Fakty - oglądaj online

FAKTY | 13.01.2014

Ponad 35 mln zł dla WOŚP. Jerzy Owsiak dziękuje i w bardzo emocjonalny sposób odpiera ataki krytyków Fundacji. W Faktach też o szczególnym wolontariuszu Wielkiej Orkiestry. Łukasz, chociaż sam jest nieuleczalnie chory, pomaga innym. W Faktach też Ziobro kontra Hofman, czyli wymiana ciosów na prawicy. Zaprasza Justyna Pochanke.
Trwa cisza wyborcza. Forum jest wyłączone.

Pozostałe informacje

 • Fakty | 28.11.2014

  Fakty | 28.11.2014

  Ostatnie chwile kampanii wyborczej. Politycy namawiają do głosowania. Druga tura wyborów już w niedzielę. Premier Wielkiej Brytanii David Cameron chce radykalnej zmiany w przepisach imigracyjnych. Pytaliśmy także, czy amerykański „czarny piątek” przybył do Polski, a z nim gorączka świątecznych wyprzedaży. To niektóre z tematów przedstawionych w piątkowych Faktach. Zaprasza Anita Werner.

  czytaj więcej »
 • Ostatnie chwile kampanii wyborczej. Politycy namawiają do głosowania

  Ostatnie chwile kampanii wyborczej. Politycy namawiają do głosowania

  Polityczna ostatnia prosta przed drugą turą wyborów samorządowych. Jarosław Kaczyński ponownie mówił o sfałszowanych wynikach głosowania, stanowczo bronił polskiej demokracji, ale jednocześnie namawiał do udziału w drugiej turze. Premier Ewa Kopacz również zachęcała do aktywnego wspierania demokracji przez oddanie głosu w drugiej turze wyborów samorządowych.

  czytaj więcej »
 • Kończy się czas na składanie protestów wyborczych

  Kończy się czas na składanie protestów wyborczych

  „Nie jesteśmy fałszerzami, pracowaliśmy rzetelnie” – mówi członek komisji wyborczej z województwa łódzkiego i żąda przeprosin od Jarosława Kaczyńskiego. Jako funkcjonariusz publiczny czuje się znieważony słowami o wyborczych fałszerstwach, więc składa wniosek do prokuratury. Posłowie PiS wciąż mówią o fałszerstwach, choć nie mają dowodów. Kto ma wątpliwości, może jeszcze złożyć protest w sądzie. Choć czas dobiega końca.

  czytaj więcej »
 • Wielka Brytania: premier David Cameron ogłosił plan ograniczenia liczby imigrantów

  Wielka Brytania: premier David Cameron ogłosił plan ograniczenia liczby imigrantów

  Deportacja po pół roku bez pracy, świadczenia socjalne i zasiłki dopiero po czterech latach sumiennego płacenia podatków oraz konieczność posiadania konkretnej oferty pracy przed przyjazdem do Wielkiej Brytanii – to główne założenia nowego planu Davida Camerona. Brytyjski premier ogłosił długo zapowiadaną strategię ograniczenia liczby imigrantów. Słowa Camerona mogą zaniepokoić Polaków, którzy mieszkają na Wyspach Brytyjskich.

  czytaj więcej »
 • Turcja: historyczna wizyta papieża Franciszka

  Turcja: historyczna wizyta papieża Franciszka

  W szóstą zagraniczną podróż papież Franciszek udał się do Turcji. To historyczna wizyta. Papież w pierwszych słowach swojego wystąpienia potępia religijny fanatyzm. Mówi o przemocy i terrorze w sąsiedniej Syrii i Iraku. Od tureckiego prezydenta słyszy natomiast o islamofobii na świecie oraz, że muzułmanie często na Zachodzie są ofiarami rasizmu.

  czytaj więcej »
 • Lidzbark Welski: w domu dziecka znęcano się nad wychowankami?

  Lidzbark Welski: w domu dziecka znęcano się nad wychowankami?

  Polewanie dzieci brudną wodą, smarowanie fekaliami, zamykanie w ciasnej komórce, a nawet wywożenie nocą do lasu – w taki sposób mieli być karceni podopieczni domu dziecka w Lidzbarku Welskim. Opiekunowie dzieci zaprzeczają i mówią, że żadnemu wychowankowi nie dzieje się krzywda. Funkcjonariusze sprawdzają teraz, czy w ośrodku wychowawczym dochodziło do znęcania się nad dziećmi.

  czytaj więcej »
 • Jazda z pijanym kierowcą jest jak rosyjska ruletka. Policja znów szokuje kampanią

  Jazda z pijanym kierowcą jest jak rosyjska ruletka. Policja znów szokuje kampanią

  Młodzi ludzie w samochodzie z pistoletem przy głowie mają podziałać na wyobraźnię. Jeśli ktoś wsiada za kierownicę pijany, to powinien wiedzieć, że prędzej czy później ktoś zginie. Policja szokuje kolejną społeczną kampanią, aby zniechęcić młodych ludzi do jazdy po spożyciu alkoholu. Funkcjonariusze mówią, że spot już działa na wyobraźnię. Ale jednocześnie łapią kolejnych pijaków za kierownicą.

  czytaj więcej »
 • Pod czułą opieką pana Franciszka potrącony łoś wraca do zdrowia

  Pod czułą opieką pana Franciszka potrącony łoś wraca do zdrowia

  Kilka dni temu potrącony przez samochód i pozostawiony na poboczu łoś trafił do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Mikołajówce. Otrzymał imię „Malutki” i wraca do zdrowia pod opieką Franciszka Januszewicza. W przytulisku, które prowadzi pan Franciszek, jest znacznie więcej zwierząt, którym niezwykły opiekun uratował życie.

  czytaj więcej »
 • Szał wyprzedaży w USA. Czy „czarny piątek” dotrze do Polski?

  Szał wyprzedaży w USA. Czy „czarny piątek” dotrze do Polski?

  Biała gorączka w „czarny piątek” – następujący po amerykańskim Święcie Dziękczynienia dzień wielkich wyprzedaży powoli staje się tradycją także w Polsce. W sklepach wielkie obniżki cenowe a przed sklepami tysiące chętnych i zdesperowanych. Wszystkie chwyty są dozwolone, żeby zdobyć wymarzony towar, więc nic dziwnego, że są ranni i poturbowani.

  czytaj więcej »
 • Fakty | 27.11.2014

  Fakty | 27.11.2014

  Stanisław Mikulski nie żyje. W wieku 85 lat odszedł kultowy agent J-23, Hans Kloss. Sąd: Sławomir Nowak winny w sprawie „afery zegarkowej”. Dziś złożył mandat poselski. Sejm zdecyduje, czy straż miejska będzie nadal wykorzystywać mobilne fotoradary. To niektóre z tematów przedstawionych w czwartkowych Faktach. Zaprasza Justyna Pochanke.

  czytaj więcej »
 • Stanisław Mikulski nie żyje

  Stanisław Mikulski nie żyje

  Odszedł Stanisław Mikulski. Miał na koncie mnóstwo ról kinowych, telewizyjnych i teatralnych. Ale i tak na zawsze, dla niemal wszystkich, zostanie agentem J-23, czyli Hansem Klossem – przystojnym, twardym, świetnie zagranym, jednym słowem: postacią kultową.

  czytaj więcej »
 • Czy PiS ma dowody na sfałszowanie wyborów?

  Czy PiS ma dowody na sfałszowanie wyborów?

  Co trzeba mówić w sprawie sfałszowanych wyborów – instrukcja dla posłów i polityków PiS przez pomyłkę trafiła do mediów. Jest dość zabawna, ale sam zarzut wyartykułowany z sejmowej mównicy brzmi bardzo serio. Jeśli się stawia najpoważniejsze w demokracji oskarżenie wyborczego fałszerstwa, na stół powinno kłaść się twarde dowody, a nie instrukcje „co mówić”.

  czytaj więcej »
tvnpix