Aktualności

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Foto: Space is more | Video: Fakty TVN / Inspiration Mars / NASA
Grupa wrocławskich studentów zaplanowała ze szczegółami misję wokół Marsa dla dwóch osób i dzięki temu dostała się do finału konkursu organizowanego m.in. przez NASA. Studenci otrzymali zaproszenie do USA na finał turnieju, ale nie mają pieniędzy na wyjazd. Więcej szczegółów w materiale Dariusza Kmiecika w Faktach o 19:00.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Podopieczni Adama Nawałki rozpoczęli zgrupowanie przed meczem z Kazachstanem

  Podopieczni Adama Nawałki rozpoczęli zgrupowanie przed meczem z Kazachstanem

  Polscy piłkarze zaczynają batalię o awans do finałów mistrzostw świata 2018, które zostaną rozegrane w Rosji. Na początek podopieczni Adama Nawałki zmierzą się w wyjazdowym meczu z Kazachstanem. Spotkanie to niesie za sobą pewne utrudnienia – to pięciogodzinny lot, zmiana czasu i sztuczna murawa. Mecz rozegrany będzie 4 września. W poniedziałek piłkarze rozpoczęli zgrupowanie. Jakie nastroje panują wśród zawodników? Więcej na ten temat w materiale Jana Błaszkowskiego w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Potężny wyciek danych z bazy PESEL. Miliony Polaków narażonych na spłacanie cudzych kredytów

  Potężny wyciek danych z bazy PESEL. Miliony Polaków narażonych na spłacanie cudzych kredytów

  Pracownicy pięciu kancelarii komorniczych w sposób nieuprawniony pobierali miesięcznie od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy rekordów z systemu. Cały proceder trwał co najmniej od marca 2015 roku. ABW zabezpieczyła ich komputery i sprawdza, czy sprawcami wycieku byli komornicy czy hakerzy, którzy mogli zainstalować w ich systemach programy szpiegujące. Ministerstwo Cyfryzacji złożyło zawiadomienie do prokuratury. Wyciek dotyczyć może nawet połowy lub jednej trzeciej Polaków, przy czym nikt nie ma świadomości, że to właśnie jego dane zostały nielegalnie przechwycone. Co zrobić, by ustrzec się przed zobowiązaniami zaciągniętymi w naszym imieniu przez oszustów? O tym w materiale Dariusza Prosieckiego w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Po aferze reprywatyzacyjnej chcą referendum dla mieszkańców

  Po aferze reprywatyzacyjnej chcą referendum dla mieszkańców

  Prokuratura i CBA już badają sprawę, ale może także warszawiacy powinni ocenić rolę i skalę odpowiedzialności prezydent stolicy w sprawie afery reprywatyzacyjnej? Jest pomysł zorganizowania referendum w tej sprawie. Ale od pomysłu – jako inicjatywy politycznej – do głosowania droga daleka. Więcej na ten temat w materiale Arlety Zalewskiej w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Dzięki nowatorskiej operacji mózgu przestała być wiecznie głodna

  Dzięki nowatorskiej operacji mózgu przestała być wiecznie głodna

  Przez całe lata żyła obsesyjnie myśląc o jedzeniu, była głodna a kuchnię trzeba było zamykać na klucz, by nie opróżniła szafek i lodówki. Dzięki pomocy – także Państwa – 22-letnia Małgorzata może zacząć teraz normalne życie. Umożliwiła to była nowatorska operacja mózgu. Więcej w materiale Katarzyny Górniak w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Wielki wyciek danych. Jak nie paść ofiarą oszustów

  Wielki wyciek danych. Jak nie paść ofiarą oszustów

  Wyciek danych z bazy PESEL może dotyczyć nawet połowy dorosłych Polaków. Poufne informacje, które zostały przechwycone, są wystarczające do kradzieży tożsamości, czyli wykorzystania personaliów wbrew woli ich właściciela – np. zaciągnięcia kredytu na nazwisko ofiary. Jak można się uchronić się przed dotkliwymi konsekwencjami? Więcej w materiale Pawła Laskosza w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Nowoczesna klinika za miliony świeci pustkami przez nieporozumienia

  Nowoczesna klinika za miliony świeci pustkami przez nieporozumienia

  Nowoczesny sprzęt jest, ale pacjenci leczą się zagranicą. Koszty – niemałe – pokrywane są z budżetu. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest niemożność dogadania się Centrum Onkologii w Krakowie z Instytutem Fizyki. Najczarniejszym scenariuszem jest rozwiązanie umowy z NFZ-tem na leczenie chorych na raka nowoczesną metodą. Kolejna tura negocjacji właśnie zakończyła się fiaskiem. Więcej w „Faktach” TVN o 19:00 w materiale Mateusza Kudły.

  czytaj więcej »
 • List gończy za 24-letnim Polakiem. Interpol podejrzewa go o przynależność do tzw. Państwa Islamskiego

  List gończy za 24-letnim Polakiem. Interpol podejrzewa go o przynależność do tzw. Państwa Islamskiego

  Interpol wydał czerwoną notę – międzynarodowy list gończy – za urodzonym w Sandomierzu 24–letnim Jakubem Jakusem. Poszukiwany w 190 krajach mężczyzna jest podejrzewany o przynależność do tzw. Państwa Islamskiego, nielegalne posiadanie broni, posługiwanie się skradzionymi dokumentami i namawianie do wstąpienia w szeregi ISIS. Więcej w materiale Dariusza Prosieckiego w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Przeszczep twarzy pozwolił mu wrócić do normalnego życia

  Przeszczep twarzy pozwolił mu wrócić do normalnego życia

  Można przejść obok, nie zwracając na uwagi i będzie to największy komplement dla lekarzy, którzy z powodzeniem przeprowadzili skomplikowaną operację przeszczepu twarzy. Nowe oblicze w lustrze od roku już ogląda 42-letni teraz Partick Hardison. Mężczyzna znów żyje normalnie – wcześniej uniemożliwiały to obrażenia poniesione przed 15 laty gdy ratował, jako strażak, kobietę z pożaru. Więcej w materiale Jarosława Kostkowskiego w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Wstrzymane zwroty nieruchomości, dyscyplinarka i komisja nadzwyczajna

  Wstrzymane zwroty nieruchomości, dyscyplinarka i komisja nadzwyczajna

  Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, która będzie gościem w piątkowym wydaniu programu „Fakty po Faktach” robi porządki w ratuszu i wyciąga konsekwencje wobec swoich podwładnych. Stanowisko traci Marcin Bajko, Jerzy Mrygoń i Krzysztof Śledziewski, Biuro Gospodarki Nieruchomościami zostaje zlikwidowane, a zwroty nieruchomości – wstrzymane. Powód? – Mogli wykazać więcej starań – mówi prezydent i dodaje: zaufanie, którym ich darzyłam, straciłam. Więcej w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego w „Faktach” o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Pieniądze bardziej pilnowane, czyli marnowane? Belka: słabo nam idzie, byliśmy prymusem

  Pieniądze bardziej pilnowane, czyli marnowane? Belka: słabo nam idzie, byliśmy prymusem

  Wzmocniona przez samorządy dyscyplina finansowa okazuje się być niedźwiedzią przysługą, jaką sami sobie wyświadczyliśmy? Tak uważa Marek Belka, były prezes NBP wskazujący, że mocniejsza kontrola funduszy spowodowała, że lokalne władze boją się pieniądze unijne wykorzystywać, czyli przeznaczać na realizację projektów. W programie „Fakty po Faktach” zauważył, że „słabo nam idzie z konsumpcją tych środków, z przetargami, z rozpoczynaniem wydawania pieniędzy”. A byliśmy prymusem w regionie. Więcej w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Włochy: trwa walka z czasem. Uwięzieni pod gruzami mają go coraz mniej

  Włochy: trwa walka z czasem. Uwięzieni pod gruzami mają go coraz mniej

  Tony gruzów jeszcze przedwczoraj były domami w malowniczym włoskim miasteczku Amatrica. Dziś pod nimi ratownicy szukający żywych i martwych – w trzęsieniu ziemi w środkowych Włoszech zginęło prawie 250 osób, a jeszcze więcej – prawie 370 – zostało rannych. Przerażają liczby, przerażają ruiny i coraz mniejsza ilość czasu, by spod ruin wyciągnąć żywych. Ale takie chwile, jak wydobycie 10-letniej dziewczynki, tylko dodaje sił ratownikom. Więcej w materiale Wojciecha Bojanowskiego w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Proces ws. katastrofy smoleńskiej. Świadek: była świadomość, że lotnisko w Smoleńsku jest nieczynne

  Proces ws. katastrofy smoleńskiej. Świadek: była świadomość, że lotnisko w Smoleńsku jest nieczynne

  - To, że lotnisko jest nieczynne, istniało w świadomości w momencie przygotowywania tej wizyty - powiedział Maciej J., wezwany na świadka niegdysiejszy urzędnik Kancelarii Prezydenta RP, oddelegowany do spraw zagranicznych. Zeznawał w kontynuowanym przez sąd okręgowy w Warszawie procesie byłego szefa KPRM Tomasza Arabskiego i czterech innych urzędników, oskarżonych o niedopełnienie obowiązków przy organizacji wizyty prezydenta z 10 kwietnia 2010 r. Więcej w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Za agresję w sieci odpowiedział w rzeczywistości. Hejter przeprasza Chajzera za obraźliwy wpis

  Za agresję w sieci odpowiedział w rzeczywistości. Hejter przeprasza Chajzera za obraźliwy wpis

  Filip Chajzer swoją popularność nierzadko wykorzystuje w szczytnym celu – na przykład organizując internetową zbiórkę pieniędzy. Zebrane środki trafią do Powstańców Warszawskich, których emerytura w stosunku do zasług dla Polski nierzadko jest zdecydowanie zbyt niska. Pod informującym o akcji postem nie zabrakło też hejtu. Autor obelg nie przewidywał jednak, że za internetowe wyzwiska przyjdzie mu odpowiedzieć w prawdziwym życiu. Więcej w materiale Katarzyny Górniak w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Legia w Lidze Mistrzów. Kibicie w ciszy opuścili stadion po zwycięstwie drużyny

  Legia w Lidze Mistrzów. Kibicie w ciszy opuścili stadion po zwycięstwie drużyny

  Po meczu w Warszawie jest awans dla drużyny Legii, ale nie wywołujący okrzyków radości wśród fanów. Nic dziwnego – Mistrz Polski do piłkarskiej elity wszedł w słabym tak stylu, że kibicie w ciszy opuścili trybuny. Mimo to wygrana to wygrana i na konto klubu płyną miliony euro. Pytanie brzmi: czy pieniądze pomogą drużynie stanąć na nogi i odzyskać szacunek kibiców? Więcej w materiale Dariusza Łapińskiego w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix