Aktualności

Basenowa dysza zassała dziewięcioletnią dziewczynkę. Nie ma sprawy?

26.02 | Basenowa dysza zassała dziewięcioletnią dziewczynkę. Nie ma sprawy?

Foto: tvn24 | Video: tvn24
Skończyło się na potężnym krwiaku i urazie psychicznym, bo dziewięciolatka nie chce nawet słyszeć o tym, że miałaby jeszcze kiedyś pójść na pływalnię. Gdyby jednak przydarzyło się to mniejszemu dziecku, mogłoby dojść do tragedii. Służąca do filtrowania wody basenowa dysza z taką siłą zassała dziewczynkę, że nie mogła się sama uwolnić. Do wypadku doszło na początku lutego na basenie „Oceanika” w Tuszynie w województwie łódzkim. Grupa kilkudziesięciorga dzieci spędzała tam zorganizowane przez Gminny Dom Kultury w Ksawerowie półkolonie w czasie ferii. Dyrekcja „Oceaniki” przeprowadziła wewnętrzną kontrolę dopiero na wyraźna prośbę opiekunów z domu kultury, ale nie wykryła żadnych nieprawidłowości. Napis „UWAGA, DYSZA SSĄCA” nad każdą dyszą miał się pojawić dopiero teraz. O szczegółach sprawy w Faktach o 19:00 powie Marzanna Zielińska.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (3)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
kamil_nubinski

Kto dopuścił i dopuszcza kryte pływalnie czy kąpieliska z tak niebezpiecznymi dyszami ssącymi??? Wystarczyłyby seryjne osłony każdej dyszy, np. w postaci dużego, wypukłego sita lub z mocnej siatki ze stali nierdzewnej. Takie 'niedopatrzenie' to sprowadzanie zagrożenia życia i zdrowia na ludzi i powinno być ścigane karnie z urzędu oraz rozwiń

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   wojciech_gaslawski

   Niech PAN autor się trochę poduczy.
   W basenach publicznych nie ma dysz ssących filtrujących. Woda na basenach publicznych zasysania jest ze zbiorników przesiewowych, do których grawitacyjnie odpływa przez rynny przelewowe.
   Dziewczynka przyssała się do dyszy ssącej od atrakcji lub od zjeżdżalnie, a to juz błąd niedouczonuch projektantow, rozwiń

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     dawid_brzozowski
     dawid_brzozowski

     witam- latem 2013 mój 10 letni syn miał takie samo zdarzenie ale na innym basenie-był wówczas z grupą dzieci ze szkoły na tzw wakacyjnym pobycie na basenie,po takim przyssaniu plecy i ręce miał całe fioletowo-bordowe- w momencie kiedy to wszystko się działo w pobliżu nie było ratownika pomimo ,że w basenie przebywały dzieci w wieku syna rozwiń

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       0
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
       • zgłoś naruszenie
       zamknij
       Zasady forum
       Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

       Pozostałe informacje

       • Nowe obostrzenia weszły w życie

        Nowe obostrzenia weszły w życie

        Lockdown w województwie warmińsko-mazurskim oraz nakaz noszenia maseczek w całym kraju - w sobotę weszły w życie nowe obostrzenia w związku z pandemią COVID-19. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Weganizm to "szkodliwa ideologia"?

        Weganizm to "szkodliwa ideologia"?

        Minister rolnictwa w roli ministra edukacji - Grzegorz Puda chce uczyć prawidłowych nawyków żywieniowych. Jego zdaniem eliminacja produktów pochodzenia zwierzęcego z diety to "niezmiernie szkodliwa", lewicowa ideologia. Więcej na ten temat dziś w materiale Marzanny Zielińskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Afera wokół prezesa Orlenu

        Afera wokół prezesa Orlenu

        "Gazeta Wyborcza" opublikowała nagrania i pisze, że Daniel Obajtek, obecny prezes Orlenu, jako wójt Pcimia nielegalnie kierował prywatną spółką. Koalicja Obywatelska zapowiada wniosek do prokuratury o prześwietlenie majątku Daniela Obajtka. Lewica domaga się wszczęcia postępowania z urzędu. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Pytania o obostrzenia w czasie Wielkanocy

        Pytania o obostrzenia w czasie Wielkanocy

        Do Wielkanocy zostało jeszcze kilka tygodniu, ale minister zdrowia już zapowiada, że podczas świąt mogą zostać wprowadzone ograniczenia, bo trzecia fala pandemii nabiera tempa. Zdaniem Adama Niedzielskiego "szczyt zachorowań będzie pod koniec marca". Więcej na ten temat dziś w materiale Katarzyny Górniak w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Europa walczy z pandemią

        Europa walczy z pandemią

        Kraje europejskie walczą z zimową falą pandemii COVID-19. Czeski premier sytuację w kraju nazwał "niezwykle poważną" i zapowiedział zaostrzenie środków w walce z szerzącym się koronawirusem. W ślad za Czechami idą kolejne kraje. Tymczasem w czwartek rozpoczął się dwudniowy unijny szczyt poświęcony pandemii. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Rząd ogłosił nowe restrykcje

        Rząd ogłosił nowe restrykcje

        Szaliki, kominy, a nawet przyłbice od soboty muszą trafić do szuflady, bo jedynie akceptowalne będą maseczki. To jednak nie koniec zmian ogłoszonych przez rząd. Surowsze restrykcje od soboty będą obowiązywać mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Więcej na ten temat dziś w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • "Trzecia fala się rozpędza"

        "Trzecia fala się rozpędza"

        Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w środę 12146 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To najwyższy dobowy bilans zakażeń od 6 stycznia tego roku. - Te dane wskazują, że trzecia fala się rozpędza - przyznał w środę na konferencji prasowej szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Katastrofa śmigłowca na Śląsku

        Katastrofa śmigłowca na Śląsku

        W nocy z poniedziałku na wtorek pod Pszczyną doszło do katastrofy prywatnego śmigłowca, w której dwie osoby zginęły, dwie zostały ranne. Akcja ratunkowa była niezwykle trudna z uwagi na podmokły teren leśny i gęstą mgłę. W dotarciu ratownikom i policji na miejsce wypadku pomógł jeden z okolicznych mieszkańców. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • "Nie wiadomo kiedy, nie wiadomo kogo zamordowano"

        "Nie wiadomo kiedy, nie wiadomo kogo zamordowano"

        To proces 100-lecia - tak o tej sprawie mówią prawnicy. W Szczecinie ruszył proces w sprawie zabójstwa i kanibalizmu. To pierwsza taka sprawa w powojennej Polsce. Jest mnóstwo znaków zapytania. Więcej na temat tej tajemniczej sprawy w materiale Dariusza Prosieckiego w "Faktach" TVN o 19:00.

        czytaj więcej »
       • "Prognozujemy apogeum na przełomie marca i kwietnia"

        "Prognozujemy apogeum na przełomie marca i kwietnia"

        Na razie prognozy pokazują, że szczyt trzeciej fali będzie na średnim dziennym poziomie 10-12 tysięcy przypadków - przyznał Adam Niedzielski. W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 3890 nowych potwierdzonych zakażeniach SARS-CoV-2. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

        czytaj więcej »
       • Walka o życie 13 buldożków francuskich

        Walka o życie 13 buldożków francuskich

        13 buldożków francuskich z Polski zagrożonych śmiercią w Norwegii. Szczenięta zostały odebrane rodzinom po tym, gdy norweski urząd do spraw bezpieczeństwa żywności uznał, że ich dokumentacja medyczna jest niewystarczająca. Teraz trwa walka o ich ocalenie. Więcej na ten temat w materiale Moniki Krajewskiej w "Faktach" TVN o 19:00.

        czytaj więcej »
       • Kolejny weekend w reżimie sanitarnym

        Kolejny weekend w reżimie sanitarnym

        Wielu Polaków znów wyjechało na weekend, ale koronawirus nadal jest groźny. Podczas wypoczynku należy pamiętać o zachowywaniu zasad bezpieczeństwa. Niepokorni i nieodpowiedzialni turyści mogą ponieść konsekwencje. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

        czytaj więcej »
       tvnpix