Ludzie faktów

Paweł Płuska

Reporter polityczno-gospodarczy Faktów TVN. W redakcji od września 2004. Przygotowuje nie tylko materiały z pogranicza polityki i gospodarki - jako zapalony motocyklista, lubi również zajmować się motoryzacją.

Ukończył politologię na krakowskiej WSP. Przygodę z mediami rozpoczął w Radiu Centrum, później pracował w RMF FM, gdzie razem z Edwardem Miszczakiem pomagał tworzyć regionalne oddziały stacji. Pracował też w TV Puls i w Radiu Zet. Na początku 2002 roku rozpoczął pracę w TVN24. Niedługo potem regularnie zaczął przygotowywać materiały do Faktów. We wrześniu 2004 r. przyjął propozycję oficjalnego przejścia do naszej redakcji.

Oto najnowsze materiały Pawła Płuski:

19.05.2017 | Wyspy Brytyjskie głównym kierunkiem emigracji. Polacy chcą zdążyć przed Brexitem
Wideo: Paweł Płuska/Fakty TVN 19.05.2017 | Wyspy Brytyjskie głównym kierunkiem emigracji. Polacy chcą zdążyć przed Brexitem

15.05.2017 | Wielkie pieniądze i gigantyczne inwestycje. Co przyniosą Polsce chińskie plany?
Wideo: Paweł Płuska/Fakty TVN 15.05.2017 | Wielkie pieniądze i gigantyczne inwestycje. Co przyniosą Polsce chińskie plany?

12.05.2017 | Wyznania zamachowca. Ali Agca twierdzi, że był narzędziem w rękach Boga
Wideo: Paweł Płuska/Fakty TVN 12.05.2017 | Wyznania zamachowca. Ali Agca twierdzi, że był narzędziem w rękach Boga

10.05.2017 | Sowite wynagrodzenie Misiewicza i wysoka premia Macierewicza. "Dyrektor marketingu mógłby tyle zarabiać"
Wideo: Pawel Płuska/Fakty TVN 10.05.2017 | Sowite wynagrodzenie Misiewicza i wysoka premia Macierewicza. "Dyrektor marketingu mógłby tyle zarabiać"

08.05.2017 | "Zimni ogrodnicy" zawitają do Polski. To majowy mróz. Rolnicy liczą straty
Wideo: Pawel Płuska/Fakty TVN 08.05.2017 | "Zimni ogrodnicy" zawitają do Polski. To majowy mróz. Rolnicy liczą straty

07.05.2017 | Kilkanaście pytań o ustrój państwa. Prezydencki minister zdradza szczegóły referendum
Wideo: Pawel Płuska/Fakty TVN 07.05.2017 | Kilkanaście pytań o ustrój państwa. Prezydencki minister zdradza szczegóły referendum

Masz ciekawy temat?

Skontaktuj się

Ostatnie opinie

 • W sprawie TK nie ma niewinnych, a PiS i PO ubliżają trochę kandydatom na sędziów w TK

  – Bardzo nie podoba mi się to, co się w tym momencie dzieje, ale nie podobało mi się też to, co się działo wcześniej – komentuje awanturę o Trybunał Konstytucyjny Paweł Płuska. Zdaniem reportera Faktów TVN zaskakujące jest to, że zarówno PiS, jak i PO „ubliżają trochę tym, którzy mieli pójść, i tym, którzy mają pójść do TK”. – Wychodzi się z założenia, że to nie są ludzie, którzy znają się na prawie i będą bronić konstytucji i prawa Rzeczypospolitej, tylko że to są ludzie, (…) którzy są aparatczykami partyjnymi – podkreślał Płuska.

  czytaj więcej »
 • Dwa światy

  Dawno tu nie byłem. Gdy wyjeżdżałem – Majdan tętnił życiem. Działo się – choć nie przewidziałem, że stanie się tak wiele w tak krótkim czasie. Dziś pierwsze wrażenie straszne. Gdy chodzisz po znajomych zakamarkach, które zamieniły się w pomniki, miejsca pamięci o tych, którzy tu zginęli.

