Aktualności

Zatrzymania po meczu Lech-Legia

Zatrzymania po meczu Lech-Legia

Zatrzymania osób, które uczestniczyły zajściach podczas niedzielnego meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Przy stanie 2:0 dla Legii z trybuny zajmowanej przez kibiców poznańskiej drużyny na murawę poleciały race i świece dymne. Sędzia przerwał zawody, piłkarze opuścili murawę. Sympatycy Lecha zaczęli napierać na ogrodzenie i po chwili kilkudziesięciu z nich pojawiło się na boisku. Do akcji wkroczyło ok. 200 policjantów, którzy przegonili chuliganów z powrotem na sektor i opanowali sytuację. Podejrzanych o udział w tych wydarzeniach zidentyfikowano dzięki analizie nagrań ze stadionowego monitoringu. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.
Były szef policji o swoim zatrzymaniu

Były szef policji o swoim zatrzymaniu

Były komendant główny policji o kulisach ubiegłotygodniowego zatrzymania. Zbigniew Maj oświadczył w "Jeden na jeden", że przedstawiciel CBA sugerował mu postawienie łagodniejszych zarzutów, w zamian za obciążenie konkretnej osoby. Miało chodzić o ministra rządu PO-PSL. Maj usłyszał w środę 10 zarzutów, między innymi ujawniania informacji z prowadzonych postępowań karnych oraz na temat planowanych dopiero czynności. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.
Skandaliczne wydarzenia w Poznaniu

Skandaliczne wydarzenia w Poznaniu

Niedzielny mecz Lech-Legia przerwany po chuligańskich wybrykach pseudokibiców gospodarzy. W 77. minucie wrzucili na murawę petardy, potem sami na nią wtargnęli. Spotkanie zostało przerwane. Władze ligi przyznały walkowera na korzyść Legii, która ponownie zostaje najlepszą drużyną w Polsce. Policjanci analizują monitoring. Ale do tej pory nie zatrzymano ani jednej osoby, która odpowiada za te skandaliczne wydarzenia. O szczegółach dziś w "Faktach" TVN o 19:00.
Pomyliła pedały... na swoim ósmym egzaminie na prawo jazdy

Pomyliła pedały... na swoim ósmym egzaminie na prawo jazdy

Do kaliskiego ośrodka egzaminacyjnego zgłosiła się pani na ósmy egzamin praktyczny na prawo jazdy. Praktykę poprzedzało dwadzieścia jeden prób na egzaminie teoretycznym, więc kiedy wreszcie się udało, kursantka była bardzo szczęśliwa, ale też trochę zdenerwowana. To podejście nie było wyjątkowo udane, ale za to na długo będzie zapamiętane - zwłaszcza przez egzaminatorów. Więcej takich historii w "Rankingu Mazura" w niedzielę o 18:15 w TVN24.
Zakaz wychodzenia dla protestujących

Zakaz wychodzenia dla protestujących

Szanujemy postulaty osób protestujących Sejmie, ale są pewne reguły, na które się umawiamy, a potem one są bardzo naginane - tak szef Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka komentuje zakaz wychodzenia dwóch protestujących niepełnosprawnych - Adriana Glinki i Jakuba Hartwicha - z Sejmu. Rodzice Adriana i Jakuba poinformowali wcześniej, że zakaz wydano dlatego, że podeszli do szlabanu i rozmawiali z Janiną Ochojską, która w środę bezskutecznie próbowała wejść do budynku. Chciała wesprzeć protestujących. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.
Tajemnica wypadku w Warszawie

Tajemnica wypadku w Warszawie

Renault, który wyglądał jak karetka pogotowia, z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi, uderzył w inne auto na jednej z warszawskich ulic. Kierujący stracił panowanie nad kierownicą, samochód dachował. Na miejsce zostały wezwane służby. 20-letni kierowca został odwieziony do szpitala i tu - po pobraniu krwi - okazało się, że jest nietrzeźwy. Na jaw wyszło również, że nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu. Teraz śledczy sprawdzają w jaki sposób mężczyzna w ogóle wszedł w posiadanie karetki i czy powinien mieć do niej dostęp. Więcej o tym tajemniczym wypadku w "Faktach" TVN o 19:00.
tvnpix