Aktualności

Basenowa dysza zassała dziewięcioletnią dziewczynkę. Nie ma sprawy?

Basenowa dysza zassała dziewięcioletnią dziewczynkę. Nie ma sprawy?

26.02 | Basenowa dysza zassała dziewięcioletnią dziewczynkę. Nie ma sprawy?

Foto: tvn24 | Video: tvn24
Skończyło się na potężnym krwiaku i urazie psychicznym, bo dziewięciolatka nie chce nawet słyszeć o tym, że miałaby jeszcze kiedyś pójść na pływalnię. Gdyby jednak przydarzyło się to mniejszemu dziecku, mogłoby dojść do tragedii. Służąca do filtrowania wody basenowa dysza z taką siłą zassała dziewczynkę, że nie mogła się sama uwolnić. Do wypadku doszło na początku lutego na basenie „Oceanika” w Tuszynie w województwie łódzkim. Grupa kilkudziesięciorga dzieci spędzała tam zorganizowane przez Gminny Dom Kultury w Ksawerowie półkolonie w czasie ferii. Dyrekcja „Oceaniki” przeprowadziła wewnętrzną kontrolę dopiero na wyraźna prośbę opiekunów z domu kultury, ale nie wykryła żadnych nieprawidłowości. Napis „UWAGA, DYSZA SSĄCA” nad każdą dyszą miał się pojawić dopiero teraz. O szczegółach sprawy w Faktach o 19:00 powie Marzanna Zielińska.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (3)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
kamil_nubinski

Kto dopuścił i dopuszcza kryte pływalnie czy kąpieliska z tak niebezpiecznymi dyszami ssącymi??? Wystarczyłyby seryjne osłony każdej dyszy, np. w postaci dużego, wypukłego sita lub z mocnej siatki ze stali nierdzewnej. Takie 'niedopatrzenie' to sprowadzanie zagrożenia życia i zdrowia na ludzi i powinno być ścigane karnie z urzędu oraz rozwiń

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   wojciech_gaslawski

   Niech PAN autor się trochę poduczy.
   W basenach publicznych nie ma dysz ssących filtrujących. Woda na basenach publicznych zasysania jest ze zbiorników przesiewowych, do których grawitacyjnie odpływa przez rynny przelewowe.
   Dziewczynka przyssała się do dyszy ssącej od atrakcji lub od zjeżdżalnie, a to juz błąd niedouczonuch projektantow, rozwiń

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     dawid_brzozowski
     dawid_brzozowski

     witam- latem 2013 mój 10 letni syn miał takie samo zdarzenie ale na innym basenie-był wówczas z grupą dzieci ze szkoły na tzw wakacyjnym pobycie na basenie,po takim przyssaniu plecy i ręce miał całe fioletowo-bordowe- w momencie kiedy to wszystko się działo w pobliżu nie było ratownika pomimo ,że w basenie przebywały dzieci w wieku syna rozwiń

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       0
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
       • zgłoś naruszenie
       zamknij
       Zasady forum
       Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

       Pozostałe informacje

       • 47-latek śmiertelnie postrzelony podczas polowania

        47-latek śmiertelnie postrzelony podczas polowania

        Podczas polowania w miejscowości Pobłocie Małe śmiertelnie postrzelono mężczyznę. 47-latek był uczestnikiem polowania i pełnił funkcję naganiacza. Na miejscu pracuje prokuratura oraz policja w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Sztuka, którą napisało samo życie

        Sztuka, którą napisało samo życie

        To sztuka o osobach zaginionych i dramatach ich rodzin, a inspiracją były prawdziwe historie. Poznański Teatr Nowy przygotował przedstawienie "Chciałbym nie być", w którym zwraca uwagę na ogromny problem społeczny. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Protest przed polską ambasadą w Kijowie. Chodzi o zatrzymanie Ihora Mazura

        Protest przed polską ambasadą w Kijowie. Chodzi o zatrzymanie Ihora Mazura

        Polska Straż Graniczna, na podstawie wniosku Rosji, zatrzymała obywatela Ukrainy - Ihora Mazura, weterana walk w Donbasie, współpracownika ukraińskiego rzecznika praw obywatelskich. Minister Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz poinformował, że polskie władze konsularne wyjaśniają ze stroną ukraińską powody wpisania Mazura na listę poszukiwanych. W sobotę wieczorem przed ambasadą RP w Kijowie przeciw temu zatrzymaniu protestowało kilkadziesiąt osób. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Z taksometrem, ale bez licencji

