Aktualności

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Foto: Space is more | Video: Fakty TVN / Inspiration Mars / NASA
Grupa wrocławskich studentów zaplanowała ze szczegółami misję wokół Marsa dla dwóch osób i dzięki temu dostała się do finału konkursu organizowanego m.in. przez NASA. Studenci otrzymali zaproszenie do USA na finał turnieju, ale nie mają pieniędzy na wyjazd. Więcej szczegółów w materiale Dariusza Kmiecika w Faktach o 19:00.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Tusk: wyższe emerytury, większe ulgi na dzieci

  Tusk: wyższe emerytury, większe ulgi na dzieci

  Rząd zaproponuje, by minimalny wzrost świadczenia emerytalnego i rentowego w 2015 roku wyniósł 36 zł – zapowiedział w środę premier Donald Tusk, przedstawiając w Sejmie plany rządu na najbliższe miesiące. Jak ocenił szef rządu, „to oczywiście jest ciągle mało”, ale – jak podkreślił - w porównaniu z planowanym do tej pory wzrostem świadczeń na poziomie 10 zł, proponowany przez rząd wzrost przynajmniej w jakimś stopniu powinien zadośćuczynić trudy życia codziennego polskim emerytom i rencistom. Dodał, że zmiany ustawowe, które zostaną przedstawione Sejmowi, obejmą tych emerytów i rencistów, których świadczenie jest niższe niż 3300 zł.

  czytaj więcej »
 • Abp Wesołowski odwołuje się od kary usunięcia ze stanu kapłaństwa

  Abp Wesołowski odwołuje się od kary usunięcia ze stanu kapłaństwa

  Wyrzucony z kościoła znów chce być arcybiskupem. Józef Wesołowski odwołał się od wymierzonej mu przez Watykan kary wydalenia ze stanu kapłańskiego. Zrobił to w ostatnim możliwym terminie. Dominikana nie wyklucza możliwości podjęcia starań o ekstradycję byłego nuncjusza. To z kolei reakcja na poniedziałkowe oświadczenie Stolicy Apostolskiej, która poinformowała o utracie immunitetu dyplomatycznego przez duchownego. Gdzie i kiedy może być sądzony abp Wesołowski? O tym w materiale Jana Błaszkowskiego w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • 214. #Faktyinstant

  214. #Faktyinstant

  Putin i Poroszenko spotykają się w Mińsku. To pierwsze takie spotkanie od początku kryzysu ukraińskiego. Polska będzie sprzedawać broń Ukrainie? Ukraińcy proszą Polskę o broń, rząd czeka z odpowiedzią do szczytu NATO. Takiego wydarzenia jeszcze nie było! Już w niedzielę wielki mecz TVN kontra TVP. O tym powiemy dziś w Faktach. Zapraszamy do TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Polska będzie sprzedawać broń Ukrainie?

  Polska będzie sprzedawać broń Ukrainie?

  Kijów chce kupować polską broń. Taki wniosek wynika z nieoficjalnych informacji, do jakich dotarli dziennikarze TVN24 Biznes i Świat. Mówi się, że polski rząd uzależnia swoją decyzję w tej sprawie od konsultacji z NATO na zbliżającym się szczycie Sojuszu w Walii. Wśród polityków zdania na temat dostaw broni dla Ukrainy są podzielone. Więcej na ten temat w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Frog wciąż bezkarny. Prokuratura poszuka świadków

  Frog wciąż bezkarny. Prokuratura poszuka świadków

  Pomimo opinii biegłego, w której stwierdzono wiele „rażących wykroczeń” podczas szaleństw drogowych Roberta N. po Warszawie, prokuratura w Płocku nie jest w stanie stwierdzić, czy doszło do przestępstwa spowodowania zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Płocku powiedziała dziennikarzom, że prokurator zamierza teraz przesłuchać ewentualnych świadków. Dodała jednak, że na razie nie jest planowane przesłuchanie samego Roberta N., który pozostaje na wolności.

  czytaj więcej »
 • 213. #Faktyinstant

  213. #Faktyinstant

  Kolejne nagrania z „rajdów” Froga. Nieodpowiedzialny i jak dotąd bezkarny kierowca znalazł już swoich naśladowców. Warszawa ma palmę i tęczę. Będzie mieć łuk triumfalny? Pojawił się kontrowersyjny pomysł upamiętnienia zwycięstwa w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku. W klapkach w góry? Seria wypadków w Tatrach na koniec wakacji. O tym powiemy w Faktach. Zapraszamy do TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Warszawa ma palmę i tęczę. Będzie mieć łuk triumfalny?

  Warszawa ma palmę i tęczę. Będzie mieć łuk triumfalny?

