Aktualności

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Foto: Space is more | Video: Fakty TVN / Inspiration Mars / NASA
Grupa wrocławskich studentów zaplanowała ze szczegółami misję wokół Marsa dla dwóch osób i dzięki temu dostała się do finału konkursu organizowanego m.in. przez NASA. Studenci otrzymali zaproszenie do USA na finał turnieju, ale nie mają pieniędzy na wyjazd. Więcej szczegółów w materiale Dariusza Kmiecika w Faktach o 19:00.

Źródło: Fakty Online

Trwa cisza wyborcza. Forum jest wyłączone.

Pozostałe informacje

 • Międzyrzecz: ordynator szpitala, wbrew limitom NFZ, przyjmuje wszystkie chore dzieci na oddział

  Międzyrzecz: ordynator szpitala, wbrew limitom NFZ, przyjmuje wszystkie chore dzieci na oddział

  W ciągu czterech miesięcy szpital w Międzyrzeczu wyczerpał już pulę pieniędzy na pierwszą połowę 2015 roku przeznaczoną na leczenie małych pacjentów. Placówka nie zamierza jednak zamykać oddziału – dr Tomasz Jarmoliński, ordynator oddziału pediatrii w szpitalu w Międzyrzeczu, sprzeciwia się ograniczaniu miejsc dla chorych dzieci. W placówce przyjęto w tym roku już więcej maluchów, niż przewidują to limity do końca czerwca. Teraz szpital ma problem, bo Narodowy Fundusz Zdrowia nie chce zapłacić za ich leczenie. Więcej szczegółów w materiale Jarosława Kostkowskiego w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Irlandia zalegalizuje małżeństwa jednopłciowe?

  Irlandia zalegalizuje małżeństwa jednopłciowe?

  Sekretarz stanu Irlandii ds. równości Aodhan O'Riordain ocenił w sobotę, że w referendum dotyczącym małżeństw jednopłciowych wyborcy dużą większością opowiedzieli się za ich legalizacją. O'Riordain wypowiadał się wkrótce po rozpoczęciu liczenia głosów – powołał się na rezultaty, jakie widział i wskazał, że w regionach na prowincji, „które niekoniecznie muszą być liberalne”, ludzie w znacznej mierze głosowali na „tak”. Więcej szczegółów w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Trwa cisza wyborcza przed II turą wyborów prezydenckich

  Trwa cisza wyborcza przed II turą wyborów prezydenckich

  O północy z piątku na sobotę rozpoczęła się cisza wyborcza przed niedzielną drugą turą wyborów prezydenckich. Potrwa do zakończenia głosowania w niedzielę o godz. 21. W tym czasie zabronione jest prowadzenie kampanii wyborczej, nakłanianie do głosowania na określonych kandydatów – grozi za to grzywna. Surowa kara, bo aż od 500 tys. zł do 1 mln zł grozi za publikowanie sondaży wyborczych.

  czytaj więcej »
 • Ataki na prezydenta w Toruniu

  Ataki na prezydenta w Toruniu

  Na Rynku Staromiejskim w Toruniu 34-letni Remigiusz D. zaatakował Bronisława Komorowskiego – próbował prawdopodobnie rzucić w niego plastykową torbą. Napastnika powstrzymali oficerowie BOR, a potem przejęła go policja. Nawet po zatrzymaniu mężczyzna wciąż był agresywny. Nie był to odosobniony incydent podczas spotkań prezydenta z wyborcami. Później w piątek BOR obezwładnił innego mężczyznę, który wznosił okrzyki podczas wiecu.

  czytaj więcej »
 • Decydujące starcie Komorowskiego i Dudy. Ostatnia debata przed drugą turą.

  Decydujące starcie Komorowskiego i Dudy. Ostatnia debata przed drugą turą.

