Ludzie faktów

Krzysztof Skórzyński

Reporter polityczno-społeczny Faktów TVN.
W redakcji oficjalnie od 2010 r. Jednak materiały do Faktów przygotowywał już wcześniej, pracując w TVN24. Interesuje się polityką, relacjonuje też wydarzenia związane z działalnością Kościoła.

Krzysztof Skórzyński przez kilka lat był związany z Radiem TOK FM. Pracował tam jako reporter, a jednocześnie prowadził własną audycję Zbliżenie. W 2006 r. dołączył do TVN24 i przez pewien czas prowadził program Dzień po dniu. Jednocześnie zajmował się przygotowywaniem materiałów dla Faktów - do naszej redakcji na stałe przeszedł w 2010 r.

Oto najnowsze materiały Krzysztofa Skórzyńskiego:

20.01.2017 | Komendant Straży Marszałkowskiej odwołany. Marszałek Sejmu nie podał powodu
Wideo: Krzysztof Skórzyński/Fakty TVN 20.01.2017 | Komendant Straży Marszałkowskiej odwołany. Marszałek Sejmu nie podał powodu

19.01.2017 | Wzrasta poziom agresji politycznej. "Apelujemy o powstrzymanie tej spirali nienawiści"
Wideo: Krzysztof Skórzyński/Fakty TVN 19.01.2017 | Wzrasta poziom agresji politycznej. "Apelujemy o powstrzymanie tej spirali nienawiści"

18.01.2017 | Protest opozycji pretekstem do interwencji Brukseli? PO: to kłamstwo
Wideo: Krzysztof Skórzyński/Fakty TVN 18.01.2017 | Protest opozycji pretekstem do interwencji Brukseli? PO: to kłamstwo

16.01.2017 | Ponad 60 milionów złotych w jeden dzień. Finał WOŚP poszedł na rekord
Wideo: Krzysztof Skórzyński/Fakty TVN 16.01.2017 | Ponad 60 milionów złotych w jeden dzień. Finał WOŚP poszedł na rekord

15.01.2017 | 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Wideo: Krzysztof Skórzyński/Fakty TVN 15.01.2017 | 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

13.01.2017 | 120 tys. wolontariuszy „dopięło” 25. Finał WOŚP. „To jest żywioł”
Wideo: Krzysztof Skórzyński/Fakty TVN 13.01.2017 | 120 tys. wolontariuszy „dopięło” 25. Finał WOŚP. „To jest żywioł”

Masz ciekawy temat?

Skontaktuj się

Ostatnie opinie

 • Ustawa „o rozwiązywaniu konfliktów”. Nowelizacja ustawy o zgromadzeniach

  Możliwość otrzymania na trzy lata zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń w tym samym miejscu i brak możliwości organizacji konkurencyjnego zgromadzenia w tym samym miejscu – tak brzmią założenia nowelizacji ustawy Prawo o zgromadzeniach, uchwalonej w piątek przez Sejm. – Ta ustawa otwiera furtkę dla władzy; aby doprowadzać do sytuacji, w której będzie można odwoływać albo przesuwać manifestacje, gdy nie będzie można organizować kontrmanifestacji wobec manifestacji cyklicznej – podkreślił reporter „Faktów” TVN Krzysztof Skórzyński. Przed głosowaniem Mariusz Błaszczak oświadczył, że nowe przepisy nie ograniczą praw obywatelskich – jego zdaniem ten krok rozwiąże problemy związane z „konfrontacją pomiędzy jedną grupą manifestującą, a drugą”. – Jest to ustawa o rozwiązywaniu konfliktów społecznych – ocenił szef MSWiA. Więcej na temat zmian w przepisach – w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • „Ustawa dezubekizacyjna” – elementarna (nie)sprawiedliwość?

  – Funkcjonariusze aparatu bezpieczeństwa; brzmi oczywiście bardzo konkretnie. Ale co się za tym kryje? – pytał w porannym programie TVN24 reporter „Faktów” TVN Krzysztof Skórzyński. – Mogą się kryć i ludzie, którzy przez 45 czy 50 lat pracowali – zauważył sugerując, że wielu na emeryturę w wysokości nawet 19 tys. miesięcznie – zgodnie z danymi przywoływanymi przez szefa MSWiA – zwyczajnie zasłużyło. Więcej na ten temat w „Faktach” TVN o godz. 19:00.

  czytaj więcej »
 • Skórzyński o planach Morawieckiego: dalece rozmijają się z faktami

  – Tym kołem zamachowym kolejnego roku rządów, o czym mówiła pani Beata Szydło, ma być minister Morawiecki – zauważył dziennikarz „Faktów” TVN Krzysztof Skórzyński. W jego opinii jednak „stawianie na tego konia, w takim momencie i po takich danych o stanie polskiej gospodarki, jest bardzo ryzykowne”. – Mateusz Morawiecki jest święcie przekonany, przynajmniej na poziomie werbalnym, sądząc po jego wypowiedziach, o tym, że kiedy ruszą pieniądze unijne, wtedy ruszą też inwestycje. Czyli to koło zamachowe polskiej gospodarki – przyznał w programie TVN 24. Zwrócił jednak uwagę na najświeższe dane opublikowane przez Główny Urząd Statystyczny. – Jego (Mateusza Morawieckiego – przyp. red.) deklaracje i założenia dalece rozmijają się z faktami – podkreślił.

  czytaj więcej »
 • Skórzyński: zdaje się, że obóz prezydencki „przespał” sprawę caracali

  W trakcie tegorocznych obchodów Święta Niepodległości 11 listopada nie będzie nominacji generalskich. Zostały one przeniesione na 29 listopada, czyli Dzień Podchorążego. Taką informację przekazał na antenie TVN24 Marek Magierowski z kancelarii prezydenta. Czy to oznacza jakiś konflikt na linii prezydent-szef MON? – Zdaje się, że obóz prezydencki zdał sobie sprawę z tego, że „przespał” sprawę caracali. Kiedy Antoni Macierewicz z ministrem Morawieckim zrywali negocjacje z Francuzami, to z obozu prezydenckiego i nawet samego PiS pojawiały się pytania: gdzie jest prezydent w tym wszystkim? Powinien się zaangażować, jako zwierzchnik sił zbrojnych – mówił w TVN24 Krzysztof Skórzyński.

  czytaj więcej »
 • Premier zyskuje w oczach Polaków, gdy „odkleja się od decyzji części ministrów”?

  Według najnowszego rankingu zaufania najbardziej ufamy prezydentowi Andrzejowi Dudzie, premier Beacie Szydło i Pawłowi Kukizowi. Największą nieufność budzą: szef MON Antoni Macierewicz, prezes PiS Jarosław Kaczyński i lider PO Grzegorz Schetyna. Tak wynika z badania CBOS przeprowadzonego w październiku. – Ci ministrowie, którzy są „twarzą” socjalnych rozwiązań, wypadają dobrze w rankingach zaufania. Zaś ci członkowie rządu, którzy są „twarzą” parlamentarno-gabinetowo-rządowego konfliktu wypadają słabo – komentował na antenie TVN24 Krzysztof Skórzyński.

  czytaj więcej »
 • Krzysztof Skórzyński o śledztwie ws. katastrofy smoleńskiej: ta historia nie ma końca

  Dziennikarz „Faktów” TVN Krzysztof Skórzyński był gościem „Wstajesz i wiesz” w TVN 24, gdzie wypowiadał się na temat zasadności przeprowadzenia ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej. Zdaniem Skórzyńskiego wynika to z „wielu błędów, jakie pojawiły się na pierwszym etapie po 10 kwietnia dotyczących identyfikacji ciał i badań patomorfologicznych, które były nie do końca rzetelnie robione”.

  czytaj więcej »
 • Skórzyński o propozycji PiS ws. reprywatyzacji: połowiczne rozwiązanie

  – Nie jestem przeciwnikiem zaostrzania kodeksu karnego w miejscach, w których kodeks karny jest poluzowany – stwierdził reporter „Faktów” TVN Krzysztof Skórzyński. Dziennikarz odnosił się do projektu ustawy autorstwa Prawa i Sprawiedliwości, który „pozwoli rozwiązać problemy związane z nadużyciami i aferami ws. reprywatyzacji”. – Spec-grupa, która będzie wyspecjalizowana w kwestii reprywatyzacji i nowe kanwy prawne, na których ta grupa będzie działać… to wciąż jest połowiczne rozwiązanie problemu – uważa Skórzyński. – Cały czas w powietrzu wisi brak ustawy reprywatyzacyjnej. To jest problem niezwykle palący – zaznaczył. – Zróbmy wreszcie porządną ustawę – zaapelował dziennikarz. Jego zdaniem to jedyny sposób na uniknięcie powtórzenia się aktualnego scenariusza za kilka, kilkanaście lat.

  czytaj więcej »
 • „Klucz do zakończenia tego sporu jest w rękach przywódców”

  – Możemy się rytualnie pochylić nad tragedią tego podziału społecznego, widocznego nie tylko przy okazji tej rocznicy, ale i każdych państwowych uroczystości – podkreślił Krzysztof Skórzyński, reporter „Faktów” TVN w porannym programie na kanale TVN24. Dziennikarz wskazał, że różnice widoczne są bez względu na to, która parta trzyma stery rządu.

  czytaj więcej »
tvnpix