Aktualności

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Foto: Space is more | Video: Fakty TVN / Inspiration Mars / NASA
Grupa wrocławskich studentów zaplanowała ze szczegółami misję wokół Marsa dla dwóch osób i dzięki temu dostała się do finału konkursu organizowanego m.in. przez NASA. Studenci otrzymali zaproszenie do USA na finał turnieju, ale nie mają pieniędzy na wyjazd. Więcej szczegółów w materiale Dariusza Kmiecika w Faktach o 19:00.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Obama: Nakładamy na Rosję bardzo znaczące sankcje

  Obama: Nakładamy na Rosję bardzo znaczące sankcje

  Prezydent USA Barack Obama poinformował we wtorek, że Stany Zjednoczone nakładają sankcje na sektor energetyczny, finansowy i zbrojeniowy w Rosji w odpowiedzi na odegraną przez Moskwę rolę w konflikcie ukraińskim. Ocenił, że nowe amerykańskie i europejskie sankcje jeszcze bardziej osłabią już słabą rosyjską gospodarkę. Wcześniej we wtorek sektorowe sankcje wobec Rosji uzgodnili ambasadorowie krajów UE.

  czytaj więcej »
 • 187. #Faktyinstant

  187. #Faktyinstant

  USA oskarża Rosję o naruszenie traktatu nuklearnego. Deklaracja wiary dla nauczycieli? Jest już projekt. Pierwsza modelka w rozmiarze XL w Kalendarzu Pirelli.

  czytaj więcej »
 • Ścięła wielki krzyż przy swojej posesji. Irytowały ją modlitwy i śpiewy?

  Ścięła wielki krzyż przy swojej posesji. Irytowały ją modlitwy i śpiewy?

  Mieszkanka wsi Cudków odpiłowała 4,5-metrowy metalowy krzyż stojący przed jej domem i ukryła na terenie swojej posesji. Kobieta twierdzi, że „po prostu nie uznaje tego krzyża”, a wcześniej prosiła o jego przeniesienie proboszcza. Halina Krzesicka przyznała, że osobiście odpiłowała krzyż za pomocą piłki do metalu, a następnie przeniosła. Odmówiła oddania skradzionych przedmiotów funkcjonariuszom, którzy zostali zawiadomieni o zniknięciu krzyża. 57-latka może zostać oskarżona o kradzież i obrazę uczuć religijnych. Więcej szczegółów w materiale Marzanny Zielińskiej w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kalendarz Pirelli 2015: pierwsza modelka XL

  Kalendarz Pirelli 2015: pierwsza modelka XL

  Kalendarz Pirelli to niewątpliwie najsłynniejszy kalendarz świata. Jego edycja na 2015 rok jeszcze się nie ukazała, ale za sprawą Candice Huffine mówi już o niej cały świat. Amerykanka jest pierwszą modelką plus-size, której fotografie ukażą się na łamach tej prestiżowej publikacji. Znawcy świata mody mówią o sensacji, a sama zainteresowania stwierdziła, że nie zależy jej na byciu sławną i chce wywalczyć jedynie to, by „nie było podziału na rozmiar”. Szczegóły w Faktach o 19, w materiale Macieja Mazura.

  czytaj więcej »
 • Rosja zostanie pozbawiona mundialu w 2018 roku?

  Rosja zostanie pozbawiona mundialu w 2018 roku?

  Wicepremier Wielkiej Brytanii i jeden z liderów rządzącej w Niemczech chadecji zasugerowali, aby wprowadzić takie sankcje dla Rosji, które rzeczywiście będą dotkliwe dla Putina. Politycy brytyjscy i niemieccy apelują, aby odebrać Rosji organizację mistrzostw świata w piłce nożnej w 2018 roku. Ma to oczywiście związek z kryzysem na Ukrainie, za który kraje zachodnie obarczają odpowiedzialnością władze na Kremlu. Więcej szczegółów w materiale Jakuba Sobieniowskiego w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • 186. #Faktyinstant

  186. #Faktyinstant

  Jan Tomaszewski odchodzi z PiS. Szaleniec z Monciaka: był trzeźwy i nie pod wpływem narkotyków. Nie dawali mu szans, a on pokonuje sam „Dolinę Śmierci”!

  czytaj więcej »
 • Szaleniec z Monciaka był trzeźwy i nie kierował pod wpływem środków odurzających

  Szaleniec z Monciaka był trzeźwy i nie kierował pod wpływem środków odurzających

  Nie był pod wpływem alkoholu ani środków odurzających – tak brzmi wstępna analiza krwi Michała L., który wjechał samochodem na sopockie molo. Po tym, jak szaleniec staranował na Monciaku 23 osoby, władze miasta i odpowiednie służby zapowiadały zwiększenie liczby patroli i rozszerzenie monitoringu. W ten sposób turyści mieli czuć się bardziej bezpiecznie. Czy tak jest? Sprawdzał to Dariusz Łapiński, którego materiał do zobaczenia w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Niepełnosprawny biegacz pokonał najcięższy ultramaraton na świecie

  Niepełnosprawny biegacz pokonał najcięższy ultramaraton na świecie

  Dariusz Strychalski niedowidzi na jedno oko, ma przykurcz prawej ręki i niedowład prawej nogi. Mimo to ukończył bieg Badwater, czyli najcięższy ultramaraton na świecie. Polski niepełnosprawny maratończyk przebiegł 217 kilometrów po pustynnych bezdrożach Kalifornii i spełnił swoje ogromne marzenie. Dariusz Strychalski, kiedy miał osiem lat, został potrącony przez ciężarówkę, przeszedł kilka operacji i początkowo miał w ogóle nie chodzić. Po skomplikowanej rehabilitacji udało mu się stanąć na nogach i od 10 lat startuje – i to z powodzeniem – w długodystansowych biegach. Więcej szczegółów w materiale Marzanny Zielińskiej w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • 185. #Faktyinstant

  185. #Faktyinstant

  Zatkana A1, problemy na A4. Półmetek wakacji, zmiana turnusów i zatłoczone drogi – tak wyglądają wakacyjne podróże Polaków. Coraz bliżej zmian w prawie. Piraci drogowi stracą prawo jazdy. Bloki z kontenerów – nowy amerykański sposób na tanie budowanie. O tym powiemy w niedzielnych Faktach. Zapraszamy na 19:00 do TVN.

  czytaj więcej »
 • MSW: od nowego roku mogą zaostrzyć się przepisy ruchu drogowego

  MSW: od nowego roku mogą zaostrzyć się przepisy ruchu drogowego

  Prawo jazdy odbierane przez policjantów za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h czy za przewożenie zbyt wielu pasażerów. Drugi raz złapią cię na jeździe pod wpływem alkoholu – stracisz uprawnienia dożywotnio. Takie zapisy znalazły się w nowelizacji zaostrzającej kodeks drogowy opracowanej przez resorty spraw wewnętrznych i sprawiedliwości. Wzrosną także kary finansowe za przestępstwa drogowe. Nowe przepisy prawdopodobnie wejdą w życie na początku nowego roku. Więcej w materiale Marzanny Zielińskiej w Faktach TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Zatkana A1, problemy na A4, czyli wakacje w korku

  Zatkana A1, problemy na A4, czyli wakacje w korku

  Największe korki tworzą się na A4 w okolicach Katowic i na A1 na Pomorzu. Olbrzymie zatory drogowe powstają na autostradzie i obwodnicy Trójmiasta. Kierowcy jadący nad morze i wracający z wypoczynku nad Bałtykiem muszą uzbroić się w cierpliwość, bo czas oczekiwania przed bramkami poboru opłat to nawet godzina. Autostrady miały poprawić komfort podróży po Polsce. W praktyce wygląda to jednak zupełnie inaczej niż w planach. To wina systemu poboru opłat? Czy może samych kierowców? O tym w materiale Renaty Kijowskiej w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • 184. #Faktyinstant

  184. #Faktyinstant

  Elektrownie wiatrowe wbrew opinii publicznej? Z raportu NIK wynika, że wiatrowe farmy często powstają wbrew społecznym sprzeciwom. Siłę mięśni rumaków zastąpią elektryczne konie mechaniczne? To nowy pomysł ekologów, którym nie podoba się, że konie wożą turystów nad Morskie Oko. Ksiądz Adam Boniecki obchodzi 80 urodziny! O tym w sobotnich Faktach. Zapraszamy na 19:00.

  czytaj więcej »
 • Nad Morskie Oko wozem na prąd?

  Nad Morskie Oko wozem na prąd?

  Koń upadł na drodze do schroniska nad Morskim Okiem. Świadkowie twierdzą, że był przemęczony. Na szczęście nikomu, włącznie ze zwierzęciem, nic się nie stało. Znów jednak rozgorzała dyskusja o tym, że fiakrzy zmuszają konie do pracy ponad ich siły. Obrońcy praw zwierząt proponują, by siłę mięśni rumaków zastąpić elektrycznymi końmi mechanicznymi. Więcej w materiale Renaty Kijowskiej w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • 183. #Faktyinstant

  183. #Faktyinstant

  Posłowie ostro krytykują Seremeta za akcję ws. Burego. W Faktach też o nowym kontrowersyjnym pomyśle podziału szpitali na „aborcyjne” i „nieaborcyjne”. Powiemy również o tym, że powstaje POLSA, czyli polska NASA. Zapraszamy na Fakty. Do zobaczenia o 19:00 w TVN.

  czytaj więcej »
 • Stracił ręce, ocalił pasję

  Stracił ręce, ocalił pasję

  Jego bliscy myśleli, że już nie siądzie za kierownicą. Bartek Ostałowski stracił obie ręce w wypadku motocyklowym. W żyłach zamiast krwi ma chyba jednak benzynę, która nie pozwoliła mu usiedzieć w miejscu. Do wyścigów wrócił, a samochód kieruje stopą. Więcej o wielkiej determinacji, która pozwoliła Bartkowi wygrać z niepełnosprawnością w Faktach o 19:00. Na swój materiał zaprasza Renata Kijowska.

  czytaj więcej »
tvnpix