Aktualności

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Foto: Space is more | Video: Fakty TVN / Inspiration Mars / NASA
Grupa wrocławskich studentów zaplanowała ze szczegółami misję wokół Marsa dla dwóch osób i dzięki temu dostała się do finału konkursu organizowanego m.in. przez NASA. Studenci otrzymali zaproszenie do USA na finał turnieju, ale nie mają pieniędzy na wyjazd. Więcej szczegółów w materiale Dariusza Kmiecika w Faktach o 19:00.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • W Fakty po Faktach o Dariuszu Kmieciku

  W Fakty po Faktach o Dariuszu Kmieciku

  Dziennikarze Faktów TVN w Faktach po Faktach TVN24 opowiadali o swojej przyjaźni i codziennej współpracy z Dariuszem Kmiecikiem. Nasz redakcyjny kolega, wraz z żoną i dzieckiem, zmarł w piątek po katastroficznym w skutkach wybuchu, prawdopodobnie gazu, w katowickiej kamienicy. Bezpretensjonalny, zawsze radosny i z pasją podchodzący do swojej pracy – tak pamiętają go Anita Werner, Jarosław Kostkowski oraz Grzegorz Kajdanowicz.

  czytaj więcej »
 • Donald Tusk o Sikorskim i debiucie Ewy Kopacz na szczycie w Brukseli

  Donald Tusk o Sikorskim i debiucie Ewy Kopacz na szczycie w Brukseli

  – Na żadnym ze spotkań z prezydentem Władimirem Putinem żadna propozycja o podziale Ukrainy nie padła – powiedział w piątek dziennikarzom Donald Tusk. Były premier odniósł się do wypowiedzi byłego szefa dyplomacji Radosława Sikorskiego, który wywołał polityczną burzę w wywiadzie dla amerykańskiego portalu Politico. Portal napisał, cytując Sikorskiego, że w 2008 roku podczas wizyty Tuska w Moskwie Putin miał proponować szefowi polskiego rządu udział w podziale Ukrainy. „Sprostowanie Radosława Sikorskiego powinno być wystarczającym momentem zamknięcia tej sprawy, chociaż wiem, że to nie jest takie proste” – skomentował w piątek Tusk.

  czytaj więcej »
 • Dariusz Kmiecik, jego żona i dziecko nie żyją

  Dariusz Kmiecik, jego żona i dziecko nie żyją

  Reporter Faktów, jego żona i dziecko zginęli w katastrofie w Katowicach. Przed północą ratownicy dotarli do trójki ofiar eksplozji gazu w katowickiej kamienicy. Pod gruzami odnaleziono ciała mężczyzny, kobiety i dziecka. Redaktor naczelny Faktów TVN Kamil Durczok potwierdził tożsamość ofiar. To Dariusz Kmiecik – reporter Faktów TVN, jego żona Brygida Frosztęga-Kmiecik – reporterka TVP Katowice oraz ich dwuletni syn.

  czytaj więcej »
 • Kamil Durczok na miejscu katastrofy w Katowicach

  Kamil Durczok na miejscu katastrofy w Katowicach

  Kamil Durczok, jako gość Faktów po Faktach, opowiadał o dramatycznej akcji poszukiwawczej naszego współpracownika i przyjaciela Dariusza Kmiecika i jego rodziny. – Tak jak wiele jego relacji kończyło się zaskakującym happy endem, tak wszyscy liczymy na to, że ta akcja taką wiadomość też nam przyniesie – mówił redaktor naczelny Faktów TVN. Akcja ratownicza trwa od godz. 5 rano.

  czytaj więcej »
 • Jest wyrok w sprawie katastrofy kolejowej w Babach

  Jest wyrok w sprawie katastrofy kolejowej w Babach

  Na karę 3 lat i 3 miesięcy więzienia skazał w czwartek Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim maszynistę Tomasza G. oskarżonego o nieumyślne sprowadzenie katastrofy w ruchu kolejowym, której następstwem była śmierć dwóch osób i obrażenia ponad 160 pasażerów. W uzasadnieniu wyroku sąd wziął pod uwagę sytuację rodzinną oskarżonego oraz nienaganną opinię i przebieg pracy. Obrońca maszynisty powiedział, że nie zgadza się z wyrokiem i zapowiedział apelację.

  czytaj więcej »
 • 272. #Faktyinstant

  272. #Faktyinstant

  Katowice: Wybuch gazu w centrum. Zawaliła się kamienica. Pierwszy szczyt Unii Europejskiej premier Ewy Kopacz. Jaka przyszłość w polityce czeka Radosława Sikorskiego? Zaprasza Justyna Pochanke.

  czytaj więcej »
 • Wybuch gazu w Katowicach. Trzy ofiary tragedii

  Wybuch gazu w Katowicach. Trzy ofiary tragedii

  Ratownicy od wczesnych godzin porannych próbowali dotrzeć do trzech osób zaginionych po wybuchu gazu w katowickiej kamienicy. Eksplozja zniszczyła trzy piętra budynku, w którym mieszkało ponad 20 osób. Przez wiele godzin służby sprawdzały m.in. gruzowisko od strony ulicy oraz przy użyciu specjalistycznego sprzętu rozbierano zawalone stropy. Strażacy szukali trzech zaginionych osób. To – mieszkający w tej kamienicy – reporter Faktów Dariusz Kmiecik, jego żona i dwuletnie dziecko. Na miejscu pracowało przez kilkanaście godzin 150 ratowników.

  czytaj więcej »
 • 271. #Faktyinstant

  271. #Faktyinstant

  Będzie dymisja Sikorskiego? 12 i pół roku więzienia dla sprawcy wypadku w Kamieniu Pomorskim. #PerłyKampanii. Oryginalne plakaty wyborcze.

  czytaj więcej »
 • Kolenda-Zaleska: reputacja Sikorskiego legła w gruzach

  Kolenda-Zaleska: reputacja Sikorskiego legła w gruzach

  „Donald Tusk był wczoraj zdenerwowany z powodu zachowania Radosława Sikorskiego i miał do tego prawo. Były premier 1 grudnia obejmuje stanowisko szefa Rady Europejskiej. Wypowiedzi byłego szefa dyplomacji, że rzekomo Tusk słyszał Putina zapowiadającego rozbiór Ukrainy, stawiają Polaka w bardzo niezręcznej sytuacji. Zwłaszcza, że Tusk będzie musiał z Władimirem Putinem wkrótce rozmawiać” – mówiła Katarzyna Kolenda-Zaleska w rozmowie z Anitą Werner na antenie TVN24. Reporterka Faktów dodała, że Sikorski będzie musiał się jeszcze solennie wytłumaczyć przed władzami PO ze swojej wpadki, którą zauważyło wiele osób za granicą. „Niektórzy otwarcie uważają, że reputacja marszałka Sejmu legła w gruzach” – dodała Katarzyna Kolenda-Zaleska.

  czytaj więcej »
 • 12,5 roku więzienia dla sprawcy wypadku w Kamieniu Pomorskim

  12,5 roku więzienia dla sprawcy wypadku w Kamieniu Pomorskim

  Na 12,5 roku więzienia Sąd Okręgowy w Szczecinie skazał sprawcę wypadku w Kamieniu Pomorskim Mateusza S. Mężczyzna w Nowy Rok wjechał w spacerującą rodzinę zabijając sześć osób – pięcioro dorosłych i jedno dziecko. Sprawca był pod wpływem narkotyków i alkoholu. Według orzeczenia sądu S. spowodował katastrofę w ruchu lądowym nieumyślnie. To maksymalny wymiar kary. Mężczyzna dostał także dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

  czytaj więcej »
 • Neurochirurdzy z Wrocławia: „Zabieg przeprowadzimy u dwóch kolejnych pacjentów”

  Neurochirurdzy z Wrocławia: „Zabieg przeprowadzimy u dwóch kolejnych pacjentów”

  Dziś we Wrocławiu zorganizowano konferencję prasową , by przybliżyć szczegóły operacji, dzięki której pacjent z przerwanym rdzeniem kręgowym – Dariusz Fidyka – zaczął chodzić z pomocą sprzętu ortopedycznego. Wiadomość o sukcesie polskich naukowców z Kliniki Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, którzy współpracowali z badaczami brytyjskimi, obiegła we wtorek światowe media. Dariusz Fidyka jest pierwszym na świecie pacjentem, u którego zastosowano rewolucyjną metodę przeszczepienia glejowych komórek węchowych pobranych z mózgu.

  czytaj więcej »
 • Sikorski przeprasza. „Zawiodła mnie pamięć. Nie było spotkania Tusk-Putin”

  Sikorski przeprasza. „Zawiodła mnie pamięć. Nie było spotkania Tusk-Putin”

  Marszałek Sejmu, b. szef MSZ, Radosław Sikorski przeprosił we wtorek za „niezręczność”, do której doszło podczas jego porannego briefingu. Jak tłumaczył, skrócił swoją wypowiedź na temat wywiadu z portalem Politico ze względu na „presję czasu”. Sikorski powiedział, że jest mu przykro, iż postawił Donalda Tuska i premier Ewę Kopacz w niezręcznej sytuacji. „Zdarza się człowiekowi zagalopować, tak było w tym przypadku” – przyznał.

  czytaj więcej »
 • 270. #Faktyinstant

  270. #Faktyinstant

  Burza wokół Sikorskiego: ignoruje dziennikarzy, wychodzi z konferencji. Premier Kopacz PRZEPRASZA za Sikorskiego! Oskar Pistorius skazany na 5 lat więzienia.

  czytaj więcej »
 • Skórzyński: Donald Tusk będzie musiał zabrać głos w sprawie wywiadu Radosława Sikorskiego

  Skórzyński: Donald Tusk będzie musiał zabrać głos w sprawie wywiadu Radosława Sikorskiego

  „Dziennikarze są teoretycznie przyzwyczajeni do bycia ignorowanymi przez polityków, ale zachowanie Radosława Sikorskiego było kompletnym lekceważeniem opinii publicznej, a także swoich potencjalnych wyborców. Ale w kontekście wywiadu, w którym marszałek Sejmu mówił o zaskakującej propozycji Putina, jest wiele pytań, na których wciąż nie znamy odpowiedzi” – mówił Krzysztof Skórzyński w rozmowie z Anitą Werner na antenie TVN24. Reporter polityczny Faktów przyznał, że prędzej czy później na te pytania odpowiedzieć będzie musiał Donald Tusk.

  czytaj więcej »
tvnpix