Aktualności

Basenowa dysza zassała dziewięcioletnią dziewczynkę. Nie ma sprawy?

26.02 | Basenowa dysza zassała dziewięcioletnią dziewczynkę. Nie ma sprawy?

Foto: tvn24 | Video: tvn24
Skończyło się na potężnym krwiaku i urazie psychicznym, bo dziewięciolatka nie chce nawet słyszeć o tym, że miałaby jeszcze kiedyś pójść na pływalnię. Gdyby jednak przydarzyło się to mniejszemu dziecku, mogłoby dojść do tragedii. Służąca do filtrowania wody basenowa dysza z taką siłą zassała dziewczynkę, że nie mogła się sama uwolnić. Do wypadku doszło na początku lutego na basenie „Oceanika” w Tuszynie w województwie łódzkim. Grupa kilkudziesięciorga dzieci spędzała tam zorganizowane przez Gminny Dom Kultury w Ksawerowie półkolonie w czasie ferii. Dyrekcja „Oceaniki” przeprowadziła wewnętrzną kontrolę dopiero na wyraźna prośbę opiekunów z domu kultury, ale nie wykryła żadnych nieprawidłowości. Napis „UWAGA, DYSZA SSĄCA” nad każdą dyszą miał się pojawić dopiero teraz. O szczegółach sprawy w Faktach o 19:00 powie Marzanna Zielińska.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (3)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
kamil_nubinski

Kto dopuścił i dopuszcza kryte pływalnie czy kąpieliska z tak niebezpiecznymi dyszami ssącymi??? Wystarczyłyby seryjne osłony każdej dyszy, np. w postaci dużego, wypukłego sita lub z mocnej siatki ze stali nierdzewnej. Takie 'niedopatrzenie' to sprowadzanie zagrożenia życia i zdrowia na ludzi i powinno być ścigane karnie z urzędu oraz rozwiń

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   wojciech_gaslawski

   Niech PAN autor się trochę poduczy.
   W basenach publicznych nie ma dysz ssących filtrujących. Woda na basenach publicznych zasysania jest ze zbiorników przesiewowych, do których grawitacyjnie odpływa przez rynny przelewowe.
   Dziewczynka przyssała się do dyszy ssącej od atrakcji lub od zjeżdżalnie, a to juz błąd niedouczonuch projektantow, rozwiń

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     dawid_brzozowski
     dawid_brzozowski

     witam- latem 2013 mój 10 letni syn miał takie samo zdarzenie ale na innym basenie-był wówczas z grupą dzieci ze szkoły na tzw wakacyjnym pobycie na basenie,po takim przyssaniu plecy i ręce miał całe fioletowo-bordowe- w momencie kiedy to wszystko się działo w pobliżu nie było ratownika pomimo ,że w basenie przebywały dzieci w wieku syna rozwiń

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       0
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
       • zgłoś naruszenie
       zamknij
       Zasady forum
       Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

       Pozostałe informacje

       • Zwróciła uwagę o brak maseczki. Została zaatakowana

        Zwróciła uwagę o brak maseczki. Została zaatakowana

        Sklepowa kłótnia o brak maseczki zakończyła się pobiciem kobiety, która zwróciła mężczyźnie uwagę. Do tych gorszących scen doszło w sklepie w Lesznie. Jednak to nie jedyna tak brutalna reakcja na zwrócenie uwagi tym osobom, które za nic mają prawo i nie tylko w sklepach, ale również na zewnątrz nie zasłaniają nosa i ust maseczką. Więcej na ten temat w materiale Jarosława Kostkowskiego w "Faktach" TVN o 19:00.

        czytaj więcej »
       • Co ze szczepieniami powszechnymi?

        Co ze szczepieniami powszechnymi?

        Akcja szczepień w Polsce trwa. Pomimo tego, że liczba zaszczepionych osób wciąż rośnie, cały czas pojawiają się pytania o szczepienia powszechne. - Do 10 maja chcemy spowodować, żeby każdy obywatel powyżej 18. roku życia mógł otrzymać e-skierowanie i od 10 maja zapisywać się na szczepienie - powiedział premier. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

        czytaj więcej »
       • Czechy wydalają rosyjskich dyplomatów

        Czechy wydalają rosyjskich dyplomatów

        Czechy postanowiły wydalić 18 rosyjskich dyplomatów, którzy według rządu Andreja Babisza pracują dla rosyjskich służb specjalnych. To skutek ustaleń czeskich służb, według których rosyjscy szpiedzy stoją za wybuchem w czeskim składzie amunicji, do którego doszło w październiku 2014 roku. Zginęło w nim dwóch Czechów. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Sędzia Juszczyszyn wróci do orzekania?

