Aktualności

Sąd Najwyższy może wycofać się z pytań do Luksemburga

Sąd Najwyższy może wycofać się z pytań do Luksemburga

Specjalnej możliwości manewru nie ma - mówi rzecznik Sądu Najwyższego i przekonuje, że prawdopodobnie w ciągu dwóch tygodni SN wycofa pytania do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Powodem jest decyzja oddziału ZUS w Jaśle, który wycofał zażalenie, na podstawie którego pytania zostały sformułowane. Prokuratura Krajowa wnosi o umorzenie postępowania w tej sprawie. O szczegółach sprawy dziś w "Faktach" TVN o 19:00.
Wanda Traczyk-Stawska: jesteśmy w domu!

Wanda Traczyk-Stawska: jesteśmy w domu!

- Ktoś powie: gdzieś ty się, Lechu, obczytał... Ja tego nie czytałem, ja mam to wszystko w sobie - mówi Lech Charewicz, uczestnik Powstania Warszawskiego. Jemu rekonstrukcja historyczna przypomina to, co przeżył naprawdę. Dziś stolica uczciła pamięć ludności cywilnej powstańczej Warszawy. To oni - kilkaset tysięcy ludzi - po powstaniu trafili do obozu przejściowego w Pruszkowie, stamtąd na roboty do Niemiec lub do obozów. Dziś, jak mówi uczestniczka Powstania, Wanda Traczyk-Stawska, są "w domu". Domu wsparcia, w którym to oni - Powstańcy - będą gospodarzami. Więcej o tym miejscu, które jest dla nich hołdem - w "Faktach" TVN o 19:00.
Pożar w Gdańsku. Zginęło w nim dwóch chłopców

Pożar w Gdańsku. Zginęło w nim dwóch chłopców

Ogień obudził ich w nocy. Mieli niewiele czasu na ratunek. W Gdańsku w pożarze domu zginęło dwóch chłopców: trzy- i ośmiolatek. Ich matka zdołała uciec z płonącego budynku, wyskakując przez okno z rocznym dzieckiem na rękach. Dwaj chłopcy zostali uwięzieni na piętrze budynku. Mimo, że strażacy błyskawicznie rozpoczęli gaszenie pożaru, na pomoc było już za późno. Sprawę bada policja, a władze miasta oferują kobiecie wsparcie. Więcej o tej tragedii w "Faktach" TVN o 19:00.
tvnpix