  Już o godz. 19.35 na antenie TVN, TVN24 i TVN24 Biznes i Świat rozpocznie się debata kandydatów ubiegających się o prezydenturę. Będzie to ich ostatnie starcie przed drugą turą wyborów, która odbędzie się w niedzielę. Andrzej Duda i Bronisław Komorowski zmierzą się ze sobą nawzajem, ale także z dziennikarzami. O politykę krajową i zagraniczną, o sprawy gospodarcze i społeczne wypytywać ich będą: Monika Olejnik, Bogdan Rymanowski i Justyna Pochanke. Transmisja z debaty także w tvn24.pl.

  czytaj więcej »
 • Ostatnie szlify przed debatą – jak i z kim trenują kandydaci? „Po owocach ich poznacie”

  Ostatnie szlify przed debatą – jak i z kim trenują kandydaci? „Po owocach ich poznacie”

  W sztabach wyborczych kandydatów na prezydenta trwają ostatnie przygotowania do wieczornej debaty. Beata Szydło (PiS) ma nadzieję, że „rozmowa będzie merytoryczna”, a Bronisław Komorowski „nie będzie koncentrował się tylko i wyłącznie na sztuczkach, które mu wymyślą różnego rodzaju spece od wizerunku i od manipulacji”. Jak dodał Marcin Mastalerek (PiS), do dzisiejszej debaty „Andrzeja Dudę przygotowało w tej kampanii 250 spotkań w miastach powiatowych, dziesiątki tysięcy kilometrów, tysiące uściśniętych dłoni i wiele trudnych rozmów”. O wielkim znaczeniu debaty przekonany jest także sztab Komorowskiego. Robert Tyszkiewicz (PO) zapewnił, że prezydent przygotowuje się rzetelnie, a na pytanie, kto go trenuje, odpowiada: „po owocach ich poznacie”.

  czytaj więcej »
 • Senat zgodził się na prezydenckie referendum

  Senat zgodził się na prezydenckie referendum

  Senat poparł zaplanowane na 6 września referendum w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych, finansowania partii i zasad dotyczących prawa podatkowego, o które wnioskował prezydent Bronisław Komorowski. 57 obecnych na sali senatorów zagłosowało za referendum, nieobecni byli senatorowie PiS. Członkowie Prawa i Sprawiedliwości mówili o „hucpie” i niekonstytucyjności referendum. Poparcie referendum poprzedziła 10-godzinna debata.

  czytaj więcej »
 • Dementi: Jakub Sobieniowski nie ma konta na Twitterze

  Dementi: Jakub Sobieniowski nie ma konta na Twitterze

  W środę 20 maja na serwisie społecznościowym Twitter pojawiło się konto użytkownika sugerujące, że jego właścicielem jest Jakub Sobieniowski, reporter polityczny Faktów TVN. Redakcja Faktów TVN informuje, że jest to konto fałszywe, a sprawa została zgłoszona do administratorów serwisu Twitter. Po naszej interwencji, konto skasowano. TVN S.A. zastrzega sobie podjęcie kroków prawnych w tej sprawie.

  czytaj więcej »
 • Gdańsk: Samir S. miał zastrzelić trzyosobową rodzinę. Grozi mu dożywocie

  Gdańsk: Samir S. miał zastrzelić trzyosobową rodzinę. Grozi mu dożywocie

  Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozpoczął się w środę proces Rosjanina Samira S., oskarżonego o zastrzelenie trzyosobowej rodziny. Do zabójstwa 33-letniego Adama K., jego 30-letniej żony i ich jedynego dziecka – 16-miesięcznej córki Niny – doszło 13 marca 2013 r. wieczorem w mieszkaniu przy ul. Długiej, w centrum Gdańska. Ciała odkrył następnego dnia znajomy rodziny. Ofiary zginęły od strzałów w głowę. Ustalono, że z mieszkania zniknęły cenne przedmioty, m.in. sprzęt elektroniczny i liczne militaria z czasów II wojny światowej, które kolekcjonował gospodarz. Mężczyźnie oprócz potrójnego zabójstwa zarzuca się także kradzież i nielegalne posiadanie broni, która była narzędziem zbrodni. Oskarżony nie przyznał się do winy. Więcej szczegółów w materiale Jana Błaszkowskiego w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • USA: w 34 mln aut wymienią poduszki powietrzne, które mogą zabić

  USA: w 34 mln aut wymienią poduszki powietrzne, które mogą zabić

  Największy na świecie producent poduszek powietrznych z Japonii – firma Takata – wezwał we wtorek właścicieli 34 mln samochodów w USA, wyprodukowanych przez 11 różnych producentów, do gratisowej naprawy zamontowanych w nich poduszek powietrznych. Jest to największa tego rodzaju afera w historii USA. Japońska firma nie sprecyzowała przyczyny potencjalnej awarii. Wiadomo jedynie, że chodzi o poduszki chroniące pasażerów i boczne poduszki chroniące kierowcę. Amerykański Departament Transportu uważa, że sześć osób zginęło przez usterkę, a ponad sto zostało okaleczonych. Czy powody do zmartwień mają również polscy kierowcy niektórych aut? O tym opowie Paweł Płuska w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Prezydent obiecuje: na emeryturę po 40 latach pracy

  Prezydent obiecuje: na emeryturę po 40 latach pracy

  „W Kancelarii Prezydenta opracowano projekt ustawy wprowadzający kryterium 40 lat stażu pracy jako elementu uprawniającego do przejścia na emeryturę” – mówił prezydent Bronisław Komorowski po spotkaniu ze związkowcami. „Dziś, jutro prześlę go do Sejmu” – dodał.

  czytaj więcej »
 • Karambol w Krakowie. Ciężarówka staranowała 19 aut

  Karambol w Krakowie. Ciężarówka staranowała 19 aut

  19 samochodów uszkodził kierowca TIR-a w Krakowie. Spośród 15 osób, które odniosły obrażenia, 10 trafiło do szpitala. Dwie z nich są ciężej ranne. Jak wynika z ustaleń policji, kierowca samochodu scania z naczepą z nieznanych powodów wjechał między samochody stojące na dwóch pasach i staranował je, a następnie odjechał z miejsca wypadku. 54-latek został zatrzymany przez policję przy udziale strażnika miejskiego i inspektora MPK, którzy ruszyli w pościg i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Kierowca był trzeźwy. Więcej szczegółów w materiale Mateusza Kudły w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Naturalność" Dudy i "spokój" Komorowskiego - czyli eksperckie rady przed debatą

  "Naturalność" Dudy i "spokój" Komorowskiego - czyli eksperckie rady przed debatą

  Ostatnia prosta kampanii prezydenckiej - spotkania z wyborcami, spoty i uściski rąk. Przed kandydatami jeszcze czwartkowa debata w TVN, TVN24 i TVN BiŚ. Jak powinni zachować się Andrzej Duda i Bronisław Komorowski, by przekonać do siebie niezdecydowanych wyborców lub elektorat Pawła Kukiza? - Andrzej Duda jest bardziej energiczny i aktywny, w rozmowach i kontaktach jest bardziej przekonujący, bardziej naturalny niż prezydent i powinien to podkreślać - radził w rozmowie z Faktami TVN prof. Henryk Domański, socjolog PAN. Z kolei - jak podkreślił - "atutem prezydenta jest spokój i doświadczenie urzędnika, kogoś, kto ma pięć lat władzy za sobą i w związku z tym głupstw nie zrobi". Prof. Domański zdecydowanie odradzał natomiast kandydatom wzajemne krytykowanie się i agresywność, bo "ludzie tego nie lubią". Więcej na temat przygotowań kandydatów na prezydenta do debaty w materiale Macieja Knapika w Faktach o 19.00.

  czytaj więcej »
 • Kraków: dziennikarze urządzili obławę na złodziei rowerów

  Kraków: dziennikarze urządzili obławę na złodziei rowerów

  20 tysięcy rowerów rocznie pada łupem złodziei - wynika z oficjalnych statystyk. Plagę kradzieży jednośladów udowodnili dziennikarze programu Uwaga! TVN, którzy zorganizowali w Krakowie prowokację. Pozostawili na ulicy rower-przynętę, który wyposażyli w dwa nadajniki GPS i obserwowali bieg wydarzeń z samochodu. Szybko zjawił się złodziej, który sprawnie usunął zabezpieczenia i odjechał. Dziennikarze podążyli za mężczyzną i odkryli „dziuplę”, czyli miejsce w którym złodzieje przechowywali kilkadziesiąt rowerów i setki części. Więcej o całej prowokacji oraz skali problemu w Polsce opowie Renata Kijowska w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix