Fakty ekstra

Fakty Ekstra: Spór o nazwę pubu

Fakty Ekstra: Spór o nazwę pubu

Pub „Piwnica u Fritzla”

Video: Patryk Rabiega, Mikołaj Nowak / Fakty TVN
„Piwnica u Fritzla” – taką kontrowersyjną nazwę miał nosić jeden z pubów w centrum Warszawy. W Internecie rozgorzała burzliwa dyskusja. Ekipa Faktów Online ruszyła więc w miasto, by dowiedzieć się, co mieszkańcy Warszawy sądzą na ten temat.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Arkadiusz Podniesiński dokumentuje życie w okolicach Czarnobyla

  Arkadiusz Podniesiński dokumentuje życie w okolicach Czarnobyla

  Czarnobylska Strefa Wykluczenia zatrzymana w kadrze. Arkadiusz Podniesiński wrócił właśnie z kolejnej podróży do elektrowni w Czarnobylu. Po kilkunastu takich wyjazdach ma archiwum pełne zdjęć oraz filmów i coraz mniej czasu na kolejne sesje. Elektrownia atomowa w Czarnobylu zostanie wkrótce zamknięta w szczelnym sarkofagu. Materiał Mateusza Kudły.

  czytaj więcej »
 • Chory na progerię Devin skończył 18 lat

  Chory na progerię Devin skończył 18 lat

  Devin Scullion jest prawdziwym wojownikiem. Każdego dnia zmaga się z progerią – ciężką chorobą powodującą przedwczesne starzenie się. Mimo to na jego twarzy wciąż gości uśmiech. David obchodził właśnie swoje 18 urodziny. Jak mówią lekarze, niewielu chorych dożywa tego wieku. Nastolatek nie traci jednak zapału i snuje plany na przyszłość.

  czytaj więcej »
 • Haker zapolował na gwiazdy. Upublicznił intymne zdjęcia aktorek

  Haker zapolował na gwiazdy. Upublicznił intymne zdjęcia aktorek

  Nagie zdjęcia Jennifer Lawrence wyciekły do sieci. Prywatne fotografie aktorki zostały skradzione z jej konta w tzw. internetowej chmurze przez hakera. Ofiarami padły także inne aktorki i modelki. To pierwszy w historii udany atak hakerski na wirtualną chmurę. Specjaliści ostrzegają, by wrzucając prywatne zdjęcia do internetu, odpowiednio zadbać o ich zabezpieczenie. Materiał Patryka Rabiegi.

  czytaj więcej »
 • Lek na Ebolę stuprocentowo skuteczny u małp

  Lek na Ebolę stuprocentowo skuteczny u małp

  Eksperymentalny lek ZMapp wykazał się stuprocentową skutecznością podczas testów przeprowadzonych na małpach, nawet w przypadku późnych stadiów choroby wywołanej przez wirusa Ebola. Badacze twierdzą, że to może być przełom. W Europie pojawiły kolejne przypadki podejrzenia zakażeniem śmiercionośnym wirusem. Na razie żaden z nich nie został potwierdzony.

  czytaj więcej »
 • Kamil Durczok i Piotr Kraśko w Ice Bucket Challenge

  Kamil Durczok i Piotr Kraśko w Ice Bucket Challenge

  Wielki Mecz TVP kontra TVN obfitował w wiele sportowych emocji. Po zakończeniu niedzielnego spotkania na kapitanów drużyn – Kamila Durczoka i Piotra Kraśkę – czekało jeszcze jedno zadanie. Zostali oni nominowani przez dyrektora Instytutu Kliniki Rehabilitacji Centrum Zdrowia Matki Polski w Łodzi do akcji Ice Bucket Challenge. I zostali oblani lodowatą wodą.

  czytaj więcej »
 • Programuje, chociaż nie ma rąk. Liczy na wsparcie internautów

  Programuje, chociaż nie ma rąk. Liczy na wsparcie internautów

  Maksymilian Strzelecki urodził się bez rąk. Nie przeszkodziło mu to jednak w tym, by zostać cenionym w swoim środowisku programistą. Jak sam tłumaczy, „przystosował się”. Koduje, posługując się stopami – pisze z prędkością ok. 400 znaków na minutę. Razem z przyjacielem, Duszanem Damianem Chaciejem, tworzy gry komputerowe. Mają już na swoim koncie takie tytuły jak „Rune Masters” czy „Glorious”, które zostały bardzo dobrze przyjęte przez społeczność graczy w Polsce i na całym świecie. Teraz przygotowują grę „Warlocks”. Jej wczesna wersja cieszyła się sporym zainteresowaniem podczas targów Digital Dragons 2014. Aby Maksymilian i Duszan mogli rozwijać swój projekt, potrzebują wsparcia finansowego. Liczą na pomoc internautów. Zobaczcie materiał Pawła Laskosza.