  Pomysłodawcą budowy łuku triumfalnego w Warszawie jest satyryk i pieśniarz Jan Pietrzak, założyciel fundacji „Towarzystwo Patriotyczne”. Monument ma upamiętniać zwycięstwo w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku. Nie wiadomo jeszcze, jak dokładnie miałaby wyglądać budowla i gdzie miałaby stanąć. Wśród potencjalnych lokalizacji pojawił się Plac Zbawiciela, gdzie łuk miałby zastąpić budzącą kontrowersje tęczę. Więcej na ten temat o 19:00 w materiale Arlety Zalewskiej.

  czytaj więcej »
 • Kolejne nagrania z „rajdów” Froga

  Kolejne nagrania z „rajdów” Froga

  „Zależy nam na tym, żeby ten człowiek jak najszybciej stanął przed sądem i jak najszybciej odpowiadał za czyny, których się dopuścił. Żeby nie był bezkarny w swoim działaniu” – mówi Faktom TVN insp. Mariusz Sokołowski, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji. W internecie krążą nagrania kolejnych szaleńczych rajdów Roberta N. ulicami Warszawy. Na jednym z nich widać, jak mężczyzna z ogromną prędkością jeździ wokół Placu Zbawiciela. Okazuje się, że Frog ma już wielu naśladowców, którzy chętnie chwalą się swoimi „wyczynami”. Szczegóły w materiale Dariusza Łapińskiego.

  czytaj więcej »
 • Siergiej Ławrow: wysyłamy drugi konwój z pomocą humanitarną dla Ukrainy

  Siergiej Ławrow: wysyłamy drugi konwój z pomocą humanitarną dla Ukrainy

  „Kryzys humanitarny w południowo-wschodnich regionach Ukrainy nie został zażegnany. Wciąż brakuje tam żywności, wody i lekarstw” – stwierdził rosyjski minister spraw zagranicznych na konferencji prasowej w Moskwie. Siergiej Ławrow poinformował, że MSZ Rosji w niedzielę skierowało oficjalną notę w tej sprawie do MSZ Ukrainy. Strona rosyjska poinformowała o tych planach także Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża. „Wyraziliśmy nadzieję na szybkie załatwienie wszystkich formalności” – oświadczył minister.

  czytaj więcej »
 • 212. #Faktyinstant

  212. #Faktyinstant

  Podzielona Ukraina świętuje Dzień Niepodległości. W Kijowie odbyła się wojskowa parada, przemawiał też prezydent Poroszenko. Ulicami Doniecka przepędzono jeńców wojennych. Unia robi porządki na sklepowych półkach z odkurzaczami. Będzie mniej mocy, a więcej ekologii. Krakowskie obwarzanki pod lupą prokuratury. Rynek zalewają podróbki. O tym w niedzielnych Faktach. Zapraszamy na 19:00.

  czytaj więcej »
 • Obwarzanki pod lupą prokuratury. Nie spełniają wymogów UE

  Obwarzanki pod lupą prokuratury. Nie spełniają wymogów UE

  Nawet do 40 proc. krakowskich obwarzanków to podróbki. Te prawdziwe wyrabiane są ręcznie, a ciasto przed upieczeniem musi być podgotowane. Piekarze, którzy produkują małopolskie przysmaki zgodnie z tradycją i unijnymi przepisami, złożyli doniesienie do prokuratury na nielegalne praktyki konkurencji. Szykuje się obwarzankowa wojna. Więcej na ten temat o 19:00 w materiale Pawła Abramowicza.

  czytaj więcej »
 • Ukraiński Dzień Niepodległości w cieniu konfliktu

  Ukraiński Dzień Niepodległości w cieniu konfliktu

  – Jest jasne, że w najbliższej przyszłości nad Ukrainą niestety będzie ciążyć ciągłe zagrożenie wojskowe – mówił prezydent Petro Poroszenko w swoim przemówieniu z okazji Dnia Niepodległości. W tym roku obchody narodowego święta Ukraińców odbywają się w cieniu konfliktu, jaki toczy się na wschodzie kraju. Nawiązując do walk z prorosyjskimi separatystami, Poroszenko wyraził przekonanie, że ta „bitwa o niepodległość” zakończy się zwycięstwem Ukrainy. Z okazji Dnia Niepodległości na Majdanie odbyła się też parada wojskowa. Przed prezydentem przemaszerowali m.in. żołnierze, którzy wkrótce trafią na front.

  czytaj więcej »
 • 211. #Faktyinstant

  211. #Faktyinstant

  Angela Merkel z wizytą w Kijowie. Obiecuje symboliczne wsparcie. W Faktach też o słonym rachunku za igrzyska, których nie będzie. Ministerstwo Sportu chce od Krakowa zwrotu prawie czterech milionów złotych, które zainwestowało w promocję olimpijskich marzeń miasta. Dwóch śmiałków, jedno marzenie. Polacy chcą zdobyć ośmiotysięcznik i zjechać z niego na nartach. O tym powiemy już o 19:00. Zapraszamy do TVN!

  czytaj więcej »
tvnpix