Aktualności

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Foto: Space is more | Video: Fakty TVN / Inspiration Mars / NASA
Grupa wrocławskich studentów zaplanowała ze szczegółami misję wokół Marsa dla dwóch osób i dzięki temu dostała się do finału konkursu organizowanego m.in. przez NASA. Studenci otrzymali zaproszenie do USA na finał turnieju, ale nie mają pieniędzy na wyjazd. Więcej szczegółów w materiale Dariusza Kmiecika w Faktach o 19:00.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Kierował autem pod wpływem narkotyków, zabił kobietę na pasach. Usłyszał wyrok

  Kierował autem pod wpływem narkotyków, zabił kobietę na pasach. Usłyszał wyrok

  Warszawski sąd orzekł karę 7 lat więzienia dla Dariusza K., muzyka i celebryty. Jadąc pod wpływem narkotyków zabił kobietę na przejściu dla pieszych. Z policyjnych danych wynika, że młodzi ludzie coraz częściej siadają za kierownicę właśnie pod wpływem narkotyków lub dopalaczy. Jak są przygotowani policjanci do łapania tych potencjalnych zabójców? O tym w Faktach o 19:00 opowie Dariusz Prosiecki.

  czytaj więcej »
 • Zakaz handlu w niedzielę. Jest komitet, który chce zebrać podpisy pod projektem ustawy

  Zakaz handlu w niedzielę. Jest komitet, który chce zebrać podpisy pod projektem ustawy

  Większość z nas nie wyobraża sobie braku możliwości zrobienia zakupów w każdym dniu tygodnia. Może się to jednak zmienić, ponieważ wraca temat zakazu handlu w niedzielę. W czwartek aktywiści powołali specjalny komitet „Wolna Niedziela”, który planuje zebrać 100 tysięcy podpisów pod projektem ustawy ograniczającej wprowadzającej taki zakaz. Co zakłada projekt ustawy i co na temat zakazu handlu w niedzielę sądzą klienci oraz przedsiębiorcy? Więcej na ten temat w materiale Jana Błaszkowskiego w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Prezydent przyjął ślubowanie od nowego sędziego TK. Coraz bliżej rozwikłania kryzysu konstytucyjnego?

  Prezydent przyjął ślubowanie od nowego sędziego TK. Coraz bliżej rozwikłania kryzysu konstytucyjnego?

  W czwartek w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda przyjął ślubowanie od nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego Zbigniewa Jędrzejewskiego, który zastąpi sędziego Mirosława Granata – jego kadencja skończyła się w środę. Wyboru nowego sędziego TK Sejm dokonał przed dwoma tygodniami, a samo głosowanie wywołało polityczną burzę. Okazało się, że posłanka Małgorzata Zwiercan zagłosowała za siebie i za posła Kornela Morawieckiego. Mimo sprzeciwu opozycji marszałek Sejmu uznał głosowanie za „skuteczne”. Czy zaprzysiężenie nowego sędziego pomoże rozwiązać konflikt wokół TK, czy jeszcze dodatkowo skomplikuje sytuację? Więcej na ten temat w materiale Jakuba Sobieniowskiego w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Maratonów w Polsce jest za dużo? Politycy zastanawiają się nad ograniczeniem ich liczby

  Maratonów w Polsce jest za dużo? Politycy zastanawiają się nad ograniczeniem ich liczby

  Moda na bieganie i rywalizację nie maleje. Różnego rodzaju biegi – uliczne, przełajowe, historyczne, czy ekstremalne – są już nieodłącznym elementem rodzimego „krajobrazu”. Nie zmienia się także to, że wielotysięczne tłumy biegaczy działają na nerwy części mieszkańców miast. Być może dlatego poseł Jacek Sasin poddał pod dyskusję to, czy nie powinno się ograniczyć liczby miejskich biegów w Warszawie. Czy może do tego dojść? Więcej na ten temat w materiale Magdy Łucyan w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Polacy nie mają sobie równych w osobliwym sporcie. Rycerska Kadra Polski jest postrachem turniejów

  Polacy nie mają sobie równych w osobliwym sporcie. Rycerska Kadra Polski jest postrachem turniejów

  Inscenizacje historyczne stały się już czymś naturalnym dla większości Polaków. Tak samo jak pokazy rycerskie, które przyciągają uwagę wielu ludzi. Zgoła odmiennie ma się kwestia ze sportem… historycznym, czyli walkami w zbrojach. Nie wszyscy wiedzą, że istnieje Rycerska Kadra Polski, a Polacy są postrachem turniejów. Może się jednak okazać, że nasi rycerze zostaną zdetronizowani z bardzo prozaicznego powodu – braku pieniędzy. Na czym polega problem miłośników historii i specyficznego sportu? O tym w Faktach o 19:00 opowie Paweł Abramowicz.

  czytaj więcej »
 • Fundacja TVN „Nie jesteś sam” świętuje 15-lecie. Nowa prezes i odnowiona klinika dla dzieci

  Fundacja TVN „Nie jesteś sam” świętuje 15-lecie. Nowa prezes i odnowiona klinika dla dzieci

  W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi świętowano 15-lecie istnienia Fundacji TVN „Nie jesteś sam”. Miejsce jubileuszu nie było przypadkowe – przy okazji rocznicy otwarto wyremontowaną Klinikę Rehabilitacji. – Rocznie z pomocy kliniki korzystało około 2,5 tysiąca dzieci. Niestety, w ostatnich latach z uwagi na zły stan tego miejsca, liczba pacjentów zmniejszyła się ponad dziesięciokrotnie. Wierzę, że dzięki remontowi i wsparciu Fundacji TVN klinika powróci do czasów swojej świetności i stanie się miejscem tętniącym życiem – mówił prof. Maciej Banach, dyrektor ICZMP w Łodzi. Otwarcie kliniki zbiegło się w czasie z ustąpieniem po 15 latach z funkcji Prezesa Zarządu Bożeny Walter i powołaniem nowego Prezesa – Katarzyny Kolendy-Zaleskiej. Jakie cele stawia sobie nowa prezes? O tym w Faktach o 19:00 w materiale Katarzyny Górniak.

  czytaj więcej »
 • Nazwała sędziów Sądu Najwyższego „zespołem kolesi”. Rzeczniczka klubu PiS ostro krytykowana przez opozycję i środowiska sędziów

  Nazwała sędziów Sądu Najwyższego „zespołem kolesi”. Rzeczniczka klubu PiS ostro krytykowana przez opozycję i środowiska sędziów

  Słowa Beaty Mazurek wywołują coraz bardziej krytyczne i stanowcze reakcje. Rzeczniczka klubu PiS nazwała Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego „zespołem kolesi, którzy bronią status quo poprzedniej władzy”. „Kategoryczny sprzeciw” wobec wypowiedzi rzeczniczki wyraziły w środę zarządy czterech stowarzyszeń sędziowskich. Wypowiedź posłanki PiS została skrytykowana m.in. przez posłów .Nowoczesnej. Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus poinformowała, że jej klub w czwartek złoży do sejmowej komisji etyki wniosek dotyczący zachowania rzeczniczki klubu PiS. Czy pogląd posłanki Mazurek podzielają jej partyjni koledzy? Więcej na ten temat w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Zamiast domu opieki dla chorych na Alzheimera miejsce jak z horroru

  Zamiast domu opieki dla chorych na Alzheimera miejsce jak z horroru

  Pensjonariusze domu opieki dla chorych na Alzheimera w podwarszawskiej Trzciance byli krępowani pasami, budzeni w nocy, myci raz na dwa tygodnie, zaniedbywani. Sprawę ujawniła reporterka programu „Uwaga!” TVN, która zatrudniła się tam do pracy. Co dalej z ośrodkiem? Kto zawinił? O tym dziś w Faktach TVN o 19:00 w materiale Renaty Kijowskiej.

  czytaj więcej »
 • CBA w stołecznym ratuszu. Gronkiewicz-Waltz: widzę tu rączkę Mariusza Kamińskiego

  CBA w stołecznym ratuszu. Gronkiewicz-Waltz: widzę tu rączkę Mariusza Kamińskiego

  – Tu już widzę rączkę Mariusza Kamińskiego – oceniła we wtorek podczas konferencji prasowej Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent Warszawy odniosła się w ten sposób do kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego w stołecznym ratuszu. Kontrole – jak podkreśliła Gronkiewicz-Waltz– odbywają się co jakiś czas, ale nigdy nie były „w ten sposób medialnie nagłaśniane”. – CBA jest od tego, żeby sprawdzać wszelkie nieprawidłowości – stwierdziła z kolei rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek. CBA wzięło pod lupę m.in. reprywatyzację stołecznych nieruchomości, MPO i oświadczenia majątkowe urzędników. Znacznie więcej na ten temat dziś w Faktach TVN o 19:00 w materiale Macieja Knapika.

  czytaj więcej »
 • Kwaśniewski, Komorowski i Cimoszewicz o konstytucji. „To fundament gmachu państwa”

  Kwaśniewski, Komorowski i Cimoszewicz o konstytucji. „To fundament gmachu państwa”

  Warto znać i warto czytać konstytucję – przekonywał Bronisław Komorowski. Aleksander Kwaśniewski podkreślał zaś, że na konstytucji opiera się spokój i siła polskiego społeczeństwa. Zdaniem Włodzimierza Cimoszewicza zaś konstytucja to „fundament, na którym stoi gmach państwa”. – Nikt rozsądny nie majstruje przy fundamentach stojącego gmachu – mówił. Byli prezydenci i były premier wystąpili we wtorek podczas konferencji „Konstytucja RP z 1997 roku – praktyka polityczna i prawna”. Wszyscy są sygnatariuszami listu otwartego, w którym stwierdzili m.in., że Polska pod rządami Prawa i Sprawiedliwości „zmierza do autorytaryzmu i izolacji”, a „najbliższe miesiące zadecydują o losie praworządności i demokracji w Polsce”. Podsumowanie informacji i komentarze na ten temat dziś w Faktach TVN o 19:00 w materiale Jakuba Sobieniowskiego.

