Aktualności

Od wtorku będzie obowiązywać znowelizowana ustawa o KRS

Od wtorku będzie obowiązywać znowelizowana ustawa o KRS

Od poniedziałku sędzia Dariusz Zawistowski nie jest już przewodniczącym Krajowej Rady Sądownictwa. O swojej rezygnacji poinformował w zeszłym tygodniu. Jak tłumaczył rzecznik Rady, stało się "to na znak protestu przeciwko sytuacji prawnej, którą stworzył ustawodawca". We wtorek wejdzie w życie większość przepisów nowelizacji ustawy o KRS. Z kolei stowarzyszenie Sędziów Themis apeluje do sędziów o "nielegitymizowanie niekonstytucyjnych działań władzy" i "nieprzyjmowanie hańbiących urząd sędziego propozycji uczestniczenia w demolowaniu sądownictwa". Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Jakuba Sobieniowskiego.
Wielka Orkiestra gra po raz 26.

Wielka Orkiestra gra po raz 26.

Po raz pierwszy zagrała w 1993 roku. Od tamtej pory dzięki środkom zebranym przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyposażono w najnowocześniejszy sprzęt medyczny setki szpitali w całej Polsce. Dziś gra po raz 26. i nie zamierza przestać. W tym roku - "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". W zbieraniu pieniędzy uczestniczy ponad 1700 sztabów w całej Polsce i 73 sztaby na świecie. Na ulice z puszkami wyjdzie 120 tysięcy wolontariuszy. Więcej dziś w "Faktach" TVN o 19:00.
Już w niedzielę 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Już w niedzielę 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

- My, Polacy, będziemy ze sobą po raz 26. - tak Jerzy Owsiak zapowiada niedzielny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze przeznaczone na pomoc dla wyrównania szans w leczeniu noworodków będzie zbierać ponad 120 tysięcy wolontariuszy - w całej Polsce, Chinach i nawet Biegunie Północnym. Gospodarzem i partnerem finału jest Grupa TVN. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00, w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego.
Ryszard Czarnecki będzie ukarany za słowa o Róży Thun?

Ryszard Czarnecki będzie ukarany za słowa o Róży Thun?

- Nie liczą się argumenty i prawda, tylko liczy się to, żeby politycznie uderzyć w Polskę i jej przedstawicieli - powiedział w piątek wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki, odnosząc się do sprawy jego wypowiedzi na temat europosłanki Róży Thun. Szef Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani będzie rozmawiał w Strasburgu z liderami czterech grup politycznych na temat ich listu dotyczącego Czarneckiego. Liderzy frakcji wezwali do ukarania Czarneckiego za wypowiedź o europosłance, w której padły słowa o "szmalcowniku". Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.
tvnpix