Fakty ekstra

Fakty Ekstra: Spór o nazwę pubu

Fakty Ekstra: Spór o nazwę pubu

Pub „Piwnica u Fritzla”

Video: Patryk Rabiega, Mikołaj Nowak / Fakty TVN
„Piwnica u Fritzla” – taką kontrowersyjną nazwę miał nosić jeden z pubów w centrum Warszawy. W Internecie rozgorzała burzliwa dyskusja. Ekipa Faktów Online ruszyła więc w miasto, by dowiedzieć się, co mieszkańcy Warszawy sądzą na ten temat.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Wydaje głośne dźwięki i mocno trzęsie. Tajska autoriksza w Krakowie

  Wydaje głośne dźwięki i mocno trzęsie. Tajska autoriksza w Krakowie

  Budzi zachwyt miłośników Tajlandii, dzieli mieszkańców Krakowa. Po ulicach miasta od niedawna jeździ „Tuk Tuk”, czyli tajska autoriksza. Zdobywanie odpowiednich dokumentów trwało cztery lata, ale właściciel małego trójkołowca twierdzi, że było warto. Żeby móc poczuć się jak w Tajlandii, do Krakowa przyjechał m.in. mistrz świata w Muay Thai Rafał Simonides. Materiał Anny Kokoszki.

  czytaj więcej »
 • Komorowski: Profesor Bartoszewski odszedł tak, jak żył: w dużym pędzie, w ogromnej aktywności

  Komorowski: Profesor Bartoszewski odszedł tak, jak żył: w dużym pędzie, w ogromnej aktywności

  – Czułem się zawsze niezwykle wyróżniony przyjaźnią z Władysławem Bartoszewskim z pokolenia moich rodziców – mówił w sobotę Bronisław Komorowski. Prezydent, wspominając zmarłego w sobotę wieczorem w wieku 93 lat profesora, mówił, że Bartoszewski odszedł tak, jak żył: „w dużym pędzie, w ogromnej aktywności do samego końca”. – Ta aktywność zawsze była podyktowana chęcią służenia ojczyźnie w różnych miejscach, w różnych rolach, chociaż zawsze z głębokim zaangażowaniem w sprawy polskie – podkreślił prezydent. Dodał też, że Władysław Bartoszewski jest „metrem z Sevres polskiego patriotyzmu”.

  czytaj więcej »
 • Zamieniono je w szpitalu 65 lat temu. Nie dostaną zadośćuczynienia

  Zamieniono je w szpitalu 65 lat temu. Nie dostaną zadośćuczynienia

  W grudniu 1950 roku w nieistniejącym już szpitalu św. Ducha w Łomży urodziły się bliźniaczki. Przez zaniedbania personelu tylko jedna z dziewczynek trafiła do swojej biologicznej rodziny, a matce sióstr oddano córkę innej kobiety. Dopiero kilka lat temu, dzięki badaniom DNA, zamienione po urodzeniu Hanna i Barbara poznały prawdę, której od dawna się domyślały. Kobiety wystąpiły do sądu o zadośćuczynienie od Skarbu Państwa z tytułu naruszenia dóbr osobistych. Domagały się łącznie – dla siebie i swoich rodzin – dwóch milionów złotych. W czerwcu 2014 roku sąd pierwszej instancji oddalił ich wnioski. Zaskarżyły ten wyrok, ale w piątek ponownie usłyszały „nie”. Sąd Apelacyjny w Białymstoku oddalił apelacje. Uznał, że brak jest podstawy prawnej do roszczeń. Orzeczenie jest prawomocne. Więcej w materiale Ewy Kolady.

  czytaj więcej »
 • Odszedł Władysław Bartoszewski. „Warto być przyzwoitym”

  Odszedł Władysław Bartoszewski. „Warto być przyzwoitym”

  Zmarł Władysław Bartoszewski – polski polityk, dziennikarz, pisarz i historyk, a przede wszystkim działacz społeczny, do końca swoich dni zaangażowany czynnie w sprawy Polski. Bartoszewski dwukrotnie piastował funkcję ministra spraw zagranicznych, był senatorem IV kadencji, a od 2007 roku pracował jako sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Był więźniem Auschwitz, żołnierzem Armii Krajowej, brał udział w powstaniu warszawskim.

  czytaj więcej »
 • Nie zniósł kolejnego „niebieskiego ekranu śmierci”, więc strzelił w komputer. Stanie przed sądem?

  Nie zniósł kolejnego „niebieskiego ekranu śmierci”, więc strzelił w komputer. Stanie przed sądem?

  Komputer został „rozstrzelany” – to finał wybuchu frustracji 37-letniego Lucasa Hincha z Colorado Springs w stanie Kolorado. Amerykanin został doprowadzony do ostateczności przez regularnie zawieszający się komputer. Gdy mężczyzna po raz kolejny zobaczył tzw. „niebieski ekran śmierci” (ang. Blue Screen of Death, BSoD), wyniósł maszynę na zewnątrz i oddał w jej stronę osiem strzałów. Teraz ma stanąć przed sądem za „używanie broni palnej na terenie miejskim”. O szczegółach Ewa Kolada.

  czytaj więcej »
 • Minister Grabarczyk przesłuchiwany ws. nieprawidłowości przy wydawaniu pozwoleń na broń

  Minister Grabarczyk przesłuchiwany ws. nieprawidłowości przy wydawaniu pozwoleń na broń

  Minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk jest świadkiem w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości, do jakich miało dochodzić w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi przy egzaminach i wydawaniu zezwoleń na broń palną. Policjanci mieli załatwiać VIP-om broń bez konieczności zdawania egzaminów. W czwartek – jak wynika z informacji TVN24 – Grabarczyk był przesłuchiwany przez prokuraturę w Ostrowie Wielkopolskim. Rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska liczy na to, że wątpliwości wobec ministra zostaną rozwiane. On sam nie chciał komentować szczegółów tej sprawy.

  czytaj więcej »
 • Zrabowali kosztowności warte miliony funtów. Policja ujawnia, jak dostali się do skarbca

  Zrabowali kosztowności warte miliony funtów. Policja ujawnia, jak dostali się do skarbca

  Zuchwała i zaskakująca kradzież w londyńskiej firmie Hatton Garden Safe Deposit zyskała już miano „skoku stulecia”. Złodzieje – podczas przerwy wielkanocnej – zrabowali kosztowności o wartości kilkuset milionów funtów. Funkcjonariusze nadal nie wiedzą, kto stoi za tą kradzieżą. Londyńska policja ujawniła, w jaki sposób złodzieje dostali się do skarbca. „Rabusie byli doskonale przygotowani. Pozostawili także po sobie mnóstwo bałaganu, odciski palców i inne dowody. To świadczy, że jest światełko w tunelu, że uda się ustalić sprawców” – relacjonuje Maciej Woroch.

  czytaj więcej »
 • Chile: erupcja wulkanu i postapokaliptyczne widoki

  Chile: erupcja wulkanu i postapokaliptyczne widoki

  W dwóch miastach na południu Chile obowiązuje czerwony alert po dwóch erupcjach wulkanu Calbuco, położonego około 1000 km od stolicy, Santiago. Ewakuowano już ponad 4 tysiące osób. Do pierwszej erupcji doszło w środę przed północą, a do drugiej wczesnym rankiem w czwartek. Nad wulkanem unosi się gęsta chmura popiołu i dymu. Wybuchy wulkanu przypominały sceny z filmów katastroficznych.

  czytaj więcej »
 • Dwulatka sama, bosa i tylko w piżamie na ulicach Olsztyna. Dziecku pomógł jedynie policjant

  Dwulatka sama, bosa i tylko w piżamie na ulicach Olsztyna. Dziecku pomógł jedynie policjant

  Nie chce, by mówiono o nim „bohater”. To jednak dzięki jego reakcji nic nie stało się dwuletniej dziewczynce, która wyszła sama z domu. Sierżant Andrzej Morawek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wracał rano po służbie, kiedy zobaczył ubrane tylko w piżamę, bose dziecko bez opieki przy ruchliwym skrzyżowaniu. – Zauważyłem, że nikt się tą dziewczynką nie interesuje, mimo że wokół było parę osób, które mogłyby to zrobić – mówi policjant. Wezwał pogotowie i zaopiekował się dziewczynką, okrywając ją własną kurtką. Szczegóły tej historii w materiale Adrianny Otręby.

  czytaj więcej »
 • Łódź: nowoczesny symulator pola walki pomaga szkolić żołnierzy. Podobny ośrodek jest tylko w Belgii

  Łódź: nowoczesny symulator pola walki pomaga szkolić żołnierzy. Podobny ośrodek jest tylko w Belgii

  Dym, kurz, huk, hałas i stroboskop, który imituje błysk wystrzałów. W takich warunkach – podobnych do tych, które panują w Afganistanie, Iraku oraz na Bałkanach – ćwiczą zawodowi żołnierze i ratownicy medyczni z całej Polski. Ośrodek Symulacji Medycznej Pola Walki w Łodzi znajduje się w hali o powierzchni 800 metrów kwadratowych i umożliwia szkolenia z zakresu ratownictwa medycznego na polu walki. – Założenie tego kursu było takie, by żołnierz na polu walki potrafił udzielić pierwszej pomocy sobie i koledze znajdującemu się koło niego zanim dotrze fachowa pomoc medyczna – mówi major Roman Fijałkowski z Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego. Podobny symulator znajduje się tylko w Belgii i kosztował aż trzy miliony dolarów. Na urządzenie łódzkiego centrum, które jest w pełni profesjonalne – wydano cztery tysiące dolarów.

  czytaj więcej »
 • Wielkie morskie ćwiczenia NATO na Morzu Północnym

  Wielkie morskie ćwiczenia NATO na Morzu Północnym

  U wybrzeży Szkocji trwają manewry NATO „Joint Warrior”. Bierze w nich udział 55 okrętów wojskowych i łodzi podwodnych, 70 samolotów oraz 13 tysięcy żołnierzy z 14 krajów. „To największe morskie ćwiczenia w historii Paktu Północnoatlantyckiego” – relacjonuje Dariusz Prosiecki. Reporter Faktów obserwuje całe manewry z pokładu amerykańskiego krążownika USS Vicksburg. „Główne zadania żołnierzy podczas ćwiczeń to wykrywanie okrętów podwodnych, usuwanie min, desant morski i powietrzny oraz współpraca z załogami innych statków” – opowiada Dariusz Prosiecki. Więcej szczegółów na temat ćwiczeń NATO w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Pobito rekord Polski w nurkowaniu głębinowym

  Pobito rekord Polski w nurkowaniu głębinowym

  157 metrów – na taką głębokość zszedł Michał Rachwalski, który pobił rekord Polski w nurkowaniu głębinowym. We wtorek odbyło się otwarcie „kotliny uranowej”, czyli podziemnej trasy turystycznej na terenie dwóch byłych kopalni uranu w Kowarach na Dolnym Śląsku. Kopalnie są w dużej części zalane, a na ich terenie znajduje się najgłębsze nurkowisko w Polsce. To tam również pobito poprzedni rekord Polski w nurkowaniu głębinowym, który wynosił 132 metry. Jak przyznał sam śmiałek, najtrudniejszy był powrót na powierzchnię. – W takich momentach myśli się tylko o tym, żeby wyjść – uśmiechał się po wypłynięciu.

  czytaj więcej »
tvnpix