Fakty po południu

Dzięki dokarmianiu ptaki mają większą szansę przetrwać zimę

Dzięki dokarmianiu ptaki mają większą szansę przetrwać zimę

09.01 | Dzięki dokarmianiu ptaki mają większe szansę przetrwać zimę

Video: Aleksandra Kąkol / Fakty TVN
Marzną nie tylko ludzie, ale i zwierzęta. Ptaki pod śniegiem nie mogą znaleźć pożywienia, dlatego pomaga im straż miejska w Gdyni. Ekopatrol nie tylko dokarmia, ale i ratuje ptaki, gdy np. przymarzają do lodu. Dokarmiać natomiast może każdy – straż apeluje, by zamiast starego chleba karmić ptaki ziarnem – lub gotowanymi warzywami.

Autor: Aleksandra Kąkol / Źródło: Fakty TVN

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Lesnik11

Dobry wieczór. Nie wiem co o tym powiedzą ekolodzy, ponieważ są przeciwni dokarmianiu ptaków. W pewnych kręgach wręcz zabrania się dokarmiania, a powodem jest rozsiewanie obcych gatunków (roślin). Tegoroczna zima jest bardzo mroźna i śnieżna. Sikorki można przecież dokarmiać słoniną, która nie zawiera nasion. Dodam jeszcze, iż takie rozwiń

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Półnadzy weszli na Śnieżkę. "Czuję się jak nowo narodzona"

    Półnadzy weszli na Śnieżkę. "Czuję się jak nowo narodzona"

    Kochają zimno - i to na tyle mocno, by przyjechać do Polski i wdrapać się na szczyt. Dzisiaj półnadzy weszli na Śnieżkę, gdzie robili sobie zdjęcia - na przykład stojąc na głowie. Mówią, że ćwiczą swój układ odpornościowy i zachęcają, by brać z nich przykład. - Jestem naładowana pozytywną energią, czuję się jak nowo narodzona. I wcale nie jest mi zimno - mówiła jedna z obecnych na szczycie kobiet.

    czytaj więcej »
   • Gmina kupiła pani Dorocie meleksa za 54 tys. "Trzeba dbać o ludzi"

    Gmina kupiła pani Dorocie meleksa za 54 tys. "Trzeba dbać o ludzi"

    Na drogach Głogówka i okolicznych wsi od niedawna można zobaczyć nietypowy widok. To żółty, ogrzewany meleks, którym gna pani Dorota, zatrudniona w charakterze gońca urzędowego. Dawniej, jak na listonosza przystało, wszędzie jeździła rowerem. Zima i mróz zmiękczyły serce burmistrza Głogowa - postanowił więc podnieść pani Dorocie komfort pracy. Teraz urzędowy goniec z pocztą dociera do mieszkańców znacznie szybciej. - Pojazd kosztował nas 54 tys. złotych, ale nie wszystko od razu trzeba przeliczać na pieniądze. Ważny jest też komfort pracy, wygoda i bezpieczeństwo. Poruszanie się na rowerze po drodze krajowej, czy wojewódzkiej, przy takim natężeniu ruchu i gdy jeżdżą tiry nie jest ani bezpieczne ani przyjemne - uważa Andrzej Kałamarz, burmistrz Głogówka. - Trzeba dbać o ludzi - dodaje.

    czytaj więcej »
   • Co z legalizacją medycznej marihuany? "Tomasz Kalita zostawił nam wielkie dzieło i zobowiązania"

    Co z legalizacją medycznej marihuany? "Tomasz Kalita zostawił nam wielkie dzieło i zobowiązania"

    Tomasz Kalita zostawił nam wielkie dzieło i zobowiązania - mówią politycy i osoby publiczne. Po śmierci byłego rzecznika SLD wraca temat legalizacji leczniczej marihuany, o co walczył za życia Kalita. Projekt ustawy w tej sprawie, autorstwa ugrupowania Kukiz'15, wpłynął do sejmu prawie rok temu. Prace nad legalizacja utknęły jednak w martwym punkcie. Leszek Miller prosi o wykonanie ostatniej woli Tomasza Kality, a premier Szydło - czeka na zdanie ekspertów.

    czytaj więcej »
   • Z kranu białostockiego szpitala leci zimna i brudna woda. Od trzech lat

    Z kranu białostockiego szpitala leci zimna i brudna woda. Od trzech lat

    Pacjenci Wojewódzkiego Szpitala w Białymstoku cierpią – wciąż nie mają ciepłej wody. Na oddziale wewnętrznym, gdzie rocznie leczonych jest kilkuset chorych, z kranu płynie tylko brudna i zimna woda. Sytuacja nie uległa zmianie od trzech lat – pacjenci i pracownicy pytają – ile jeszcze? Dyrektor szpitala odpowiada i usprawiedliwia sytuację tym, że wciąż trwa remont.

    czytaj więcej »
   • Dzięki dokarmianiu ptaki mają większą szansę przetrwać zimę

    Dzięki dokarmianiu ptaki mają większą szansę przetrwać zimę

    Marzną nie tylko ludzie, ale i zwierzęta. Ptaki pod śniegiem nie mogą znaleźć pożywienia, dlatego pomaga im straż miejska w Gdyni. Ekopatrol nie tylko dokarmia, ale i ratuje ptaki, gdy np. przymarzają do lodu. Dokarmiać natomiast może każdy – straż apeluje, by zamiast starego chleba karmić ptaki ziarnem – lub gotowanymi warzywami.

    czytaj więcej »
   • W Kielcach razem z zimą pojawił się wodospad

    W Kielcach razem z zimą pojawił się wodospad

    Wysoki na blisko 30 metrów lodospad – znowu w Kielcach. Prace ruszyły, gdy tylko pojawił się kilkunastostopniowy mróz. Między skałami ułożono rury, którymi pompowana jest woda z jeziorka. Po zamarznięciu tworzy efektowną konstrukcję, na którą chętnie wdrapują się miłośnicy lodowej wspinaczki.

    czytaj więcej »
   • Ludzie dobrej woli pomagają pogorzelcom stanąć na nogi

    Ludzie dobrej woli pomagają pogorzelcom stanąć na nogi

    Ogień zabrał im wszystko – dach nad głową, dobytek i nadzieję na przyszłość. Dramat rodziny z dwójką małych dzieci z miejscowości Kościeniewicze (Lubelszczyzna) zaczął się w chwili wybuchu pożaru. Spowodowane przez żywioł straty oszacowano na 100 tysięcy złotych – kwotę niebotyczną i nieosiągalną do szybkiego zgromadzenia w pojedynkę. Ale państwo Szutkowie sami nie są – sąsiedzi i ludzie dobrej woli nie pozostają obojętni , chcąc pomóc pogorzelcom w nowym starcie.

    czytaj więcej »
   • Wyścigi psich zaprzęgów i zimowe biegi w Suwałkach

    Wyścigi psich zaprzęgów i zimowe biegi w Suwałkach

    W Suwałkach zimy się nie boją – to czas na zabawę. Od południa nad zalewem Arkadia można było podziwiać m.in. wyścigi psich zaprzęgów oraz wziąć udział w zimowych biegach. Od soboty w mieście odbywają się imprezy pod nazwą „Stacja Pogodne Suwałki”. W programie – poza wyścigami zaprzęgów także spotkania z podróżnikami oraz wystawa oryginalnych eskimoskich eksponatów.

    czytaj więcej »
   • Zabójczy mróz. Kolejne osoby zmarły z wychłodzenia

    Zabójczy mróz. Kolejne osoby zmarły z wychłodzenia

    Wszystkiemu winien mróz. Tęgi, siarczysty, trzaskający – żadne określenie nie dość trafne, gdy termometry wskazują wartości rzędu prawie - 40 stopni Celsjusza. Tyle wskazały dzisiejszej nocy termometry mieszkańców małopolskiej Jabłonki. Ale niewiele tylko cieplej było na Śląsku czy w okolicach Kielc. Ostatnia doba to także dwie kolejne ofiary arktycznego chłodu. Pod naporem zimy ugina się zresztą cała Europa. We Włoszech – śnieżyce i tragedia. Nie żyje już 8 osób – w tym dwóch Polaków. Nie lepiej jest w Turcji czy na Bałkanach – wszędzie jest biało, ślisko i niebezpiecznie.

    czytaj więcej »
   • Podpis czy weto? Prezydent zdecyduje o losie reformy edukacji

    Podpis czy weto? Prezydent zdecyduje o losie reformy edukacji

    Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek rozstrzygnie o losie reformy edukacji. Podpis czy weto? W niepewności trwają uczniowie, rodzice, nauczyciele i opozycja. Ci, którzy nie wierzą w wizję dobrej zmiany według minister Zalewskiej, przypominają kampanię wyborczą – Andrzej Duda chwalił wtedy jakość prezentowaną przez polskie szkoły i zapewniał, że będzie stał na straży tej jakości.

    czytaj więcej »
   • Okolice Przemyśla bocianią alternatywą ciepłych krajów

    Okolice Przemyśla bocianią alternatywą ciepłych krajów

    Nie wszystkie bociany odleciały na zimę do ciepłych krajów. Część została, głównie ze względów zdrowotnych – na przykład z powodu złamanego skrzydła. Te, które zostały, swój zimowy dom mają na południu Polski, w okolicach Przemyśla. Przeczekują tam mrozy i w oczekiwaniu, aż śnieg stopnieje, dochodzą do siebie – by na wiosnę wrócić na łono Matki Natury.

    czytaj więcej »
   tvnpix