Aktualności

Kłopoty wiceministra. "Żadnych podpisów nie fałszowałem"

Kłopoty wiceministra. "Żadnych podpisów nie fałszowałem"

Fałszowanie podpisów na listach poparcia dla kandydatów Młodzieży Wszechpolskiej w wyborach samorządowych w 2014 roku. Z ustaleń "Superwizjera" TVN wynika, że zeznania obciążają m.in. dzisiejszego wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza. Śledztwo utknęło jednak i wiceminister nie został nawet przesłuchany. On sam kategorycznie zaprzecza, oskarżenia nazywa nieprawdziwymi i mówi, że dowiedzie tego przed sądem. Więcej o tej sprawie i o reakcjach polityków - w "Faktach" TVN o 19:00.
"Robię to, co czuję"

"Robię to, co czuję"

Robię to, co czuję i tak też czułem. Myślę, że gdyby w klubie było wszystko dobrze, to Wisła Kraków nie potrzebowałaby mnie tutaj - mówi na konferencji Jakub Błaszczykowski, który wrócił właśnie do krakowskiego zespołu. Komentatorzy podkreślają, że to niespotykane wydarzenie w skali światowej, że piłkarz tego formatu, który mógłby zarabiać setki tysięcy euro, wraca do klubu, gdzie rozpoczynał karierę, by go ratować. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.
Tajemnica lustracji byłego prezesa Srebrnej

Tajemnica lustracji byłego prezesa Srebrnej

Za sprawą doniesień o agenturalnej przeszłości Kazimierza Kujdy, prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i byłego prezesa spółki Srebrna od 1995 roku, wraca pytanie o lustrację. "W latach młodości - w okresie studenckim, przy okazji ubiegania się o paszport na wyjazd do tzw. krajów kapitalistycznych w Zachodniej Europie - mogłem podpisać jakieś dokumenty podsunięte mi w trakcie prowadzonych ze mną rozmów i pouczeń" - tłumaczył w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Co jednak z jego oświadczeniem lustracyjnym i dlaczego lustracja nie została przeprowadzona? Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.
Jan Olszewski "to była wielka postać"

Jan Olszewski "to była wielka postać"

Niezależnie od opcji z ust polityków brzmią słowa o wielkim patriotyzmie i wielkiej odwadze Jana Olszewskiego. W latach sześćdziesiątych bronił w procesach politycznych m.in. Jacka Kuronia i Karola Modzelewskiego. Bronił robotników z Radomia i Ursusa. Jako członek Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie uczestniczył w rozmowach Okrągłego Stołu. Był pełnomocnikiem rodziny ks. Jerzego Popiełuszki podczas procesu jego zabójców z SB. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.
"Gazeta Wyborcza" publikuje fakturę wystawioną Srebrnej

"Gazeta Wyborcza" publikuje fakturę wystawioną Srebrnej

"Gazeta Wyborcza" opublikowała fakturę, którą, jak opisuje dziennik, kierowana przez austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera spółka Nuneaton wystawiła spółce Srebrna. Dotyczy ona budowy wieżowca, o którym jest mowa na tak zwanych taśmach Kaczyńskiego. Wcześniej do pokazania takiego dokumentu wzywał premier Mateusz Morawiecki, sugerując, że Austriak ma "bałagan w papierach" i "nie może przedstawić rachunków". Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o 19:00.
"Na granicy wytrzymałości i możliwości"

"Na granicy wytrzymałości i możliwości"

Na granicy wytrzymałości i możliwości osiągnęliśmy wszystko, co było możliwe - tak Lech Wałęsa wspomina rozmowy przy Okrągłym Stole w 30. rocznicę tego wydarzenia. Okrągły, by symbolicznie tę samą pozycję miały obie strony - demokratyczna i reprezentująca komunistyczne władze. Rozmawiano wtedy o tym, jak ma wyglądać Polska przez najbliższe dziesięciolecia. Jak ma wyglądać demokratyczna Polska. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.
Rolnicy przed Pałacem Prezydenckim

Rolnicy przed Pałacem Prezydenckim

- Rolnik zawsze musi walczyć, jak nie z żywiołami to z cenami - mówią uczestnicy protestu rolników. Co najmniej tysiąc osób zjawiło się przed Pałacem Prezydenckim. - Najlepiej być prezydentem tak wielkiego kraju jak Polska i mówić, że nic nie da się zrobić - mówił tam Michał Kołodziejczak, jeden z liderów AGROunii, organizatora protestu. Zgromadzeni mieli transparenty m.in. z hasłami: "Panie prezydencie, rolnictwo to nie talia kart. Tu się nie gra, nie blefuje, tylko ciężko pracuje", "Filet z kurczaka z kością z Ukrainy prowadzi do zguby polskie rodziny". Ministra rolnictwa, Jana Krzysztofa Ardanowskiego, nie było w Warszawie. Pytany o protest na konferencji...
"Między pojednaniem a konfrontacją"

"Między pojednaniem a konfrontacją"

Doroczne orędzie prezydenta USA o stanie państwa to zawsze temat, który budzi wiele komentarzy. Tym razem, na półmetku prezydentury, Donald Trump - jak zauważa prasa - uderzał w pojednawcze wobec opozycji tony, ale też pokazał, że nie zamierza iść na ustępstwa w sprawie imigracji i muru na granicy z Meksykiem. "Wahało się między pojednaniem a konfrontacją" - zauważył "New York Times", a "Washington Post" twierdzi, że przemówienie było "sprzeczne z wypowiedziami i działaniami" Trumpa. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.
tvnpix