Aktualności

O 17:00 zaprzysiężenie rządu Mateusza Morawieckiego

O 17:00 zaprzysiężenie rządu Mateusza Morawieckiego

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że nowy premier przedstawi skład swojego gabinetu w poniedziałek o godzinie 17. Podczas uroczystości zaplanowane jest wystąpienie Morawieckiego. Jak nieoficjalnie dowiedziała się Polska Agencja Prasowa w źródłach zbliżonych do kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, podczas poniedziałkowej uroczystości w Pałacu nastąpi większa niż początkowo zapowiadana przez Mateusza Morawieckiego rekonstrukcja rządu - przewidywana jest wymiana kilku ministrów. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.
Opozycji nie udało się odwołać Beaty Szydło

Opozycji nie udało się odwołać Beaty Szydło

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz koła Wolni i Solidarni zagłosowali w czwartek przeciwko wnioskowi Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Za wnioskiem opowiedzieli się posłowie: PO, Nowoczesnej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Unii Europejskich Demokratów. Połowa klubu Kukiz'15 wstrzymała się od głosu, druga połowa - nie wzięła udziału w głosowaniu. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Macieja Knapika.
Kto będzie premierem? Nie ustają spekulacje w sprawie zmian w rządzie

Kto będzie premierem? Nie ustają spekulacje w sprawie zmian w rządzie

Wicemarszałek Sejmu i szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki poinformował, że w czwartek kierownictwo PiS zdecyduje, czy rekonstrukcja rządu obejmie także stanowisko jego szefa. Jak dodał, w przyszłym tygodniu przeprowadzone zostaną zmiany w gabinecie. W czwartek wieczorem mają się odbyć posiedzenia Komitetu Politycznego oraz klubu parlamentarnego partii rządzącej. O możliwych scenariuszach więcej w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego.
Żandarmeria Wojskowa zatrzymała byłego szefa SKW

Żandarmeria Wojskowa zatrzymała byłego szefa SKW

Żandarmeria Wojskowa zatrzymała w środę byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, generała rezerwy Piotra Pytla. Były szef SKW ma mieć zmieniony zarzut w trwającym w jego sprawie śledztwie - poinformował rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej. Zarzuty wobec generała dotyczą przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego wskutek podjęcia kontaktów ze służbą obcego państwa, a dokładnie - rosyjską FSB. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.
tvnpix