Fakty ekstra

Fakty Ekstra: Spór o nazwę pubu

Fakty Ekstra: Spór o nazwę pubu

Pub „Piwnica u Fritzla”

Video: Patryk Rabiega, Mikołaj Nowak / Fakty TVN
„Piwnica u Fritzla” – taką kontrowersyjną nazwę miał nosić jeden z pubów w centrum Warszawy. W Internecie rozgorzała burzliwa dyskusja. Ekipa Faktów Online ruszyła więc w miasto, by dowiedzieć się, co mieszkańcy Warszawy sądzą na ten temat.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Transport-gigant jedzie przez Podkarpacie

  Transport-gigant jedzie przez Podkarpacie

  Turbina gazowa i generator ważące łącznie 750 ton ruszyły w drogę do elektrowni w Stalowej Woli. Elementy są wiezione na specjalnych platformach, z których każda ma 112 kół. Transport-gigant ma do pokonania 27 km i porusza się z prędkością maksymalnie czterech kilometrów na godzinę. Przygotowania do niezwykle skomplikowanej logistycznie akcji trwały rok. Mieszkańcy miejscowości znajdujących się na trasie przejazdu wyszli na ulice, by przyglądać się temu niecodziennemu wydarzeniu.

  czytaj więcej »
 • Niepełnosprawni na „szpilkostradzie” skorzystają najwięcej

  Niepełnosprawni na „szpilkostradzie” skorzystają najwięcej

  Włodarze Wrocławia rozpisali właśnie przetarg na położenie nowej kostki brukowej – równej i antypoślizgowej – która ma zastąpić tę sprzed 17 lat. Dzięki niej niepełnosprawnym na wózkach ma być łatwiej jeździć po rynku, a zadowolone mają być też miłośniczki wysokich obcasów. Cena za wygodę to nawet 3 mln zł. Według niektórych budowanie „szpilkostrady” to marnowanie publicznych pieniędzy, które mogłyby być wydane inaczej i ułatwić niepełnosprawnym korzystanie np. z komunikacji miejskiej. Więcej w materiale Ewy Kolady.

  czytaj więcej »
 • Ofiary ataku kwasem w przełomowej sesji zdjęciowej

  Ofiary ataku kwasem w przełomowej sesji zdjęciowej

  Pięć młodych kobiet, które zostały oblane kwasem, wzięło udział w niezwykłej sesji zdjęciowej. Choć ich twarze pokrywają szpecące blizny po oparzeniach i dotychczas chowały się przed całym światem, postanowiły zmierzyć się z własnym wstydem i przełamać pewne tabu. Stanęły przed obiektywem Rahula Saharana, by wesprzeć i zainspirować inne kobiety, które przeżyły podobną tragedię.

  czytaj więcej »
 • Przejście dla nietoperzy nad drogą ekspresową

  Przejście dla nietoperzy nad drogą ekspresową

  Specjalne bramownice, które stanęły nad drogą ekspresową S8 w woj. łódzkim, mają pomagać nietoperzom w bezpiecznym przedostaniu się z jednej strony trasy na drugą. Potocznie nazywane tunelami, tworzą niewidzialne korytarze w miejscach migracji nietoperzy. Postawienie echolokacyjnych bramownic nie było tanie – kosztowało dwa miliony złotych – często więc pojawia się pytanie o sens takiego rozwiązania. O szczegółach Mateusz Kudła.

  czytaj więcej »
 • 61-letni Japończyk spędza emeryturę na dwóch kołach. Jedzie dookoła świata

  61-letni Japończyk spędza emeryturę na dwóch kołach. Jedzie dookoła świata

  Gdy przeszedł na emeryturę po 42 latach pracy w siedzibie IBM w Tokio, Minoru Takashima postanowił spełnić swoje marzenie – wybrał się w podróż dookoła świata. Na rowerze. Pierwszą część tej wędrówki, po przejechaniu prawie 24 tysięcy kilometrów, kończy w Warszawie. Teraz wybiera się na miesiąc do domu, żeby poznać wnuka, który urodził się w trakcie jego wojaży, ale zaraz potem wraca na swój dwukołowiec. Tym razem celem jest zdobycie obu Ameryk. Z niezwykłym podróżnikiem spotkał się Łukasz Kisłow.

  czytaj więcej »
 • Rosyjska policja zatrzymała cztery osoby, które ozdobiły znany moskiewski budynek barwami Ukrainy

  Rosyjska policja zatrzymała cztery osoby, które ozdobiły znany moskiewski budynek barwami Ukrainy

  Mieszkańcy stolicy Rosji musieli się bardzo zdziwić, gdy w środę rano zauważyli, że na jednym z najbardziej znanych budynków miasta, tzw. „wieżowców Stalina”, powiewa ukraińska flaga, a gwiazda na iglicy wymalowana jest w żółto-niebieskie barwy. Moskiewska policja zorganizowała kilkugodzinną obławę i zatrzymała cztery osoby, które skoczyły tego ranka z budynku ze spadochronami. Nie przyznają się do zarzucanych im czynów. Nic dziwnego – za wandalizm i znieważenie symbolu zwycięstwa nad faszyzmem grożą im 3 lata więzienia.

