Aktualności

Basenowa dysza zassała dziewięcioletnią dziewczynkę. Nie ma sprawy?

26.02 | Basenowa dysza zassała dziewięcioletnią dziewczynkę. Nie ma sprawy?

Foto: tvn24 | Video: tvn24
Skończyło się na potężnym krwiaku i urazie psychicznym, bo dziewięciolatka nie chce nawet słyszeć o tym, że miałaby jeszcze kiedyś pójść na pływalnię. Gdyby jednak przydarzyło się to mniejszemu dziecku, mogłoby dojść do tragedii. Służąca do filtrowania wody basenowa dysza z taką siłą zassała dziewczynkę, że nie mogła się sama uwolnić. Do wypadku doszło na początku lutego na basenie „Oceanika” w Tuszynie w województwie łódzkim. Grupa kilkudziesięciorga dzieci spędzała tam zorganizowane przez Gminny Dom Kultury w Ksawerowie półkolonie w czasie ferii. Dyrekcja „Oceaniki” przeprowadziła wewnętrzną kontrolę dopiero na wyraźna prośbę opiekunów z domu kultury, ale nie wykryła żadnych nieprawidłowości. Napis „UWAGA, DYSZA SSĄCA” nad każdą dyszą miał się pojawić dopiero teraz. O szczegółach sprawy w Faktach o 19:00 powie Marzanna Zielińska.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (3)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
kamil_nubinski

Kto dopuścił i dopuszcza kryte pływalnie czy kąpieliska z tak niebezpiecznymi dyszami ssącymi??? Wystarczyłyby seryjne osłony każdej dyszy, np. w postaci dużego, wypukłego sita lub z mocnej siatki ze stali nierdzewnej. Takie 'niedopatrzenie' to sprowadzanie zagrożenia życia i zdrowia na ludzi i powinno być ścigane karnie z urzędu oraz rozwiń

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   wojciech_gaslawski

   Niech PAN autor się trochę poduczy.
   W basenach publicznych nie ma dysz ssących filtrujących. Woda na basenach publicznych zasysania jest ze zbiorników przesiewowych, do których grawitacyjnie odpływa przez rynny przelewowe.
   Dziewczynka przyssała się do dyszy ssącej od atrakcji lub od zjeżdżalnie, a to juz błąd niedouczonuch projektantow, rozwiń

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     dawid_brzozowski
     dawid_brzozowski

     witam- latem 2013 mój 10 letni syn miał takie samo zdarzenie ale na innym basenie-był wówczas z grupą dzieci ze szkoły na tzw wakacyjnym pobycie na basenie,po takim przyssaniu plecy i ręce miał całe fioletowo-bordowe- w momencie kiedy to wszystko się działo w pobliżu nie było ratownika pomimo ,że w basenie przebywały dzieci w wieku syna rozwiń

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       0
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
       • zgłoś naruszenie
       zamknij
       Zasady forum
       Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

       Pozostałe informacje

       • Protest w obronie praw dzieci

        Protest w obronie praw dzieci

        Setki kobiet i mężczyzn, ojców i matek, w sobotę przed placówką straży granicznej w Michałowie domagało się od władz, żeby okazały litość dzieciom zamarzającym w pobliżu granicy z Białorusią. Apelowali również, by rządzący dopuścili lekarzy i wolontariuszy do migrantów. Więcej na ten temat dziś w materiale Andrzeja Zauchy w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Braki kadrowe na oddziałach pediatrycznych

        Braki kadrowe na oddziałach pediatrycznych

        Kolejne szpitale w Polsce alarmują o brakach kadrowych na oddziałach pediatrycznych. Z brakiem personelu mierzy się między innymi szpital w Cieszynie. Dyrekcja placówki i starostwo apelują do lekarzy rodzinnych, internistów i pediatrów o pomoc w obsadzie dyżurów. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Tragedia na planie filmowym w USA

        Tragedia na planie filmowym w USA

        Jeden z najpopularniejszych amerykańskich aktorów Alec Baldwin postrzelił na planie filmowym dwie osoby. Nie żyje operatorka, reżyser filmu został ranny. Co dokładnie wydarzyło się w Nowym Meksyku na planie westernu i jakie były naboje w filmowym rekwizycie? O tym dziś w materiale Anny Czerwińskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Szczyt UE bez rozstrzygnięć co do Polski

        Szczyt UE bez rozstrzygnięć co do Polski

        Szczyt Rady Europejskiej w Brukseli dobiegł końca. Jednym z tematów rozmów był kryzys praworządności w Polsce. Unijni przywódcy wyrazili zaniepokojenie, jednak nie wezwali do natychmiastowego uruchomienia wobec Polski tzw. mechanizmu praworządności. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Rośnie liczba nowych zakażeń koronawirusem

        Rośnie liczba nowych zakażeń koronawirusem

        Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 5592 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Resort przekazał też, że zmarło 46 osób chorych na COVID-19. Najgorsza sytuacja jest na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, gdzie władze powiekszają bazę łózek dla pacjentów covidowych. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Szukają domu dla 8-miesięcznego chłopca

        Szukają domu dla 8-miesięcznego chłopca

        Marcin ma 8. miesięcy i dochodzi do siebie po tym, jak otarł się o śmierć. Matka chłopca jednak zrzekła się praw rodzicielskich, dlatego lekarze z Łodzi szukają dla dziecka nowego domu. Więcej na ten temat dziś w materiale Marzanny Zielińskiej w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Niemcy chcą wzmocnić granicę z Polską

        Niemcy chcą wzmocnić granicę z Polską

        W Niemczech trwa debata o ewentualnym wzmocnieniu kontroli na granicy z Polską. Omawiane możliwe rozwiązania to między innymi częstsze wyrywkowe kontrole w terenie przygranicznym oraz tymczasowe kontrole na granicy. Zaostrzenia przepisów domagają się przedstawiciele służb porządkowych. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Czwarta fala w Polsce przyspiesza

        Czwarta fala w Polsce przyspiesza

        Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 3931 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Lekarze z niepokojem patrzą w przyszłość, bo obawiają się sparaliżowanych oddziałów szpitalnych. Dlatego cały czas zachęcają do szczepień. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

        czytaj więcej »
       • Marian Banaś uderza w rząd

        Marian Banaś uderza w rząd

        Marian Banaś powiedział, że dysponuje oświadczeniami osób, na których śledczy mieli wymuszać fałszywe zeznania przeciwko niemu. Jego zdaniem to sprawa, która wymaga powołania komisji śledczej. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

        czytaj więcej »
       • Ceny paliw wciąż rosną

        Ceny paliw wciąż rosną

        Paliwo drożeje i będzie drożeć. Prezes partii rządzącej zapowiada, że rząd akcyzy nie obniży. Jak zapewnia Jarosław Kaczyński - pieniądze z akcyzy są potrzebne na programy społeczne. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.

        czytaj więcej »
       • Podwodni złomiarze na Bałtyku

        Podwodni złomiarze na Bałtyku

        Tego na Bałtyku jeszcze nie widziano. Podwodni złomiarze wycinają z wraków fragmenty wyposażenia z metali kolorowych. Bez skrupułów i bez refleksji niszczą podwodne zabytki. Więcej na ten temat w materiale Jana Błaszkowskiego w "Faktach" TVN o 19:00.

        czytaj więcej »
       tvnpix