Aktualności

Przełomowe badania nad rakiem piersi

Przełomowe badania nad rakiem piersi

70 procent pacjentek we wczesnej fazie raka piersi mogłoby uniknąć chemioterapii. Tak wynika z badań opublikowanych w najnowszym numerze prestiżowego pisma "New England Journal of Medicine". Istnieje test, który sprawdza w pobranej tkance aktywność dwudziestu jeden genów odpowiedzialnych za powstanie raka piersi. Jest co prawda dostępny na rynku, ale jego wykonanie nie jest refundowane. Jest szansa, że po publikacji badań upowszechni się i stanieje, a w przyszłości jako część terapii będzie refundowany. Więcej w materiale Marka Nowickiego w "Faktach" TVN o 19:00.
Lotnisko na Okęciu jednak zostaje?

Lotnisko na Okęciu jednak zostaje?

Lotnisko na Okęciu jednak zostaje? Mikołaj Wild, rządowy pełnomocnik ds. centralnego lotniska zapowiadał, że port lotniczy na Okęciu zostanie zamknięty dla ruchu cywilnego. O tym, że "ma zostać wygaszone" mówił też Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Kandydaci na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki do tego pomysłu odnosili się z rezerwą. Trzaskowski zapowiadał, że będzie bronił lotniska, Jaki proponował, by zostało "jako lotnisko lokalne". Plany rządu najwidoczniej się zmieniły. Ryszard Czarnecki, polityk PiS, zapowiedział przed kamerami, że "Okęcie, jak Ziemie Odzyskane, było, jest i będzie". Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.
Pocięli mu twarz, bo pracował dla Polaków

Pocięli mu twarz, bo pracował dla Polaków

- To dla mnie straszne wspomnienie. Do dziś nie rozumiem, jak można być tak okrutnym - mówi 23-latek z Dominikany. W swoim kraju pracował dla polskiej fundacji. Ale postrzeganie Polaków zmieniło się od czasu skandalu pedofilskiego z udziałem księży. Na początku stycznia, sześciu pijanych Dominikańczyków pocięło mu twarz - właśnie za to, że współpracował z fundacją, w której pomagał dzieciom w nauce. O tym, jak skończyła się ta historia - w "Faktach" o 19:00.
tvnpix