  czytaj więcej »
 • Ulica

  Być może tak jest wszędzie, być może tak jest, gdy kończy się sezon i zaczyna brakować klientów. Być może tak jest, gdy ulicą idą samotni mężczyźni, być może... Zakopane – miasto przez wielu postrzegane przez pryzmat jednej ulicy. Od czasu do czasu remontowanej, zmieniającej swe oblicze. Oblicza, które właśnie zobaczyłem, nie znałem.

  czytaj więcej »
 • Przypadki posła W.

  Bycie posłem, zwłaszcza posłem zawodowym, to zaszczyt. Jesteś wybrańcem. Głosowały na Ciebie tysiące i tysiące pokładały w Tobie nadzieję. Masz i możesz zmienić ich los… o ile potrafisz poradzić sobie z własnym… A los bywa bardzo przewrotny. Wystarczy napić się w towarzystwie nie zasługujących na swą nazwę kumpli i wszystko idzie w gruzy… Ale przecież można było nie pić. Prawda? Jakoś nie do końca szkoda mi posła Przemysława Wiplera. Zresztą – sądząc z rozmów z innymi politykami – nie mi jednemu. Taka karma. Podobno wszystko do człowieka wraca.

  czytaj więcej »
 • Twardziele z ONZ

  Są takie organizacje, które jakoś tak przez ostatnie dziesięciolecia nie narzucają się swoim donatorom. Wielu nawet zapomniało albo nie wie, że sponsoruje ONZ. Organizację, która właśnie o sobie przypomniała. Ale nie rozmachem pomocy niesionej ginącym i wypędzonym z Syrii, nie ostrym potępieniem tego, co się dzieje w Republice Środkowoafrykańskiej. Nie. ONZ nagle dostrzegła Watykan. Państwo chyba mniejsze od samej siedziby ONZ i bankowo biedniejsze. No to można się nim zająć. Mały i słaby to taki akurat na dla twardzieli z ONZ.

  czytaj więcej »
 • Łukasz

  Wdarł się jakoś tak nagle w ten nasz cały poukładany świat. Dziesięciolatek o uśmiechu, którego nie da się pominąć. Wypowiadający słowa, których nie da się zapomnieć. Kto Mu powiedział, że nie ma już ratunku?

  czytaj więcej »
 • Rzutem na taśmę…

  Gdy coś się kończy, z reguły podsumowujemy, debatujemy, oceniamy - no bo to łatwiejsze, niż patrzeć przed siebie. Bo jak będzie - tego do końca nie wiemy. To jak było - już tak. Jaki był ten rok? Tradycyjnie! Zależy gdzie ucho przyłożyć.

  czytaj więcej »
 • Schettino

  Nie, nie będzie o włoskim kapitanie z uśmiechem na ustach prowadzącym swój statek na skały – choć sytuacja wygląda nieco podobnie. Nazwisko też może jakieś skojarzenia nasuwać, tyle że to nie jest akurat nazwisko kapitana.

  czytaj więcej »
 • Co dalej?

  To pytanie zadaje sobie wielu od wielu dni. Co dalej z Ukrainą, jak to się potoczy? Czy możliwy jest scenariusz zmiany rządu, a może i prezydenta? Wcześniejsze wybory? Czy może, nie daj Boże, wariant siłowy? Tak naprawdę w tym momencie niewielu wie - o ile wie - jak to się potoczy. I raczej nie są to Polacy.

  czytaj więcej »
 • Trudny wybór

  Ukraina znowu rozerwana między wschodem i zachodem, ale czy decyzja jej władz była rzeczywiście tak zaskakująca??? Nie była. Nie dla wszystkich. Od tygodni widać było, co się święci, w którą stronę zmierzają nasi sąsiedzi. I wcale nie chodziło o Julię Tymoszenko. Nie tylko o nią.

  czytaj więcej »
tvnpix