  czytaj więcej »
 • Wielki mecz w szczytnym celu. TVN vs TVP 1:2

  Wielki mecz w szczytnym celu. TVN vs TVP 1:2

  Po raz pierwszy w historii TVP i TVN zmierzyły się ze sobą na piłkarskim boisku. W niedzielę po południu na warszawskim stadionie Legii obie drużyny – prowadzone przez kapitanów Kamila Durczoka i Piotra Kraśkę – rywalizując ze sobą, grały w jednym celu. Zawodnicy TVP okazali się lepsi od TVN i wygrali mecz 2:1. Dochód ze sprzedaży biletów i z SMS-ów w całości przeznaczony jest na pomoc w odbudowie Kliniki Rehabilitacji Instytutu Matki Polki w Łodzi. Relację z meczu przy Łazienkowskiej przygotował Łukasz Krajewski.

  czytaj więcej »
 • Wielki Mecz TVN-TVP już dziś. Transmisja o 17:00

  Wielki Mecz TVN-TVP już dziś. Transmisja o 17:00

  – To będzie bardzo mocny, twardy, wyrównany mecz – mówił w porannym programie Wstajesz i Wiesz Kamil Durczok, kapitan drużyny piłkarskiej TVN, oceniając kondycję zawodników TVN i TVP przed „Wielkim Meczem”. Zarówno redaktor naczelny Faktów TVN, jak i Piotr Kraśko – kapitan TVP – są mocno przekonani o zwycięstwie swoich drużyn, ale zgodnie podkreślają, że jedynymi pewnymi wygranymi będą dzieci – podopieczni Kliniki Rehabilitacji Instytutu Matki Polki w Łodzi.

  czytaj więcej »
 • Wałęsa znów przed Stocznią. W Gdańsku otwarto Europejskie Centrum Solidarności

  Wałęsa znów przed Stocznią. W Gdańsku otwarto Europejskie Centrum Solidarności

  W niedzielę 31 sierpnia – w 34. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych – odbędzie się oficjalne otwarcie Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Uroczystości inauguracyjne zaczęły się jednak już dzień wcześniej. Obecny był na nich Lech Wałęsa i – podobnie jak 34 lata temu – przemawiał, stojąc na wózku akumulatorowym przed bramą Stoczni Gdańskiej. O szczegółach Jan Błaszkowski.

  czytaj więcej »
 • Donald Tusk przewodniczącym Rady Europejskiej, Federica Mogherini szefową unijnej dyplomacji

  Donald Tusk przewodniczącym Rady Europejskiej, Federica Mogherini szefową unijnej dyplomacji

  W sobotę tuż przed godziną 19:30 obecny przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy ogłosił na Twitterze, że stanowisko w Unii Europejskiej obejmie po nim Donald Tusk. Chwilę później tym samym kanałem poinformował, że wysokim przedstawicielem Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa będzie włoska minister spraw zagranicznych Federica Mogherini. – Dostaliście pełne poparcie unijnych przywódców, co było dla mnie niezwykle ważne – podkreślił Van Rompuy, przedstawiając decyzje personalne Unii. Kadencja przewodniczącego RE trwa dwa i pół roku. Szefa unijnej dyplomacji zaś pięć lat.

  czytaj więcej »
 • Imponująca kolekcja Brazylijczyka: pięć milionów winylowych płyt

  Imponująca kolekcja Brazylijczyka: pięć milionów winylowych płyt

  Zero Freitas to milioner z Brazylii. Posiada dobrze prosperująca firmę autobusową, ale jego największym skarbem jest gigantyczna kolekcja płyt winylowych. Przez kilkadziesiąt lat zgromadził ich aż pięć milionów. Teraz Freitas postanowił upublicznić swoją kolekcję i ocalić od zapomnienia muzykę zapisaną na czarnych krążkach. Twierdzi, że w erze cyfrowej część utworów może przepaść bezpowrotnie, więc rozpoczął pracę nad utworzeniem publicznego archiwum. Eksperci oceniają, że samo katalogowanie może zająć nawet 20 lat.

  czytaj więcej »
 • Obowiązkowe odblaski dla pieszych. Wchodzi nowe prawo

  Obowiązkowe odblaski dla pieszych. Wchodzi nowe prawo

  Widoczne zmiany na drodze – od września czas na odblaski. Musi mieć je każdy pieszy, który wyruszy po zmroku na spacer po drodze poza obszarem zabudowanym. Warto o tym pamiętać, bo za brak pamięci i brak odblasku, będzie surowy mandat. Za złamanie nowych przepisów można zapłacić nawet 500 zł. O szczegółach Grzegorz Tkaczyk.

  czytaj więcej »
 • Polacy powalczą o Puchar Gordona Bennetta

  Polacy powalczą o Puchar Gordona Bennetta

  800 kilogramów balastu, ponad dwie doby w powietrzu i plan pokonania ponad dwóch tysięcy kilometrów – Polacy wracają na najbardziej prestiżowe zawody w lotach balonem, by powalczyć o Puchar Gordona Bennetta. Ostatni raz Polak zdobył go 31 lat temu. Teraz Team Poland Gordon Bennett 2014 zapowiada, że do Francji, skąd dziś startuje wyścig, pojechał po zwycięstwo.

  czytaj więcej »
tvnpix