Aktualności

Kontrowersyjna rocznica bez prezydenta

Kontrowersyjna rocznica bez prezydenta

Kontrowersyjna rocznica bez prezydenta

Foto: tvn24 | Video: Fakty TVN
W Warszawie odbyły się w niedzielę objęte Patronatem Narodowym Prezydenta RP obchody 75 rocznicy powstania Brygady Świętokrzyskiej. Na obchodach nie było Andrzeja Dudy. Dzieci żołnierzy Armii Krajowej wyraziły swoją dezaprobatę wobec tego, że obchody zostały objęte Patronatem Narodowym, ponieważ w ich ocenie Brygada Świętokrzyska kolaborowała z Niemcami. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • 75. rocznica wyzwolenia Auschwitz

  75. rocznica wyzwolenia Auschwitz

  Dziś przypada 75. rocznica wyzwolenia byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Odbyła się wspólna konferencja prasowa prezydentów Polski i Izraela. Uroczystości rocznicowe odbyły się także pod Pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Co po słowach agenta Tomka?

  Co po słowach agenta Tomka?

  Mariusz Kamiński to człowiek odpowiedzialny za polskie służby specjalne i to on musi się dziś mierzyć z tymi oskarżeniami. Były agent CBA Tomasz Kaczmarek oskarża Mariusza Kamińskiego, że zlecał mu nielegalne działania. Czy organy państwowe zajmą się sprawą? Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Ciała dzików, krew dookoła". Walka z ASF?

  "Ciała dzików, krew dookoła". Walka z ASF?

  Krew pozostawiona na ściółce, dziki patroszone tuż przy domach. Aktywiści ruchów antyłowieckich podkreślają, że tak nie walczy się z ASF. I pytają jak długo jeszcze pod płaszczykiem walki z wirusem myśliwi będą poszerzać strefy swoich przywilejów. Więcej na ten temat dziś w materiale Katarzyny Górniak w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Grupa polskich studentów wróciła z Wuhan. Są na obserwacji

  Grupa polskich studentów wróciła z Wuhan. Są na obserwacji

  W wyniku koronawirusa z Wuhan w Chinach zmarło 56 osób, a na całym świecie zakażonych jest ponad 2000 osób. Wirus został wykryty już w 11 krajach. W Kanadzie potwierdzono jeden przypadek zakażenia, a we Francji trzy. W Polsce do tej pory nie wykryto wirusa. W sobotę z Wuhan do Polski wróciła grupa studentów. Teraz przechodzą badania. Jak poinformowały służby sytuacja jest monitorowana, a na lotniskach wprowadzono dodatkowe środki ostrożności. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Wybory w Platformie

  Wybory w Platformie

  W sobotę członkowie Platformy Obywatelskiej w całej Polsce wybierają przewodniczącego partii. Kandydatów jest czterech: Borys Budka, Tomasz Siemoniak, Bartłomiej Sienkiewicz i Bogdan Zdrojewski. Wstępne wyniki mają być ogłoszone wieczorem. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Pierwsze decyzje sędziów po uchwale SN

  Pierwsze decyzje sędziów po uchwale SN

  Odroczone zostały rozprawy zaplanowane na piątek w Izbie Cywilnej Sądu Najwyższego z udziałem sędziów nominowanych na wniosek nowej Krajowej Rady Sądownictwa. W oparciu o uchwałę wydaną w czwartek przez trzy izby Sądu Najwyższego sędzia Małgorzata Manowska zdecydowała o odroczeniu rozprawy, w której miała orzekać. Uzasadniając swoją decyzję podkreśliła, że "wydanie orzeczenia w dniu dzisiejszym mogłoby spowodować dla stron bardzo negatywne konsekwencje, gdyż mogłoby doprowadzić do wniesienia skargi o wznowienie postępowania". Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Koronawirus z Chin. Są kolejne przypadki

  Koronawirus z Chin. Są kolejne przypadki

  Są kolejne przypadki zarażenia koronawirusem z Wuhan. W czwartek rano chińskie władze potwierdziły 571 zachorowań i 17 ofiar tego wirusa. Eksperci spodziewają się, że końcowa liczba zachorowań będzie znacznie wyższa. Czy grozi nam nowa światowa pandemia? Więcej na ten temat w materiale Marka Nowickiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Rocznica wyzwolenia Auschwitz w Jerozolimie. Jest Putin, nie ma Dudy

  Rocznica wyzwolenia Auschwitz w Jerozolimie. Jest Putin, nie ma Dudy

  Wielu światowych przywódców w Jerozolimie uczestniczy w V Światowym Forum Holokaustu. Uroczystości związane są z 75. rocznicą wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. W obchodach udziału nie bierze prezydent Andrzej Duda, któremu organizatorzy nie udzielili głosu podczas wydarzenia. Jest za to Władimir Putin, a w Warszawie - specjalny zespół analizuje każde jego słowo. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Co dalej z "ustawą represyjną"?

  Co dalej z "ustawą represyjną"?

  "Ustawa represyjna", którą w całości odrzucił Senat, znów w Sejmie. Komisja sprawiedliwości i praw człowieka negatywnie zaopiniowała uchwałę Senatu, a to daje możliwość odrzucenia jej. Sprzeciw izby wyższej można odrzucić bezwzględną większością głosów - i wówczas nowelizacja trafia do prezydenta. "Ustawa represyjna" między innymi rozszerza odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów. Zaproponowane regulacje krytykuje opozycja, część środowiska sędziowskiego oraz organizacje międzynarodowe. O odrzucenie ustawy do prezydenta Andrzeja Dudy apelowali także amerykańscy kongresmeni. Jak powiedział prezydencki minister Andrzej Dera, w takim przypadku prezydent podpisze ustawę, bo "te zmiany są potrzebne". Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Trybunał Konstytucyjny kontra Sąd Najwyższy

  Trybunał Konstytucyjny kontra Sąd Najwyższy

  Sąd Najwyższy w składzie trzech izb: Cywilnej, Karnej, a także Pracy i Ubezpieczeń Społecznych ma w czwartek odpowiedzieć na pytanie pierwszej prezes Sądu Najwyższego. Prof. Małgorzata Gersdorf chce ustalić, czy osoby powołane na sędziego na wniosek nowej Krajowej Rady Sądownictwa są uprawnione do orzekania. W środę do gry wkroczył Trybunał Konstytucyjny i zaczęły się schody. Więcej na ten temat dziś w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Nie będzie śledztwa w sprawie uszkodzonych dowodów

  Nie będzie śledztwa w sprawie uszkodzonych dowodów

  Płyty CD, które były dowodami w procesie dotyczącym wypadku premier Beaty Szydło w Oświęcimiu w lutym 2017 roku, zostały uszkodzone. Na jednej z nich znajdował się zapis z kamer monitoringu, dokumentujący przejazd kolumny ówczesnej szefowej rządu. Obrońca oskarżonego w tej sprawie Sebastiana Kościelnika, mecenas Władysław Pociej, zawiadomił prokuraturę w związku z uszkodzeniem płyt CD. Teraz jednak prokuratora oświadczyła, że śledztwa nie będzie. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Raport NIK w sprawie GetBack

  Raport NIK w sprawie GetBack

  Marian Banaś znów zabiera głos i uderza w rząd PiS. NIK bezlitośnie punktuje państwowe instytucje w sprawie afery GetBack. Suchej nitki nie zostawia zwłaszcza na Komisji Nadzoru Finansowego. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix