Aktualności

Mimo zakazu wycinka w Puszczy Białowieskiej trwa

Mimo zakazu wycinka w Puszczy Białowieskiej trwa

Nie pozwolimy się obrażać tym, którzy nie znają praw przyrodniczych - stwierdził minister środowiska Jan Szyszko, odnosząc się do wydanego przez unijne instytucje zakazu prowadzenia wycinki w Puszczy Białowieskiej. - Działamy zgodnie z prawem - dodał i zapewnił, że Lasy Państwowe "wykonują tylko i wyłącznie działania związane z zadaniami ochronnymi". Jak potwierdzają leśnicy, wycinka w puszczy wciąż trwa. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Pawła Płuski.
Zbigniew Ziobro krytyczny wobec prezydenta Andrzeja Dudy

Zbigniew Ziobro krytyczny wobec prezydenta Andrzeja Dudy

- Albo prezydent przejdzie do historii jako wielka postać, jako jeden z przywódców dobrej zmiany, jako człowiek, który przyczynił się do budowy silnego, uczciwego, polskiego państwa, albo polegniemy - ocenił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując w wywiadzie dla tygodnika "Sieci Prawdy" decyzję Andrzeja Dudy o zawetowaniu dwóch ustaw o sądownictwie. Więcej o tej sprawie w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Jakuba Sobieniowskiego.
Awantura w autobusie. Kierowca nie chciał pomóc niepełnosprawnemu

Awantura w autobusie. Kierowca nie chciał pomóc niepełnosprawnemu

Najpierw nie chciał pomóc niepełnosprawnemu wejść do autobusu, potem się awanturował. Kierowca autobusu linii 516 w Warszawie zamiast wywiązać się ze swoich obowiązków, dał popis braku kultury. W obronie niepełnosprawnego chłopaka musieli stanąć pasażerowie. W odwecie kierowca wyprosił ich z pojazdu. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie przeprasza i wyciąga wobec mężczyzny konsekwencje. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.
Pałac kontra ministerstwo

Pałac kontra ministerstwo

Panowie Jaki i Wójcik są wiceministrami, posłami także dzięki temu, że to prezydent Andrzej Duda i jego zwycięstwo uruchomiło taką falę, że później prawica mogła wygrać wybory - powiedział w TVN24 rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Na jego słowa odpowiedział na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. "Partnerem do dyskusji dla mnie nie będą ludzie od PR-u" - skomentował. - To, że jestem wiceministrem sprawiedliwości zawdzięczam śp. Lechowi Kaczyńskiemu - powiedział z kolei dziennikarzom Michał Wójcik. Więcej o tarciach pomiędzy Pałacem Prezydenckim a Ministerstwem Sprawiedliwości dziś w "Faktach" TVN o 19:00.
tvnpix