Fakty po południu

Salvador Dali opuścił muzeum. Wyniósł się na ulice stolicy Meksyku

Salvador Dali opuścił muzeum. Wyniósł się na ulice stolicy Meksyku

19.03 | Salvador Dali opuścił muzeum. Wyniósł się na ulice stolicy Meksyku

Video: Martyna Mućka / Fakty TVN
Salvador Dali wychodzi z muzeów - prosto na ulice. Dwadzieścia oryginalnych rzeźb hiszpańskiego artysty stanęło na świeżym powietrzu w centrum stolicy Meksyku. Aby chronić je przed deszczem zostały pokryte warstwą wosku.

Autor: Martyna Mućka / Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Po alkoholu strzelił przez drzwi. Sąsiad stracił oko

  Po alkoholu strzelił przez drzwi. Sąsiad stracił oko

  Alkohol i brak wyobraźni to zawsze złe połączenie. Tak było w Będzinie. 35-letni mężczyzna strzelił z wiatrówki w drzwi mieszkania swojego sąsiada. Ten stał za nimi. Śrut trafił go w oko. Mimo szybko udzielonej pomocy oka nie udało się uratować. Tak zakończyło się zakrapiane alkoholem spotkanie dwóch sąsiadów.

  czytaj więcej »
 • Były zapowiedzi, wniosku nie ma. Tylko PSL chce rozmawiać z Platformą

  Były zapowiedzi, wniosku nie ma. Tylko PSL chce rozmawiać z Platformą

  Konsultacje mają być szerokie i objąć całą opozycję. Tyle, że na razie konsultujących się brak. Platforma Obywatelska chce zabiegać o poparcie dla wniosku o konstruktywne wotum nieufności wobec gabinetu Beaty Szydło. Lista zarzutów pod adresem rządu całkiem spora. I co do zasady - podzielają je wszystkie partie opozycyjne. Nie podzielają za to przekonania, że to Grzegorz Schetyna ma być twarzą zmiany. Póki co kolejne spotkania są odwoływane, a PiS komentuje.

  czytaj więcej »
 • "Dziwnowska masakra piła mechaniczną" wiceburmistrza gminy

  "Dziwnowska masakra piła mechaniczną" wiceburmistrza gminy

  To był cenny obszar siedliskowy, ponadto - chroniony literą prawa. Ale najwyraźniej to niewystarczająca ochrona, bo 119 drzew poszło pod topór. Takie porządki zarządził na swojej działce wiceburmistrz gminy Dziwnów. Zlecił wycinkę, choć zgody Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska na ten ruch nie było. Mieszkańcy mówią o "dziwnowskiej masakrze piłą mechaniczną", a urzędnik? Problemu nie widzi, zasłaniając się "lex Szyszko".

  czytaj więcej »
 • Chcą przebudować Senat. "Przejaw typowego dla nowej władzy bizantyjskiego myślenia o swojej pozycji"

  Chcą przebudować Senat. "Przejaw typowego dla nowej władzy bizantyjskiego myślenia o swojej pozycji"

  Parlament do przebudowy - są już pomysły, jak miałby wyglądać nowy budynek Senatu. Dotychczasowy, zdaniem marszałka Stanisława Karczewskiego, jest za mały i nie odpowiada potrzebom. Sama idea wybudowania większego nowa nie jest - ma już kilka, jeśli nie kilkanaście lat. Po raz pierwszy jednak może stać się faktem. - Przejaw typowego dla nowej władzy bizantyjskiego myślenia o swojej pozycji - komentuje Bogdan Klich, senator Platformy Obywatelskiej.

  czytaj więcej »
 • Niezwykła więź matki i córki. Nie poddały się mimo choroby i przeciwności losu

  Niezwykła więź matki i córki. Nie poddały się mimo choroby i przeciwności losu

  Pomimo trudności, jakie przynosi im życie, nie poddają się. Stanisława Herda od kilku lat choruje na Parkinsona - w walce z chorobą wspiera ją córka. Oraz lek - apomorfina. To jedyny lek, który znacznie poprawił stan zdrowia pani Stanisławy. Jednak nie jest w Polsce refundowany, a miesięczny koszt kuracji to ponad trzy tysiące złotych. Materiał "Faktów po Południu" o ogromnej sile miłości matki i córki, nie poddającej się mimo przeciwności losu.

  czytaj więcej »
 • Polak wśród najlepszych na festiwalu sztuki 3D w Dubaju

  Polak wśród najlepszych na festiwalu sztuki 3D w Dubaju

  Ryszard Paprocki jest czarodziejem obrazu i iluzjonistą malarstwa. Artysta tworzy niesamowite trójwymiarowe obrazy. Niedawno jako jedyny Polak malował je na ulicach Dubaju. Zorganizowano tam Dubai Art Award, będący najważniejszym festiwalem sztuki 3D na świecie. Wśród najlepszych z rodakiem spotkała się Aneta Regulska.

  czytaj więcej »
 • Z bezdomnego w modnego hipstera. Internet zachwycony niezwykłą metamorfozą

  Z bezdomnego w modnego hipstera. Internet zachwycony niezwykłą metamorfozą

  Nowy wizerunek, który może być jak nowe otwarcie. Bezdomny 55-latek z Hiszpanii, Jose Antonio, zgodził się na całkowicie bezpłatną i gruntowną metamorfozę. Efekt pracy fryzjerów i stylistów przeszedł jego najśmielsze oczekiwania. Było niedowierzanie, radość i łzy wzruszenia. Nie tylko u niego. Bo nowym wizerunkiem Jose oczarowani są internauci na całym świecie. Film w kilka dni obejrzało już ponad pół miliona osób.

  czytaj więcej »
 • "Zobaczyłem, że kobieta wyskakuje z bagażnika". Szczęśliwy finał porwania

  "Zobaczyłem, że kobieta wyskakuje z bagażnika". Szczęśliwy finał porwania

  Alabama i uprowadzenie ze szczęśliwym finałem. Porywacz zamknął kobietę w bagażniku jej auta po czym ruszył w nieznanym kierunku. Porwana kobieta przyznaje, że nie wie, jak udało jej się otworzyć bagażnik. Mężczyzna zatrzymał się na stacji benzynowej, by wypłacić w bankomacie pieniądze z jej konta. Kiedy po kilku próbach mu się to nie udało, zaczął odjeżdżać. Kiedy ruszył, kobieta wyskoczyła z bagażnika i uciekła. Została uprowadzona w drodze do domu. Mężczyzna podszedł do niej na parkingu i grożąc bronią zażądał gotówki. Kiedy okazało się, że jej nie ma, wepchnął kobietę do bagażnika i pojechał właśnie na pobliską stację. Podczas ucieczki kobiecie nic poważnego się nie stało. Sprawcy szuka policja.

  czytaj więcej »
tvnpix