Aktualności

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Foto: Space is more | Video: Fakty TVN / Inspiration Mars / NASA
Grupa wrocławskich studentów zaplanowała ze szczegółami misję wokół Marsa dla dwóch osób i dzięki temu dostała się do finału konkursu organizowanego m.in. przez NASA. Studenci otrzymali zaproszenie do USA na finał turnieju, ale nie mają pieniędzy na wyjazd. Więcej szczegółów w materiale Dariusza Kmiecika w Faktach o 19:00.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Upadek biura Alfa Star. 1,5 tys. turystów zaskoczonych

  Upadek biura Alfa Star. 1,5 tys. turystów zaskoczonych

  Biuro podróży Alfa Star ogłosiło w sobotę utratę płynności finansowej. Poinformowało o tym na swoich stronach internetowych. Biuro zapewniło też, że uruchamia procedurę „mającą na celu zagwarantowanie powrotów turystów do kraju oraz umożliwienie im m.in. zwrot wniesionych środków”. Informacją tą zaskoczonych zostało 1,5 tys. turystów biura – dowiedzieli się o tym od bliskich i z mediów. Klienci Alfa Star przebywają teraz w Grecji, Bułgarii, Egipcie i Turcji. Znacznie więcej na ten temat dziś w Faktach TVN o 19:00 powie Marzanna Zielińska.

  czytaj więcej »
 • Watykan: Józef Wesołowski zmarł na serce. Będzie pochowany w Polsce

  Watykan: Józef Wesołowski zmarł na serce. Będzie pochowany w Polsce

  Watykańskie biuro prasowe oficjalnie poinformowało w sobotę, że były arcybiskup Józef Wesołowski zmarł na serce. Potwierdziła się też informacja o tym, że śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych. Tak wynika z przeprowadzonej w piątek sekcji zwłok. Oskarżony o pedofilię i sądzony przed watykańskim trybunałem karnym były nuncjusz jest teraz żegnany w Watykanie – trumna z jego ciałem została wystawiona w kaplicy Gubernatoratu Państwa Watykańskiego. Tam też w poniedziałek odbędą się uroczystości pogrzebowe. Ciało byłego duchownego zostanie jednak pochowane w Polsce. Więcej na ten temat dziś w Faktach TVN w materiale Roberta Jałochy.

  czytaj więcej »
 • Złoty pociąg, który rozpala wyobraźnię. Już jest do niego kolejka chętnych

  Złoty pociąg, który rozpala wyobraźnię. Już jest do niego kolejka chętnych

  Informacje o rzekomo znajdującym się na Dolnym Śląsku pancernym pociągu z hitlerowskimi łupami wywołały prawdziwą gorączkę złota na całym świecie. W zaginionym składzie z czasów II wojny światowej mają znajdować się „przedmioty wartościowe, cenne materiały przemysłowe oraz kruszce szlachetne”. Generalny Konserwator Zabytków powiedział w piątek, że „złoty pociąg” istnieje na 99 proc. Już teraz ustawia się do niego kolejka chętnych z roszczeniami, m.in. Rosjanie i Światowy Kongres Żydów. Więcej na ten temat dziś w Faktach TVN w materiale Mateusza Kudły.

  czytaj więcej »
 • Wałbrzych: odnaleziono „złoty pociąg”? Generalny Konserwator Zabytków: „Na 99 proc. istnieje”

  Wałbrzych: odnaleziono „złoty pociąg”? Generalny Konserwator Zabytków: „Na 99 proc. istnieje”

  Pasjonaci historii i media z całego świata czekali na tą informację od pewnego czasu. Generalny Konserwator Zabytków Piotr Żuchowski wyraził w piątek przekonanie, że tzw. złoty pociąg istnieje. „Może nim być zlokalizowany niedawno k. Wałbrzycha historyczny pociąg z okresu II wojny światowej” – ocenił. Informację o jego lokalizacji miała przekazać na łożu śmierci osoba, która brała udział w jego ukrywaniu. Co faktycznie można znajdować się w – jak potwierdził konserwator – pociągu pancernym i kiedy można spodziewać rozwikłania tej prawdziwej sensacji? O tym w Faktach o 19:00 opowie Jarosław Kostkowski.

  czytaj więcej »
 • Pekin: Anita Włodarczyk mistrzynią świata w rzucie młotem

  Pekin: Anita Włodarczyk mistrzynią świata w rzucie młotem

  Anita Włodarczyk bez większych problemów wygrała konkurs rzutu młotem w Pekinie i odzyskała tytuł mistrzyni świata. Po raz drugi w historii przekroczyła również granicę 80 metrów. W Pekinie uzyskała wynik 80,85, gorszy od jej rekordu globu o 23 cm. "Ona od siedmiu lat jest praktycznie na topie" – mówi Artur Partyka, polski skoczek wzwyż w rozmowie z Marzanną Zielińską. Więcej na temat kariery i sukcesu Anity Włodarczyk w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Mieszkańcy Warszawy pożegnali tęczę na pl. Zbawiciela

  Mieszkańcy Warszawy pożegnali tęczę na pl. Zbawiciela

  Kontrowersyjna instalacja „Tęcza”, która przez ponad dwa lata stała na rondzie przy pl. Zbawiciela w Warszawie, została zdemontowana późnym wieczorem w środę. Całą operację obserwowały dziesiątki mieszkańców stolicy, dla których tęcza była integralnym elementem miasta, ale także symbolem. W ostatnich tygodniach ekspozycji instalacji odbył się szereg wydarzeń „pożegnalnych” – m.in. powstał album pamiątkowy z archiwalnych zdjęć, miniatura w gablocie na ul. Marszałkowskiej oraz dokument Michała Bielawskiego. Instalacja Julity Wójcik pojawiła się pięć lat temu w Wigrach, przy osypujących się murach kamedulskiego klasztoru, potem przez kilka miesięcy stała przed siedzibą Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Na Placu Zbawiciela znalazła się latem 2012 roku dzięki inicjatywie Instytutu Adama Mickiewicza. Więcej na temat pożegnania charakterystycznego elementu stolicy w materiale Macieja Knapika w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Ksiądz Kaczkowski uczy lekarzy, jak rozmawiać o śmierci

  Ksiądz Kaczkowski uczy lekarzy, jak rozmawiać o śmierci

  Jak powiedzieć człowiekowi, że cierpi na nieuleczalną chorobę? „Na studiach uczymy się leczyć, ale nie rozmawiać z pacjentami” – mówią studenci medycyny, którzy biorą udział w warsztatach organizowanych przez księdza Jana Kaczkowskiego. Duchowny, założyciel i dyrektor puckiego hospicjum, który sam jest żyje z diagnozą raka mózgu, uczy przyszłych lekarzy, jak rozmawiać z terminalnie chorymi. Przekonuje, że pacjenci oczekują od lekarzy nie szczególnego traktowania, tylko tzw. „czasu wysokiej jakości”. – Zejdźmy trochę z tego medycznego piedestału – radzi ks. Kaczkowski. Więcej na ten temat dziś w Faktach TVN o 19:00 w materiale Jana Błaszkowskiego.

  czytaj więcej »
 • Dubieniecki nie wyjdzie z aresztu za poręczeniem

  Dubieniecki nie wyjdzie z aresztu za poręczeniem

  Sąd wstrzymał decyzję umożliwiającą Marcinowi Dubienieckiemu opuszczenie aresztu za kaucją, chociaż pieniądze wpłynęły już na konto prokuratury. Wcześniej w środę krakowska prokuratura złożyła zażalenie na decyzję sądu, zgodnie z którą tymczasowo aresztowany adwokat mógł wyjść na wolność po wpłacie 600 tys. zł. – Wykorzystamy wszystkie możliwe środki prawne, jakie nam przysługują, aby zakwestionować tę decyzję i wstrzymać jej wykonanie – informował przed południem rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie Piotr Kosmaty. Prokuratura obawiała się, że wyjście na wolność umożliwi Dubienieckiemu mataczenie w sprawie, w której jest głównym podejrzanym. O szczegółach dziś w Faktach TVN o 19:00 w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego.

  czytaj więcej »
 • Kara za uczciwość? Policjant zwrócił uwagę na błąd kolegów i teraz ma kłopoty

  Kara za uczciwość? Policjant zwrócił uwagę na błąd kolegów i teraz ma kłopoty

  Robert Kapelańczyk podważył w sądzie pomiar prędkości przeprowadzony przez kolegów. Aspirant zwrócił uwagę na to, że funkcjonariusze użyli sławetnej Iskry, stojąc pod linią wysokiego napięcia, a to może zafałszować wyniki kontroli. Sąd podziękował Kapelańczykowi za pomoc, na komendzie jednak wiwatów na jego cześć nie było. Jakie konsekwencje spotkały uczciwego aspiranta? Na swój materiał zaprasza Maciej Mazur, a więcej na ten temat w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Susza coraz większym problemem: zniszczone plony, wyschnięte jeziora. Czy to już klęska żywiołowa?

  Susza coraz większym problemem: zniszczone plony, wyschnięte jeziora. Czy to już klęska żywiołowa?

  Utrzymująca się do wielu dni słoneczna i upalna pogoda sprawia, że w wielu regionach kraju panuje wielka susza. Rolnicy przyznają, że dawno nie mieli do czynienia z tak wielkimi kłopotami – niektórzy wieszczą, że susza spowoduje zniszczenie nawet 80 proc. plonów. Długotrwała susza sprawia, że drastycznie opadają stany rzek, wysychają niektóre jeziora, a w lasach występuje podwyższony stan zagrożenia pożarowego. Rząd na wtorkowym posiedzeniu wysłucha informacji o skutkach suszy, która dotknęła m.in. rolników. Premier zapowiedziała, że będą konkretne propozycje pomocy dla poszkodowanych. Czy rząd ogłosi stan klęski żywiołowej? Więcej na temat skutków suszy w materiale Katarzyny Górniak w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • „Fakty” TVN otrzymały stanowisko Kancelarii Prezydenta RP w sprawie doniesień „Newsweeka”

  „Fakty” TVN otrzymały stanowisko Kancelarii Prezydenta RP w sprawie doniesień „Newsweeka”

  „Prezydent RP Andrzej Duda od samego początku swojej działalności publicznej kładł nacisk przede wszystkim na spotkania z rodakami i rzetelne wykonywanie powierzonych mu obowiązków. Wyjazdy posła Andrzeja Dudy były związane z wykonywaniem mandatu posła” – czytamy w oświadczeniu, które otrzymał reporter Faktów Krzysztof Skórzyński. Więcej na temat doniesień „Newsweeka” w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Łódź: brutalna wojna kiboli Widzewa i ŁKS-u. „Ten proceder nie ma końca”

  Łódź: brutalna wojna kiboli Widzewa i ŁKS-u. „Ten proceder nie ma końca”

  Zatrzymali samochód, zniszczyli karoserię, stłukli szyby i pobili pięciu mężczyzn znajdujących się wewnątrz auta. Do takiego zdarzenia doszło w Łodzi w piątek wieczorem. Wszystko wskazuje na to, że to kolejna odsłona wojny pomiędzy pseudokibicami Widzewa Łódź i ŁKS-u. Chociaż obie drużyny grają w czwartej lidze, to ich fanatycy są nadal niezwykle aktywni i bardzo groźni. Co gorsza w wielu przypadkach brutalne ataki uchodzą napastnikom na sucho. „Prawdziwa kara ich omija, ponieważ zazwyczaj zasądzane są im wyroki w zawieszeniu. Dodatkowo w tym środowisku jest zmowa milczenia, dlatego policja nie jest w stanie znaleźć sprawców nawet najbrutalniejszych napaści” – mówi w rozmowie z Marzanną Zielińską funkcjonariusz operacyjny policji. Czy wojnę kiboli w Łodzi uda się kiedyś ostatecznie zażegnać? Więcej o tym w Faktach o 19:00 opowie Marzanna Zielińska.

  czytaj więcej »
 • Urzędniczka ZUS ukradła dwie pary butów dziecięcych

  Urzędniczka ZUS ukradła dwie pary butów dziecięcych

  W jednym ze sklepów w Ostrowie Wielkopolskim kilka dni temu doszło do drobnej kradzieży. Sklepowy monitoring zarejestrował moment, w którym 40-letnia kobieta kradnie dwie pary dziecięcych bucików wartych niecałe 90 złotych. Właściciel sklepu, który od dłuższego czasu borykał się ze złodziejami i z tego powodu zainstalował kamery, ustalił personalia złodziejki. Okazało się, że to urzędniczka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. „Wszyscy mówią, że ZUS okrada ludzi. W tym przypadku można to potraktować dosłownie” – mówi żartobliwie Tomasz Gola, właściciel sklepu. Dlaczego urzędniczka posunęła się do kradzieży? Opowie o tym Jarosław Kostkowski w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Rekordowa wygrana w Lotto. Szczęśliwiec zagrał „chybił-trafił” i wygrał ponad 35 milionów złotych

  Rekordowa wygrana w Lotto. Szczęśliwiec zagrał „chybił-trafił” i wygrał ponad 35 milionów złotych

  35 234 116,20 zł – tyle wygrano w Ziębicach na Dolnym Śląsku! Sobotnie losowanie przeszło do historii gier liczbowych w Polsce. Szczęśliwą „szóstkę” wytypowała jedna osoba i to do niej trafia rekordowa wygrana. Szczęśliwy gracz zdał się w pełni na los, ponieważ postawił metodą „chybił-trafił”. Ostatnia wygrana na tym poziomie padła 7 lutego w Suwałkach. Szczęśliwe liczby były warte 30 216 854,10 zł. Jak informuje Totalizator Sportowy, to trzecia pod względem wartości wygrana w Polsce. Taka kwota rozpala wyobraźnię każdego, kto chociaż raz próbował swoich sił w losowaniu. Co można kupić za ponad 35 milionów? Propozycje zagospodarowania fortuny w Faktach o 19:00 przedstawi Magda Łucyan.

  czytaj więcej »
 • Pierogi sposobem na własny biznes i ucieczkę z długotrwałego bezrobocia

  Pierogi sposobem na własny biznes i ucieczkę z długotrwałego bezrobocia

  Dobre jedzenie, chęć do działania oraz szczypta pomocy osób, które walczą z wykluczeniem społecznym. Wszystko jeszcze okraszone obawą przed niepowodzeniem, ale na szczęście ten przepis na nietypową placówkę kulinarną okazał się sukcesem. W restauracji „Pod Łabędziami” – która powstała w ramach działalności Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka walczącej z wykluczeniem społecznym – pracują osoby, które przez długi czas pozostawały bezrobotne. Panie zdecydowały się postawić na to, co potrafią robić doskonale: pierogi. Lepią je bez ustanku, ale sprzedają też rękodzieło. Wcześniej dostały dotację z urzędu pracy i założyły spółdzielnię socjalną. Co ciekawe, osiągnięte zyski to nie tylko wypłata dla pracowników, ale także pomoc kolejnym wykluczonym społecznie osobom. Więcej o wyjątkowej inicjatywie, pozwalającej na rozpoczęcie nowego życia, opowie w Faktach o 19:00 Katarzyna Górniak.

  czytaj więcej »
tvnpix