Aktualności

Działaczowi Wolnych Konopi grozi 15 lat więzienia za posiadanie oleju z marihuany

Działaczowi Wolnych Konopi grozi 15 lat więzienia za posiadanie oleju z marihuany

14.04 | Działaczowi Wolnych Konopi grozi 15 lat więzienia za posiadanie oleju z marihuany

Jakub Gajewski, aktywista walczący o legalne stosowanie marihuany w celach medycznych, został zatrzymany przez policję za posiadanie prawie kilograma oleju z konopi indyjskich. Postawiono mu już zarzuty – grozi mu od 3 do 15 lat więzienia. Gajewski skarży się, że został potraktowany jak „zbrodniarz” i tłumaczy, że posiadana przez niego substancja miała pomóc jego rodzicom. Oboje chorują na nowotwór. Zawarta w konopiach substancja THC, według najnowszych badań, może powodować zatrzymanie raka, a także pomaga w przypadku padaczki, choroby Leśniowskiego-Crohna, stwardnienia rozsianego i innych chorób. W Polsce marihuana i jej przetwory są zakazane. Więcej w materiale Marka Nowickiego w Faktach o 19:00.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
denm

" Ci, którzy sprowadzali olej RSO, twierdzili np., że to legalne, bo on nie zawiera THC, ale jedynie CBD. Zwróciłem się nawet do Głównego Inspektoratu Farmakologicznego. Potwierdzili, że CBD nie ma na liście substancji zakazanych, ale podlega obowiązkowi rejestracji." - Dr Jerzy Jarosz, anestezjolog, lekarz bólu, specjalista medycyny paliatywnej. rozwiń

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • "Od prawdy o Banasiu byli o krok"

    "Od prawdy o Banasiu byli o krok"

    Co dalej z Marianem Banasiem? Politycy PiS przyznają, że gdyby w chwili wyboru wiedzieli o wszystkich kontrowersjach związanych prezesem NIK, to nie zostałby on wybrany na swoje stanowisko. Jednak zdaniem opozycji politycy obozu rządzącego "od prawdy o Banasiu byli o krok". Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Partia Konserwatywna wygrywa wybory na Wyspach

    Partia Konserwatywna wygrywa wybory na Wyspach

    Wielka wygrana Borisa Johnsona. Brytyjczycy zdecydowali - to Partia Konserwatywna będzie rozdawać karty w nowej Izbie Gmin. To z kolei może oznaczać zielone światło dla szybkiego brexitu. Mógłby on nastąpić już 31 stycznia. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • "Musimy zdyscyplinować nadzwyczajną kastę"

    "Musimy zdyscyplinować nadzwyczajną kastę"

    Nowe przepisy, nowe zakazy i nowe kary. Między innymi finansowe, ale również przeniesienie na inne stanowisko, a nawet usunięcie z urzędu sędziego. Opozycja i środowiska sędziowskie mówią, że przygotowany przez PiS projekt ustawy o zmianach w sądownictwie to ewidentna próba zastraszenia. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

    czytaj więcej »
   • Prezydent o "starym układzie". "Są to słowa oburzające"

    Prezydent o "starym układzie". "Są to słowa oburzające"

    Prezydent na spotkaniach z obywatelami zawsze porusza temat sądownictwa i mówi o "starym układzie, który dobrze się trzyma". Jednocześnie to właśnie Andrzej Duda odebrał ślubowanie od Stanisława Piotrowicza, byłego prokuratora w czasach PRL-u, który w ten sposób objął urząd sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Awaria w Warszawie, naprawy wciąż trwają

    Awaria w Warszawie, naprawy wciąż trwają

    Od środy rano trwa awaria instalacji ciepłowniczej na ulicy Powsińskiej w Warszawie. W nocy udało się przywrócić ogrzewanie na wielu osiedlach, ale część wciąż jest go pozbawiona. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Awaria w Warszawie

    Awaria w Warszawie

    Gigantyczne korki, ludzie uwięzieni w samochodach i strach. Wszystko to z powodu awarii rury ciepłowniczej z gorącą wodą w Warszawie. Kompletnie nic nie było widać - relacjonują warszawiacy. Więcej na ten temat dziś w materiale Dariusza Łapińskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Przyznano nagrody Grand Press

    Przyznano nagrody Grand Press

    We wtorek przyznano nagrody Grand Press 2019. Dziennikarze Grupy TVN zostali wyróżnieni w trzech kategoriach. Nagrodę za dziennikarstwo śledcze otrzymał Bertold Kittel, autor reportażu "Pancerny Marian i pokoje na godziny". W kategorii Dziennikarstwo Specjalistyczne nagrodę otrzymał Lech Dawidowicz z "Czarno na białym" TVN24 za materiał "Pegasus". Z kolei wyróżnienie Grand Press Digital otrzymał Konkret24. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00

    czytaj więcej »
   • Izba Dyscyplinarna wciąż pracuje

    Izba Dyscyplinarna wciąż pracuje

    Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego w dalszym ciągu będzie wykonywać powierzone jej czynności orzecznicze - oświadczył we wtorek prezes Izby Tomasz Przesławski. To odpowiedź na apel pierwszej prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf, która wezwała sędziów Izby Dyscyplinarnej SN do powstrzymania się od wszelkich czynności orzeczniczych w prowadzonych sprawach. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Kolizja rządowej limuzyny

    Kolizja rządowej limuzyny

    Samochód Służby Ochrony Państwa zderzył się z samochodem ciężarowym na trasie S7 koło miejscowości Kuklin. W limuzynie podróżował wicepremier Jarosław Gowin. Według informacji przekazanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, nikomu nic się nie stało. Policja zakwalifikowała to zderzenie jako kolizję drogową. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Zapadł wyrok w sprawie tragicznych otrzęsin w Bydgoszczy

    Zapadł wyrok w sprawie tragicznych otrzęsin w Bydgoszczy

    Zapadł wyrok w sprawie tragedii na Uniwersytecie Techniczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Sąd orzekł, że ani młody wiek ani brak doświadczenia czy wyobraźni nie zwalniają z odpowiedzialności, szczególnie gdy giną trzy osoby. Więcej na ten temat dziś w materiale Jana Błaszkowskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Strzelał w głowę i korpus. Zabił sześć osób

    Strzelał w głowę i korpus. Zabił sześć osób

    Uzbrojony w pistolet mężczyzna wtargnął na izbę przyjęć szpitala w Ostrawie i otworzył ogień do pacjentów. Zabił sześć osób, a trzy ciężko ranił. Policja namierzyła sprawcę w poszukiwanym samochodzie. Mężczyzna popełnił samobójstwo. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • "Jesteśmy w dobrych rękach". Finowie dumni z premier

    "Jesteśmy w dobrych rękach". Finowie dumni z premier

    34-letnia Sanna Marin została oficjalnym kandydatem na szefa nowego centrolewicowego rządu Finlandii. Dotychczas pełniła obowiązki ministra transportu i komunikacji. Marin ma zastąpić na stanowisku premiera 57-letniego Anttiego Rinnego, lidera Socjaldemokratycznej Partii Finlandii, który na początku tygodnia podał się do dymisji. Sanna Marin jest prawniczką i młodą mamą, wielką zwolenniczką równości - wychowały ją dwie kobiety - matka z partnerką. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   • Turyści spacerują po Morskim Oku. "To prawie pewna śmierć"

    Turyści spacerują po Morskim Oku. "To prawie pewna śmierć"

    Mimo ostrzeżeń Tatrzańskiego Parku Narodowego i wbrew zdrowemu rozsądkowi turyści wchodzą na cienki lód na tatrzańskich stawach. Jak poinformował leśniczy obwodu Morskie Oko Grzegorz Bryniarski w sobotę około 70 osób spacerowało po stawie. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

    czytaj więcej »
   tvnpix