Aktualności

Basenowa dysza zassała dziewięcioletnią dziewczynkę. Nie ma sprawy?

Basenowa dysza zassała dziewięcioletnią dziewczynkę. Nie ma sprawy?

26.02 | Basenowa dysza zassała dziewięcioletnią dziewczynkę. Nie ma sprawy?

Foto: tvn24 | Video: tvn24
Skończyło się na potężnym krwiaku i urazie psychicznym, bo dziewięciolatka nie chce nawet słyszeć o tym, że miałaby jeszcze kiedyś pójść na pływalnię. Gdyby jednak przydarzyło się to mniejszemu dziecku, mogłoby dojść do tragedii. Służąca do filtrowania wody basenowa dysza z taką siłą zassała dziewczynkę, że nie mogła się sama uwolnić. Do wypadku doszło na początku lutego na basenie „Oceanika” w Tuszynie w województwie łódzkim. Grupa kilkudziesięciorga dzieci spędzała tam zorganizowane przez Gminny Dom Kultury w Ksawerowie półkolonie w czasie ferii. Dyrekcja „Oceaniki” przeprowadziła wewnętrzną kontrolę dopiero na wyraźna prośbę opiekunów z domu kultury, ale nie wykryła żadnych nieprawidłowości. Napis „UWAGA, DYSZA SSĄCA” nad każdą dyszą miał się pojawić dopiero teraz. O szczegółach sprawy w Faktach o 19:00 powie Marzanna Zielińska.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (3)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
kamil_nubinski

Kto dopuścił i dopuszcza kryte pływalnie czy kąpieliska z tak niebezpiecznymi dyszami ssącymi??? Wystarczyłyby seryjne osłony każdej dyszy, np. w postaci dużego, wypukłego sita lub z mocnej siatki ze stali nierdzewnej. Takie 'niedopatrzenie' to sprowadzanie zagrożenia życia i zdrowia na ludzi i powinno być ścigane karnie z urzędu oraz rozwiń

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   wojciech_gaslawski

   Niech PAN autor się trochę poduczy.
   W basenach publicznych nie ma dysz ssących filtrujących. Woda na basenach publicznych zasysania jest ze zbiorników przesiewowych, do których grawitacyjnie odpływa przez rynny przelewowe.
   Dziewczynka przyssała się do dyszy ssącej od atrakcji lub od zjeżdżalnie, a to juz błąd niedouczonuch projektantow, rozwiń

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     dawid_brzozowski
     dawid_brzozowski

     witam- latem 2013 mój 10 letni syn miał takie samo zdarzenie ale na innym basenie-był wówczas z grupą dzieci ze szkoły na tzw wakacyjnym pobycie na basenie,po takim przyssaniu plecy i ręce miał całe fioletowo-bordowe- w momencie kiedy to wszystko się działo w pobliżu nie było ratownika pomimo ,że w basenie przebywały dzieci w wieku syna rozwiń

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       0
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
       • zgłoś naruszenie
       zamknij
       Zasady forum
       Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

       Pozostałe informacje

       • Pierwszy taki wyrok

        Pierwszy taki wyrok

        Miesiąc ograniczenia wolności i dwadzieścia godzin prac społecznych - to kara dla mieszkańca Krakowa za palenie w piecu tym, czym się nie powinno. W stolicy małopolski obowiązuje całkowity zakaz palenia węglem i drewnem w kotłach, piecach i kominkach. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00 w materiale Marzanny Zielińskiej.

        czytaj więcej »
       • Drugi kandydat w prawyborach

        Drugi kandydat w prawyborach

        Jacek Jaśkowiak będzie kontrkandydatem wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w prawyborach prezydenckich w Platformie Obywatelskiej. Prezydent Poznania zgłosił się na kilka godzin przed zamknięciem list. W piątek obydwie kandydatury ma zaakceptować zarząd partii. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Prezydent kolejny raz krytykuje sędziów

        Prezydent kolejny raz krytykuje sędziów

        Andrzej Duda skomentował wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Przyznał, że w jego ocenie wyrok potwierdził, że kwestia zmian w sądownictwie jest wewnętrzną kompetencją krajów członkowskich. Mówił także o sędziach, którzy orzekali w czasie stanu wojennego, a dziś są sędziami Sądu Najwyższego. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

        czytaj więcej »
       • Spór o kandydatury

        Spór o kandydatury

        W środę sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka pozytywnie zaopiniowała wnioski w sprawie rekomendacji na stanowiska sędziów Trybunału Konstytucyjnego Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza. Podczas posiedzenia opozycyjni członkowie komisji zadawali im szereg pytań. Opowiedzieć na część z nich zdążyła jedynie Krystyna Pawłowicz. Stanisław Piotrowicz nie zabrał głosu, bo na wniosek przewodniczącego komisji zamknięto dyskusje. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Krępujące nagranie z komendy

        Krępujące nagranie z komendy

        Policyjna komenda we Włocławku i skandaliczne zachowanie funkcjonariuszy. Prywatnym telefonem nagrali krępujące zachowanie zatrzymanej kobiety, a film trafił do internetu. Więcej na ten temat w materiale Dariusza Prosieckiego w "Faktach" TVN o 19:00.

        czytaj więcej »
       • Takich kamer lekarze jeszcze nie mieli

        Takich kamer lekarze jeszcze nie mieli

        Dwumilimetrowa kamera i obraz w jakości HD. Urządzenie pomaga lekarzom na wykonanie precyzyjnych operacji. To nowość. Dotąd kamery używane przez lekarzy były trzy razy większe. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

        czytaj więcej »
       • Lech Wałęsa w Białym Domu

        Lech Wałęsa w Białym Domu

        - W tym pokoleniu skończyliśmy wielkie podziały w świecie - mówi Lech Wałęsa po spotkaniu z wiceprezydentem USA Mikiem Pencem. Rozmowa odbyła się w Białym Domu. Pence w mediach społecznościowych nazwał Wałęsę "zagorzałym orędownikiem wolności i demokracji". Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19.00.

        czytaj więcej »
       • "To historia 35 lat transplantologii dziecięcej"

        "To historia 35 lat transplantologii dziecięcej"

        To było historyczne spotkanie dwóch pacjentów po przeszczepie nerki. Pani Monika 35 lat temu wyszła ze szpitala jako pierwsza taka pacjentka. Kuba wyszedł ze szpitala dwa miesiące temu i był tysięcznym pacjentem polskich transplantologów. Więcej na ten temat dziś w materiale Magdy Łucyan w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Zamieszki w Iranie

        Zamieszki w Iranie

        Płonące budynki rządowe, banki i stacje benzynowe, tysiące ludzi na ulicach. Tak wielkich protestów nie było w Iranie od lat. Irańczycy mają dość biedy, rosnących cen i braku podstawowych towarów. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Expose premiera i wątpliwości opozycji

        Expose premiera i wątpliwości opozycji

        Premier Mateusz Morawiecki wygłosił expose. Trwało to niecałe półtorej godziny. Premier zapowiadał niższy ZUS dla małych firm, czternastą emeryturę czy poprawę bezpieczeństwa na drogach. Opozycja mówi o festiwalu obietnic i bajkach - pyta o rozliczenie minionych czterech lat i o to, dlaczego premier milczy na temat wyroku TSUE. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Gorące komentarze po wyroku TSUE

        Gorące komentarze po wyroku TSUE

        - Bardzo poważne podważenie decyzji upolitycznienia sądów - tak ocenia wtorkowy wyrok TSUE lider PO Grzegorz Schetyna. - Wielka porażka nadzwyczajnej kasty - twierdzi minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Obie strony sporu politycznego w Polsce inaczej interpretują wtorkowy wyrok TSUE w sprawie Izby Dyscyplinarnej SN. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Wielka przeprowadzka szpitala

        Wielka przeprowadzka szpitala

        Do nowoczesnej siedziby przenosi się niemal cały Szpital Uniwersytecki w Krakowie. Pacjenci zostali zawiezieni w konwojach eskortowanych przez policję. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Wyrok za pobicie dziennikarza

        Wyrok za pobicie dziennikarza

        Wrocławski dziennikarz Przemysław Witkowski został pobity w lipcu przez mężczyznę, któremu się nie spodobało to, że dziennikarz i wykładowca zwrócił uwagę na homofobiczne napisy na murze. Sąd we Wrocławiu skazał sprawcę pobicia na rok więzienia i obowiązek zapłacenia pięciu tysięcy złotych na rzecz pokrzywdzonego. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       tvnpix