Aktualności

Były radny miał znęcać się nad żoną. Proces trwa

Były radny miał znęcać się nad żoną. Proces trwa

Były radny Bydgoszczy odpowiada przed sądem za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad żoną. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. - Chciałabym, żeby ta sprawa raz na zawsze się skończyła. Liczę na sprawiedliwy wyrok. Zostawiam ocenę tego, co się wydarzyło, sądowi - mówiła po rozprawie żona byłego radnego. Sprawa stała się głośna, gdy w internecie pojawiło się nagranie z domowej awantury. W kwietniu 2017 r. bydgoski radny zrzekł się mandatu, zrezygnował też z członkostwa w PiS. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.
"Złamał świętą zasadę". Żądają odwołania Kuchcińskiego

"Złamał świętą zasadę". Żądają odwołania Kuchcińskiego

Chciałem, by pan wiedział, panie marszałku, że to, co pan zrobił dzisiaj, jest złamaniem demokracji parlamentarnej, jest skandalem i hańbą - mówił lider PO Grzegorz Schetyna, zwracając się do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Posłowie PO wnioskowali o informację ws. konsekwencji nałożenia na Polskę kar w związku z art 7. Sejm odrzucił ten wniosek, a posłowie PO i Nowoczesnej poinformowali, że będą domagać się odwołania Kuchcińskiego. Ich zdaniem marszałek "złamał świętą zasadę", według której kluby opozycyjne - kiedy przychodziła ich kolej - mają prawo żądać informacji na każdy temat, także najbardziej niewygodny dla rządu. - Opozycja zaplanowała sobie, że...
Sprawa Sencowa - cień na mundialu w Rosji

Sprawa Sencowa - cień na mundialu w Rosji

Cieniem na mundialu w Rosji kładzie się sprawa ukraińskiego reżysera Ołeha Sencowa. Sencow, który pochodzi z Krymu został skazany na 20 lat w kolonii karnej za przypisywane mu przygotowywanie zamachów terrorystycznych na Krymie, anektowanym przez Rosję w marcu 2014 roku. Reżyser odrzuca te oskarżenia. Również władze w Kijowie oraz społeczność międzynarodowa krytykowały jego proces. O uwolnienie Sencowa niejednokrotnie apelowało międzynarodowe środowisko twórców filmowych. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.
tvnpix