Fakty ekstra

FAKTY EKSTRA: Grafika w Faktach TVN

FAKTY EKSTRA: Grafika w Faktach TVN

FAKTY EKSTRA: Grafika w Faktach

Foto: Patryk Rabiega i Anna Gołębiewska / Fakty TVN / Patryk Rabiega i Anna Gołębiewska / Fakty TVN | Video: Patryk Rabiega i Anna Gołębiewska / Fakty TVN / Patryk Rabiega i Anna Gołębiewska / Fakty TVN
Ciekawi jesteście, jak powstaje grafika do Faktów?

Nasi graficy komputerowi opowiadają o swojej pracy. Zobaczcie, jak powstają grafiki, które codziennie uzupełniają materiały naszych reporterów.


Zapraszamy do oglądania relacji, którą przygotował dla Was Patryk Rabiega.

Podoba się? Podzielcie się z nami opinią w komenatarzu, lub na oficjalnym fanpage.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • „Sprawiał wrażenie normalnego człowieka. To jest najgorsze”

  „Sprawiał wrażenie normalnego człowieka. To jest najgorsze”

  „Nikt tego nie wykluczy, że trafi się jakiś wariat, który jest nieobliczalny. Ten facet był desperatem. Widziałem go jak wchodził i sprawiał wrażenie normalnego człowieka. To jest w tym wszystkim najgorsze” – wspomina Marek Niemeczek właściciel strzelnicy „EMJOT” w Chorzowie, gdzie kilka dni temu szaleniec zastrzelił instruktora. W rozmowie z Dariuszem Kmiecikiem właściciel strzelnicy, który zatrzymał napastnika, przyznaje także, że nie czuł strachu podczas dramatycznych wydarzeń na strzelnicy. „Miałem w głowie tylko jedno: ten gość po prostu nie może opuścić strzelnicy” – dodaje.

  czytaj więcej »
 • Premier w rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską zdradza, jak wyglądały prace nad exposé

  Premier w rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską zdradza, jak wyglądały prace nad exposé

  Na dzień przed swoim wystąpieniem w sejmie premier Ewa Kopacz uchyliła naszej reporterce rąbek tajemnicy o tym, jak wyglądały prace nad przemówieniem i co w nim się znajdzie. – Mam swoją strategię. Wiem, co chcę realizować i w tym krótkim terminie, i w tym dłuższym – powiedziała premier. – Nie wyobrażam sobie, by exposé było tylko na rok – dodała. Czy dalekosiężne plany pomogą, czy zaszkodzą pani premier?

  czytaj więcej »
 • Rosja wszczęła śledztwo przeciw Ukrainie. W Donbasie miało dojść do ludobójstwa

  Rosja wszczęła śledztwo przeciw Ukrainie. W Donbasie miało dojść do ludobójstwa

  Według rosyjskiego Komitetu Śledczego ukraińskie wojsko zabiło ponad 2500 osób pochodzenia rosyjskiego w obwodach donieckim i ługańskim. W oświadczeniu strony rosyjskiej czytamy: „Niezidentyfikowani wysocy rangą przedstawiciele ukraińskich władz politycznych i wojskowych, Gwardii Narodowej i Prawego Sektora (organizacji nacjonalistycznej) wydali rozkazy mające na celu zagładę rosyjskojęzycznych obywateli”. – Warto pamiętać, że dokładnie ten sam śledczy w 2008 roku prowadził podobną sprawę przeciw Gruzji za ludobójstwo w Osetii Południowej i sprawa nie trafiła nigdy przed rosyjski sąd. To element wojny propagandowej – ocenia Andrzej Zaucha, korespondent Faktów TVN w Moskwie w relacji dla TVN24. Komitet Śledczy podlega bezpośrednio Władimirowi Putinowi.

  czytaj więcej »
 • Wieluń: śmiertelne potrącenie pieszego na pasach. Policja szuka sprawcy

  Wieluń: śmiertelne potrącenie pieszego na pasach. Policja szuka sprawcy

  Kamery monitoringu przy jednej z dróg w Wieluniu zarejestrowały tragedię na drodze. 40-letni mężczyzna, który wszedł na przejście dla pieszych, został śmiertelnie potrącony przez ciężarówkę. Kierowca nie zatrzymał się po całym zdarzeniu. Policja ustala personalia sprawcy oraz chce wyjaśnić, jak doszło do tragedii. Funkcjonariusze nie wykluczają, że pieszy mógł wtargnąć na jezdnię w momencie, kiedy to ciężarówka miała zielone światło, a kierowca nawet nie zauważył zdarzenia.

  czytaj więcej »
 • Grzywna zamiast więzienia za drobne kradzieże. Prokurator Generalny proponuje zmiany

  Grzywna zamiast więzienia za drobne kradzieże. Prokurator Generalny proponuje zmiany

