Fakty ekstra

„Fakty z zagranicy” – nowy program na antenie TVN24 Biznes i Świat

„Fakty z zagranicy” – nowy program na antenie TVN24 Biznes i Świat

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. „Fakty z zagranicy” to najnowszy program na antenie TVN24 Biznes i Świat. Codziennie o 20:00 od poniedziałku do piątku można będzie zobaczyć materiały przygotowywane przez dziennikarzy działu zagranicznego Faktów TVN – Annę Czerwińską, Katarzynę Sławińską, Cezarego Grochota i Monikę Krajewską oraz korespondentów Faktów: Marcina Wronę, Macieja Worocha, Andrzeja Zauchę. W programie pojawią się także relacje dziennikarzy TVN24 BiŚ – Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski i Michała Sznajdera. „Fakty z zagranicy” współtworzą...
Wyniki late poll: Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie

Wyniki late poll: Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie

Sondaże late poll (obliczone przez Ipsos na podstawie oficjalnych wyników z 500 lokali wyborczych) dla TVN24, TVP1, TVP Info i Polsat wskazują Andrzeja Dudę jako zwycięzcę wyścigu o prezydenturę. 52 procent wyborców zadeklarowało głos oddany na niego. Przegrany Bronisław Komorowski z wynikiem 48 procent musi przełknąć gorycz porażki. Tym bardziej dotkliwej, że jeszcze kilka tygodni temu sondaże wskazywały jego bezapelacyjne zwycięstwo.
Na kogo zagłosuje Magdalena Ogórek?

Na kogo zagłosuje Magdalena Ogórek?

O jej poparcie w drugiej turze nie zabiegał ani Bronisław Komorowski, ani Andrzej Duda. Niewykluczone jednak, że o końcowym wyniku w niedzielnych wyborach przesądzi właśnie te 2,4 proc. wyborców, którzy wcześniej oddali głos na Magdalenę Ogórek. Do tej pory była kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta milczała, teraz – w rozmowie z reporterką Faktów Online Marią Mikołajewską – podsumowuje swoją kampanię, rozlicza partię, która finansowała jej start w wyborach, i zastanawia się, kogo poprze.
Dyskusja po debacie prezydenckiej zamieniła się w awanturę

Dyskusja po debacie prezydenckiej zamieniła się w awanturę

Przedstawicielom Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości puściły nerwy w czasie dyskusji w studiu TVN24 po czwartkowej debacie prezydenckiej. Nie tylko różnica zdań co do tego, kto był zwycięzcą debaty, ale właściwie każdy poruszany podczas rozmowy temat powodował kłótnię, przekrzykiwanie się, inwektywy. Jadwiga Wiśniewska, europosłanka PiS, chciała nawet w pewnym momencie opuścić studio. Jak widać obozy obu kandydatów są na finiszu kampanii nastawione bardzo bojowo.
Saleta do Komorowskiego: mam nadzieję, że znokautuje pan IV RP

Saleta do Komorowskiego: mam nadzieję, że znokautuje pan IV RP

Prezydent spotkał się dziś z popierającymi go sportowcami. Od Przemysława Salety otrzymał rękawice bokserskie, w których były kick-bokser wygrał walkę przez nokaut. – Mam nadzieję, że pozwolą panu prezydentowi znokautować IV RP – życzył sportowiec kandydatowi do reelekcji. Komorowski zauważył, że ten atrybut może się przydać, bo dziś czeka go prawdziwa batalia – debata w TVN24, TVN i TVN24 BiŚ. Rękawice stały się także jednym z tematów konferencji sztabu Andrzeja Dudy. – „Zgoda i bezpieczeństwo” w rękawicach bokserskich… W końcu widać tą obłudę – atakował Marcin Mastalerek nawiązując do hasła Bronisława Komorowskiego.
„Wiedźmin 3: Dziki Gon” polskim hitem eksportowym

„Wiedźmin 3: Dziki Gon” polskim hitem eksportowym

Szaleństwo w sklepach i przed komputerami – „Wiedźmin” znów przyciąga jak magnez. Na chwilę nawet Geralt z Rivii skupił na sobie uwagę premier Ewy Kopacz i prezydenta Bronisława Komorowskiego. Trzecia część trylogii gry komputerowej – „Wiedźmin 3: Dziki Gon” – miała swoją oficjalną premierę i – co widać po tłumach w tysiącach sklepów – fani zdecydowanie na nią czekali. Na świecie „Wiedźmin” to polski znak firmowy i nie ma lepszej fabularnej gry, więc nic dziwnego, że trzeciej części sprzedało się już 1,5 miliona sztuk.
Sondaż dla Faktów TVN i TVN24: Komorowski przed Dudą w drugiej turze wyborów

Sondaż dla Faktów TVN i TVN24: Komorowski przed Dudą w drugiej turze wyborów

W najbliższą niedzielę – 24 maja – Polacy będą głosować w II turze wyborów prezydenckich. Według najnowszego sondażu Millward Brown SA dla Faktów TVN i TVN24 ostateczne starcie wygrałby Bronisław Komorowski, na którego swój głos chce oddać 47 proc. ankietowanych. Jego konkurent – Andrzej Duda – może liczyć na 44 proc. głosów. Wśród osób uprawnionych do udziału w wyborach ostatecznej decyzji, którego z kandydatów poprzeć, wciąż nie podjęło 9 proc. ankietowanych.
Sienkiewicz w sprawie nowych taśm: To kompletna bzdura i absurd

Sienkiewicz w sprawie nowych taśm: To kompletna bzdura i absurd

- To kompletna bzdura i absurd - tak Bartłomiej Sienkiewicz skomentował doniesienia tygodnika "Do Rzeczy". Autorzy tekstu twierdzą, że dotarli do nagrania rozmowy szefa CBA Paweł Wojtunika z byłą wicepremier Elżbietą Bieńkowską, z której wynika jakoby szef MSW polecił spalić budkę strażniczą przy rosyjskiej ambasadzie. Były szef MSW stwierdził, że jeśli dziennikarze są "ciekawi, skąd wziął się ten absurd", powinni o to pytać autorów artykułu w tygodniku. Z kolei rzecznik prokuratury okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak poinformował, że w poniedziałek do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Sienkiewicza skierowane...
80 lat temu zakończył się pogrzeb Piłsudskiego, ale marszałek dotąd nie został pochowany

80 lat temu zakończył się pogrzeb Piłsudskiego, ale marszałek dotąd nie został pochowany

– Na Wawelu stoi niepochowana trumna człowieka, którego cała Polska, no może prawie cała, darzy atencją i uznaniem – mówi o zmarłym 12 maja 1935 roku Józefie Piłsudskim publicysta Leszek Mazan. Uroczystości pogrzebowe marszałka trwały sześć dni i zakończyły się 18 maja na Wawelu. Doczesne szczątki Piłsudskiego złożono najpierw w krypcie św. Leonarda, a potem przeniesiono do krypty pod Wieżą Srebrnych Dzwonów, gdzie miały spocząć w sarkofagu. Przez tak zwany konflikt wawelski nigdy jednak do tego nie doszło i marszałek dotąd spoczywa tylko w dwóch trumnach: wewnętrznej i zewnętrznej. Szczegóły wyjaśnia w swoim materiale Anna Kokoszka.
Sejm z Kukizem i Balcerowiczem, ale bez PSL, SLD, Korwina i Palikota. Najnowszy sondaż Millward Brown dla Faktów TVN i TVN24

Sejm z Kukizem i Balcerowiczem, ale bez PSL, SLD, Korwina i Palikota. Najnowszy sondaż Millward Brown dla Faktów TVN i TVN24

„Jesteśmy razem i wygramy na jesieni” – zapowiadał w czasie wieczoru wyborczego po pierwszej turze wyborów prezydenckich Paweł Kukiz. Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla Faktów TVN i TVN24 przez Millward Brown SA, Kukiz ma duże szanse na spełnienie tej obietnicy, powtórzenie wyniku z 10 maja i wejście do Sejmu jako trzecia siła. W sejmowych ławach zasiedliby także parlamentarzyści skupieni wokół Ryszarda Petru i Leszka Balcerowicza.
tvnpix