Aktualności

Izrael miał obiekcje? Szydło odpowiada Waszczykowskiemu

Izrael miał obiekcje? Szydło odpowiada Waszczykowskiemu

Wicepremier Beata Szydło o polsko-izraelskich stosunkach. W "Jeden na jeden" była premier mówiła, że dobrze, żebyśmy mówili o wspólnej historii. Ale nie można zgadzać się na to, żeby dłużej sączyło się kłamstwo na temat udziału Polski w zbrodniach popełnianych na ludności żydowskiej. Odpowiedziała też byłemu ministrowi spraw zagranicznych, który mówił, że Izrael nie akceptował ustawy o IPN. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.

Nie ustaje spór o nowelizację ustawy o IPN

- Nieuzasadnione i nierealne są obawy Izraela czy Stanów Zjednoczonych, jeśli chodzi o nową ustawę o IPN - mówi minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz i przyjmuje ambasador Izraela Annę Azari. W środę przyleci do Warszawy izraelski minister edukacji. Gotowy do pracy jest także zespół ds. dialogu prawno-historycznego. O dalszym ciągu sporu wokół nowelizacji ustawy o IPN więcej w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego.
Oświadczenia w sprawie nowelizacji ustawy o IPN

Oświadczenia w sprawie nowelizacji ustawy o IPN

Polska może być pewna, że jakakolwiek próba zafałszowania historii zostanie przez nas w sposób jasny i zdecydowany odrzucona - zapewnia szef niemieckiej dyplomacji. Kancelaria premiera udostępnia z kolei specjalny film z udziałem Mateusza Morawieckiego. To najnowsze głosy w dyskusji o nowym polskim prawie, które przez Izrael i Stany Zjednoczone zostało uznane za zagrażające wzajemnej współpracy. Więcej dziś w "Faktach" TVN o 19:00.
tvnpix