Aktualności

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Foto: Space is more | Video: Fakty TVN / Inspiration Mars / NASA
Grupa wrocławskich studentów zaplanowała ze szczegółami misję wokół Marsa dla dwóch osób i dzięki temu dostała się do finału konkursu organizowanego m.in. przez NASA. Studenci otrzymali zaproszenie do USA na finał turnieju, ale nie mają pieniędzy na wyjazd. Więcej szczegółów w materiale Dariusza Kmiecika w Faktach o 19:00.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Toksyczne śmieci z Salwadoru płyną do Dąbrowy Górniczej

  Toksyczne śmieci z Salwadoru płyną do Dąbrowy Górniczej

  Na ten dzień mieszkańcy Salwadoru czekali 30 lat: pozbyli się kilkudziesięciu ton toksycznych odpadów, których nie mieli gdzie zutylizować. Podczas gdy oni świętują, mieszkańcy Strzemieszyc, dzielnicy Dąbrowy Górniczej, są przerażeni i protestują. Śmieci mają trafić do utylizacji właśnie do ich miasta. – Nie chcemy być śmietnikiem świata – denerwują się. Jaki jest sens transportowania góry trujących odpadów przez pół globu i czy jest to bezpieczne – o tym w Faktach TVN o 19:00 Cezary Grochot.

  czytaj więcej »
 • Konstytucjonalista: gdyby politycy mogli unieważnić wybory, byłby to koniec demokracji

  Konstytucjonalista: gdyby politycy mogli unieważnić wybory, byłby to koniec demokracji

  Prezydent Bronisław Komorowski przyjął w poniedziałek rano obecnego oraz byłych prezesów Trybunału Konstytucyjnego. Rozmawiali m.in. na temat możliwości unieważnienia wyborów, której – jak tłumaczył po spotkaniu w Belwederze były prezes TK Andrzej Zoll – zgodnie z konstytucją nie ma. – I bardzo dobrze, że nie ma – podkreślał Zoll. Jego zdaniem „koniec demokracji byłby wtedy, gdybyśmy dopuścili do tego, żeby politycy, poprzez ustawę sejmową, mogli unieważnić wybory”. To samo, jak wyjaśnił konstytucjonalista, dotyczy skrócenia kadencji. Znacznie więcej na ten temat w Faktach o 19:00 w materiale Katarzyny Kolendy-Zaleskiej.

  czytaj więcej »
 • Andrzej Zaucha: Putin myśli o Wielkiej Rosji

  Andrzej Zaucha: Putin myśli o Wielkiej Rosji

  To mistrz propagandy, świadomy, że w polityce bardzo dużo zależy od tego, jak się jest postrzeganym – ocenia Władimira Putina rosyjski korespondent Faktów TVN Andrzej Zaucha. Prezydent Rosji cały czas podkreśla, że z wydarzeniami na wschodzie Ukrainy nie ma nic wspólnego. Gra Rosji na Ukrainie może – zdaniem Zauchy – trwać dziesiątki lat, bo Putin patrzy perspektywą strategiczną, dążąc już być może do zapisania się w historii. – On myśli o Wielkiej Rosji. W rosyjskiej historii najważniejszymi carami, najważniejszymi władcami byli zawsze ci, którzy zbierali, przyłączali jakieś nowe ziemie – tłumaczył w programie Wstajesz i Wiesz na antenie TVN24 Andrzej Zaucha. – Od czasów Gorbaczowa wszyscy tracili, a teraz Putin ma okazję coś przyłączyć. I on liczy na to, że tak będzie – dodaje.

  czytaj więcej »
 • 303. #Faktyinstant

  303. #Faktyinstant

  PKW ogłosiła oficjalne wyniki wyborów. Kaczyński: wyniki wyborów są nieprawdziwe. Finlandia rezygnuje z nauki pisania ręcznego. Na Fakty TVN w niedzielę 23 listopada zaprasza Piotr Marciniak.

  czytaj więcej »
 • Nauka odręcznego pisania to przeżytek?

  Nauka odręcznego pisania to przeżytek?

  Finlandia zapowiedziała, że od jesieni 2016 roku zniesie w szkołach naukę pisania odręcznego i kaligrafii, a zamiast nich wprowadzi maszynopisanie. Jest ono bowiem coraz istotniejsze w codziennym życiu – wyjaśniła Minna Harmanen z Narodowej Rady ds. Edukacji. Zmiana budzi pewne obawy – na przykład o to, że zniechęci ona dzieci, które nie mają komputera w domu, lub też takie szkoły, gdzie nie ma wystarczającej liczby komputerów. Jednak, jak przekonywała Harmanen, biegłe pisanie na klawiaturze to umiejętność ważna w skali ogólnokrajowej. Przedstawicielka rady ds. edukacji przyznała zarazem, że jest to duża zmiana kulturowa. Czy przyjęłaby się w naszym kraju? Jak pomysł oceniają rodzice polscy rodzinie, pedagodzy i przede wszystkim sami uczniowie? O tym w materiale Marzanny Zielińskiej o 19:00 w Faktach.

