Fakty ekstra

Fakty Ekstra: Spór o nazwę pubu

Fakty Ekstra: Spór o nazwę pubu

Pub „Piwnica u Fritzla”

Video: Patryk Rabiega, Mikołaj Nowak / Fakty TVN
„Piwnica u Fritzla” – taką kontrowersyjną nazwę miał nosić jeden z pubów w centrum Warszawy. W Internecie rozgorzała burzliwa dyskusja. Ekipa Faktów Online ruszyła więc w miasto, by dowiedzieć się, co mieszkańcy Warszawy sądzą na ten temat.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Kostka Rubika obchodzi 40-te urodziny

  Kostka Rubika obchodzi 40-te urodziny

  „Miałem 30 lat, kiedy ją zaprojektowałem. Traktuję ją jak swoje najstarsze dziecko” – mówi Erno Rubik, wynalazca jednej z najlepiej sprzedających się zabawek w historii. Kostka Rubika obchodzi właśnie 40-te urodziny. Z tej okazji w Jersey City została otwarta wystawa poświęcona wynalazkowi. Przez siedem lat ekspozycja będzie objeżdżać muzea związane z projektowaniem i nauką na całym świecie.

  czytaj więcej »
 • Jan Karski. Dla ludzkości uczynił bardzo wiele

  Jan Karski. Dla ludzkości uczynił bardzo wiele

  Na waszyngtońskim cmentarzu Góry Oliwnej odbyły się uroczystości upamiętniające setną rocznicę urodzin Jana Karskiego. Kwiaty na grobie legendarnego kuriera Polskiego Państwa Podziemnego złożyli m.in.: ambasador RP w Stanach Zjednoczonych, przedstawiciel Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie, a także władze Instytutu Jana Karskiego w Waszyngtonie.

  czytaj więcej »
 • Arsenij Jaceniuk pokazał, jak mieszka

  Arsenij Jaceniuk pokazał, jak mieszka

  „Wszyscy się martwią o to, jak wygląda moja toaleta. Proszę, zobaczcie, nie jest ze złota” – mówi premier Ukrainy w zamieszczonym w internecie nagraniu, na którym pokazuje wnętrza swojego kijowskiego mieszkania. Arsenij Jaceniuk chciał w ten sposób pokazać, że obca mu jest skłonność do bogactwa i przepychu, z którego słynęli przedstawiciele poprzedniej władzy.

  czytaj więcej »
 • USA: Zaprezentowano sztuczną rękę sterowaną ruchami stóp

  USA: Zaprezentowano sztuczną rękę sterowaną ruchami stóp

  Umożliwia chwytanie, ściskanie i jest bardzo łatwa w obsłudze. Amerykanie pokazali protezę ręki sterowaną ruchami stóp. Jak działa wynalazek, który ma pomóc wrócić do aktywnego życia weteranom wojennym, miał okazję zobaczyć na własne oczy Chuck Hagel. Amerykański sekretarz obrony był pod dużym wrażeniem zorganizowanego w Pentagonie pokazu.

  czytaj więcej »
 • Ostatni taki polonez. Przejechał tylko 23 kilometry

  Ostatni taki polonez. Przejechał tylko 23 kilometry

  Dokładnie we wtorek minęło 12 lat, od kiedy ostatnie auto marki FSO Polonez wyjechało z fabryki. Rocznica to znacząca, ale i dziś można kupić zupełnie nowy egzemplarz tego kultowego już samochodu. Polonez Atu Plus z przebiegiem 23 kilometry czekał w fabrycznym serwisie na swojego pierwszego właściciela. Nabywca nie odebrał jednak nigdy swojego samochodu. A polonez, który na siedzeniach ma jeszcze folię ochronną, trafił na aukcję. Wartość pojazdu już przekroczyła 20 tys. złotych.

  czytaj więcej »
 • Biega w maratonach, żeby zebrać pieniądze dla szkół

  Biega w maratonach, żeby zebrać pieniądze dla szkół

  Na co dzień jest nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 54 im. Wacława Kuchara w Bytomiu. Jednak pasją Dariusza Laksa jest ekstremalne bieganie. Robi to już od 16 lat. Teraz chce przebiec siedem maratonów na siedmiu kontynentach. Nie dla spełnienia własnego marzenia, ale aby pomagać innym. Materiał Pawła Laskosza.

  czytaj więcej »
 • Trenerowi Manchesteru United anulowano kontrakt

  Trenerowi Manchesteru United anulowano kontrakt

  To już pewne. David Moyes – trener Manchesteru United, jednego z najsłynniejszych klubów piłkarskich – traci posadę. Pod jego rządami „Czerwone Diabły” kończą właśnie jeden z najgorszych sezonów w historii. Anulowano kontrakt Moyesa, wart miliony funtów. Z Manchesteru – Maciej Woroch.

  czytaj więcej »
 • Nie chcą mowy nienawiści na murach

  Nie chcą mowy nienawiści na murach

  Walka z rasizmem, wszechobecną homofobią oraz każdą formą nienawiści pojawiającą się na murach polskich budynków – to główne cele akcji „Hejtstop” organizowanej przez Stowarzyszenie „Projekt: Polska”. W jednej z akcji, w której mieliśmy okazję uczestniczyć, udział wzięli nawet amerykańscy żołnierze marines. Materiał Grzegorza Tkaczyka.

  czytaj więcej »
 • Kiedyś walczyła z władzą, teraz zmaga się z rzeczywistością

  Kiedyś walczyła z władzą, teraz zmaga się z rzeczywistością

  Urodziła się jako chłopiec. Później – nosząc imię Marek – była aktywną działaczką „Solidarności”. Ewa Hołuszko 14 lat temu przeszła operację zmiany płci, przez co znalazła się na marginesie społecznym. Codziennie musi walczyć o akceptację, ale jednocześnie stara się zrobić wszystko dla dobra kraju. „Chciałabym, żeby ta Polska wróciła do Polski normalnej” – mówi Ewa Hołuszko w rozmowie z Magdą Łucyan.

  czytaj więcej »
 • Wynalazek 19-latka może nawet uratować życie

  Wynalazek 19-latka może nawet uratować życie

  Mariusz Bielaszka jest tegorocznym maturzystą, ale już zapisał się w historii. Wymyślił specjalne urządzenie o nazwie „Wanted Clock”, które może pomóc chorym na Alzheimera. Niepozornie wyglądający „zegarek” nosi na ręku osoba mająca np. zaburzenia pamięci. Urządzenie ma wbudowany system GPS oraz kartę SIM, pozwala także zaprogramować współrzędne lokalizacyjne miejsca, którego chora osoba nie powinna opuszczać. Kiedy jednak znajdzie się poza tym obszarem, „zegarek” wyśle powiadomienie z informacją o lokalizacji. Mariusz Bielaszka otrzymał szereg prestiżowych nagród za swój wynalazek, który zamierza udoskonalać, kiedy… zda maturę. Materiał Mateusza Kudły.

  czytaj więcej »
 • Wałbrzych: fryzjer ogolił ZAiKS. Muzyka może grać

  Wałbrzych: fryzjer ogolił ZAiKS. Muzyka może grać

  Marcin Węgrzynowski jest wałbrzyskim fryzjerem, który wygrał z ZAiKS-em w sądzie. Sprawa dotyczyła zaległych tantiem za to, że w salonie fryzjerskim włączone było radio. Stowarzyszenie Autorów ZAiKS doszło do wniosku, że klienci Marcina Węgrzynowskiego słuchają muzyki, a zatem sam fryzjer musi zapłacić zaległe opłaty za publiczne rozpowszechnianie muzyki. W sumie prawie 1000 złotych. Właściciel salonu nie zgodził się z tą decyzją i sprawa trafiła do sądu. Ostatecznie Węgrzynowski wygrał, a radio nadal może grać w salonie. Materiał Macieja Mazura.

  czytaj więcej »
 • Wielkanoc. Rezurekcje w całej Polsce

  Wielkanoc. Rezurekcje w całej Polsce

  Kanonizacja Jana Pawła II i kryzys na Ukrainie – to główne tematy homilii podczas mszy rezurekcyjnych, które z samego rana odbywały się w kościołach w Polsce. „Kanonizacja Jana Pawła II zobowiązuje” – mówił w Katedrze Oliwskiej metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. Apelował, aby zgodnie z naukami papieża, starać się „bronić krzyża”. Z kolei metropolita przemyski abp Józef Michalik mówił o potrzebie solidarności w kontekście bieżących wydarzeń na Ukrainie.

  czytaj więcej »
 • Nawet w Wielkanoc protestują przed sejmem

  Nawet w Wielkanoc protestują przed sejmem

  Rodzice i opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych od ponad trzech tygodni protestują przed sejmem. Nie przerwali swojej akcji nawet na czas świąt wielkanocnych – spędzają je w miasteczku namiotowym. Aby choć w małym stopniu mogli poczuć świąteczną atmosferę – warszawiacy przynoszą im jedzenie i poświęcone koszyki wielkanocne. Ale demonstrujący przed sejmem mają tylko jedno życzenie – by wreszcie odwiedził ich premier Donald Tusk. O świętach w cieniu protestu – Patryk Rabiega.

  czytaj więcej »
 • Wspomnienie ocalałej z powstania w getcie warszawskim

  Wspomnienie ocalałej z powstania w getcie warszawskim

  „Chciałam zapomnieć, ale nie dało się zapomnieć” – wspomina Krystyna Budnicka, która przez trzy lata żyła w getcie warszawskim. Tuż przed wybuchem powstania w getcie Krystyna Budnicka zeszła do schronu i tam ukrywała się przez dziewięć miesięcy. Dzięki temu przeżyła – jako jedyna z dziesięcioosobowej rodziny. W rozmowie z Magdą Łucyan wspomina dramat wojny i życia w getcie.

  czytaj więcej »
tvnpix