  czytaj więcej »
 • #IceBucketChallenge – oryginalny sposób na kampanię społeczną

  #IceBucketChallenge – oryginalny sposób na kampanię społeczną

  Zimna woda zdrowia doda – mówi ludowe porzekadło. Tym razem to przesłanie można traktować dosłownie. Internet ogarnęło prawdziwe wodno-lodowe szaleństwo. Aktorzy, sportowcy, politycy i celebryci oblewają się lodowatą wodą lub obsypują lodem, by zwrócić uwagę na problem zdrowotny. Chodzi o ALS, czyli stwardnienie zanikowe boczne – ciężką i nieuleczalną chorobę neurologiczną. Zasady zabawy są proste – kto zostanie wytypowany przez inną osobę, musi oblać się wodą lub zapłacić „frycowe” w postaci cegiełki na rzecz chorych. Wyzwani płacą chętnie, ale z zimnej kąpieli też nie rezygnują. Materiał Ewy Kolady

  czytaj więcej »
 • Rodzina sierżanta Ollisa odwiedziła Polskę

  Rodzina sierżanta Ollisa odwiedziła Polskę

  Zasłonił polskiego żołnierza własnym ciałem, ratując mu życie. O bohaterskim czynie sierżanta Ollisa mówiła cała Polska. W zeszłym roku amerykański żołnierz został pośmiertnie odznaczony Gwiazdą Afganistanu i Złotym Medalem Wojska Polskiego. Teraz rodzina sierżanta przyleciała do Polski, by spotkać się z ministrem obrony narodowej Tomaszem Siemoniakiem i odwiedzić w Krakowie uratowanego przez Ollisa ppor. Karola Cierpicę. – Usłyszeliśmy w Polsce wiele słów wsparcia, a przede wszystkim wyrazów wdzięczności za poświęcenie Michaela – mówiła matka bohaterskiego żołnierza. Relacja Pawła Laskosza.

  czytaj więcej »
 • Złodziej ukradł auto z nastolatką w środku

  Złodziej ukradł auto z nastolatką w środku

  Kierowca zatankował i poszedł zapłacić. Złodziej wykorzystał sytuację, wsiadł i odjechał. Dopiero po jakimś czasie zorientował się, że w aucie jest ktoś jeszcze. Na tylnym siedzeniu spała nastoletnia córka właściciela skradzionego samochodu. Dziewczyna przeżyła chwile grozy. Na szczęście złodziej zdecydował się wysadzić ją z auta. Materiał Katarzyny Czupryńskiej-Chabros.

  czytaj więcej »
 • Rozmowa z wicemistrzem Europy w maratonie

  Rozmowa z wicemistrzem Europy w maratonie

  „Medal z mistrzostw Europy w Zurychu dedykuję mojej córce i Polsce” – mówi Faktom Online wicemistrz Europy w biegu maratońskim Yared Shegumo. Reprezentanta Polski zapytaliśmy m.in. o jego dotychczasową, pełną wzlotów i upadków, karierę, a także o plany na przyszłość. Rozmowę przeprowadził Łukasz Kisłow.

  czytaj więcej »
 • Olek z Ukrainy przejdzie przeszczep w Polsce. Jeśli znajdą się pieniądze

  Olek z Ukrainy przejdzie przeszczep w Polsce. Jeśli znajdą się pieniądze

  Ma zaledwie siedem miesięcy, a za sobą już wiele cierpień. Siedmiomiesięczny Olek pilnie potrzebuje przeszczepu wątroby. Niestety na Ukrainie nie przeprowadza się takich operacji u małych dzieci. Po pomoc rodzice Olka zwrócili się więc do Polski. Warszawskie Centrum Zdrowia Dziecka jest gotowe przyjąć chłopca. Dawcą ma być jego ojciec. Żeby jednak ta historia skończyła się szczęśliwie, trzeba się pospieszyć. Stan malucha się pogarsza, a wciąż brakuje pieniędzy na zabieg. Materiał Łukasza Kisłowa.

  czytaj więcej »
 • Medaliści ME w Zurychu wrócili do Polski

  Medaliści ME w Zurychu wrócili do Polski

  „Warto marzyć i warto walczyć o swoje marzenia” – przekonywała brązowa medalistka z Zurychu Joanna Fiodorow. „Konkurs życia. Udało mi się zachować mocną głowę” – mówiła „złota” Anita Włodarczyk. Polska reprezentacja lekkoatletów wróciła z Zurychu do kraju. Na konferencji prasowej w Warszawie sportowcy dzielili się wrażeniami z najbardziej udanych mistrzostw Europy od 48 lat. Polacy zdobyli w Zurychu dwa złote, pięć srebrnych i pięć brązowych medali.

  czytaj więcej »
tvnpix