Fakty po południu

Wyścigi psich zaprzęgów i zimowe biegi w Suwałkach

Wyścigi psich zaprzęgów i zimowe biegi w Suwałkach

08.01 | Wyścigi psich zaprzęgów i zimowe biegi w Suwałkach

Video: Aleksandra Kąkol / Fakty TVN
W Suwałkach zimy się nie boją – to czas na zabawę. Od południa nad zalewem Arkadia można było podziwiać m.in. wyścigi psich zaprzęgów oraz wziąć udział w zimowych biegach. Od soboty w mieście odbywają się imprezy pod nazwą „Stacja Pogodne Suwałki”. W programie – poza wyścigami zaprzęgów także spotkania z podróżnikami oraz wystawa oryginalnych eskimoskich eksponatów.

Autor: Aleksandra Kąkol / Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Półnadzy weszli na Śnieżkę. "Czuję się jak nowo narodzona"

  Półnadzy weszli na Śnieżkę. "Czuję się jak nowo narodzona"

  Kochają zimno - i to na tyle mocno, by przyjechać do Polski i wdrapać się na szczyt. Dzisiaj półnadzy weszli na Śnieżkę, gdzie robili sobie zdjęcia - na przykład stojąc na głowie. Mówią, że ćwiczą swój układ odpornościowy i zachęcają, by brać z nich przykład. - Jestem naładowana pozytywną energią, czuję się jak nowo narodzona. I wcale nie jest mi zimno - mówiła jedna z obecnych na szczycie kobiet.

  czytaj więcej »
 • Gmina kupiła pani Dorocie meleksa za 54 tys. "Trzeba dbać o ludzi"

  Gmina kupiła pani Dorocie meleksa za 54 tys. "Trzeba dbać o ludzi"

  Na drogach Głogówka i okolicznych wsi od niedawna można zobaczyć nietypowy widok. To żółty, ogrzewany meleks, którym gna pani Dorota, zatrudniona w charakterze gońca urzędowego. Dawniej, jak na listonosza przystało, wszędzie jeździła rowerem. Zima i mróz zmiękczyły serce burmistrza Głogowa - postanowił więc podnieść pani Dorocie komfort pracy. Teraz urzędowy goniec z pocztą dociera do mieszkańców znacznie szybciej. - Pojazd kosztował nas 54 tys. złotych, ale nie wszystko od razu trzeba przeliczać na pieniądze. Ważny jest też komfort pracy, wygoda i bezpieczeństwo. Poruszanie się na rowerze po drodze krajowej, czy wojewódzkiej, przy takim natężeniu ruchu i gdy jeżdżą tiry nie jest ani bezpieczne ani przyjemne - uważa Andrzej Kałamarz, burmistrz Głogówka. - Trzeba dbać o ludzi - dodaje.

  czytaj więcej »
 • Co z legalizacją medycznej marihuany? "Tomasz Kalita zostawił nam wielkie dzieło i zobowiązania"

  Co z legalizacją medycznej marihuany? "Tomasz Kalita zostawił nam wielkie dzieło i zobowiązania"

  Tomasz Kalita zostawił nam wielkie dzieło i zobowiązania - mówią politycy i osoby publiczne. Po śmierci byłego rzecznika SLD wraca temat legalizacji leczniczej marihuany, o co walczył za życia Kalita. Projekt ustawy w tej sprawie, autorstwa ugrupowania Kukiz'15, wpłynął do sejmu prawie rok temu. Prace nad legalizacja utknęły jednak w martwym punkcie. Leszek Miller prosi o wykonanie ostatniej woli Tomasza Kality, a premier Szydło - czeka na zdanie ekspertów.

  czytaj więcej »
 • Z kranu białostockiego szpitala leci zimna i brudna woda. Od trzech lat

  Z kranu białostockiego szpitala leci zimna i brudna woda. Od trzech lat

  Pacjenci Wojewódzkiego Szpitala w Białymstoku cierpią – wciąż nie mają ciepłej wody. Na oddziale wewnętrznym, gdzie rocznie leczonych jest kilkuset chorych, z kranu płynie tylko brudna i zimna woda. Sytuacja nie uległa zmianie od trzech lat – pacjenci i pracownicy pytają – ile jeszcze? Dyrektor szpitala odpowiada i usprawiedliwia sytuację tym, że wciąż trwa remont.

  czytaj więcej »
 • Dzięki dokarmianiu ptaki mają większą szansę przetrwać zimę

  Dzięki dokarmianiu ptaki mają większą szansę przetrwać zimę

  Marzną nie tylko ludzie, ale i zwierzęta. Ptaki pod śniegiem nie mogą znaleźć pożywienia, dlatego pomaga im straż miejska w Gdyni. Ekopatrol nie tylko dokarmia, ale i ratuje ptaki, gdy np. przymarzają do lodu. Dokarmiać natomiast może każdy – straż apeluje, by zamiast starego chleba karmić ptaki ziarnem – lub gotowanymi warzywami.

  czytaj więcej »
 • W Kielcach razem z zimą pojawił się wodospad

  W Kielcach razem z zimą pojawił się wodospad

  Wysoki na blisko 30 metrów lodospad – znowu w Kielcach. Prace ruszyły, gdy tylko pojawił się kilkunastostopniowy mróz. Między skałami ułożono rury, którymi pompowana jest woda z jeziorka. Po zamarznięciu tworzy efektowną konstrukcję, na którą chętnie wdrapują się miłośnicy lodowej wspinaczki.

  czytaj więcej »
 • Ludzie dobrej woli pomagają pogorzelcom stanąć na nogi

  Ludzie dobrej woli pomagają pogorzelcom stanąć na nogi

  Ogień zabrał im wszystko – dach nad głową, dobytek i nadzieję na przyszłość. Dramat rodziny z dwójką małych dzieci z miejscowości Kościeniewicze (Lubelszczyzna) zaczął się w chwili wybuchu pożaru. Spowodowane przez żywioł straty oszacowano na 100 tysięcy złotych – kwotę niebotyczną i nieosiągalną do szybkiego zgromadzenia w pojedynkę. Ale państwo Szutkowie sami nie są – sąsiedzi i ludzie dobrej woli nie pozostają obojętni , chcąc pomóc pogorzelcom w nowym starcie.

  czytaj więcej »
 • Wyścigi psich zaprzęgów i zimowe biegi w Suwałkach

  Wyścigi psich zaprzęgów i zimowe biegi w Suwałkach

  W Suwałkach zimy się nie boją – to czas na zabawę. Od południa nad zalewem Arkadia można było podziwiać m.in. wyścigi psich zaprzęgów oraz wziąć udział w zimowych biegach. Od soboty w mieście odbywają się imprezy pod nazwą „Stacja Pogodne Suwałki”. W programie – poza wyścigami zaprzęgów także spotkania z podróżnikami oraz wystawa oryginalnych eskimoskich eksponatów.

  czytaj więcej »
 • Zabójczy mróz. Kolejne osoby zmarły z wychłodzenia

  Zabójczy mróz. Kolejne osoby zmarły z wychłodzenia

  Wszystkiemu winien mróz. Tęgi, siarczysty, trzaskający – żadne określenie nie dość trafne, gdy termometry wskazują wartości rzędu prawie - 40 stopni Celsjusza. Tyle wskazały dzisiejszej nocy termometry mieszkańców małopolskiej Jabłonki. Ale niewiele tylko cieplej było na Śląsku czy w okolicach Kielc. Ostatnia doba to także dwie kolejne ofiary arktycznego chłodu. Pod naporem zimy ugina się zresztą cała Europa. We Włoszech – śnieżyce i tragedia. Nie żyje już 8 osób – w tym dwóch Polaków. Nie lepiej jest w Turcji czy na Bałkanach – wszędzie jest biało, ślisko i niebezpiecznie.

  czytaj więcej »
 • Podpis czy weto? Prezydent zdecyduje o losie reformy edukacji

  Podpis czy weto? Prezydent zdecyduje o losie reformy edukacji

  Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek rozstrzygnie o losie reformy edukacji. Podpis czy weto? W niepewności trwają uczniowie, rodzice, nauczyciele i opozycja. Ci, którzy nie wierzą w wizję dobrej zmiany według minister Zalewskiej, przypominają kampanię wyborczą – Andrzej Duda chwalił wtedy jakość prezentowaną przez polskie szkoły i zapewniał, że będzie stał na straży tej jakości.

  czytaj więcej »
 • Okolice Przemyśla bocianią alternatywą ciepłych krajów

  Okolice Przemyśla bocianią alternatywą ciepłych krajów

  Nie wszystkie bociany odleciały na zimę do ciepłych krajów. Część została, głównie ze względów zdrowotnych – na przykład z powodu złamanego skrzydła. Te, które zostały, swój zimowy dom mają na południu Polski, w okolicach Przemyśla. Przeczekują tam mrozy i w oczekiwaniu, aż śnieg stopnieje, dochodzą do siebie – by na wiosnę wrócić na łono Matki Natury.

  czytaj więcej »
tvnpix