  czytaj więcej »
 • Narkotykowy diler wpadł na gorącym uczynku. Cezary P. miał sprzedawać kokainę także celebrytom

  Narkotykowy diler wpadł na gorącym uczynku. Cezary P. miał sprzedawać kokainę także celebrytom

  Spektakularna akcja CBŚ i kokainowy diler w rękach policji. Narkotyki rozprowadzał w biznesie i showbiznesie. Wpadł na gorącym uczynku, kiedy w centrum Warszawy sprzedawał kolejną porcje kokainy. 48-letni Cezary P. należał do grupy przestępczej, która rozprowadzała wysokiej jakości kokainę m.in. wśród znanych powszechnie osób i przedstawicieli biznesu. Klienci za jeden gram narkotyku płacili mężczyźnie nawet 500 zł. Niektórzy potrafili wydać miesięcznie kilkanaście tysięcy złotych. W ten sposób Cezary P. na przestępczej działalności szybko wzbogacił się o milion złotych. Więcej na temat zatrzymania w materiale Dariusza Łapińskiego w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • 11-letnia Natalia wygrała „MasterChef Junior”. „Moją pierwszą potrawą była jajecznica”

  11-letnia Natalia wygrała „MasterChef Junior”. „Moją pierwszą potrawą była jajecznica”

  Natalia Paździor jeszcze nie wierzy, że zwyciężyła w pierwszej polskiej edycji programu „MasterChef Junior”. 11-letnia dziewczynka ze Zbludowic koło Buska-Zdroju pokonała kilkunastu utalentowanych konkurentów i wygrała – oprócz zacnego tytułu – także czek na 15 tysięcy złotych. Skąd u 11-latki pasja do gotowania? „Kiedyś babcia poszła do sklepu, a mnie się zachciało jeść. I tak jakoś wyszło. Moją pierwsza potrawą to była jajecznica, a potem coś obiadowe, pulpeciki jakieś” – wspomina Natalia. Co o pasji córki sądzi jej mama? Dlaczego jurorzy właśnie Natalię okrzyknęli najlepszą młodą kucharką? O tym w Faktach o 19:00 opowie Renata Kijowska.

  czytaj więcej »
 • Na ulicy zabił siekierą 10-letnią dziewczynkę, bo był zły na urzędników. Sąd wydał wyrok

  Na ulicy zabił siekierą 10-letnią dziewczynkę, bo był zły na urzędników. Sąd wydał wyrok

  Finał sprawy, która zbulwersowała całą Polskę. Samuel N. w sierpniu ubiegłego roku zabił 10-letnią dziewczynkę siekierą. Mężczyzna podczas procesu nie chciał zeznawać, ale już wcześniej podał powód swojego czynu. Samuel N. wybrał przypadkową ofiarę, którą zaatakował, ponieważ był rozgoryczony decyzją nieprzyznania mu zasiłku dla bezrobotnych. Mężczyzna w poniedziałek usłyszał wyrok – sędziowie skazali go na dożywocie. Więcej na ten temat w materiale Roberta Jałochy w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • List byłych prezydentów, szefów MSZ i działaczy opozycji w PRL ws. demokracji w Polsce. Szydło: autorzy sądzą, że demokracja to oni

  List byłych prezydentów, szefów MSZ i działaczy opozycji w PRL ws. demokracji w Polsce. Szydło: autorzy sądzą, że demokracja to oni

  „Próba stworzenia przez PiS porządku własnego jest uzurpacją władzy. Wzywamy polityków obozu rządzącego, którym drogie są państwo i demokracja, do odmowy udziału w ich niszczeniu. Przypominamy, że za łamanie Konstytucji winni poniosą odpowiedzialność” – napisali w opublikowanym w poniedziałek liście byli: prezydenci, ministrowie spraw zagranicznych i działacze opozycji w PRL. Politycy PiS uważają list „rozpaczliwy krzyk establishmentu III RP”, a premier Beata Szydło dodaje, że autorzy apelu uważają, że demokracja to oni. „Ja mówię inaczej. Demokracja to są wolne wybory Polaków. Polacy wybrali w wyborach parlamentarnych Prawo i Sprawiedliwość, wybrali program PiS i nam dali odpowiedzialność za prowadzenie polskich spraw” – powiedziała premier. Jak list oceniają inni politycy? Czy może przynieść wymierne skutki? Więcej na ten temat w materiale Jakuba Sobieniowskiego w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Otwarto pierwszy w Polsce tunel pod dnem rzeki. Już stał się wizytówką Gdańska

  Otwarto pierwszy w Polsce tunel pod dnem rzeki. Już stał się wizytówką Gdańska

  Dzięki temu tunelowi dużo łatwiej będzie dostać się nad morze. Jest najnowszy, najdłuższy, a przede wszystkim jedyny taki w Polsce, bo przebiega pod dnem rzeki. W niedzielę odbyło się oficjalne otwarcie tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku. W najniższym miejscu ma głębokość prawie 35 metrów, kosztował 885 mln zł i jest prawdziwą dumą Gdańska. Znacznie więcej na ten temat dzisiaj w Faktach TVN o 19:00 w materiale Jana Błaszkowskiego.

  czytaj więcej »
tvnpix