Aktualności

Akt oskarżenia przeciwko Mateuszowi Kijowskiemu

Akt oskarżenia przeciwko Mateuszowi Kijowskiemu

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw byłemu przewodniczącemu Komitetu Obrony Demokracji Mateuszowi Kijowskiemu (wyraził zgodę na podawanie nazwiska i upublicznianie wizerunku) oraz Piotrowi Ch. - byłemu skarbnikowi tej organizacji. Zostali oskarżeni o poświadczenie nieprawdy w fakturach i przywłaszczenie 121 tysięcy złotych ze zbiórek komitetu społecznego KOD. Grozi im do 8 lat więzienia. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego.
Odnaleziono piątą ofiarę zawalenia kamienicy w Poznaniu

Odnaleziono piątą ofiarę zawalenia kamienicy w Poznaniu

Przez całą noc strażacy przeczesywali gruzowisko w Poznaniu, gdzie runęła kamienica. Skupiali się przede wszystkim na stabilizacji budynku, tak by bezpiecznie prowadzić dalsze prace. W szpitalach wciąż przebywają cztery osoby, w tym dwuletnia dziewczynka. W poniedziałek rano strażacy wydobyli z gruzowiska piątą ofiarę. Sprawę katastrofy budowlanej zbada prokuratura. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Jarosława Kostkowskiego.
Włosi wybrali w niedzielę parlament

Włosi wybrali w niedzielę parlament

Według wstępnych wyników niedzielnych wyborów parlamentarnych blok partii centroprawicowych złożony z Forza Italia, Ligi Północnej i Braci Włoch otrzymał około 37 procent głosów. Po raz pierwszy od 24 lat Liga Salviniego dostała większe poparcie niż Forza Italia Silvio Berlusconiego. Około 32 procent uzyskał antyestablishmentowy, uważany za populistyczny Ruch Pięciu Gwiazd, który będzie pierwszym ugrupowaniem w obu izbach parlamentu. Centrolewicowa Partia Demokratyczna zdobyła 23 procent głosów. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Katarzyny Sławińskiej.
Rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Rząd dopłaci do takiego planu

Rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Rząd dopłaci do takiego planu

A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Świetny pomysł, a w dodatku nadarza się doskonała okazja, bo rząd właśnie szuka chętnych i jeszcze chętnie dołoży sporo pieniędzy do takiej przeprowadzki. I nie chodzi o żadną reedukację. Można dostać nawet pół miliona złotych z ministerstwa inwestycji i rozwoju na otwarcie biznesu, który promuje region. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w niedzielę o 18:15 w TVN24.
Przyjechał z Warszawy do Zabrza na rowerze. By okraść sklep

Przyjechał z Warszawy do Zabrza na rowerze. By okraść sklep

Komunikat policji z Zabrza zaczyna się tak: "Przyjechał z Warszawy rowerem, żeby okraść sklep". W Zabrzu. Z Warszawy. Rowerem. W dodatku białą damką z eleganckim koszykiem. W nocy pod jeden z marketów w Zabrzu przyjechał na rowerze trzydziestopięcioletni mężczyzna. Wybił szybę, wszedł do środka a kiedy wychodził z łupem, przy rowerze czekali już policjanci. Ze sklepu wyniósł sześć butelek drogiej whisky wartych osiemset złotych. - Bo jestem koneserem i lubię drogie trunki - wyjaśnił policjantom. Przy sobie miał też narzędzia, sporo baterii paluszków, grę, narkotyki, no i ten rower, na którym przyjechał aż z Warszawy. Trzysta kilometrów. Dlaczego? Też...
Miliony złotych wydane przy użyciu kart płatniczych MON

Miliony złotych wydane przy użyciu kart płatniczych MON

Ponad 15 milionów złotych - tyle w ciągu półtora roku lat wydali przy użyciu kart płatniczych i kredytowych przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej. To najwięcej spośród wszystkich resortów. "Łączna liczba kart oraz kwota wydatkowana w latach 2016-2017 dotyczyła całych sił zbrojnych, a nie jedynie ministerstwa" - poinformował resort w oświadczeniu. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Arlety Zalewskiej.
Ranił matkę, zabił jej konkubenta. Ruszył proces

Ranił matkę, zabił jej konkubenta. Ruszył proces

Przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze ruszył proces 20-latka, który zabił konkubenta swojej matki, a ją samą poważnie ranił. Trafił do aresztu. W jego obronie stanęli znajomi i bliscy. Polskie Towarzystwo Psychopedagogiczne stworzyło petycję wzywającą do uwolnienia 20-latka. Wyszedł z aresztu, przed sądem odpowiada z wolnej stopy. W czwartek po raz pierwszy opowiedział, jak to się stało, że zabił. Więcej o tej sprawie w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Jarosława Kostkowskiego
Kontrowersje wokół ministra Wąsika

Kontrowersje wokół ministra Wąsika

W środę Sejm wysłuchał informacji, o którą wnioskował klub PO. Dotyczyła ona "niewyjaśnionych powiązań" ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, jego zastępcy - Macieja Wąsika oraz szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Ernesta Bejdy z byłym wiceszefem warszawskiego Biura Gospodarki Nieruchomości Jakubem R., który odpowiadał za decyzje dotyczące zwrotów nieruchomości w ramach tzw. dzikiej reprywatyzacji. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego.
tvnpix