Aktualności

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Foto: Space is more | Video: Fakty TVN / Inspiration Mars / NASA
Grupa wrocławskich studentów zaplanowała ze szczegółami misję wokół Marsa dla dwóch osób i dzięki temu dostała się do finału konkursu organizowanego m.in. przez NASA. Studenci otrzymali zaproszenie do USA na finał turnieju, ale nie mają pieniędzy na wyjazd. Więcej szczegółów w materiale Dariusza Kmiecika w Faktach o 19:00.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Twierdzi, że antykoncepcja szkodzi kobietom, przygotowuje program dla szkół

  Twierdzi, że antykoncepcja szkodzi kobietom, przygotowuje program dla szkół

  Kontrowersyjna ekspertka Ministerstwa Edukacji Narodowej odpowiedzialna za przedmiot „Wychowanie do życia w rodzinie”. Urszula Dudziak – teolog i psycholog uważa na przykład, że antykoncepcja pogarsza zdrowie kobiety, a in vitro przekreśla miłość. Jak poglądy Dudziak wpłyną na to, co będzie nauczane w szkołach? Więcej w „Faktach” TVN o 19:00 w materiale Renaty Kijowskiej.

  czytaj więcej »
 • Lekarze dają przykład i szczepią się na potęgę. „To dobrodziejstwo”

  Lekarze dają przykład i szczepią się na potęgę. „To dobrodziejstwo”

  „Lekarze dają przykład” – pod takim hasłem członkowie Naczelnej Rady Lekarskiej promują akcję zachęcającą do szczepień. Dołącza do nich również marszałek Senatu – też lekarz. Dziś Światowy Dzień Szczepień, więc lekarze sami wzmacniają swoją odporność przeciwko pneumokokom, które – wbrew stereotypom – są zabójcze nie tylko wśród dzieci. Więcej na ten temat w „Faktach” TVN o 19.00 w materiale Marka Nowickiego.

  czytaj więcej »
 • Weszli na teren wokół Sejmu bez przepustek, zostali pilnie wezwani do prokuratury

  Weszli na teren wokół Sejmu bez przepustek, zostali pilnie wezwani do prokuratury

  Czwórka aktywistów związanych ze Stowarzyszeniem Obywatele RP oraz Stowarzyszeniem Obywatele Solidarni w Akcji (OSA) zostało 30 listopada zatrzymanych przez Straż Marszałkowską po tym, jak weszli na skwer przed Sejmem bez przepustek. W czwartek zostały im wręczone wezwania do prokuratury w trybie pilnym na piątek. Członkowie OSA twierdzą, że działania prokuratury są związane z planowaną przez te organizacje blokadą miesięcznicy smoleńskiej w sobotę 10 grudnia. Więcej na ten temat w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Więzienie za blokowanie urzędniczych decyzji?

  Więzienie za blokowanie urzędniczych decyzji?

  Działacze biją na alarm, pokazując projekty zmian kilku ważnych ustaw przygotowanych przez Ministerstwo Środowiska. Jeden z zapisów przewiduje, że za blokowanie inwestycji – czyli urzędniczych decyzji – ekolog musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Konkretnie – z odsiadką w więzieniu. Do kontrowersyjnych pomysłów ministerstwo się nie przyznaje. Więcej w materiale Renaty Kijowskiej w „Faktach” o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Czy można było zapobiec śmierci skatowanej 4-letniej Oliwii?

  Czy można było zapobiec śmierci skatowanej 4-letniej Oliwii?

