Aktualności

Dostał nową twarz, nie ma na leczenie

Dostał nową twarz, nie ma na leczenie

24.06 | Dostał nową twarz, nie ma na leczenie

Foto: Fakty Online | Video: Dariusz Kmiecik / Fakty Online
Przeszczep twarzy, wykonany przez zespół pod kierownictwem prof. Adama Maciejowskiego, uratował mu życie. Teraz Grzegorz Galasiński walczy o godne życie. A to kosztuje. Codzienna rehabilitacja, leki i koszty dojazdów pochłaniają tysiące złotych miesięcznie, których mężczyzna nie ma. Pomagają mu życzliwi ludzie. Teraz – za pośrednictwem fundacji „Się pomaga” – zaczyna się zbiórka 40 tys. zł, które mają pozwolić panu Grzegorzowi na rok leczenia. O szczegółach powie w Faktach o 19:00 Dariusz Kmiecik.

Autor: Dariusz Kmiecik / Źródło: Fakty Online

Komentarze (3)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
MN01
MN01

To tak jak ktoś dostanie smochód, a nie ma na jego eksploatację.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   MN01
   MN01

   I tak jego twarz wygląda lepiej, niż niejednej pani po operacji plastycznej.

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     MN01
     MN01

     Człowiek dostał nową twarz, a z tym i nowe potrzeby.

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       0
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
       • zgłoś naruszenie
       zamknij
       Zasady forum
       Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

       Pozostałe informacje

       • Koronawirus z Chin. Są kolejne przypadki

        Koronawirus z Chin. Są kolejne przypadki

        Są kolejne przypadki zarażenia koronawirusem z Wuhan. W czwartek rano chińskie władze potwierdziły 571 zachorowań i 17 ofiar tego wirusa. Eksperci spodziewają się, że końcowa liczba zachorowań będzie znacznie wyższa. Czy grozi nam nowa światowa pandemia? Więcej na ten temat w materiale Marka Nowickiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Rocznica wyzwolenia Auschwitz w Jerozolimie. Jest Putin, nie ma Dudy

        Rocznica wyzwolenia Auschwitz w Jerozolimie. Jest Putin, nie ma Dudy

        Wielu światowych przywódców w Jerozolimie uczestniczy w V Światowym Forum Holokaustu. Uroczystości związane są z 75. rocznicą wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. W obchodach udziału nie bierze prezydent Andrzej Duda, któremu organizatorzy nie udzielili głosu podczas wydarzenia. Jest za to Władimir Putin, a w Warszawie - specjalny zespół analizuje każde jego słowo. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Co dalej z "ustawą represyjną"?

        Co dalej z "ustawą represyjną"?

        "Ustawa represyjna", którą w całości odrzucił Senat, znów w Sejmie. Komisja sprawiedliwości i praw człowieka negatywnie zaopiniowała uchwałę Senatu, a to daje możliwość odrzucenia jej. Sprzeciw izby wyższej można odrzucić bezwzględną większością głosów - i wówczas nowelizacja trafia do prezydenta. "Ustawa represyjna" między innymi rozszerza odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów. Zaproponowane regulacje krytykuje opozycja, część środowiska sędziowskiego oraz organizacje międzynarodowe. O odrzucenie ustawy do prezydenta Andrzeja Dudy apelowali także amerykańscy kongresmeni. Jak powiedział prezydencki minister Andrzej Dera, w takim przypadku prezydent podpisze ustawę, bo "te zmiany są potrzebne". Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Trybunał Konstytucyjny kontra Sąd Najwyższy

        Trybunał Konstytucyjny kontra Sąd Najwyższy

        Sąd Najwyższy w składzie trzech izb: Cywilnej, Karnej, a także Pracy i Ubezpieczeń Społecznych ma w czwartek odpowiedzieć na pytanie pierwszej prezes Sądu Najwyższego. Prof. Małgorzata Gersdorf chce ustalić, czy osoby powołane na sędziego na wniosek nowej Krajowej Rady Sądownictwa są uprawnione do orzekania. W środę do gry wkroczył Trybunał Konstytucyjny i zaczęły się schody. Więcej na ten temat dziś w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Nie będzie śledztwa w sprawie uszkodzonych dowodów

