Szpitalne oddziały ratunkowe w całym kraju są oblegane, ponieważ ludzie w ten sposób nie tylko szukają natychmiastowego ratunku, ale też po prostu chcą dostać się do lekarza i zrobić badania. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Sędziowie i prokuratorzy chcą komisji śledczej

    Sędziowie i prokuratorzy chcą komisji śledczej

    W środę na konferencji prasowej Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia", Stowarzyszenia Prokuratorów "Lex Super Omnia" i organizacji Akcja Demokracja ich przedstawiciele odczytali pięć postulatów w związku ze sprawą zorganizowanego hejtu na sędziów. Są to między innymi powołanie komisji śledczej, a także rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Hejt i dymisja w ministerstwie sprawiedliwości

    Hejt i dymisja w ministerstwie sprawiedliwości

    Wiceminister sprawiedliwości, prawa ręka Zbigniewa Ziobry, a dodatkowo sędzia - miał stać za hejtem dyskredytującym innych sędziów, którzy krytykowali reformę PiS-u w wymiarze sprawiedliwości. Więcej na ten temat w materiale Arlety Zalewskiej dla "Faktów" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Podróż "żmudna i pełna rozmów". Morawiecki rozpoczął kampanię

    Podróż "żmudna i pełna rozmów". Morawiecki rozpoczął kampanię

    Premier Mateusz Morawiecki zainaugurował kampanijny objazd kraju "PiS-busem". Przekonywał, że będzie to podróż "żmudna i pełna rozmów", ale będzie miała "szczególny znak firmowy", czyli wiarygodność. Pytany, czy nie obawia się zarzutu, że zajmuje się kampanią wyborczą kosztem pracy szefa rządu, odpowiedział: "Pracuję cały czas na najwyższych obrotach, zarówno dla państwa, jak i w przypadku kampanii wyborczej". - Tam, gdzie będę musiał dzielić czas, będę oczywiście brał urlop, żeby nie było żadnych wątpliwości - mówił. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Trudna akcja ratunkowa w Tatrach

    Trudna akcja ratunkowa w Tatrach

    Akcja ratunkowa w Jaskini Wielkiej Śnieżnej trwa całą dobę. Ratownicy próbują dotrzeć do dwóch uwiezionych grotołazów. Więcej na ten akcji dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00 w materiale Katarzyny Górniak.

    czytaj więcej »
   • Wniosek o ponowną sekcję zwłok Kosteckiego

    Wniosek o ponowną sekcję zwłok Kosteckiego

    Prawnicy rodziny zmarłego boksera Dawida Kosteckiego zażądali od prokuratury ponownego przeprowadzenia sekcji zwłok. Do śmierci Kosteckiego doszło 2 sierpnia nad ranem w celi Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka. Kostecki miał się powiesić na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. Zlecona przez prokuraturę sekcja zwłok Kosteckiego wykluczyła udział osób trzecich, potwierdzając, że bokser popełnił samobójstwo. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Raport NIK o sieci szpitali

    Raport NIK o sieci szpitali

    Sieć szpitali, która miała ułatwić pacjentom dostęp do świadczeń zdrowotnych, a dyrektorom zarządzanie placówkami, nie poprawiła ani sytuacji chorych, ani finansów większości badanych szpitali wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu NIK. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym

    Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym

    31-letnia kobieta i jej dwoje ośmioletnich dzieci zginęli w poniedziałek na niestrzeżonym przejeździe w Walentynowie koło Włocławka. Śmierć ponieśli pod kołami pociągu relacji Łódź Fabryczna-Gdynia Główna. Z wstępnych informacji wynika, że kobieta, dziewczynka i chłopiec jechali na rowerach. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci i komisja kolejowa. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Jak uratować zagrożone gatunki?

    Jak uratować zagrożone gatunki?

    W Genewie właśnie ruszyła międzynarodowa konferencja poświęcona ochronie ginących gatunków. Przedstawiciele 183 państw, w tym Polski, mogą zdecydować o ewentualnej dodatkowej ochronie dla kilkudziesięciu gatunków, na przykład słoni, żyraf i rekinów. Ta ochrona - jak mówią specjaliści - jest konieczna, bo znajdujemy się w momencie granicznym i mamy ostatnią chwilę na reakcję. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   tvnpix