  Śmierć czteroletniej Oliwki nie była przypadkowa – dziecko było regularnie katowane. Na ciele przywiezionej do szpitala kilka godzin po śmierci dziewczynki, zwłaszcza na jej główce i twarzy, lekarze stwierdzili rozległe obrażenia. Prokuratura zarówno matce, jak i konkubentowi postawiła zarzuty – mężczyźnie, który się przyznał, grozi dożywocie. Tragedia w Łodzi zmusza do zadania pytania – czy można było jej zapobiec? Czy śladów pobicia, rozgrywającego się za zamkniętymi drzwiami dramatu naprawdę nie sposób było dostrzec wcześniej? Więcej o tym w materiale Marzanny Zielińskiej w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Andrzej Seremet o „istocie nieudolności” prokuratury ws. Amber Gold

  Andrzej Seremet o „istocie nieudolności” prokuratury ws. Amber Gold

  „Istotą nieudolności” śledztwa ws. Amber Gold w Prokuraturze Rejonowej w Gdańsku-Wrzeszczu było to, że nie było nad nim należytego, właściwego nadzoru – ocenił były prokurator generalny Andrzej Seremet. W czwartek zeznawał przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold. Przed rozpoczęciem przesłuchania szefowa komisji Małgorzata Wassermann(PiS) w rozmowie z dziennikarzami potwierdziła, że Seremet będzie pytany o swoje wpływy na pracę prokuratury gdańskiej w latach 2009-12. – Dużą część pytań poświęcimy temu, co zrobił celem ustalenia winnych po tym, jak miał już pełną wiedzę, że Amber Gold to pasmo nieszczęśliwych decyzji prokuratury – zapowiadała. Więcej na ten temat w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • „Dokumenty IPN dowodzą wyraźnie, że poseł Piotrowicz kłamie”

  „Dokumenty IPN dowodzą wyraźnie, że poseł Piotrowicz kłamie”

  PiS „nie ma problemu ze Stanisławem Piotrowiczem” i podstaw do złożenia przez niego mandatu nie widzi. – Nie chcę wystawiać cenzurek dotyczących moralności. Myślę, że pan Pikul też tu poszedł zbyt daleko, bo sam nie jest Panem Bogiem, więc też takich cenzurek wystawiać nie powinien – ocenił szef MSWiA. Ukarania i złożenia mandatu przez Stanisława Piotrowicza domaga się PO w następstwie jego wypowiedzi o temat jego pracy w prokuraturze za czasów PRL. Piotrowicz w Sejmie podkreślał, że działaczy Solidarności nie oskarżał – część zawdzięcza wolność właśnie jemu. Z ujawnionych przez reportera „Czarno na białym” akt IPN wynika co innego. Zwierają m.in. akt oskarżenia przeciwko legendarnemu działaczowi Solidarności Antoniemu Pikulowi, pod którym podpisał się właśnie Piotrowicz, którego broni PiS i szef MSWiA. – Trudno sobie wyobrazić, żeby przyszedł do aresztowanego i powiedział „proszę pana, ja panu załatwię, że pan wyjdzie z aresztu”. To się robi, a tego się nie mówi. Jednak pan Pikul wyszedł i skazany nie został – stwierdził w programie „Jeden na jeden” TVN24 Mariusz Błaszczak. Więcej na ten temat w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Państwo Lewandowscy spodziewają się dziecka. Gwiazdor poinformował o tym w piłkarskim stylu

  Państwo Lewandowscy spodziewają się dziecka. Gwiazdor poinformował o tym w piłkarskim stylu

  We wtorek bezpośrednio po zdobyciu gola dla Bayernu Monachium w meczu z Atletico Madryt Robert Lewandowski schował piłkę pod koszulką i zaczął ssać kciuk. Po meczu zdradził, że jego żona – Anna – jest w piątym miesiącu ciąży i że bardzo chciał poinformować o tym pierwszy. Kapitanowi polskiej reprezentacji pogratulował już prezydent Andrzej Duda, szkoleniowiec Bayernu Monachium Carlo Ancelotti i koledzy z drużyny. – Cała Polska będzie czekała na swoje „royal baby” – skomentował to dziennikarz sportowy Michał Pol. Więcej na ten temat „Faktach” TVN o godz. 19:00 w materiale Jarosława Kostkowskiego.

  czytaj więcej »
 • Spór o projekt nowelizacji ustawy o zgromadzeniach. Senatorowie wprowadzą poprawki?

  Spór o projekt nowelizacji ustawy o zgromadzeniach. Senatorowie wprowadzą poprawki?

  W Senacie trwa debata nad nowelą ustawy, która wprowadza m.in. możliwość otrzymania na trzy lata zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń i brak możliwości organizacji konkurencyjnego zgromadzenia w tym samym miejscu. Opozycja podkreśla, że te zmiany mogą zagrozić wolności zgromadzeń w Polsce. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapowiada, że „istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, a nawet pewność, że wprowadzimy kilka poprawek, które są sugerowane przez opinie (krytyczne wobec ustawy – przyp. red.)”. Więcej w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Opozycja: Piotrowicz powinien złożyć mandat. Poseł PiS: zrozumiały jest atak na mnie

  Opozycja: Piotrowicz powinien złożyć mandat. Poseł PiS: zrozumiały jest atak na mnie

  Spór o przeszłość Stanisława Piotrowicza. Partyjni koledzy posła twierdzą, że to działania byłego prokuratora z czasów PRL uchroniły Antoniego Pikula przed więzieniem. Sam opozycjonista twierdzi co innego. – Pan Stanisław Piotrowicz nie udzielał żadnej pomocy ani mnie, ani innym osobom związanym z solidarnościowym podziemiem – mówił Pikul w rozmowie z reporterem programu „Czarno na białym” w TVN24. Opozycja podkreśla, że Piotrowicz, w świetle słów Pikula, powinien złożyć mandat. Piotrowicz broni się mówiąc, że w czasie stanu wojennego pomagał opozycjonistom. – Zrozumiały jest atak na mnie jako tego, który stał się twarzą zaprowadzania ładu konstytucyjnego – dodaje. Więcej w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Miażdżąca krytyka ustawy o zgromadzeniach. „Drastyczna instrumentalizacja prawa”

  Miażdżąca krytyka ustawy o zgromadzeniach. „Drastyczna instrumentalizacja prawa”

  Nowe Prawo o zgromadzeniach jest – według PiS – pod ostrzałem sądów i Europy. O odrzucenie apeluje nie tylko opozycja, ale także 80 organizacji pozarządowych. Suchej nitki nie zostawia na niej także Rada Europy i OBWE. Ocena Sądu Najwyższego też nie jest przychylna – zawarte w niej zapisy określają „drastyczną instrumentalizacją prawa”. – Prawo tak stanowione nie może być dłużej nazywane prawem państwa leżącego w Europie, praworządnego ani demokratycznego – można przeczytać w opinii SN. Więcej na ten temat w materiale Macieja Knapika w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kontrowersje wokół rządowego lotu z Londynu

  Kontrowersje wokół rządowego lotu z Londynu

  Zamieszanie wokół powrotu rządowej delegacji z Londynu wybuchło jeszcze na płycie brytyjskiego lotniska i nie cichnie, chociaż ministrowie i premier już wrócili. Czy w prawidłowy sposób zastosowano się do instrukcji HEAD – i ile w ogóle tych instrukcji jest? Kto spontanicznie zdecydował, aby dziennikarzy przesadzić do rządowego embraera z premier Szydło i ministrami na pokładzie? Kto poniesie za to odpowiedzialność? Więcej na ten temat w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Sąd Najwyższy: ekstradycja Romana Polańskiego niedopuszczalna prawnie

  Sąd Najwyższy: ekstradycja Romana Polańskiego niedopuszczalna prawnie

  Troje sędziów Sądu Najwyższego we wtorek oddaliło kasację prokuratora generalnego, który chciał, aby sprawa ekstradycji Romana Polańskiego do USA została zwrócona krakowskiemu sądowi. Tym samym ostateczne jest uznanie ekstradycji za niedopuszczalną prawnie. Ekstradycji 83-letniego dziś Polańskiego domagały się Stany Zjednoczone – w 1977 r. sąd w Los Angeles uznał reżysera za winnego uprawiania seksu z nieletnią wówczas Samanthą Gailey (obecnie Geimer). – Game is over (ang. gra skończona), przynajmniej w Polsce – powiedział dziennikarzom mec. Jan Olszewski, jeden z obrońców Polańskiego. Więcej na ten temat w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix