Fakty ekstra

Fakty Ekstra: Spór o nazwę pubu

Fakty Ekstra: Spór o nazwę pubu

Pub „Piwnica u Fritzla”

Video: Patryk Rabiega, Mikołaj Nowak / Fakty TVN
„Piwnica u Fritzla” – taką kontrowersyjną nazwę miał nosić jeden z pubów w centrum Warszawy. W Internecie rozgorzała burzliwa dyskusja. Ekipa Faktów Online ruszyła więc w miasto, by dowiedzieć się, co mieszkańcy Warszawy sądzą na ten temat.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Bliźniacy, astronauci NASA, wezmą udział w niezwykłym eksperymencie

  Bliźniacy, astronauci NASA, wezmą udział w niezwykłym eksperymencie

  Amerykanin Scott Kelly razem ze swoim rosyjskim kolegą spędzi na międzynarodowej stacji kosmicznej rok. Astronauta NASA zgodził się zostać nietypowym „królikiem doświadczalnym”. Naukowcy nie tylko sprawdzą, jak jego organizm reaguje na długie przebywanie w stanie nieważkości, ale stan Scotta porównają z wynikami badań Marka, jego brata bliźniaka, który zostaje na Ziemi.

  czytaj więcej »
 • Mariusz Dubiel udowadnia, że malowanie jajek też może być sztuką

  Mariusz Dubiel udowadnia, że malowanie jajek też może być sztuką

  Pisanki jak małe dzieła sztuki. Mariusz Dubiel, mimo że nie ma wykształcenia artystycznego, tworzy na skorupkach jajek niezwykłe obrazy. Motywy religijne, zwierzęta, kwiaty – to wszystko można znaleźć na niezwykłych pisankach pana Mariusza. „Mają przede wszystkim budzić emocje” – mówi artysta. Święta wielkanocne za pasem, więc, jeśli nie pomalowaliście jeszcze waszych pisanek, mamy dla Was trochę inspiracji.

  czytaj więcej »
 • Sondaż partyjny dla Faktów TVN: PO i PiS z identycznym poparciem

  Sondaż partyjny dla Faktów TVN: PO i PiS z identycznym poparciem

  Dwie główne partie z identycznym poparciem społecznym. Na Platformę Obywatelską oraz Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 35% Polaków – tak wynika z najnowszego sondażu poparcia politycznego Millward Brown dla Faktów TVN. Trzecią najpopularniejszą siłą polityczną jest SLD, który popiera 6% Polaków. Do Sejmu weszłyby jeszcze dwa ugrupowania – PSL (5%) i KORWiN (5%). Na kolejnych miejscach pod względem poparcia znalazły się Twój Ruch (3%) i Ruch Narodowy (2%). Wśród ankietowanych 6% nie wie, na kogo zamierza głosować, zaś 3% pytanych odmówiło odpowiedzi. Badanie zostało wykonane 30 marca 2015 na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1002 osób pełnoletnich.

  czytaj więcej »
 • Warszawa: pirat pędził ponad 300 km/h ulicami. Pochwalił się jazdą w internecie

  Warszawa: pirat pędził ponad 300 km/h ulicami. Pochwalił się jazdą w internecie

  W internecie pojawiło się nagranie kolejnego szaleńca drogowego, który popisuje się jazdą z zawrotną prędkością po Warszawie. Kierowca porsche gnał 300km/h trasą S79, a wszystko rejestrował kamerą samochodową. „Pozdrowienia dla Bogusia” – w taki sposób kwituje swoją wariacką jazdę pirat drogowy. Policja przyznaje, że zna nagranie z dokonań kierowcy, który trzykrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość. „To kwestia czasu, kiedy ustalimy, kto jest właścicielem pojazdu i kto był kierowcą, który dopuścił się tej szaleńczej jazdy” – mówi mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

  czytaj więcej »
 • Miały być zabite, bo znosiły za mało jaj. Kurami zaopiekowali się uczniowie podstawówki

  Miały być zabite, bo znosiły za mało jaj. Kurami zaopiekowali się uczniowie podstawówki

  Przy Grupie Szkół „Pro Europa” w Łodzi stoi kurnik. Nie jest to standardowy budynek, jakich wiele na terenach szkół w dużych miastach. Zbudowano go, by dać azyl sześciu nioskom uratowanym od uboju. Kury żyły wcześniej w hodowli przemysłowej. Kiedy się postarzały – a mają około 10 miesięcy – i przestały wyrabiać obowiązujące na fermie normy znoszenia jaj, miały trafić pod nóż. Wtedy na ratunek przyszli aktywiści Fundacji Viva! Wykupili w sumie 60 niosek, z których sześć przygarnęli uczniowie łódzkiej podstawówki. O szczegółach w materiale Adrianny Otręby.

  czytaj więcej »
 • Komorowski nie wygrałby w pierwszej turze. Sondaż dla Faktów TVN

  Komorowski nie wygrałby w pierwszej turze. Sondaż dla Faktów TVN

  Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, na Bronisława Komorowskiego zagłosowałoby 42 proc. Polaków – wynika z najnowszego sondażu Millward Brown dla Faktów TVN. Poparcie dla urzędującego prezydenta spadło więc od czasu poprzedniego sondażu o 4 punkty procentowe. Drugie miejsce z deklarowanym poparciem na poziomie 26 proc. zajmuje kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda (spadek poparcia o 5 punktów procentowych). Na trzecim miejscu znalazła się kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej Magdalena Ogórek, na którą chciałoby teraz zagłosować 7 proc. ankietowanych (wzrost poparcia o 3 punkty procentowe).

  czytaj więcej »
 • Przebrali się za policjantów i porwali kierowcę TIR-a, by ukraść towar

  Przebrali się za policjantów i porwali kierowcę TIR-a, by ukraść towar

  Fałszywe policyjne mundury i samochód z wypożyczalni przerobiony na radiowóz. Policja zatrzymała podejrzanych, którzy, podszywając się pod drogówkę, napadli i porwali kierowcę TIR-a, by ukraść przewożone przez niego papierosy o wartości ponad pięciu milionów złotych. Fałszywi policjanci zostali złapani. Grozi im 12 lat więzienia. Materiał Mateusza Kudły.

  czytaj więcej »
 • Trzy lata więzienia oraz 10-letni zakaz zajmowania stanowisk dla Mariusza Kamińskiego

  Trzy lata więzienia oraz 10-letni zakaz zajmowania stanowisk dla Mariusza Kamińskiego

  Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia uznał Mariusz Kamińskiego za winnego ws. „afery gruntowej”. Były szef CBA, obecnie wiceprezes i poseł Prawa i Sprawiedliwości, według sądu zaplanował i zorganizował prowokację CBA, do której nie było podstaw prawnych i faktycznych. Kamiński miał zlecić podżeganie do korupcji. Kamiński skazany został na trzy lata więzienia oraz 10-letni zakaz zajmowania stanowisk publicznych. Wyrok jest nieprawomocny.

  czytaj więcej »
 • Kalifornia: strażak walczy o życie po straszliwym wypadku

  Kalifornia: strażak walczy o życie po straszliwym wypadku

  Przypadkowi świadkowie akcji ratunkowej straży pożarnej we Fresno w Stanach Zjednoczonych nagrali dramatyczne wydarzenia. Pod jednym ze strażaków zapadł się dach płonącego garażu. Ratownik z 25-letnim stażem wpadł wprost w inferno. Jego koledzy wyciągnęli go po kilku minutach, ale 65 proc. ciała strażaka pokrywają poparzenia drugiego i trzeciego stopnia. Ratownik walczy o życie.

  czytaj więcej »
 • Amputowano mu wszystkie łapy. Uczy się chodzić w protezach

  Amputowano mu wszystkie łapy. Uczy się chodzić w protezach

  Brutus jest pogodnym, dwuletnim rottweilerem, który mieszka ze swoją właścicielką na przedmieściach Denver w amerykańskim stanie Kolorado. Zanim jednak trafił pod dach Laury Aquiliny, pies przeżył prawdziwy dramat. Jego hodowca zostawił go na kilka godzin na mrozie, a następnie sam amputował mu odmrożone łapy. Teraz zwierzak uczy się na nowo chodzić dzięki protezom, które dostarczyła firma specjalizująca się w pomaganiu niepełnosprawnym zwierzętom. Szczegóły w materiale.

  czytaj więcej »
 • Przejechał Indie autostopem. Porusza się na wózku inwalidzkim

  Przejechał Indie autostopem. Porusza się na wózku inwalidzkim

  Troje przyjaciół, trzy plecaki i podróż autostopem przez Indie. Nie byłoby w tej wyprawie nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że jeden z podróżników od dziecka choruje na porażenie mózgowe i jeździ na wózku inwalidzkim. To nie stanowi jednak dla niego żadnej przeszkody, ponieważ uważa, że bariery są tylko i wyłącznie w naszej głowie, a chcieć znaczy móc. Autostopem wyruszyli bez planu, przygotowania i wyznaczonej trasy, a mimo to, poradzili sobie i bawili się świetnie. Z niezwykłymi podróżnikami spotkała się Katarzyna Sosulska.

  czytaj więcej »
 • Tłumy biegaczy na trasie półmaratonu w Warszawie

  Tłumy biegaczy na trasie półmaratonu w Warszawie

  Trzynaście tysięcy osób biegło w niedzielę ulicami stolicy w dorocznym półmaratonie. Coraz więcej jest biegów i coraz więcej biegaczy. Zawodnicy przyjeżdżają z całego świata. W tym roku wśród mężczyzn wygrał Kenijczyk, a wśród kobiet Etiopka. Polacy za nimi. Ale właściwie wszyscy wygrali i mówili to biegacze w każdym wieku – cieszyli się, że wstali z foteli i zmierzyli się sami ze sobą.

  czytaj więcej »
 • Tak wyglądała tegoroczna „Godzina dla Ziemi”

  Tak wyglądała tegoroczna „Godzina dla Ziemi”

  W kilkudziesięciu państwach na świecie, również w Polsce, na godzinę zgasło w sobotę wieczorem światło w ramach akcji WWF „Godzina dla Ziemi”. W tym roku w naszym kraju wydarzenie miało wskazywać na problem zagrożonego wyginięciem bałtyckiego morświna. Odbywająca się corocznie (od 2007 r.) w ostatnią sobotę marca akcja ekologów z WWF ma przypominać mieszkańcom naszej planety o potrzebie aktywnego włączania się w ochronę przyrody i klimatu. Na całej Ziemi, w każdej strefie czasowej – ale punktualnie o godz. 20.30 – na 60 minut zgasły światła i iluminacje charakterystycznych budynków. W Polsce do akcji przyłączyło się blisko 70 miast. W Warszawie „zgasł” Pałac Kultury i Nauki oraz wieżowce w centrum miasta. Wyłączono światła w Pałacu Prezydenckim, a także podświetlenie kopuły gmachu Sejmu.

  czytaj więcej »
 • Walka o podpisy. Polityczne podsumowanie tygodnia

  Walka o podpisy. Polityczne podsumowanie tygodnia

  Dla wszystkich, którzy myślą o przeprowadzce do Belwederu, to był niezwykle ważny moment. Kandydaci, którzy w sondażach mają największe poparcie, starali się udowodnić pozostałym, że są w stanie dostarczyć do siedziby PKW największą liczbę podpisów Polaków pod swoją kandydaturą. Dla pozostałych to była walka do końca o wypełnienie wymogów prawa wyborczego i jednocześnie podtrzymanie prezydenckich nadziei. Komu udało się zebrać najwięcej podpisów? Co to oznacza w kontekście samych wyborów? Kto musiał pożegnać się z wyścigiem w prezydenturę? Polityczne podsumowanie tygodnia w materiale Katarzyny Skalskiej.

  czytaj więcej »
tvnpix