Aktualności

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Foto: Space is more | Video: Fakty TVN / Inspiration Mars / NASA
Grupa wrocławskich studentów zaplanowała ze szczegółami misję wokół Marsa dla dwóch osób i dzięki temu dostała się do finału konkursu organizowanego m.in. przez NASA. Studenci otrzymali zaproszenie do USA na finał turnieju, ale nie mają pieniędzy na wyjazd. Więcej szczegółów w materiale Dariusza Kmiecika w Faktach o 19:00.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Leszek Miller spotkał się prezydentem Komorowskim. „Nie zajmowaliśmy się polityką”

  Leszek Miller spotkał się prezydentem Komorowskim. „Nie zajmowaliśmy się polityką”

  „Zostawiłem panu Prezydentowi 15 propozycji, które SLD przedkłada do dalszych prac nad ewentualną nowelizacją kodeksu wyborczego. Jeżeli zostałyby one uwzględnione, to udałoby się wyeliminować różne nieprawidłowości, które towarzyszą procesowi wyborczemu” – powiedział Leszek Miller po spotkaniu z Bronisławem Komorowskim w Belwederze. Szef SLD dodał, że nie zajmowali się bieżącą polityką, a koncentrowali się na czynnościach, które można uczynić w kontekście przyszłych wyborów.

  czytaj więcej »
 • Cztery dni potrącony łoś czekał na pomoc. Urzędnicy kłócili się o kompetencje

  Cztery dni potrącony łoś czekał na pomoc. Urzędnicy kłócili się o kompetencje

  W pobliżu miejscowości Gliniszcze Wielkie na Podlasiu cztery dni temu mieszkańcy zauważyli rannego łosia. Najprawdopodobniej został potrącony przez auto, przeszedł kilkadziesiąt metrów i położył się na poboczu drogi. Przez cztery dni pobliscy mieszkańcy alarmowali władze o sytuacji i przynosili jedzenie zwierzęciu. W tym samym czasie urzędnicy przerzucali się odpowiedzialnością za to, kto ma przetransportować łosia. Ostatecznie – po interwencji mediów – udało znaleźć się sposób na jego przewiezienie do specjalnego ośrodka. Więcej w materiale Marzanny Zielińskiej w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Papież Franciszek w Parlamencie Europejskim

  Papież Franciszek w Parlamencie Europejskim

  We wtorek papież Franciszek złożył oficjalną wizytę w Parlamencie Europejskim. W Strasburgu biskup Rzymu spotkał się z przewodniczącym PE Martinem Schultzem i wpisał się do księgi pamiątkowej. Przed wejściem do sali plenarnej papież spotkał się również z 97-letnią Niemką, z którą koresponduje od czasu, gdy wynajmował od niej pokój 30 lat temu. W swoim przemówieniu podczas uroczystej sesji Parlamentu Europejskiego papież Franciszek mówił o starzejącej się, samotnej Europie porównując ją do „staruszki bez życia”, apelował o wzajemną ufność zarówno ludzi względem władz, jak i rządzących względem obywateli oraz powrót do przekonań ojców założycieli Unii Europejskiej. Więcej o tej wyjątkowej wizycie w Faktach o 19:00 w materiale Katarzyny Kolendy-Zaleskiej.

  czytaj więcej »
 • Piesi będą mieć bezwzględne pierwszeństwo na pasach?

  Piesi będą mieć bezwzględne pierwszeństwo na pasach?

  Polska jest krajem, w którym procentowo ginie najwięcej pieszych w całej Unii Europejskiej. Głównie przez nieuwagę i poczucie, że to my mamy zawsze pierwszeństwo. Posłowie wiedzą, jak rozwiązać ten problem. Sejmowa podkomisja twierdzi, że najlepszym sposobem jest zwiększenie przywilejów pieszych przez nadanie im bezwzględnego pierwszeństwa na przejściach. Projekt budzi jednak kontrowersje. Więcej o tym temacie w Faktach o 19:00 w materiale Jana Błaszkowskiego.

  czytaj więcej »
 • Toksyczne śmieci z Salwadoru płyną do Dąbrowy Górniczej

  Toksyczne śmieci z Salwadoru płyną do Dąbrowy Górniczej

  Na ten dzień mieszkańcy Salwadoru czekali 30 lat: pozbyli się kilkudziesięciu ton toksycznych odpadów, których nie mieli gdzie zutylizować. Podczas gdy oni świętują, mieszkańcy Strzemieszyc, dzielnicy Dąbrowy Górniczej, są przerażeni i protestują. Śmieci mają trafić do utylizacji właśnie do ich miasta. – Nie chcemy być śmietnikiem świata – denerwują się. Jaki jest sens transportowania góry trujących odpadów przez pół globu i czy jest to bezpieczne – o tym w Faktach TVN o 19:00 Cezary Grochot.

  czytaj więcej »
 • Konstytucjonalista: gdyby politycy mogli unieważnić wybory, byłby to koniec demokracji

  Konstytucjonalista: gdyby politycy mogli unieważnić wybory, byłby to koniec demokracji

  Prezydent Bronisław Komorowski przyjął w poniedziałek rano obecnego oraz byłych prezesów Trybunału Konstytucyjnego. Rozmawiali m.in. na temat możliwości unieważnienia wyborów, której – jak tłumaczył po spotkaniu w Belwederze były prezes TK Andrzej Zoll – zgodnie z konstytucją nie ma. – I bardzo dobrze, że nie ma – podkreślał Zoll. Jego zdaniem „koniec demokracji byłby wtedy, gdybyśmy dopuścili do tego, żeby politycy, poprzez ustawę sejmową, mogli unieważnić wybory”. To samo, jak wyjaśnił konstytucjonalista, dotyczy skrócenia kadencji. Znacznie więcej na ten temat w Faktach o 19:00 w materiale Katarzyny Kolendy-Zaleskiej.

  czytaj więcej »
 • Andrzej Zaucha: Putin myśli o Wielkiej Rosji

  Andrzej Zaucha: Putin myśli o Wielkiej Rosji

  To mistrz propagandy, świadomy, że w polityce bardzo dużo zależy od tego, jak się jest postrzeganym – ocenia Władimira Putina rosyjski korespondent Faktów TVN Andrzej Zaucha. Prezydent Rosji cały czas podkreśla, że z wydarzeniami na wschodzie Ukrainy nie ma nic wspólnego. Gra Rosji na Ukrainie może – zdaniem Zauchy – trwać dziesiątki lat, bo Putin patrzy perspektywą strategiczną, dążąc już być może do zapisania się w historii. – On myśli o Wielkiej Rosji. W rosyjskiej historii najważniejszymi carami, najważniejszymi władcami byli zawsze ci, którzy zbierali, przyłączali jakieś nowe ziemie – tłumaczył w programie Wstajesz i Wiesz na antenie TVN24 Andrzej Zaucha. – Od czasów Gorbaczowa wszyscy tracili, a teraz Putin ma okazję coś przyłączyć. I on liczy na to, że tak będzie – dodaje.

  czytaj więcej »
 • 303. #Faktyinstant

  303. #Faktyinstant

  PKW ogłosiła oficjalne wyniki wyborów. Kaczyński: wyniki wyborów są nieprawdziwe. Finlandia rezygnuje z nauki pisania ręcznego. Na Fakty TVN w niedzielę 23 listopada zaprasza Piotr Marciniak.

  czytaj więcej »
 • Nauka odręcznego pisania to przeżytek?

  Nauka odręcznego pisania to przeżytek?

  Finlandia zapowiedziała, że od jesieni 2016 roku zniesie w szkołach naukę pisania odręcznego i kaligrafii, a zamiast nich wprowadzi maszynopisanie. Jest ono bowiem coraz istotniejsze w codziennym życiu – wyjaśniła Minna Harmanen z Narodowej Rady ds. Edukacji. Zmiana budzi pewne obawy – na przykład o to, że zniechęci ona dzieci, które nie mają komputera w domu, lub też takie szkoły, gdzie nie ma wystarczającej liczby komputerów. Jednak, jak przekonywała Harmanen, biegłe pisanie na klawiaturze to umiejętność ważna w skali ogólnokrajowej. Przedstawicielka rady ds. edukacji przyznała zarazem, że jest to duża zmiana kulturowa. Czy przyjęłaby się w naszym kraju? Jak pomysł oceniają rodzice polscy rodzinie, pedagodzy i przede wszystkim sami uczniowie? O tym w materiale Marzanny Zielińskiej o 19:00 w Faktach.

  czytaj więcej »
 • Kaczyński: wyniki wyborów nieprawdziwe

  Kaczyński: wyniki wyborów nieprawdziwe

  – Chcę jasno powiedzieć, że ogłoszone przez Państwową Komisję Wyborczą wyniki uważamy za nieprawdziwe, nierzetelne, żeby po prostu nie użyć słowa sfałszowane – powiedział w niedzielę w Katowicach prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Politycy od rana komentują ogłoszone wczoraj przez PKW oficjalne wyniki wyborów. Przedstawiciele opozycji mówią o skandalu, zagrożeniu dla demokracji i przesuwaniu Polski na wschód. Prezes PiS zapowiedział na 13 grudnia wielką demonstrację pod hasłem: „Nie zgadzamy się na taki sposób liczenia głosów w wyborach, domagamy się weryfikacji tego, co się stało i domagamy się zmiany ordynacji wyborczej”. Politycy koalicji, a także Twojego Ruchu, uważają, że takie działania za „podpalanie państwa”. Więcej o politycznej awanturze po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów samorządowych dziś o 19:00 w Faktach.

  czytaj więcej »
 • 302. #Faktyinstant

  302. #Faktyinstant

  Szósty dzień bez oficjalnych wyników wyborów. Pogoda kolejny raz uziemiła amerykańskie śmigłowce. Kradzież na cmentarzu z zaskakującym finałem. Na Fakty TVN w sobotę 22 listopada zaprasza Piotr Marciniak.

  czytaj więcej »
 • Jak wygląda sytuacja członków lokalnych komisji wyborczych?

  Jak wygląda sytuacja członków lokalnych komisji wyborczych?

  Od 16 listopada pracują bez wytchnienia dzień i noc. Prawie nie bywają w domach, nie widują rodzin. Niedziałający system informatyczny i powyborczy bałagan zmusił członków lokalnych komisji wyborczych do ręcznego liczenia, co oznacza dla nich kolejne doby ciężkiej pracy. Pracy, za którą nikt im nie płaci. „Gdyby nie dowód osobisty to ja już w ostatnich czasach zapomniałbym jak się nazywam i gdzie mieszkam” – komentuje sytuację pracownica jednej z komisji. Więcej o tym temacie w Faktach o 19:00 w materiale Marzanny Zielińskiej.

  czytaj więcej »
tvnpix