Fakty ekstra

Fakty Ekstra: Spór o nazwę pubu

Fakty Ekstra: Spór o nazwę pubu

Pub „Piwnica u Fritzla”

Video: Patryk Rabiega, Mikołaj Nowak / Fakty TVN
„Piwnica u Fritzla” – taką kontrowersyjną nazwę miał nosić jeden z pubów w centrum Warszawy. W Internecie rozgorzała burzliwa dyskusja. Ekipa Faktów Online ruszyła więc w miasto, by dowiedzieć się, co mieszkańcy Warszawy sądzą na ten temat.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Powódź w Chorwacji. Władze ogłosiły stan wyjątkowy

  Powódź w Chorwacji. Władze ogłosiły stan wyjątkowy

  Podniesiony stan wód w Chorwacji to wynik gwałtownych ulew. W niektórych miejscach kraju spadły nawet 62 litry wody na metr kwadratowy w ciągu zaledwie doby. Z zagrożonych zalaniem terenów ewakuowano ponad dwa tysiące osób. Ci, którzy zostali, walczą z żywiołem. To już druga w ostatnich miesiącach powódź, która dotknęła Chorwację. W maju woda pozbawiła dachu nad głową ponad tysiąc mieszkańców wschodniej części kraju. Materiał Ewy Kolady.

  czytaj więcej »
 • Samochód z drukarki już po jazdach próbnych

  Samochód z drukarki już po jazdach próbnych

  Nie wyprodukowane, a wydrukowane. Pierwsze auto stworzone dzięki technice drukowania w 3D z sukcesem zakończyło jazdy próbne. W sumie składa się pięćdziesięciu elementów, ale najważniejszy z nich to kadłub – wydrukowany ze specjalnego granulatu na gigantycznej drukarce. – Byłem sfrustrowany faktem, ze po ponad 100 latach historii motoryzacji nie potrafimy produkować samochodów szybciej – mówi konstruktor auta Jay Rogers, który chce, by wydrukowany samochód był dostępny niemal od ręki.

  czytaj więcej »
 • Kamil Durczok w pociągu do… przedsiębiorczości

  Kamil Durczok w pociągu do… przedsiębiorczości

  Z Głównego Dworca PKP w Katowicach do Sejmu RP? Taki pociąg wyruszył skoro świt w poniedziałek ze Śląska. Na pokładzie znaleźli się przede wszystkim młodzi przedsiębiorcy, którzy pojechali złożyć w Kancelarii Prezydenta RP Manifest Młodych Przedsiębiorców. Pasażerami pociągu byli także m.in. Kamil Durczok, były wicepremier i minister gospodarki Janusz Steinhoff, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach Tadeusz Donocik, a także Urszula Ciołeszyńska z Fundacji „Ambasada Przedsiębiorczości Kobiet”, która na peronie… oblała się wodą, by zwrócić uwagę na problemy przedsiębiorców.

  czytaj więcej »
 • Elektryczne samochody. Przyszłość motoryzacji czy zabawki dla bogatych?

  Elektryczne samochody. Przyszłość motoryzacji czy zabawki dla bogatych?

  – Przyszłość będzie należała do „elektryków” – mówi Faktom ekspert rynku motoryzacyjnego. Zanim jednak dojdzie do elektryczno-motoryzacyjnej rewolucji trzeba wyeliminować kilka przeszkód. Na liście są między innymi: ładowanie i magazynowanie energii. Ile elektrycznych samochód kupowanych jest co roku w Polsce? Ile trzeba za taki samochód zapłacić? Te pytania zadaliśmy Wojciechowi Drzewieckiemu z Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR.

  czytaj więcej »
 • Krzysztof Skórzyński na planie „Prawa Agaty”

  Krzysztof Skórzyński na planie „Prawa Agaty”

  Będzie relacjonował proces sądowy w finałowym odcinku tej serii. Kto? Krzysztof Skórzyński, który wcielił się w serialu „Prawo Agaty” w rolę… reportera. „Trzeba się było wykuć na blachę” – narzekał trochę na filmowe zwyczaje reporter Faktów. Mimo małej tremy ostatecznie wszystko poszło jak z płatka, a Krzysiek bogatszy o kolejne aktorskie doświadczenia wrócił do redakcji. Odcinek z udziałem naszego dziennikarza będzie można zobaczyć dopiero w listopadzie, ale już teraz zapraszamy do oglądania „Prawa Agaty”. Serial emitowany jest na antenie TVN w każdy wtorek o 21:30.

  czytaj więcej »
 • Poland Business Run – największy bieg charytatywny w Polsce

  Poland Business Run – największy bieg charytatywny w Polsce

  Wystartowali w pięciu miastach jednocześnie – w Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Łodzi. Każde miasto biegło dla „swojego” podopiecznego. 10 000 biegaczy wzięło udział w największym biegu charytatywnym w Polsce, by wspomóc niepełnosprawnych, którymi opiekuje się Fundacja Jaśka Meli „Poza Horyzonty”. Poland Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety. W skład każdej ze sztafet wchodzi pięć osób, a każdy z zawodników ma do przebiegnięcia dystans ok. 4 km. Zmaganiom sztafet w Poznaniu przyglądaliśmy się z kamerą Faktów. Zawody w Krakowie i Warszawie możecie zobaczyć na zdjęciach.

  czytaj więcej »
 • Sławomir Kozieł – z pomocą najuboższym wyruszył na Czarny Ląd

  Sławomir Kozieł – z pomocą najuboższym wyruszył na Czarny Ląd

  Na koncie ma już sześć wypraw do Afryki. Trzy razy był w Ghanie, dwa razy w Gambii. W ubiegłym roku doktor Sławomir Kozieł operował w Tanzanii. Oczywiście w ramach urlopu i z niemałym własnym wkładem finansowym. Choć sam przyznaje, że w miejscach, do których jeździ, brakuje sprzętu i rąk do pracy, z pomocy na Czarnym Lądzie nie rezygnuje, a swoim entuzjazmem zaraża kolegów. Materiał Pawła Laskosza.

  czytaj więcej »
 • Podwodny turniej hokejowy we wrocławskim aquaparku

  Podwodny turniej hokejowy we wrocławskim aquaparku

  Krążki są cięższe, bramki są większe. Poza tym zasady są podobne do tych, które obowiązują w grze na lodzie – trzeba krążkiem trafić do bramki… na dnie basenu. Podwodny hokej nie jest może w Polsce najpopularniejszą dyscypliną sportu, ale na pewno jest bardzo widowiskowy. Jak zawodnicy podwodnego hokeja radzą sobie z brakiem powietrza? I kto wygrał w starciu „Piranii” z „Bałtyckimi Fokami”? Zobaczcie relację z zawodów we Wrocławiu.

  czytaj więcej »
 • Słowa przysięgi zagłuszył helikopter. Niecodzienny ślub w Kalifornii

  Słowa przysięgi zagłuszył helikopter. Niecodzienny ślub w Kalifornii

  To miał być ślub jak z bajki. Wszechobecna zieleń, szeroko rozpościerający się widok, w tle świergot ptaków… Niestety nie wszystko poszło tak, jak zaplanowali sobie państwo młodzi. Ashley i Christ Geraurd nie przewidzieli, że kiedy w okolicy wybuchnie pożar, hałaśliwy helikopter będzie przelatywał tuż obok, by nabrać wody do gaszenia ognia. Goście nie usłyszeli nawet, kiedy małżonkowie powiedzieli sobie „tak”, ale już po ślubie żartowali, że można było poznać to po minach i mowie ciała.

  czytaj więcej »
 • Miała być niespodzianka, a był zawód. Państwo Obama u wolontariuszy

  Miała być niespodzianka, a był zawód. Państwo Obama u wolontariuszy

  Amerykańska para prezydencka wybrała się do jednej z waszyngtońskich szkół, by pomóc w przygotowaniu paczek urodzinowych dla biednych dzieci. Podczas pakowania książek i zabawek jedna z wolontariuszek przyznała się prezydentowi, że kiedy usłyszała o wizycie specjalnego gościa w szkole, liczyła raczej na Beyoncé niż na głowę państwa z małżonką. – Rozumiem – odparł prezydent i dodał, że jego córki pewnie myślałyby podobnie.

  czytaj więcej »
 • O unijnych sankcjach i historii. Władimir Żyrinowski w rozmowie z Andrzejem Zauchą

  O unijnych sankcjach i historii. Władimir Żyrinowski w rozmowie z Andrzejem Zauchą

  – Spuścimy Wam taki łomot, nawet na brzegach kanału La Manche, że nie będziecie mogli spać do połowy XXI wieku – mówi Władimir Żyrinowski, komentując kolejne unijne sankcje nałożone na Rosję. Andrzej Zaucha spotkał kontrowersyjnego polityka podczas wiecu w centrum Moskwy. Żyrinowski nie szczędził krytyki Unii Europejskiej, ale dostało się też samym Polakom, którzy jego zdaniem ponoszą winę za wybuch II wojny światowej.

  czytaj więcej »
 • Kulisy spotkania Ewy Kopacz z prezydentem. Kto zapomniał o psie?

  Kulisy spotkania Ewy Kopacz z prezydentem. Kto zapomniał o psie?

  W piątek odbyło się spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z kandydatką na premiera koalicji PO-PSL marszałek Sejmu Ewą Kopacz. Rozmowa miała dotyczyć tworzenia nowego rządu po dymisji Donalda Tuska, który będzie szefem Rady Europejskiej. Przy okazji tego spotkania kamery Faktów zarejestrowały zabawną sytuację. Tuż po przyjeździe Ewy Kopacz, przed drzwiami Belwederu pojawił się… pies. To Draka, czyli suczka rasy cocker spaniel Bronisława Komorowskiego, która najwyraźniej wracała ze spaceru. Pies chwilę czekał przed drzwiami, dawał – szczekaniem – znać o swoim powrocie, a po chwili został wpuszczony do Belwederu.

  czytaj więcej »
 • Rozwikłano jedną z największych zagadek archeologii morskiej

  Rozwikłano jedną z największych zagadek archeologii morskiej

  Kanadyjczycy odnaleźli zaginiony statek z ekspedycji Franklina z 1845 roku. Wrak prawie 170 lat przeleżał na dnie Oceanu Arktycznego. Brytyjczyk sir John Franklin dowodząc dwoma statkami – HMS Erebus i HMS Terror próbował sforsować morski szlak z Europy do wschodniej Azji prowadzący przez kanadyjski Archipelag Arktyczny. Ekspedycja jednak zaginęła. Była to jedna z największych zagadek archeologii morskiej. Czy odnalezienie wraku jednego ze statków Franklina pomoże w rozwikłaniu tej tajemnicy?

  czytaj więcej »
 • Nietoperz z „parciem na szkło”: wleciał do studia w czasie programu na żywo

  Nietoperz z „parciem na szkło”: wleciał do studia w czasie programu na żywo

  Poranek 10 września w programie Good Morning Tennessee na antenie jednej z amerykańskich stacji telewizyjnych został niespodziewanie zakłócony, a może urozmaicony, pojawieniem się – nie wiadomo skąd – nietoperza. Ssak zaczął krążyć po studiu tuż przed prognozą pogody o godzinie 5:45 i latał za plecami prowadzących, skutecznie zapewne podnosząc im ciśnienie. Nietoperza udało się złapać kilka godzin później i – jak zapewniają pracownicy stacji – miał być wypuszczony na wolność „w miłej leśnej okolicy”.

  czytaj więcej »
tvnpix