Aktualności

Nowe nagrania w sprawie Srebrnej

Nowe nagrania w sprawie Srebrnej

Nowe taśmy zaprzeczają twierdzeniom Jarosława Kaczyńskiego, że między nim a biznesem Srebrnej jest mur - podaje wtorkowa "Gazeta Wyborcza". Dziennik publikuje stenogram i nagranie z rozmowy austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera z Kazimierzem Kujdą, szefem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, byłym prezesem spółki Srebrna. - Cały czas musiałem chodzić do prezesa Kaczyńskiego, rozmawiać, żeby się zgodził - mówi Kujda w opublikowanej rozmowie o czasach, kiedy kierował spółką. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00.
Inspektorzy UE w polskich ubojniach

Inspektorzy UE w polskich ubojniach

Od samego rana wzięli się do pracy. Unijni inspektorzy są już w Polsce i w sprawie afery w ubojni, ujawnionej przez "Superwizjer" TVN, na dywanik zaprosili polskich urzędników. - Przyjeżdżają sprawdzić, czy procedury w Polsce są zgodne z tymi, które funkcjonują w całej Unii - mówił podczas konferencji minister rolnictwa, a na uwagę, że inspektorzy mają sprawdzić też, czy reakcja rządu była właściwa, odpowiedział: "Tak, bardzo się cieszę". O co pytali dzisiaj i co będą robić w kolejnych dniach w materiale Katarzyny Górniak w "Faktach" TVN o 19:00.
Cieplej, ale śnieżnie. Kłopoty w całym kraju

Cieplej, ale śnieżnie. Kłopoty w całym kraju

Zrobiło się nieco cieplej, ale nie oznacza to braku problemów. Wręcz przeciwnie - w całym kraju pogoda powoduje kłopoty. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje, że tylko do godziny 11:00 Państwowa Straż Pożarna odnotowała około 400 interwencji. W związku z intensywnymi opadami śniegu w Łódzkiem bez prądu było ponad 50 tysięcy odbiorców. Groźna sytuacja była też na Bugu, gdzie woda piętrzy się przez lód. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alarmuje, że rzeka może przekroczyć stan ostrzegawczy. W wielu rejonach kraju drogowcy walczą o przejezdność dróg. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.
"Robert Biedroń swoją inicjatywą rozbije opozycję"

"Robert Biedroń swoją inicjatywą rozbije opozycję"

Robert Biedroń "jedzie zmieniać Polskę". Zapowiada: "chcę być premierem". Ale nowy gracz na scenie politycznej może zmienić układ sił. Politycy opozycji nie kryją obaw, że "Robert Biedroń swoją inicjatywą rozbije opozycję". - Jeszcze raz apeluję do Roberta Biedronia, bądźmy w tym sporze razem - mówi Cezary Tomczyk z Platformy Obywatelskiej. - Uznajmy, że to jest wspólna sprawa. Bo to po prostu jest wspólna sprawa - mówił. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.
"Szczęście nie do opisania, że wszyscy jesteśmy dalej razem"

"Szczęście nie do opisania, że wszyscy jesteśmy dalej razem"

Dwie komisje, które mają ocenić skutki oraz określić przyczyny wstrząsu w kopalni Rudna, zjechały na miejsce katastrofy. Ale w Rudnej nie mówi się o niczym innym, jak tylko o tym, że z 14 zaginionych górników udało się uratować wszystkich, ostatniego - po dobie poszukiwań. Łzy cisną się do oczu i uratowanym, i górniczym ratownikom, którzy po wstrząsie zeszli pod ziemię. Jak czuje się mężczyzna, którego uratowało to, że w chwili wstrząsu był w kabinie zasypanej maszyny? O tym w "Faktach" TVN o 19:00.
Fala zabójczych mrozów. "Jakby skórę przecinał nóż"

Fala zabójczych mrozów. "Jakby skórę przecinał nóż"

Krajobraz jak z bajki, ale rzeczywistość jest śmiertelnie niebezpieczna. W skutym lodem i mrozem Chicago było zimnej niż na Antarktydzie. Władzę nad większością Stanów Zjednoczonych objął polarny wir. W Minnesocie było aż minus 40 stopni Celsjusza. Gdy dodać do tego bardzo silny wiatr, odczuwalna temperatura sięgała minus 54 stopnie Celsjusza. Jak się czują ludzie w takiej temperaturze? Ciężko się oddycha, powietrze kłuje w płuca - mówią - i dodają: "Jakby skórę przecinał nóż". Dlatego władze od kilku dni powtarzają by nikt kto nie musi nie wychodził z domu, by nie narażał zdrowia i życia. Mimo tych ostrzeżeń, zamarzło już 12 osób. Więcej o sytuacji w USA w...
tvnpix