Aktualności

Policjanci zabrali mu marihuanę. Medyczną

Policjanci zabrali mu marihuanę. Medyczną

Lekarstwem na receptę, które pan Michał kupuje w aptece, jest lecznicza marihuana. W środę, kiedy pan Michał wyjeżdżał spod domu w Ostrowcu Świętokrzyskim, drogę zajechał mu samochód policjantów z wydziału kryminalnego. Policjanci przeszukali mu pojazd i znaleźli marihuanę. Funkcjonariusze przeszukali jeszcze mieszkanie pana Michała i przesłuchali go na komendzie. Wszczęto dochodzenie w sprawie o posiadanie środków odurzających. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.
Ziobro oskarża TVN o "podwójne standardy". Nie ma racji

Ziobro oskarża TVN o "podwójne standardy". Nie ma racji

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro na środowej konferencji prasowej oskarżył stację TVN o zaangażowanie polityczne i "podwójne standardy" w relacjonowaniu spraw dwóch różnych prezesów NIK. Jego zdaniem TVN głośno mówi o sprawie nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych Mariana Banasia, obecnego prezesa NIK-u, którego wybrano głosami posłów PiS, a sprawę Krzysztofa Kwiatkowskiego, byłego prezesa NIK-u, TVN "zamiatała pod dywan". W rzeczywistości o sprawie Krzysztofa Kwiatkowskiego, który według prokuratury miał wpływać na wyniki konkursów na wicedyrektorów delegatur NIK, jako pierwszy poinformował portal tvn24.pl w sierpniu 2015 roku. Więcej na ten...
Co dalej ze sprawą Mariana Banasia?

Co dalej ze sprawą Mariana Banasia?

Prezes NIK Marian Banaś oświadczył, że w związku z wyjaśnianiem sprawy jego oświadczeń majątkowych przez CBA i doniesieniach "Superwizjera" TVN na temat działalności prowadzonej w należącej do niego kamienicy, wystąpił z wnioskiem do marszałek Sejmu o bezpłatny urlop do czasu wyjaśnienia sprawy. Opozycja przekonuje, że sam urlop nie wystarczy, a prezes powinien powołać się do dymisji. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.
"Polski dżihadysta" skazany

"Polski dżihadysta" skazany

Sąd Okręgowy w Łodzi skazał we wtorek 27-letniego Dawida Ł., nazywanego przez media "polskim dżihadystą" na cztery lata więzienia za udział w związku o charakterze zbrojnym. Według prokuratury tym związkiem zbrojnym był Muzułmański Ruch Świt Syrii, nie Państwo Islamskie. Sąd skazał także na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata Mariana C., który - według śledczych - wiedział o popełnionych przez inne osoby przestępstwach o charakterze terrorystycznym, ale nie zawiadomił o tym organów ścigania. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.
tvnpix