        Sędzia Juszczyszyn wróci do orzekania?

        Pan sędzia Paweł Juszczyszyn nie będzie w poniedziałek sądził, nie będzie miał przydziału spraw i nie będzie wykonywał obowiązków - zapowiedział Maciej Nawacki, prezes olsztyńskiego Sądu Rejonowego. Stoi to w sprzeczności z decyzją bydgoskiego sądu, który nakazał przywrócenie Juszczyszyna do pracy. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

        czytaj więcej »
       • "Lagun" przeraził mieszkańców Krakowa

        "Lagun" przeraził mieszkańców Krakowa

        Smok wawelski to "miękiszon" przy potworze, który teraz straszy w Krakowie. Interweniowali inspektorzy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i ustalili, że ten stwór to "lagun". O sytuacji mówi teraz cały świat. Więcej na ten temat dziś w materiale Pawła Abramowicza w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Resort zdrowia mówi o "światełku w tunelu"

        Resort zdrowia mówi o "światełku w tunelu"

        W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 17847 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Eksperci twierdzą, że liczba zakażeń koronawirusem nadal jest na wysokim poziomie, a jej spadek jest niewielki. Resort mówi o "światełku w tunelu", ale jednocześnie zaznacza, że nie jest to znak, że "dzisiaj możemy sobie w nadmiarowy sposób poluzować". Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Pytania o punkty szczepień powszechnych

        Pytania o punkty szczepień powszechnych

        Które z zaproponowanych przez samorządy punktów szczepień powszechnych mają ruszyć? Kiedy ma to nastąpić? Pytają o to na przykład Myślenice w Małopolsce. Więcej na ten temat dziś w materiale Renaty Kijowskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Wyrok TK w sprawie kadencji RPO

        Wyrok TK w sprawie kadencji RPO

        Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis, który pozwala Rzecznikowi Praw Obywatelskich pełnić urząd po zakończeniu kadencji, jest niezgodny z konstytucja. Obecny rzecznik Adam Bodnar nie zgadza się z taką interpretacją, ale oczekuje, że parlament szybko wybierze jego następcę. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Obostrzenia przedłużone, wysoka liczba zgonów

        Obostrzenia przedłużone, wysoka liczba zgonów

        W środę rząd odnotował 803 zgony osób zakażonych koronawirusem - to drugi najgorszy wynik dzienny w Polsce od początku pandemii COVID-19. Obostrzenia zostają przedłużone do 25 kwietnia, tylko żłobki i przedszkola zostaną otwarte w poniedziałek. Normalnej majówki w tym roku nie będzie. Więcej na ten temat dziś w materiale Marzanny Zielińskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Kolejny zgrzyt w obozie rządzącym

        Kolejny zgrzyt w obozie rządzącym

        Profesor Wojciech Maksymowicz odchodzi z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości po tym, jak Ministerstwo Zdrowia postanowiło skontrolować jego działalność na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Do resortu wpłynęła skarga dotycząca rzekomych eksperymentów medycznych na płodach. To kolejny cios w Zjednoczoną Prawicę. Co dalej z koalicją rządzącą? Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

        Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

        Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiada, że już w najbliższy poniedziałek mogą zostać otwarte przedszkola, a w następnych tygodniach do szkół mogliby wrócić uczniowie młodszych klas - o ile spadek liczby nowych zachorowań się utrwali. Jakie warunki muszą zostać spełnione, żeby uczniowie zerwali ze zdalnym nauczaniem? Więcej na ten temat dziś w materiale Renaty Kijowskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Burza po słowach Ziobry

        Burza po słowach Ziobry

        Warszawski sąd okręgowy zdecydował, że Sławomir Nowak wyjdzie z aresztu. Decyzję sądu w mocnych słowach skomentował minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Zapowiedział, że skorzysta ze swojego uprawnienia i ujawni materiał dowodowy w sprawie Nowaka. - Przyjmuję wyzwanie prokuratora generalnego. Karty na stół, proszę ujawnić materiały - odpowiada mecenas Joanna Broniszewska, adwokatka Sławomira Nowaka. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Kontrowersyjna interwencja policji w Głogowie

        Kontrowersyjna interwencja policji w Głogowie

        Kontrowersyjna interwencja policji wobec uczestniczki demonstracji w Głogowie. Na upublicznionym filmie widać, jak funkcjonariusz uderza kobietę pałką i obezwładnia. Czy tak zwane "środki przymusu bezpośredniego" były adekwatne wobec zachowania kobiety. Więcej na ten temat w materiale Jana Błaszkowskiego w "Faktach" TVN o 19:00.

        czytaj więcej »
       tvnpix