        Z taksometrem, ale bez licencji

        Pewien kierowca z Wrocławia bardzo chciał być taksówkarzem, ale takim bez nadmiernych obciążeń, więc taksometr bez legalizacji kupił od złomiarzy. Chciał też zainwestować w kasę fiskalną, aby było "bardziej realistycznie". Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" na antenie TVN24 w niedzielę o 18:15.

        czytaj więcej »
       • Białostocki problem z radarami

        Białostocki problem z radarami

        Fotoradary w Białymstoku nic nie dają, bo miasto od czasu zmiany przepisów z nich nie korzysta. W mieście zrobiło się niebezpiecznie, bo piraci drogowi czują się bezkarni. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

        czytaj więcej »
       • Nowy rząd PiS

        Nowy rząd PiS

        Poznaliśmy skład nowego rządu. Większość resortów będzie kierowanych przez dotychczasowych ministrów. Jest jednak i kilka nowości. Więcej na ten temat w dzisiejszych "Faktach" TVN o 19:00.

        czytaj więcej »
       • Agencja Wywiadu rekrutuje. Oficjalnie

        Agencja Wywiadu rekrutuje. Oficjalnie

        Gdyby ktoś chciał zostać Jamesem Bondem, to właśnie ma szansę. Agencja Wywiadu rekrutuje agentów i to rekrutuje oficjalnie. Nie chodzi o żadne donoszenie, chodzi o normalną pracę. W ramach nowej strategii wywiad wychodzi frontem do klienta i otwiera stoisko na studenckich targach pracy. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" na antenie TVN24 w sobotę o 15:15 i w niedzielę o 18:15.

        czytaj więcej »
       • Specjalny dodatek dla policjantów

        Specjalny dodatek dla policjantów

        Policyjni związkowcy pochwalili się specjalnym dodatkiem, który dostają funkcjonariusze spędzający jesienią i zimą co najmniej cztery godziny dziennie w terenie. Dodatek ten przeznaczony jest na tak zwany posiłek regeneracyjny i wynosi dziennie 2 złote i 71 groszy. Co można za to kupić? Odpowiedź na to pytanie w materiale Macieja Mazura w "Faktach" TVN o 19:00.

        czytaj więcej »
       • Kobiety oskarżające dyrektora zostaną przesłuchane

        Kobiety oskarżające dyrektora zostaną przesłuchane

        Dyrektor Teatru Bagatela idzie na urlop. Wszystko po oskarżeniach, jakie formułują wobec niego pracujące w teatrze kobiety, a tych jest już 16. Dyrektor miał dopuszczać się wobec nich mobbingu i molestowania, a teraz utrudniać prace tym, którzy udzielili im w sprawie wsparcia. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

        czytaj więcej »
       • Porzucony noworodek

        Porzucony noworodek

        Porzucony i wyziębiony noworodek trafił do szpitala. Lekarze mówią, że dziecko czuje się coraz lepiej. Policja zatrzymała 36-letnią kobietę, a prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania dzieciobójstwa. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

        czytaj więcej »
       • Opozycja ogłosiła kandydata na marszałka Senatu

        Opozycja ogłosiła kandydata na marszałka Senatu

        Tomasz Grodzki został kandydatem opozycji na fotel marszałka Senatu. To on jako pierwszy po wyborach mówił o próbie politycznego przekupstwa ze strony PiS. Do prezydium izby wyższej proponowani sa także Bogdan Borusewicz z Koalicji Obywatelskiej i Gabriela Morawska-Stanecka z SLD. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

        czytaj więcej »
       • Nowe zasady podczas kontroli

        Nowe zasady podczas kontroli

        Nowe przepisy, nowe regulacje i nowe obowiązki dla kierowców. Od czwartku warto pamiętać, żeby podczas policyjnej kontroli trzymać ręce na kierownicy i niezbyt nerwowo reagować na polecenia funkcjonariusza. Jeżeli kierujący nie będzie stosować się do poleceń policjanta, może otrzymać mandat. Więcej na ten temat dziś w materiale Dariusza Prosieckiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       tvnpix