Aktualności

Razem z Wiosną za 900 tysięcy zł?

Razem z Wiosną za 900 tysięcy zł?

Adrian Zandberg z partii Razem poinformował w "Faktach po Faktach" o propozycji, którą mieli mu złożyć przedstawiciele partii Wiosna. Nazwał ją "dość niepoważną". - Propozycja była taka, żeby Razem ze swoich środków sfinansowało kampanię partii Wiosna, schowało swoje logo do szafy i wystawiło z list partii Wiosna wybranych przez partię Wiosna kandydatów - mówił. Na kampanię Razem miałoby przekazać 900 tysięcy złotych. O słowa Zandberga został zapytany w "Kropce nad i" TVN24 wiceprezes partii Wiosna - Marcin Anaszewicz. - My nie tworzymy żadnej koalicji, więc nie może być propozycji tego typu - mówił. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.
"To nie koniec naszej pamięci"

"To nie koniec naszej pamięci"

Półtora tysiąca gdańszczan na Targu Węglowym. Spotkali się w tym samym miejscu, w którym 13 stycznia Paweł Adamowicz został ugodzony nożem. - Coś się skończyło, ale życie trwa dalej - mówił Piotr Adamowicz, brat zabitego prezydenta miasta. - Proszę panią Aleksandrę Dulkiewicz, aby zdjąć już flagi. Kończymy żałobę - powiedział. Komisarz Gdańska mówiła, że żałoba się kończy, ale "to nie koniec naszej pamięci". - Najlepszym dowodem realizacji dziedzictwa pana prezydenta będziemy my sami. To już się dzieje - dodała. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.
Mike Pence o sprawie, która "dzieli USA i Europę"

Mike Pence o sprawie, która "dzieli USA i Europę"

O "nowym impulsie" w sprawach pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie mówią uczestnicy konferencji w Warszawie. O wspólne działanie zaapelował wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence. I to właśnie wystąpienie Pence'a wzbudziło największy odzew. Chodzi o porozumienie nuklearne, które - jak mówił Pence "dzieli Stany Zjednoczone i Europę". - Donald Trump w 2018 roku wypowiedział porozumienie nuklearne z Iranem, przedstawiciele Unii Europejskiej od początku krytykowali tę decyzję - powiedział. Tymczasem do Soczi na zaproszenie rosyjskiego prezydenta Władimira Putina przyjechali m.in. prezydenci Turcji i właśnie Iranu. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.
Zatrzymane trzy osoby z byłego kierownictwa PKN Orlen. "Musi być jeden jeden"

Zatrzymane trzy osoby z byłego kierownictwa PKN Orlen. "Musi być jeden jeden"

Zatrzymane trzy osoby z byłego kierownictwa PKN Orlen SA - były prezes zarządu i dwóch byłych dyrektorów. Chodzi o podejrzenie "wyrządzenia spółce szkody wielkich rozmiarów". Jak zaznaczają posłowie opozycji, chodzi o to, by "przykryć" obecne problemy. - Musi być jeden jeden. Jak ktoś z obozu rządzącego jest zatrzymany, bądź podaje się do dymisji, jak pan Kujda, to trzeba walnąć kogoś, kojarzonego z opozycją - mówi Jakub Stefaniak z PSL. Więcej w "Faktach" o 19:00.
tvnpix