        Nie będzie śledztwa w sprawie uszkodzonych dowodów

        Płyty CD, które były dowodami w procesie dotyczącym wypadku premier Beaty Szydło w Oświęcimiu w lutym 2017 roku, zostały uszkodzone. Na jednej z nich znajdował się zapis z kamer monitoringu, dokumentujący przejazd kolumny ówczesnej szefowej rządu. Obrońca oskarżonego w tej sprawie Sebastiana Kościelnika, mecenas Władysław Pociej, zawiadomił prokuraturę w związku z uszkodzeniem płyt CD. Teraz jednak prokuratora oświadczyła, że śledztwa nie będzie. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Raport NIK w sprawie GetBack

        Raport NIK w sprawie GetBack

        Marian Banaś znów zabiera głos i uderza w rząd PiS. NIK bezlitośnie punktuje państwowe instytucje w sprawie afery GetBack. Suchej nitki nie zostawia zwłaszcza na Komisji Nadzoru Finansowego. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Obywatelska interwencja we Wrocławiu

        Obywatelska interwencja we Wrocławiu

        Jazda pojazdem zamówionym przez aplikację zamieniła się w walkę o życie i w obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. Więcej na temat pijackiego rajdu w materiale Jarosława Kostkowskiego w "Faktach" TVN o 19:00.

        czytaj więcej »
       • Zarzut znęcania się nad rodziną

        Zarzut znęcania się nad rodziną

        Mówił, że dzieci go denerwowały. Jednemu synowi złamał nogę, drugi też miał ślady pobicia. Policjanci zastali mężczyznę kompletnie pijanego. 32-latek miał pod opieką jeszcze czworo maluchów. Więcej na ten temat dziś w materiale Renaty Kijowskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • List kongresmenów do Andrzeja Dudy

        List kongresmenów do Andrzeja Dudy

        Dwaj amerykańscy kongresmeni napisali do prezydenta Dudy w sprawie zmian w sądownictwie. Demokraci Eliot Engel i William Keating wyrażają zaniepokojenie proponowanymi zmianami i piszą o "poważnym kroku wstecz" dla polskiej demokracji. Co na to polscy politycy? Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Groźny wirus z Chin

        Groźny wirus z Chin

        Kolejne przypadki osób zakażonych koronawirusem w Chinach. Pierwszą chorą osobę zidentyfikowano również w Korei Południowej. Przyleciała ona z Wuhan, gdzie wykryto ognisko choroby. Zakażenie może się objawiać gorączką, kaszlem, spłyceniem oddechu i trudnościami w oddychaniu. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Prezydent apeluje do górników o pomoc w zmianach

        Prezydent apeluje do górników o pomoc w zmianach

        Andrzej Duda w przemówieniu dla górniczej "Solidarności" apelował o pomoc w zmianach sądownictwa. Skarżył się, że "oni się bronią". "Mają swoich kolegów za granicą. W trybunałach i różnych innych miejscach" - mówił prezydent. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

        czytaj więcej »
       • Kampania prezydencka ruszyła

        Kampania prezydencka ruszyła

        Początek kampanii prezydenckiej i konwencja Roberta Biedronia, kandydata Lewicy. Podczas swojego wystąpienia odniósł się do ustawy represyjnej. Jego zdaniem - rolą prezydenta jest nie tylko wetowanie złych ustaw, ale też proponowanie nowych, dobrych rozwiązań. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

        czytaj więcej »
       • Regularne kursy kolei parowej

        Regularne kursy kolei parowej

        W XXI wieku kolej parowa w Polsce ma się najlepiej na świecie - właśnie wracają regularne połączenia. Jak relacjonują turyści taka przejażdżka to "coś niespotykanego w dzisiejszych czasach". Więcej na ten temat dziś w materiale Jarosława Kostkowskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       tvnpix