Fakty ekstra

"Spotted" - czym jest jedno z najnowszych zjawisk w Internecie?

"Spotted" - czym jest jedno z najnowszych zjawisk w Internecie?

Czym jest "Spotted"?

Foto: Fakty TVN / Fakty TVN | Video: Katarzyna Pilawa - Fakty TVN Online / Fakty TVN Online
Popularny "Spotted" w sieci - co to takiego?

"Spotted" - stały trend, czy przelotna moda?

 • Skąd przywędrowała do nas moda na "spotted"?
 • Dlaczego zainteresowanie tym zjawiskiem jest aż tak duże?
 • O co właściwie chodzi w całej zabawie?


Sprawdźcie koniecznie materiał specjalny, który dla Faktów Online przygotowała Katarzyna Pilawa - jedna z laureatek naszego programu stażowego "poławiacze pereł".
Zobaczcie, co powiedzieli jej goście i eksperci.

Korzystacie ze "spotted"? Napiszcie nam, co o tym myślicie :)

Ekipa Online
Fakty


Fakty na facebooku - śledź nas krok po kroku!

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Ośmioletni kierowca ściga się gokartem od czterech lat

  Ośmioletni kierowca ściga się gokartem od czterech lat

  Chociaż ma dopiero osiem lat, w zawodach kartingowych ma już 4-letnie doświadczenie. Kiedy pierwszy raz usiadł za kierownicą, nie dosięgał nawet do pedałów. Tymek Kucharczyk przyznaje, że jego największym idolem jest Robert Kubica i marzy o tym, by w przyszłości być kierowcą w Formule 1. Ogromny talent, treningi i wsparcie rodziny sprawiły, że w tym roku wywalczył tytuł wicemistrza Włoch w serii Academy Champion Kart. Z następcą Kubicy spotkała się Katarzyna Sosulska.

  czytaj więcej »
 • Dobroczynny projekt dla dzieci chorych na autyzm. Bajki czytane przez gwiazdy

  Dobroczynny projekt dla dzieci chorych na autyzm. Bajki czytane przez gwiazdy

  Pierwsza dama Anna Komorowska, Kamil Durczok, Paweł Małaszyński, Ewa Błaszczyk – to tylko niektóre z całej plejady gwiazd, które zaangażowały się w tym roku w akcję „Pomaganie jest trendy”. To już piąta edycja tej wyjątkowej kampanii. Dobroczynny projekt ma na celu szerzenie świadomości nt. autyzmu. W ramach akcji powstała video bajka „Anielski dar”, którą czytają gwiazdy. Poprzez tę produkcję organizatorzy przede wszystkim chcą gromadzić pieniądze na diagnozę i terapię dzieci autystycznych. Cel ten wesprzeć może każdy. Wystarczy obejrzeć bajkę na Youtube, kliknąć w wyświetlane reklamy, a później udostępnić video na swoim profilu w portalach społecznościowych. Bo pomaganie przecież nic nie kosztuje i jest trendy.

  czytaj więcej »
 • „Wigilia z Ubogimi” – bezinteresowna pomoc i wsparcie w świąteczny czas

  „Wigilia z Ubogimi” – bezinteresowna pomoc i wsparcie w świąteczny czas

  Nie dla wszystkich święta Bożego Narodzenia to okres radosny, który spędzą w gronie rodziny i przyjaciół. Szczególnie ubodzy i bezdomni potrzebują w tym czasie wsparcia drugiego człowieka. Dlatego właśnie Wspólnota Sant'Egidio od sześciu lat w okresie przedświątecznym organizuje „Wigilię z Ubogimi”. „Jest to dla nas takie naturalne, że bardzo chcemy w tym czasie spędzić Boże Narodzenie razem. Każdego, kto potrzebuje bliskości, zapraszamy i razem siadamy do stołów” – mówi Anna Matlak ze Wspólnoty Sant'Egidio. Relacja Marii Mikołajewskiej.

  czytaj więcej »
 • Indie: małpa ratowała drugą małpę, którą poraził prąd

  Indie: małpa ratowała drugą małpę, którą poraził prąd

  Bezinteresowna pomoc drugiemu nie jest zarezerwowana tylko dla ludzi. Mogli się o tym przekonać ludzie zebrani na stacji kolejowej w indyjskim mieście Kanpur. Zobaczyli jak jedna z przebywających tam małp została porażona prądem i spadła między tory. Natychmiast na ratunek rzuciła się druga małpa, która starała się ocucić i przywrócić do życia inną przedstawicielkę swojego gatunku. Na szczęście wszystko zakończyło się happy endem.

  czytaj więcej »
 • Szansa dla dziennikarzy. Trwa 4. edycja Konkursu im. Krystyny Bochenek

  Szansa dla dziennikarzy. Trwa 4. edycja Konkursu im. Krystyny Bochenek

  To już czwarta odsłona konkursu dla dziennikarzy zajmujących się tematyką Śląska. „Mama lubiła porządne dziennikarstwo i kochała Śląsk. Wszystkie warunki, które zawiera w sobie ten konkurs, w pewnym sensie obrazują moją mamę. Prace nie muszą być jednak ściśle związane ze Śląskiem – mają w jakiś sposób dotykać tematyki województwa” – mówi Magdalena Bochenek-Kępa, córka Krystyny Bochenek i prezes Fundacji im. Krystyny Bochenek. Grand Prix IV edycji Konkursu i 50 tys. zł przypadnie autorowi najlepszej publikacji, która ukazała się w 2014 roku. Tematyka nadsyłanych prac powinna mieć związek z województwem śląskim, chociaż nie musi ono być głównym tematem pracy. Jednym z nagrodzonych w poprzedniej edycji konkursu był nasz redakcyjny kolega Dariusz Kmiecik. „To dobre miejsce do tego, żeby pokazywać dobre prace i prezentować je całej Polsce oraz światu. To zacięta walka o bardzo prestiżową nagrodę, w bardzo dobrym i mocnym towarzystwie” – mówi Kamil Durczok, redaktor naczelny Faktów i członek Kapituły Konkursu im. Krystyny Bochenek.

  czytaj więcej »
 • Polityczne podsumowanie tygodnia. „Trójka madrycka” kontra echa marszu PiS

  Polityczne podsumowanie tygodnia. „Trójka madrycka” kontra echa marszu PiS

  Afera madrycka po raz kolejny absorbowała uwagę świata polityki. Dość niespodziewanie trzej bohaterowie całego zamieszania – Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński i Adam Rogacki – zdecydowali się oddać ponad 70 tysięcy złotych za przejazdy służbowe. Oceniano także marsz 13 grudnia, który zorganizował PiS w Warszawie. Co jeszcze było istotne w minionym tygodniu – o tym w politycznym podsumowaniu przygotowanym przez Katarzynę Skalską.

  czytaj więcej »
 • Obama: Nie możemy pozwolić, by jakiś dyktator narzucał cenzurę w USA

  Obama: Nie możemy pozwolić, by jakiś dyktator narzucał cenzurę w USA

  „Nie możemy pozwolić sobie na życie w społeczeństwie, w którym jacyś dyktatorzy, zaczną wprowadzać cenzurę, gdzieś na świecie. Szczególnie tutaj – w Stanach Zjednoczonych” – powiedział Barack Obama na konferencji prasowej. Prezydent USA odniósł się w ten sposób do wycofania z kin filmu „Wywiad ze Słońcem Narodu”, w którym wyśmiewano Kim Dzong Una. „To smutny dzień dla Ameryki. Okazuje się bowiem, że malutka Korea Północna jest w stanie rzucić na kolana Hollywood, czyli jedną z największych sił, jaka istnieje w Stanach Zjednoczonych” – ocenia Kamil Śmiałkowski, krytyk filmowy.

  czytaj więcej »
 • Nietypowy zabieg w SPA – chmielowa kąpiel

  Nietypowy zabieg w SPA – chmielowa kąpiel

  Podobno jest dobra na bezsenność, świetnie działa też na skórę i włosy. Tym niezwykłym remedium jest… Kąpiel w piwie. Taką kurację proponuje jedno ze SPA na Florydzie. Relaks w złotym trunku kosztuje 80 dolarów. Efekty są podobno natychmiastowe.

  czytaj więcej »
 • Coraz więcej przestępców to psychicznie chorzy? Rozmowa z prof. Markiem Jaremą

  Coraz więcej przestępców to psychicznie chorzy? Rozmowa z prof. Markiem Jaremą

  Śledząc informacje prasowe, można odnieść wrażenie, że coraz częściej dochodzi do brutalnych zbrodni i że znacznie częściej stoją za nimi osoby z problemami psychicznymi. Specjalista z Instytutu Psychiatrii i Neurologii – prof. Marek Jarema – zapewnia jednak, że przestępczość wśród osób cierpiących na zaburzenia psychiczne jest zbliżona do przestępczości wśród tzw. populacji zdrowej. Zdaniem uczonego nie ma natomiast wątpliwości, że dzięki mediom, szczególnie internetowi, informacje o przestępstwach są skuteczniej niż kiedyś nagłaśniane i docierają do większej grupy odbiorców. Prof. Jarema przyznaje jednak, że liczba osób cierpiących na zaburzenia psychiczne wzrasta. O szczegółach opowiedział Markowi Nowickiemu.

  czytaj więcej »
 • Przeżył zderzenie z pociągiem. Ma tylko kilka zadrapań

  Przeżył zderzenie z pociągiem. Ma tylko kilka zadrapań

  Zaniepokojony maszynista pociągu z Częstochowy do Skarżyska-Kamiennej był pewien, że uderzył człowieka. W środę przez cały poranek strażacy szukali poszkodowanego, przygotowani na najgorsze. Akcja poszukiwawcza nie przyniosła jednak żadnych skutków. Dopiero w czwartek, po przejrzeniu nagrań monitoringu, potwierdziło się, że maszynista miał rację. Odnaleziono także mężczyznę, który zderzył się z pociągiem i okazało się, że miał tylko kilka zadrapań. Że miał szczęście – to chyba za mało powiedziane.

  czytaj więcej »
 • Od siedmiu lat jest sparaliżowany. Przed Świętami spełnił marzenie i poprowadził samochód

  Od siedmiu lat jest sparaliżowany. Przed Świętami spełnił marzenie i poprowadził samochód

  Móc prowadzić samochód – takie marzenie większości z nas może wydać się banalne. Dla Mateusza Puszkarskiego, który od siedmiu lat jest sparaliżowany, było to jednak niewykonalne. Do teraz. Dzięki akcji społecznej „Bez barier” udało się spełnić marzenie mężczyzny – jeden z producentów samochodów dostosował swój pojazd tak, by pan Mateusz mógł nim kierować. O spełnionym marzeniu, które daje nadzieję innym sparaliżowanym na normalniejsze życie – Przemysław Kaleta.

  czytaj więcej »
 • Nowa Sól: w tym mieście ulic pilnują superpolicjantki

  Nowa Sól: w tym mieście ulic pilnują superpolicjantki

  Bandyta, który dokonał napadu i pobił na ulicy 53-letniego mężczyznę, musiał się bardzo zdziwić, gdy dwie niepozorne policjantki bez trudu powaliły go na ziemię i zakuły w kajdanki. Okazało się, że obie panie od dawna ćwiczą – jedna lekkoatletykę, druga sztuki walki. Choć mężczyzna jest dwukrotnie cięższy od obu pań, nie miał szans. O odważnych i bardzo sprawnych funkcjonariuszkach – Tomasz Ostach.

  czytaj więcej »
 • Niebezpieczne przejazdy na trasie „superpociągu”. Pendolino pod specjalnym nadzorem

  Niebezpieczne przejazdy na trasie „superpociągu”. Pendolino pod specjalnym nadzorem

  Przejazdów kolejowych na trasie Koniecpol – Opole pilnują pracownicy Straży Ochrony Kolei, ponieważ szlabanów brak, a torami pędzi Pendolino. Ale i tak nie wszystkie niestrzeżone rogatki mają swoich SOK-istów. Mieszkańcy boją się o swoje bezpieczeństwo, bo dotychczas ruch pociągów był zdecydowanie mniejszy i pociągi jeździły wolniej, a nawet wtedy zdarzały się wypadki. Według PKP niestrzeżone przejazdy tylko ze świetlnymi sygnalizatorami na trasie Pendolino są wystarczającą ochroną, a winni są nieuważni kierowcy i piesi. Materiał Kingi Lewandowskiej.

  czytaj więcej »
tvnpix