Aktualności

Spotkanie w sprawie pieniędzy dla ECS

Spotkanie w sprawie pieniędzy dla ECS

Propozycje, które zostały złożone są twarde, trudne - powiedziała pełniąca obowiązki prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz po wtorkowej rozmowie w ministerstwie kultury, poświęconej sprawie obniżonej dotacji na Europejskie Centrum Solidarności. - Będziemy szukać rozwiązań, które spowodują, że ta instytucja będzie mogła spokojnie i stabilnie funkcjonować - przekonywał wiceminister kultury, Jarosław Sellin. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00.
Kolejne informacje w sprawie taśm Kaczyńskiego

Kolejne informacje w sprawie taśm Kaczyńskiego

W środę "Gazeta Wyborcza" kontynuuje wątek taśm Kaczyńskiego. Jak pisze, prezes PiS spotykał się 20 razy w siedzibie partii z austriackim biznesmenem, który miał w imieniu spółki Srebrna wybudować wieżowiec w centrum Warszawy. "Wyborcza" przypomina, że Kaczyński jako poseł nie mógł prowadzić działalności gospodarczej, ale jak dodaje, "nawet nie dbał o pozory sformalizowania biznesowych spotkań". O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.
Bartłomiej M. i Mariusz Antoni K. usłyszeli zarzuty

Bartłomiej M. i Mariusz Antoni K. usłyszeli zarzuty

Zarzuty dotyczące niegospodarności w spółce Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. usłyszało sześć osób, wśród nich dwaj byli pracownicy Ministerstwa Obrony Narodowej: Bartłomiej M. i Agnieszka M., a także były poseł Mariusz Antoni K. O zarzutach poinformowała Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu. Wobec Bartłomieja M. i Mariusza Antoniego K. prokurator sformułował zarzuty powoływania się, wspólnie i w porozumieniu, na wpływy w instytucji państwowej i podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu określonych spraw. Według prokuratury mieli w ten sposób uzyskać korzyść majątkową w wysokości ponad 90 tysięcy złotych. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.
Opozycja: PiS stworzył "zamknięty układ"

Opozycja: PiS stworzył "zamknięty układ"

Ujawnione przez "Gazetę Wyborczą" rozmowy prezesa PiS z austriackim biznesmenem dotyczą relacji między polityką a biznesem. Spółka Srebrna, związana z Jarosławem Kaczyńskim, chciała w Warszawie wybudować wieżowiec - dokładnie dwie wieże mające blisko 200 metrów. W tle są gigantyczne pieniądze - 1 miliard 300 milionów. I kredyt. Od znacjonalizowanego niedawno banku Pekao SA. Politycy opozycji mówią o "zamkniętym układzie", w którym prezes banku "podejmuje decyzje na telefon". Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.
Tragiczny pożar we Wrocławiu

Tragiczny pożar we Wrocławiu

Tragiczny pożar w kamienicy przy ul. Kleczkowskiej we Wrocławiu. W nocy zginęły tam cztery osoby. Jedna trafiła do szpitala. Jedna z lokatorek kamienicy poinformowała, że po godzinie 1 w nocy zgłosiła strażakom niepokojący zapach. - Wyczułam, zgłosiłam. Cztery życia mogły zostać uratować, ale nie zostały - mówi załamana kobieta. Jednak rzecznik straży podkreśla, że strażacy sprawdzili budynek miernikiem, a pomiary nie wykryły zagrożenia. O szczegółach tej tragedii dziś w "Faktach" TVN o 19:00.
"Kobieta, Polska, Europa"

"Kobieta, Polska, Europa"

Jeśli chcemy stworzyć coś stałego i dobrego, musimy zrobić to razem: kobiety i mężczyźni, absolutnie na równych prawach - mówił podczas sobotniej konwencji "Kobieta, Polska, Europa" szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Przedstawiając "wizję nowej Polski", nawiązał do tragicznej śmierci prezydenta Gdańska. Podkreślił, że "każdego dnia głośno będziemy nazywać kłamstwo kłamstwem, podłość podłością, a zbrodnię zbrodnią". Więcej o przebiegu konwencji dziś w "Faktach" TVN o 19:00.
Dwa Świecia i dwa zamki. Urzędnicy się pomylili

Dwa Świecia i dwa zamki. Urzędnicy się pomylili

My jako mieszkańcy doskonale wiemy, jak nasz zamek wygląda. I na pewno nie wygląda tak jak ten - mówi radna gminy Leśna, pokazując tablicę, ustawioną w ramach międzynarodowego projektu trasy turystycznej "Od Zamku Frydlant do zamku Czocha". Na cały projekt wydano siedemnaście milionów euro, wyremontowano drogi. Wszystko po to, by turyści mogli zwiedzić lokalną atrakcję Świecia na Dolnym Śląsku - zamek piastowski. Szkopuł w tym, że Świecie jest również w województwie kujawsko-pomorskim. A w nim - również zamek. Krzyżacki. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.
Zima daje popalić. Zderzenia, awarie

Zima daje popalić. Zderzenia, awarie

Zima daje popalić. Jest zimno, ślisko i niebezpiecznie. 15 aut zderzyło się na autostradzie A1, zginęła jedna osoba, a sześcioletnie dziecko do szpitala musiał przetransportować śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Również na A4 doszło do zderzenia trzech samochodów. Z kolei w Gdańsku na skutek awarii ok. 3,5 tysiąca budynków pozbawionych było ogrzewania, na szczęście tę awarię udało się usunąć i do wieczora we wszystkich mieszkaniach ma już być ciepło. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.
Koszmar trzymiesięcznego chłopca. Ojciec aresztowany

Koszmar trzymiesięcznego chłopca. Ojciec aresztowany

Trzymiesięczne dziecko z opuchniętą rączką trafiło na oddział szpitala w Olsztynie. Podczas badania okazało się, że złamań było więcej, dziecko było poobijane, a jego narządy wewnętrzne były uszkodzone. Był problem z karmieniem, bo podczas jedzenia niemowlę bolała złamana żuchwa. Wiele z uszkodzeń powstało wcześniej, więc dziecko najwyraźniej bite ciągle. O spowodowanie tych czynów został oskarżony 29-letni ojciec. Miał się też znęcać nad matką dziecka. Mężczyzna został zatrzymany, a sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Więcej o tej sprawie w "Faktach" TVN o 19:00.
tvnpix