  czytaj więcej »
 • Kaczyński: wyniki wyborów nieprawdziwe

  Kaczyński: wyniki wyborów nieprawdziwe

  – Chcę jasno powiedzieć, że ogłoszone przez Państwową Komisję Wyborczą wyniki uważamy za nieprawdziwe, nierzetelne, żeby po prostu nie użyć słowa sfałszowane – powiedział w niedzielę w Katowicach prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Politycy od rana komentują ogłoszone wczoraj przez PKW oficjalne wyniki wyborów. Przedstawiciele opozycji mówią o skandalu, zagrożeniu dla demokracji i przesuwaniu Polski na wschód. Prezes PiS zapowiedział na 13 grudnia wielką demonstrację pod hasłem: „Nie zgadzamy się na taki sposób liczenia głosów w wyborach, domagamy się weryfikacji tego, co się stało i domagamy się zmiany ordynacji wyborczej”. Politycy koalicji, a także Twojego Ruchu, uważają, że takie działania za „podpalanie państwa”. Więcej o politycznej awanturze po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów samorządowych dziś o 19:00 w Faktach.

  czytaj więcej »
 • 302. #Faktyinstant

  302. #Faktyinstant

  Szósty dzień bez oficjalnych wyników wyborów. Pogoda kolejny raz uziemiła amerykańskie śmigłowce. Kradzież na cmentarzu z zaskakującym finałem. Na Fakty TVN w sobotę 22 listopada zaprasza Piotr Marciniak.

  czytaj więcej »
 • Jak wygląda sytuacja członków lokalnych komisji wyborczych?

  Jak wygląda sytuacja członków lokalnych komisji wyborczych?

  Od 16 listopada pracują bez wytchnienia dzień i noc. Prawie nie bywają w domach, nie widują rodzin. Niedziałający system informatyczny i powyborczy bałagan zmusił członków lokalnych komisji wyborczych do ręcznego liczenia, co oznacza dla nich kolejne doby ciężkiej pracy. Pracy, za którą nikt im nie płaci. „Gdyby nie dowód osobisty to ja już w ostatnich czasach zapomniałbym jak się nazywam i gdzie mieszkam” – komentuje sytuację pracownica jednej z komisji. Więcej o tym temacie w Faktach o 19:00 w materiale Marzanny Zielińskiej.

  czytaj więcej »
 • Pogoda kolejny raz uziemiła amerykańskie śmigłowce

  Pogoda kolejny raz uziemiła amerykańskie śmigłowce

  W piątek tuż po godzinie 13:00 z bazy w Mirosławcu wystartowało pięć amerykańskich śmigłowców AH-64 Apache i 60M Black Hawk. Leciały do bazy w Lipsku. Po około 50 kilometrach, w okolicach Choszczna w Zachodniopomorskiem, z powodu złych warunków atmosferycznych piloci podjęli decyzję o tzw. „lądowaniu w terenie przygodnym”. Żołnierze, pilnując maszyn, spędzili noc w polu. Zaciekawieni okoliczni mieszkańcy przywitali gości gorącą kawą, obejrzeli śmigłowce i zrobili pamiątkowe zdjęcia. Więcej o tym temacie w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • 301. #Faktyinstant

  301. #Faktyinstant

  Po wtargnięciu do PKW: sąd w 48 godzin za naruszenie miru domowego. Rok temu Ukraińcy wyszli na Majdan Niepodległości. Dziś Międzynarodowy Dzień Telewizji. Na Fakty TVN w piątek 21 listopada zaprasza Piotr Marciniak.

  czytaj więcej »
 • Luboń: dwaj chłopcy chcieli zbudować szałas. Dostali zgodę burmistrza, ale zabrakło pieniędzy

  Luboń: dwaj chłopcy chcieli zbudować szałas. Dostali zgodę burmistrza, ale zabrakło pieniędzy

  Jaś i Kuba, dwaj uczniowie szkoły podstawowej, napisali w październiku ubiegłego roku list do burmistrza Lubonia. Chłopcy prosili o zgodę na wybudowanie małego szałasu na uboczu miasta. Dariusz Szmyt, ówczesny włodarz miasta, przystał na propozycję chłopców. Ogłoszono nawet konkurs na „budowlę” i wybrano projekt. Ale teraz okazuje się, że szałasu raczej nie będzie. Wszystko rozbiło się o pieniądze, których Luboń nie ma. Więcej szczegółów w materiale Jarosława Kostkowskiego w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kajdanowicz: postulat powtórzenia wyborów jest obliczony na konflikt polityczny

  Kajdanowicz: postulat powtórzenia wyborów jest obliczony na konflikt polityczny

  – Niepokojące jest to, że Państwowa Komisja Wyborcza wpuściła do swojego budynku osoby protestujące, które później okupowały salę konferencyjną. Czemu członkowie PKW chcieli rozmawiać z osobami, które nie reprezentują żadnej grupy społecznej? – zastanawiał się Grzegorz Kajdanowicz w rozmowie z Marcinem Żebrowskim we Wstajesz i Wiesz na antenie TVN24. Prowadzący Faktów dodał, że PKW „wysypała się” na najtrudniejszych wyborach. – Wiele osób miało problem z poprawnym zagłosowaniem, stąd możliwa jest tak duża liczba nieważnych głosów. Postulat powtórzenia wyborów jest obliczony na konflikt polityczny. To już jest początek kampanii do wyborów parlamentarnych – uważa Kajdanowicz.

  czytaj więcej »
tvnpix