  Prokurator Generalny Andrzej Seremet zapowiada wniesienie kasacji do Sądu Najwyższego w sprawie płk. Krzysztofa Olkowicza. Dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Koszalinie został prawomocnie uznany za winnego wykroczenia podżegania do wpłacenia 40 zł grzywny za ubezwłasnowolnionego schizofrenika osadzonego w więzieniu za kradzież wartego 99 groszy batonika. Prokurator Generalny zamierza zgłosić również projekt zmian w prawie, żeby sprawcy drobnych kradzieży o wartości do 10 zł nie trafiali już do więzienia. Szczegóły w materiale Patryka Rabiegi.

  czytaj więcej »
 • Wyjątkowa panorama Paryża z lotu... orła

  Wyjątkowa panorama Paryża z lotu... orła

  Turyści odwiedzający stolicę Francji zazwyczaj podziwiają widok na miasto ze szczytu Wieży Eiffla. Niektórzy chcieliby zapewne móc poszybować nad Paryżem, aby przyjrzeć się tej metropolii. Teraz ich marzenia po części spełniły się za sprawą orła o imieniu Victor, któremu przytwierdzono do grzbietu kamerę. Lot i nagranie to element kampanii związanej z ochroną zagrożonych gatunków zwierząt – m.in. właśnie orłów. Efekt przelotu Victora jest imponujący.

  czytaj więcej »
 • Maja Popielarska: Na złotą jesień poczekamy, przed nami błękitna

  Maja Popielarska: Na złotą jesień poczekamy, przed nami błękitna

  Przed nami ciepłe, słoneczne dni z temperaturami w granicach 18-21 stopni Celsjusza. Taka pogoda utrzyma się przynajmniej do czwartku – mówi Maja Popielarska. Wszystko to sprawi, że w najbliższym tygodniu nie będziemy mówić o złotej polskiej jesieni, a raczej o błękitnej – od koloru nieba – podkreśla dziennikarka TVN Meteo. Najcieplej będzie w centrum i na zachodzie kraju. Na mgły i nieco deszczu – szczególnie w połowie tygodnia – powinni się przygotować mieszkańcy południowych regionów.

  czytaj więcej »
 • Pracowali w strefie zero na gruzach WTC. Teraz chorują na raka

  Pracowali w strefie zero na gruzach WTC. Teraz chorują na raka

  Niosąc pomoc na gruzach World Trade Center, narażali się na kontakt z rtęcią, azbestem, i ołowiem. Wdychali toksyczny pył. Teraz płacą zdrowiem i życiem. W ubiegłym tygodniu tego samego dnia zmarło na raka trzech strażaków, którzy brali udział w akcji ratunkowej po 11 września 2001 roku. Nowojorscy lekarze od lat obserwują znaczny wzrost liczby zachorowań na nowotwory u tych, którzy pracowali w strefie zero. Wśród udokumentowanych 1646 przypadków najczęstszy jest rak tarczycy, prostaty i układu chłonnego. Większość ratowników podkreśla jednak, że nie żałuje swojego poświęcenia dla kraju i zapewnia: zrobilibyśmy to samo jeszcze raz. O szczegółach w materiale Patryka Rabiegi.

  czytaj więcej »
 • „Mam Tourette'a i mi z tym dobrze”

  „Mam Tourette'a i mi z tym dobrze”

  – Policjanci do mnie podjechali, zapytali czemu tak robię. Powiedziałem, że jestem chory na zespół Tourette’a. Oni powiedzieli, że mogą mnie wyleczyć – opowiada Bartek Wojtkowski. Na zespół Tourette’a chłopak cierpi od czasu, gdy w wieku 12 lat przeszedł atak sepsy. Mimowolne drgawki, tiki ruchowe i wokalne – często przybierające postać przekleństw i okrzyków – to najczęstsze objawy tej choroby, na które wiele nieświadomych osób reaguje oburzeniem. Po incydencie z policjantami Bartek postanowił zacząć uświadamiać ludziom, dlaczego zachowuje się w taki sposób. Tak uruchomił projekt „Mam tourette'a i mi z tym dobrze”, dzięki któremu dziś mówi, że „dziękuje Bogu” za tę chorobę. O szczegółach w materiale Katarzyny Sosulskiej.

  czytaj więcej »
 • Robert Brylewski szczerze o swoim życiu

  Robert Brylewski szczerze o swoim życiu

  „Po ponad 30 latach grania tzw. muzyki alternatywnej w kraju zwanym Polska, dziś nie stać mnie na jedzenie” – napisał na jednym z portali społecznościowych Robert Brylewski, ikona polskiej muzyki lat 80., lider Kryzysu i Izraela oraz współtwórca Brygady Kryzys. W swoim oświadczeniu muzyk zawarł również radę: „nie idźcie moim śladem”. Wpis wywołał falę komentarzy, nie tylko w branży muzycznej. Czy to szczere wyznanie, czy prowokacja? Jak wygląda teraz życie muzyka? Między innymi na te pytania artysta odpowiedział w rozmowie z Jarosławem Kostkowskim.

  czytaj więcej »
tvnpix