loga na antenieFakty po południu

codziennie o godzinie 16:00 na antenie loga na antenie

Najnowszy sondaż partyjny dla "Faktów" TVN i TVN24. Duże zmiany

Zmiana na pozycji lidera w sondażu poparcia dla partii politycznych. W badaniu przeprowadzonym przez Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 31 procent respondentów deklaruje, że zagłosowałoby na Platformę Obywatelską. 29 procent ankietowanych wskazało wspólną listę Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem i Solidarnej Polski. Trzecie miejsce przypadło ugrupowaniu Kukiz'15, na które zagłosowałoby 10 procent badanych.
"To szalone, nie zasługuję na to". Tom Hanks dziękuje za malucha z Polski

"To szalone, nie zasługuję na to". Tom Hanks dziękuje za malucha z Polski

Kilka miesięcy temu świat obiegło zdjęcie Toma Hanksa z maluchem, samochodem znanym i kochanym przez Polaków. Teraz popularny aktor nie może uwierzyć, jak taka mała rzecz sprawiła, że zaczęły dziać się wielkie rzeczy. Mieszkańcy Bielska-Białej postanowili podarować legendarnego Fiata 126p aktorowi, a przy okazji ruszyła akcja wsparcia bielskiego szpitala pediatrycznego. W trakcie piątkowego balu charytatywnego w Szczyrku zdobywca dwóch Oscarów podziękował za prezent i zachęcał do wsparcia akcji charytatywnej.
Chciał wysadzić Sejm. Sąd apelacyjny obniżył wyrok

Chciał wysadzić Sejm. Sąd apelacyjny obniżył wyrok

Z trzynastu, do dziewięciu lat więzienia - sąd apelacyjny łagodzi karę dla Brunona Kwietnia. Doktor chemii, były pracownik naukowy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, zamierzał zdetonować w pobliżu Sejmu cztery tony materiałów wybuchowych. Do eksplozji miało dojść podczas posiedzenia z udziałem prezydenta, premiera i ministrów. Zdaniem sądu wszystkie jego działania zmierzające do przygotowania zamachu stanowiły jeden czyn , a nie poszczególne przestępstwa. Stąd obniżenie wyroku.
Świadek Donald Tusk. "Próba zlinczowania go w kraju"

Świadek Donald Tusk. "Próba zlinczowania go w kraju"

W środę w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej przesłuchany zostanie szef Rady Europejskiej. Śledztwo dotyczy byłych szefów Służby Kontrwywiadu Wojskowego (SKW) i ich współpracy z rosyjskim wywiadem bez zgody władz. Ale Platforma Obywatelska nie ma wątpliwości - nie chodzi o wiedzę, jaką były premier dysponuje, a o jego publiczny polityczny lincz. Zresztą przyjazd Donalda Tuska budzi emocje po obu stronach polskiej sceny politycznej. Ale główną sceną jutrzejszych wydarzeń będzie między innymi warszawski dworzec.
Zamiast odebrać mu dzieci, sąd dał drugą szansę. Codziennie udowadnia, że w pełni na nią zasługiwał

Zamiast odebrać mu dzieci, sąd dał drugą szansę. Codziennie udowadnia, że w pełni na nią zasługiwał

Dostał drugą szansę i jej nie zmarnował. Historia samotnego ojca sześciorga dzieci z Łodzi poruszyła całą Polskę. Z powodu biedy i trudnych warunków mieszkaniowych sąd chciał odebrać panu Wojciechowi dzieci. Za mężczyzną wstawili się sąsiedzi, szkoła, opieka społeczna - interweniował też minister sprawiedliwości. W efekcie - sąd zmienił decyzję. Pan Wojciech nadal ma ograniczone prawa rodzicielskie i nadzór kuratora, ale każdego dnia udowadnia, że jest coraz lepszym ojcem.
tvnpix