Fakty - oglądaj online

Walka o życie

Schumacher przeszedł operację usunięcia krwiaka mózgu

Stan kierowcy nieco się poprawił. Lekarze jeszcze jednak nie wiedzą, jak będzie wyglądało dalsze leczenie Schumachera - czekają na to, jak jego organizm zareaguje na zabieg. Wielokrotny mistrz świata Formuły 1 miał poważny wypadek narciarski. Po uderzeniu głową w skałę trafił do szpitala w stanie krytycznym.
Trwa cisza wyborcza. Forum jest wyłączone.

Pozostałe informacje

 • Fakty | 22.05.2015

  Fakty | 22.05.2015

  Ostatni dzień kampanii okazał się wyjątkowo emocjonujący – nie cichły jeszcze komentarze po debacie, którą można było obejrzeć na antenach TVN24, TVN oraz TVN24 Biznes i Świat, a w Toruniu doszło do ataku fizycznego na prezydenta Bronisława Komorowskiego. Obaj kandydaci ostatnie chwile przed ciszą wyborczą spędzili bardzo pracowicie, podróżując z miejsca na miejsce i walcząc o każdy głos. Na Fakty TVN zaprasza Piotr Marciniak.

  czytaj więcej »
 • Ostatni sondaż – Duda 0,5 punktu procentowego przed Komorowskim

  Ostatni sondaż – Duda 0,5 punktu procentowego przed Komorowskim

  Bronisław Komorowski czy Andrzej Duda – kto z nich zwycięży w wyborach prezydenckich? Z najnowszego i już ostatniego przed ciszą wyborczą sondażu dla Faktów i TVN24 wynika, że kandydat PiS-u wyprzedza dotychczasowego prezydenta, ale na tyle nieznacznie, że w najbliższą niedzielę może się wydarzyć wszystko. 45,8 proc. do 45,3 proc. Niezdecydowanych jest wciąż 8,9 proc.

  czytaj więcej »
 • Wyczerpujący finisz kampanii Andrzeja Dudy

  Wyczerpujący finisz kampanii Andrzeja Dudy

  Ostatni dzień kampanii Andrzej Duda zaczął już o północy pod sejmem, skąd wyruszył swoim autobusem na Śląsk. Tam musiał zmierzyć się nie tylko ze zmęczeniem i niewyspaniem, ale i trudnymi pytaniami, m.in. o etat na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz in vitro. Meta kampanii kandydata PiS została zaplanowana w rodzinnym mieście Dudy – Krakowie.

  czytaj więcej »
 • Kto wygrał decydującą debatę?

  Kto wygrał decydującą debatę?

  Za nami ostatnia i być może decydująca debata prezydencka. Bronisław Komorowski i Andrzej Duda. Mocne ciosy, wzajemne oskarżenia, obietnice, zaskakujące zagrywki i uniki przy niewygodnych pytaniach. Kto wypadł lepiej, kto był zwycięzcą? W sondażu Millward Brown dla Faktów TVN 45 proc. widzów debaty uznało, że Bronisław Komorowski, 30 proc. wskazało na Andrzeja Dudę.

  czytaj więcej »
 • Kluczem do zwycięstwa frekwencja wyborcza?

  Kluczem do zwycięstwa frekwencja wyborcza?

  Wyniki wyborów w dużej mierze będą zależeć od frekwencji wyborczej, która w pierwszej turze była wyjątkowo słaba. Wybieramy najważniejszego przedstawiciela Rzeczpospolitej, zwierzchnika sił zbrojnych. Wybieramy go na pięć lat i tu każdy głos się liczy, każdy może być decydujący.

  czytaj więcej »
 • Kto zapłaci za festiwal wyborczych obietnic?

  Kto zapłaci za festiwal wyborczych obietnic?

  Kampanie są zwykle festiwalami obietnic, które potem bywają nierealizowane. By nie dać się nabrać, warto zawsze pytać – ile to będzie kosztować i skąd wziąć na to pieniądze? O tym akurat nie lubią mówić kandydaci, ale szybko podliczają to ekonomiści.

  czytaj więcej »
 • Kampania niestrawna – podsumowanie z przymrużeniem oka

  Kampania niestrawna – podsumowanie z przymrużeniem oka

  Przedwyborcza gorączka potrwa jeszcze do piątkowej północy – wtedy zacznie się cisza wyborcza i wszelka agitacja będzie już zakazana. Kampania jest długa i początkowo była mdła, ale po zaskakującej pierwszej turze na koniec na przemian tak ostra lub tak słodka, że chwilami niestrawna.

  czytaj więcej »
 • Prognoza pogody na sobotę 23 maja

  Prognoza pogody na sobotę 23 maja

  Sobota przywita nas przelotnymi deszczami, a na Rzeszowszczyźnie i Zamojszczyźnie możliwe nawet burze. Maksymalna temperatura od 16 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 22 na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany.

  czytaj więcej »
 • FAKTY | 21.05.2015

  FAKTY | 21.05.2015

  Obaj kandydaci na prezydenta cały dzień przygotowywali się do debaty na antenie TVN24, TVN i TVN24 BiŚ. Bronisław Komorowski ograniczył się tylko do porannego spotkania ze sportowcami na ringu, gdzie straszył rywala nokautem. Udało się także przepchnąć przez Senat prezydenckie referendum – głosowanie zbojkotował PiS. Sztabowcy Andrzeja Dudy zapowiadają twardą walkę, a my już przewidujemy, jak zmieni się scena polityczna po wyborach. Na Fakty zaprasza Grzegorz Kajdanowicz.

  czytaj więcej »
 • Obaj kandydaci cały dzień przygotowywali się do debaty

  Obaj kandydaci cały dzień przygotowywali się do debaty

  W przedwyborczych sondażach mają niemal identyczne poparcie. Różnica to możliwy błąd statystyczny. Debata „Czas decyzji” to drugie decydujące spotkanie kandydatów twarzą w twarz, ale w towarzystwie naszych dziennikarzy. Kandydat PiS miał w czwartek wolne od oficjalnych obowiązków w kampanii. Urzędujący prezydent spotkał się rano z popierającymi go sportowcami i także zniknął. Obaj przygotowywali się do debaty. W jakim towarzystwie i jak długo – tego sztaby nie zdradzają.

  czytaj więcej »
 • Senat za prezydenckim referendum. Bojkot PiS

  Senat za prezydenckim referendum. Bojkot PiS

  Jest zgoda Senatu – 6 września odbędzie się referendum zaproponowane po I turze wyborów przez Bronisława Komorowskiego. Nie obyło się bez politycznej awantury. Głosowało tylko 57 senatorów – senatorowie Prawa i Sprawiedliwości zbojkotowali głosowanie.

  czytaj więcej »
 • Andrzej Duda na ostatniej prostej i niewygodne pytania o etat na uczelni

  Andrzej Duda na ostatniej prostej i niewygodne pytania o etat na uczelni

  Ku wielkiemu zaskoczeniu polityk z drugiego, a nawet trzeciego szeregu PiS został kandydatem na prezydenta. I od początku mierzył się z opinią polityka niesamodzielnego i niedoświadczonego. Pierwszą turę wygrał, a na ostatniej prostej przed drugą - Andrzej Duda musi zmierzyć się ze sprawą etatu na uczelni – ten na Uniwersytecie Jagiellońskim zablokował idąc na urlop. I bez zgody UJ rozpoczął pracę na prywatnej uczelni.

  czytaj więcej »
 • Rewolucja polskiej sceny politycznej

  Rewolucja polskiej sceny politycznej

  Klęska lewicy – kłopoty Millera i znikający ze sceny Palikot. Nadspodziewanie dobry wynik wyborczy Pawła Kukiza i 20-procentowe poparcie, które on sam chce przekuć w sukces w wyborach parlamentarnych. Jeszcze przed ostatecznym rozstrzygnięciem prezydenckim widać, że naszą polityczną scenę czeka wielka zmiana, by nie powiedzieć – rewolucja.

  czytaj więcej »
 • O sztuce debatowania, czyli jak pozostawić po sobie dobre wrażenie

  O sztuce debatowania, czyli jak pozostawić po sobie dobre wrażenie

  Rozmowy twarzą w twarz, które przesądzały o losach wyborów – nie tylko prezydenckich. Po 1989 roku było ich już wiele, ale tych, które zapadły w pamięć - sporo mniej. Debata to pojedynek na gesty, słowa i riposty, pojedynek, w którym nie wszystkie chwyty są dozwolone. A najbardziej liczy się wrażenie, z jakim pozostaną wyborcy.

  czytaj więcej »
tvnpix