Aktualności

Kto zapłaci więcej za prąd?

Kto zapłaci więcej za prąd?

Koleje Mazowieckie właśnie otrzymały ofertę nie do odrzucenia od spółki PKP Energetyka. Spółka musiałaby zapłacić więcej o ponad 70 milionów zł. Koleje takich pieniędzy nie mają, samorząd - do którego należą - też nie - więc ostatecznie na końcu jest pasażer, który być może będzie musiał więcej płacić. Minister woli mówić o rekompensatach dla gospodarstw domowych. Opozycja z kolei - mówi o "pisowskiej ściemie". Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.
Barbórka i szczyt COP24. "Słowa prezydenta są szokujące"

Barbórka i szczyt COP24. "Słowa prezydenta są szokujące"

Prezydent Andrzej Duda mówi w dniu Barbórki, górniczego święta, że Polska ma zapasy węgla na dwieście lat i "trudno, żebyśmy z naszego surowca (...) całkowicie zrezygnowali". Jednocześnie w Katowicach trwa szczyt klimatyczny COP24, na którym premier Mateusz Morawiecki zapewnia, że "zależność Polski od węgla maleje i będzie dalej malała", a Polska stawia na nowe źródła energii, m.in. energetykę wiatrową na morzu, fotowoltaikę czy energetykę atomową. Jak więc będzie wyglądała przyszłość polskiej energetyki? O tym w "Faktach" TVN o 19:00.
Duda i Wałęsa jednak lecą razem

Duda i Wałęsa jednak lecą razem

A jednak razem. Jak poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, Andrzej Duda przystał na prośbę byłego prezydenta Lecha Wałęsy wspólnego lotu państwowym samolotem na pogrzeb George'a H.W. Busha. Rzecznik prezydenta napisał wcześniej na twitterze, że z prośbą zwróciło się biuro Lecha Wałęsy. Sam Wałęsa mówi, że szczegółów nie zna, a wszystko załatwiło jego biuro. Lot z Warszawy do Waszyngtonu rozpocznie się we wtorek późnym wieczorem. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.
tvnpix