Aktualności

Apele opozycji w sprawie Macierewicza

Apele opozycji w sprawie Macierewicza

Apele opozycji w sprawie Macierewicza

Foto: tvn24 | Video: Fakty TVN
W czwartek posłowie Koalicji Obywatelskiej zaapelowali do prezydenta Andrzeja Dudy o zmianę decyzji w sprawie marszałka seniora Sejmu, by nie został nim Antoni Macierewicz. Członkowie opozycji zarzucili mu między innymi destrukcyjną politykę kadrową w Ministerstwie Obrony Narodowej. Do prezydenta w sprawie marszałka seniora napisała też Lewica. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Daty nie ma. Trwa kampania nieformalna

  Daty nie ma. Trwa kampania nieformalna

  Kampanii i daty wyborów jeszcze nie ma, ale nie zmienia to faktu, że kandydaci na urząd prezydenta Polski są bardzo aktywni. Cały czas walczą o głosy swojego elektoratu. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Jakie zasady na plażach?

  Jakie zasady na plażach?

  Limity plażowiczów, specjalnie wydzielone sektory lub obowiązkowy parawan - to tylko niektóre pomysły dla wakacyjnych kąpielisk w czasie pandemii. Jak bezpiecznie plażować, gdy nie tylko woda bywa zdradliwa? O tym dziś w materiale Jana Błaszkowskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kampanijna sobota

  Kampanijna sobota

  Kampania wyborcza oficjalnie jeszcze się nie zaczęła, ale kandydaci na prezydenta nie marnują czasu. Jeżdżą po Polsce i przekonują do siebie wyborców. Władysław Kosiniak-Kamysz w Przybysławicach przedstawiał swój plan dla Polski, urzędujący prezydent w towarzystwie premiera pojawił się na terenie budowy kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej, a Rafał Trzaskowski w sobotni poranek robił zakupy na rynku bernardyńskim w Poznaniu. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Sasin jest znaczkiem pocztowym za 70 milionów złotych"

  "Sasin jest znaczkiem pocztowym za 70 milionów złotych"

  W czwartek wieczorem Sejm zajmował się wnioskiem Koalicji Obywatelskiej o wotum nieufności dla wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Wniosek został odrzucony, jednak poprzedziła go burzliwa debata w parlamencie. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Szumowski: sprawa "stricte polityczna"

  Szumowski: sprawa "stricte polityczna"

  Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewnia, że nigdy nie nadzorował NCBiR-u i nie wydawał żadnych decyzji, które ingerowały w wydawanie środków ani w funkcjonowanie tej instytucji. - Cała sprawa jest ewidentnie, stricte polityczna. Cały czas mówię i powtarzam, wszystko było transparentne, nigdy nie wykonywałem żadnych czynności nadzorczych wobec NCBiR-u - tłumaczy minister. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • 70 milionów złotych za wybory, których nie było

  70 milionów złotych za wybory, których nie było

  Wybory, które nie odbyły się w maju, kosztowały Pocztę Polską prawie 70 milionów złotych. Dziennikarz portalu tvn24.pl dotarł do dowodów i pokazał faktury. My pytamy w Sejmie o odpowiedzialność polityczną. Opozycja domaga się dymisji ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Więcej na ten temat dziś w materiale Arlety Zalewskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kolejny etap znoszenia obostrzeń

  Kolejny etap znoszenia obostrzeń

  W środę premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Piotr Gliński i minister zdrowia Łukasz Szumowski podali informacje o nowych etapach znoszenia obostrzeń - od 30 maja i od 6 czerwca. To między innymi zniesienie obowiązku zasłaniania ust i nosa przede wszystkim tam, gdzie można zachować dystans 2 metrów od innych osób. Obowiązek ten wciąż będzie istniał między innymi w sklepach i kinach. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Policja i prawnik Ordo Iuris przesłuchiwali studentów

  Policja i prawnik Ordo Iuris przesłuchiwali studentów

  Studenci Uniwersytetu Śląskiego przesłuchiwani przez policję i prawnika Ordo Iuris. Jaką zbrodnię popełnili studenci? Poskarżyli się na wykładowczynię, że prowadzi homofobiczne wykłady. Uczelnia mówi o naruszeniu autonomii, prawnicy łapią się za głowę. Więcej na ten temat dziś w materiale Renaty Kijowskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Walka z koronawirusem w przedszkolach i żłobkach

  Walka z koronawirusem w przedszkolach i żłobkach

  W Polsce wciąż wykrywa się nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Chociaż żłobki i przedszkola mogą być znów otwarte, to wiele samorządów ma wątpliwości. Przedszkole w Nisku postanowiło zainstalować bramkę, która spryskuje dzieci płynem dezynfekującym. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Szkoły otwarte, klasy puste

  Szkoły otwarte, klasy puste

  Szkoły podstawowe zostały otwarte dla klas 1-3, ale świecą pustkami. Tęsknota za szkołą przegrywa ze strachem przed koronawirusem. Więcej na ten temat dziś w materiale Marzanny Zielińskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
 • Małgorzata Manowska ma być nową pierwszą prezes SN

  Małgorzata Manowska ma być nową pierwszą prezes SN

  Prezydent Andrzej Duda zdecydował o powołaniu Małgorzaty Manowskiej na stanowisko pierwszego prezesa Sądu Najwyższego. W sobotę Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego wybrało 5 kandydatów na tę funkcję. Najwięcej głosów - bo aż 50 - uzyskał Włodzimierz Wróbel. Małgorzata Manowska otrzymała o połowę mniej głosów. Są już pierwsze komentarze. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix