Aktualności

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Foto: Space is more | Video: Fakty TVN / Inspiration Mars / NASA
Grupa wrocławskich studentów zaplanowała ze szczegółami misję wokół Marsa dla dwóch osób i dzięki temu dostała się do finału konkursu organizowanego m.in. przez NASA. Studenci otrzymali zaproszenie do USA na finał turnieju, ale nie mają pieniędzy na wyjazd. Więcej szczegółów w materiale Dariusza Kmiecika w Faktach o 19:00.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Wyjątkowy rajd rowerowy. Niewidomi na tandemach przemierzają Dolny Śląsk

  Wyjątkowy rajd rowerowy. Niewidomi na tandemach przemierzają Dolny Śląsk

  Jazda na rowerze jest czynnością z pozoru naturalną. Co innego powiedzą osoby niewidome, dla których samodzielna jazda jest właściwie niemożliwa. Na szczęście są dobrzy i kreatywni ludzie, którzy chcą przełamywać bariery i organizują wyjątkowy rajd na tandemach. Udział w nich biorą udział widzący piloci oraz osoby niewidome. Jeden z takich rajdów właśnie odbywa się po Dolnym Śląsku. Jakie są reakcje uczestników? W Faktach o 19:00 opowie o tym Katarzyna Górniak.

  czytaj więcej »
 • Polscy naukowcy pracują nad sztuczną krwią. Ich osiągnięcie ma szansę być przełomem w medycynie

  Polscy naukowcy pracują nad sztuczną krwią. Ich osiągnięcie ma szansę być przełomem w medycynie

  Na pierwszy rzut oka dzieło polskich naukowców wygląda dość niepozornie – jak zabielona woda. W rzeczywistości jest sporym osiągnięciem, które ma szansę być przełomem w medycynie. Inżynierowie z Politechniki Warszawskiej wyprodukowali sztuczną krew. Wiele ośrodków naukowych na świecie próbuje zrobić to samo, ale dopiero Polakom udało się sprawić, że ich krew jest w stanie transportować tlen. Co na to mówią sami lekarze? Więcej na ten temat w materiale Marka Nowickiego w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Inspekcja Transportu Drogowego chce przejąć od gmin nieczynne fotoradary

  Inspekcja Transportu Drogowego chce przejąć od gmin nieczynne fotoradary

  Od 1 stycznia 2016 roku obowiązuje prawo, które odebrało strażnikom miejskim uprawienia do korzystania z fotoradarów. Teraz Główny Inspektorat Transportu Drogowego chciałby przejąć wyłączone urządzenia. W tym celu GITD wysłał do kilkunastu miast prośbę o przekazanie fotoradarów. Gminy są do tego pomysłu nastawione sceptycznie. Czemu? Więcej na ten temat w materiale Marzanny Zielińskiej w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Szczegóły zatrzymania bombera z Wrocławia. 22-latkowi grozi dożywocie

  Szczegóły zatrzymania bombera z Wrocławia. 22-latkowi grozi dożywocie

  Po kilku dniach poszukiwań antyterroryści zatrzymali we wtorek mężczyznę, który podłożył bombę w jednym z autobusów we Wrocławiu. Jak się okazało, to 22-letni Paweł R., student chemii z wrocławskiej politechniki. W środę został przesłuchany i usłyszał zarzut. Grozi mu dożywocie. O szczegółach jego zatrzymania dziś w Faktach TVN o 19:00 w materiale Wojciecha Bojanowskiego.

  czytaj więcej »
 • 13-latka z nowotworem złośliwym odesłana z CZD, bo nie ma kto zrobić jej badań

  13-latka z nowotworem złośliwym odesłana z CZD, bo nie ma kto zrobić jej badań

  Marysia ma zdiagnozowany nowotwór złośliwy. W poniedziałek została przyjęta na oddział onkologiczny Centrum Zdrowia Dziecka, ale ze względu na strajk pielęgniarek nie wykonano jej niezbędnej tomografii i nie rozpoczęto leczenia. Dziewczynkę odesłano do domu. Podobnych przypadków jest więcej. Co na ten temat mówią przedstawiciele CZD? O tym dziś w Faktach TVN o 19:00 w materiale Marka Nowickiego.

  czytaj więcej »
 • Co dalej ws. TK? Wiceszef KE nieoficjalnie o rozmowach z Polską: nie ma postępów

  Co dalej ws. TK? Wiceszef KE nieoficjalnie o rozmowach z Polską: nie ma postępów

  Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans miał za zamkniętymi drzwiami powiedzieć w środę komisarzom, że nie ma wielkich postępów w rozmowach z Polską na temat zażegnania kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego. Według nieoficjalnych informacji korespondenta TVN24 w Brukseli Macieja Sokołowskiego Timmermans przyznał, że „trwa dialog”, ale „nie ma kroków naprzód”. Źródła unijne informują, że KE ma wrócić do tematu Polski 1 czerwca. Znacznie więcej informacji i komentarzy dziś w Faktach TVN o 19:00 w materiale Jakuba Sobieniowskiego.

  czytaj więcej »
 • Konflikt płacowy i gigantyczny dług. Strajk pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka

  Konflikt płacowy i gigantyczny dług. Strajk pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka

  Centrum Zdrowia Dziecka przypomina obecnie państwo, w którym ogłoszono stan wyjątkowy. Odwołano operacje i zabiegi diagnostyczne, zostali ewakuowani niektórzy pacjenci. W tle wydarzeń z wtorku konflikt płacowy i gigantyczny dług szpitala. Rodzice dzieci są zaskoczeni i przerażeni, ponieważ część z nich miało na dzisiaj zaplanowane bardzo ważne zabiegi. Czy uda się wypracować porozumienie? Więcej szczegółów na ten temat w Faktach o 19:00 przedstawi Marek Nowicki.

  czytaj więcej »
 • Ćwiczenia na Narodowym przed szczytem NATO. „Przygotowania idą bez zarzutu”

  Ćwiczenia na Narodowym przed szczytem NATO. „Przygotowania idą bez zarzutu”

  Na Stadionie Narodowym zawyły syreny, specjalnie wyszkolone psy szukały atrapy ładunku wybuchowego, a kolumnę aut VIP-ów zaatakował uzbrojony napastnik. Tak wyglądał pokaz działań Żandarmerii Wojskowej. Wszystko po to, by na początku lipca, gdy do stolicy przyjadą przywódcy Sojuszu, służby były gotowe na prawdziwe zagrożenie. – Przygotowania do szczytu NATO przebiegają bez zarzutu – z dumą mówił minister Antoni Macierewicz. Czy eksperci podzielają zdanie szefa MON? Więcej na ten temat w materiale Dariusza Łapińskiego w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • „Koniec z ministerstwem, które jest wydawnictwem”, ale podręczniki wciąż będą darmowe

  „Koniec z ministerstwem, które jest wydawnictwem”, ale podręczniki wciąż będą darmowe

  – Będzie darmowość, będą dotacje, wybór jeden z trzech, ale koniec z ministerstwem, które jest wydawnictwem i zamienia się w zakład produkujący podręczniki – mówi minister edukacji Anna Zalewska. Zdaniem szefowej MEN rozwiązanie wdrożone przez jej poprzedniczkę spowodowało zbyt dużą biurokrację. Minister Zalewska ma inny pomysł na podręczniki szkolne: MEN uzgodni przygotowanie podręczników z trzema wydawnictwami, wszystkie książki będą w tej samej cenie, a płacić mają samorządy – nie rodzice. Opozycja obawia się, że to, co proponuje rząd PiS to prosta droga do korupcji. Znacznie więcej szczegółów na ten temat dziś w Faktach TVN o 19:00 w materiale Magdy Łucyan.

  czytaj więcej »
 • Błaszczak chce kontroli po interwencji policji w Gdańsku. Zatrzymano m.in. córkę radnej PiS

  Błaszczak chce kontroli po interwencji policji w Gdańsku. Zatrzymano m.in. córkę radnej PiS

  W sobotę w Gdańsku odbywał się Trójmiejski Marsz Równości, przeciwko któremu protestowały środowiska narodowe i prawicowe. Po tym, jak doszło do starć między policją a przeciwnikami marszu, zatrzymano kilka osób, w tym córkę Marii Kołakowskiej, radnej PiS z Gdańska. W związku ze zdarzeniami szef MSWiA Mariusz Błaszczak polecił pracownikom Biura Kontroli KGP wyjaśnienie przebiegu interwencji. W poniedziałek na antenie TVN24 minister Błaszczak wyjaśnił, że „sam fakt takiego brutalnego potraktowania przez policję młodej kobiety, kiedy nic nie wskazywało na to, że jest agresywna, powalenie na ziemię, skrępowanie, przyciskanie do ziemi przez policjantów – to nieakceptowalne wobec kobiety”. Podkreślił jednak, że przyczyną zlecenia kontroli nie jest fakt, że wśród zatrzymanych znalazła się córka radnej PiS. Znacznie więcej na ten temat dziś w Faktach TVN o 19:00 w materiale Macieja Knapika.

  czytaj więcej »
 • Chłopiec skarżył się policjantom, że rodzice go biją. 9-latek zmyślił historię, bo dostał zakaz… gry na komputerze

  Chłopiec skarżył się policjantom, że rodzice go biją. 9-latek zmyślił historię, bo dostał zakaz… gry na komputerze

  Komputery, smartfony, laptopy, tablety, konsole do gier – bez tych sprzętów większość dzieci obecnie nie wyobraża sobie życia. Do tego stopnia, że – według ekspertów – wzrasta liczba młodych osób niebezpiecznie uzależnionych od internetu i gier komputerowych. Przykładem takiej obsesji może być 9-latek, który poskarżył się policjantom, że rodzice go biją. W rzeczywistości nie bili go, tylko zabronili grać na komputerze i chcieli, by odrabiał lekcje. Więcej na ten temat w materiale Renaty Kijowskiej w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Już od roku policja zabiera prawa jazdy po przekroczeniu prędkości o 50 km/h. Czy kierowcy jeżdżą ostrożniej?

  Już od roku policja zabiera prawa jazdy po przekroczeniu prędkości o 50 km/h. Czy kierowcy jeżdżą ostrożniej?

  Kierowcy poważnie się obawiali, a policjanci tłumaczyli się względami bezpieczeństwa. Już od roku policja automatycznie zabiera prawa jazdy kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Efekt nowych przepisów może zaskakiwać – dokument uprawniający do kierowania samochodem straciło z tego tytułu kilkadziesiąt tysięcy osób. Czy policjanci są zadowoleni z efektów zmian? Czy kierowcy zauważają poprawę bezpieczeństwa na drogach? Więcej na ten temat w Faktach o 19:00 powie Magda Łucyan.

  czytaj więcej »
 • Badania wykonywane w tej poradni przez dekadę uratowały życie wielu dzieciom

  Badania wykonywane w tej poradni przez dekadę uratowały życie wielu dzieciom

  Zaczynali dziesięć lat temu od jednego aparatu USG. Dziś poradnia kardiologii prenatalnej przy ul. Agatowej jest największym ośrodkiem tego typu w Polsce. Jest także jednym z najbardziej liczących się w Europie. Wielu rodziców, którzy skorzystali z usług tej placówki, wcześniej usłyszało od lekarzy, że ich dzieci nie mają szans na życie. Dzięki wykonanym w poradni badaniom wiele maluchów nie tylko się urodziło, ale także żyje normalnie. O tym wyjątkowym miejscu oraz o niezwykle istotnej roli badań prenatalnych w Faktach o 19:00 opowie Katarzyna Górniak.

  czytaj więcej »
 • Pociągi kupione za 200 milionów złotych stoją na kolejowej bocznicy i niszczeją

  Pociągi kupione za 200 milionów złotych stoją na kolejowej bocznicy i niszczeją

  Mogłyby wozić pasażerów i to w dość komfortowych warunkach. Tymczasem stoją w bazie w Krakowie i niszczeją. Chodzi o 14 nowoczesnych składów kolejowych, które zostały kupione za unijne pieniądze – przeznaczono na ten cel 200 milionów złotych. Od kilku lat pociągi tkwią na kolejowym parkingu w Krakowie i niewiele wskazuje na to, by jeszcze kiedyś wyjechały na tory. Dlaczego nie mogą służyć pasażerom? Co na to spółka kolejowa? Więcej na ten temat w Faktach o 19:00 powie Robert Jałocha.

  czytaj więcej »
tvnpix