Aktualności

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Foto: Space is more | Video: Fakty TVN / Inspiration Mars / NASA
Grupa wrocławskich studentów zaplanowała ze szczegółami misję wokół Marsa dla dwóch osób i dzięki temu dostała się do finału konkursu organizowanego m.in. przez NASA. Studenci otrzymali zaproszenie do USA na finał turnieju, ale nie mają pieniędzy na wyjazd. Więcej szczegółów w materiale Dariusza Kmiecika w Faktach o 19:00.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • 220. #Faktyinstant

  220. #Faktyinstant

  Jaka przyszłość przed rządem i Platformą? Będzie ewolucja czy rewolucja na polskiej scenie politycznej? Ewa Kopacz nowym premierem? Przyglądamy się życiorysowi marszałek Sejmu. Rozpoczął się rok szkolny. Sześciolatki po raz pierwszy poszły do pierwszej klasy. O tym powiemy w poniedziałkowych Faktach. Zapraszamy na 19:00 do TVN.

  czytaj więcej »
 • Schetyna zawalczy z Kopacz o przywództwo w PO?

  Schetyna zawalczy z Kopacz o przywództwo w PO?

  „Ciekawszą rozgrywką niż wskazanie nowego premiera, jest wskazanie nowego przywódcy w Platformie Obywatelskiej. Jestem pewny, że pod nieobecność Donalda Tuska buldogi będą walczyć pod dywanem” – powiedział Krzysztof Skórzyński w rozmowie z Jarosławem Kuźniarem i Konradem Piaseckim we Wstajesz i Wiesz w TVN24. Reporter polityczny Faktów przyznał, że Donald Tusk nie może od razu zostawić partii i rządu bez swojej kontroli, ponieważ przez ostatnie siedem lat to było jego całe życie.

  czytaj więcej »
 • Tusk na Westerplatte: wrzesień 1939 r. nie może się powtórzyć

  Tusk na Westerplatte: wrzesień 1939 r. nie może się powtórzyć

  Premier Donald Tusk powiedział w poniedziałek rano na Westerplatte w Gdańsku podczas obchodów 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej, że Polskę, Europę i USA stać dziś na skuteczną politykę zapewniającą bezpieczeństwo i sprawiedliwy ład na świecie. Poranne uroczystości na Westerplatte rozpoczęły się tradycyjnie o godz. 4.45, o tej porze 1 września 1939 r. nastąpił niemiecki atak na polską Wojskową Składnicę Tranzytową ulokowaną na półwyspie.

  czytaj więcej »
 • 219. #Faktyinstant

  219. #Faktyinstant

  Donald Tusk szefem Rady Europejskiej. 34. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych. Wielki Mecz TVN-TVP - gwiazdy telewizji grają dla dzieci. Na program zaprasza Piotr Marciniak.

  czytaj więcej »
 • Tusk na czele Europy. Gratulacje i… krytyka

  Tusk na czele Europy. Gratulacje i… krytyka

  „Donald Tusk to mąż stanu dla Europy” – powiedział w sobotę wieczorem Herman Van Rompuy tuż po tym, jak ogłosił, że to polski premier stanie na czele Rady Europejskiej. Niemal natychmiast posypały się gratulacje i komentarze. Chociaż pozytywnych wypowiedzi pojawiło się zdecydowanie więcej, nie zabrakło też krytycznych. Stwierdzenie Jarosława Kaczyńskiego, że Donald Tusk „premierem był złym, bardzo złym, ale życzę mu jak najlepiej jako przewodniczącemu Rady”, to tylko jedna z wielu. Więcej o politycznych komentarzach i możliwych scenariuszach zmian w polskim rządzie i Sejmie dziś w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • 34. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych

  34. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych

  – Widać i słychać, że wolność nie jest rzeczą łatwą, ale jest naprawdę rzeczą piękną i niesłychanie ważną – rozpoczął swoje przemówienie po uroczystości posadzenia dębu wolności w Gdańsku w 34. rocznicę powstania „Solidarności” i podpisania Porozumień Sierpniowych Bronisław Komorowski. Przemówieniu prezydenta towarzyszyły okrzyki „oszuści, złodzieje” i „niech żyje dąb zdrady”. – Stąd, ze Stoczni Gdańskiej (…) ta wolność wyszła przez bramę stoczniową na całą Polskę, na całą Europę – podkreślił Komorowski i podziękował za to wszystko „Solidarności”, Lechowi Wałęsie i wszystkim zebranym podczas uroczystości. „Nie ma wolności bez solidarności” – zakończył prezydent.

  czytaj więcej »
 • 218. #Faktyinstant

  218. #Faktyinstant

  Tusk nowym przewodniczącym Rady Europejskiej? Europejskie Centrum Solidarności otwarte! Już jutro Wielki Mecz” TVN-TVP! Komu kibicujecie? Na Fakty w sobotę zaprasza Piotr Marciniak.

  czytaj więcej »
 • Otwarcie ECS w rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych

  Otwarcie ECS w rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych

  W niedzielę 31 sierpnia – w 34. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych – odbędzie się oficjalne otwarcie Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Uroczystości inauguracyjne zaczęły się jednak już dzień wcześniej i przypominały wodowanie statku. O ścianę budynku została rozbita butelka – nie szampana, jak to się dzieje tradycyjnie – ale polskiego cydru. Jednym z głównych gości sobotnich uroczystości był Lech Wałęsa. Przemawiał – podobnie jak 34 lata temu – stojąc na wózku akumulatorowym przed bramą Stoczni Gdańskiej. – Ta budowla, to miejsce, będzie próbowało robić porządek w historii – mówił były prezydent. Więcej o otwarciu ECS w Faktach o 19:00 w materiale Jana Błaszkowskiego.

  czytaj więcej »
 • „Polsce się to należy”. Kaczyński o Tusku w Radzie Europejskiej

  „Polsce się to należy”. Kaczyński o Tusku w Radzie Europejskiej

  Niespodziewana zmiana stosunku Jarosława Kaczyńskiego wobec możliwego objęcia przez Donalda Tuska stanowiska szefa Rady Europejskiej. Jeszcze w czwartek prezes Prawa i Sprawiedliwości śmiejąc się, mówił, że Tusk w Brukseli byłby dobry o tyle, że nie byłoby go w Polsce. W czasie sobotniej konferencji prasowej wypowiadał się już poważnym tonem: „popieramy Polaków”. – Chcemy, żeby Donald Tusk został przewodniczącym Rady Europejskiej. Polsce się należy wysokie stanowisko w Unii Europejskiej – zapewnił.

  czytaj więcej »
 • 217. #Faktyinstant

  217. #Faktyinstant

  Tusk do Brukseli, Kopacz premierem? – Jeśli będzie tego sytuacja wymagała, to pewnie tak – komentuje obecna marszałek Sejmu. – Rosyjska armia jest bezpośrednio zaangażowana w walki na Ukrainie – mówi sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen. Putin kpi z dowodów i przedstawia swoją wersję wydarzeń na Ukrainie. W Faktach również o tym, jak Fryzjer znów wygrał z ZAiKS-em. Zapraszamy na 19:00.

  czytaj więcej »
 • Sławomira Nowaka przywiązanie do poselskiego mandatu

  Sławomira Nowaka przywiązanie do poselskiego mandatu

  Mówił, że odchodzi z polityki i składa mandat posła. Sławomir Nowak pobiera poselską pensję, mimo że uczestniczy w niewielu głosowaniach, a na posiedzeniach sejmowych komisji nie pojawia się rzadko. Były minister reaguje gniewnie, gdy przypomina mu się jego obietnice. Czy i ewentualnie kiedy zamierza je spełnić? O tym w Faktach w materiale Arlety Zalewskiej.

  czytaj więcej »
 • Donalda Tuska zastąpi Ewa Kopacz? „Jeśli będzie tego sytuacja wymagała…”

  Donalda Tuska zastąpi Ewa Kopacz? „Jeśli będzie tego sytuacja wymagała…”

  W sobotę w Brukseli rozpocznie się szczyt Unii Europejskiej, w czasie którego odbędzie się m.in. głosowanie w sprawie obsadzenia stanowiska szefa Rady Europejskiej. Ponieważ Donald Tusk w ciągu ostatnich dni coraz częściej wymieniany jest jako faworyt do objęcia tego stanowiska, rozgorzała dyskusja, kto miałby zastąpić go w Polsce. W piątek dziennikarze pytali w sejmie Ewę Kopacz, czy byłaby gotowa objąć po Donaldzie Tusku funkcję premiera. – A co, już wam się znudziłam jako marszałek? Źle wam było ze mną? – żartowała. Zapewniła jednak, że „jeśli będzie tego sytuacja wymagała, to pewnie tak”. Jak możliwy „transfer” Tuska do Brukseli komentują inni politycy? Więcej na ten temat w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Spotkanie najważniejszych osób w państwie

  Spotkanie najważniejszych osób w państwie

  W czwartek wieczorem, po blisko dwóch godzinach, zakończyło się spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z premierem Donaldem Tuskiem; w rozmowie uczestniczyli także marszałek Sejmu Ewa Kopacz oraz szefowie MSZ i MON: Radosław Sikorski i Tomasz Siemoniak.

  czytaj więcej »
 • 216. #Faktyinstant

  216. #Faktyinstant

  Donald Tusk zostanie szefem Rady Europejskiej? Decyzję podejmą przywódcy na sobotnim szczycie UE. Tusk ma mieć m.in. poparcie przyszłego szefa KE Jean-Claude'a Junckera. Ukraina oskarża Rosję o inwazję. Moskwa zaprzecza. Anglicy w szoku po raporcie ws. pedofilskiego procederu w Rotherham. Wynika z niego, że w latach 1997-2013 w mieście Rotherham w Wielkiej Brytanii co najmniej 1,4 tys. dzieci było wielokrotnie gwałconych, porywanych, bitych i zastraszanych. O tym między innymi powiemy w czwartkowych Faktach. Zapraszamy na 19:00.

  czytaj więcej »
 • Władze w Kijowie alarmują – zaczęła się wojna

  Władze w Kijowie alarmują – zaczęła się wojna

  Rosja wkroczyła na teren Ukrainy, ukraińska armia traci swoje południe. Nie kontroluje już między innymi miasta Nowoazowsk, dalej jest Mariupol – strategiczny port nad Morzem Azowskim i ważne miasto prowadzące z Doniecka na Krym. W Kijowie mówi się już, że to otwarta wojna. Co mówi się w Unii Europejskiej? O tym w Faktach w materiale Anny Czerwińskiej.

  czytaj więcej »
tvnpix