Aktualności

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Foto: Space is more | Video: Fakty TVN / Inspiration Mars / NASA
Grupa wrocławskich studentów zaplanowała ze szczegółami misję wokół Marsa dla dwóch osób i dzięki temu dostała się do finału konkursu organizowanego m.in. przez NASA. Studenci otrzymali zaproszenie do USA na finał turnieju, ale nie mają pieniędzy na wyjazd. Więcej szczegółów w materiale Dariusza Kmiecika w Faktach o 19:00.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Busologia polska, czyli środki transportu na czas kampanii

  Busologia polska, czyli środki transportu na czas kampanii

  Beata Szydło jeździ Szydłobusem, Ewa Kopacz Ewavanem. Teraz w trasę po Polsce ruszyła też Barbara Nowacka. Liderka Zjednoczonej Lewicy wsiadła do czerwonego autokaru, który przez dziennikarzy został już okrzyknięty „Barbarobusem”. Kolorowe pojazdy oklejone twarzami liderek odwiedzają wsie, miasta i miasteczka. Kogo zawiozą prostą drogą do wyborczego zwycięstwa? Więcej o busach i o kampanii w drodze – w materiale Macieja Mazura w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Od lat opiekuje się chorą matką, dostawała zasiłek. Przez błąd urzędnika musi oddać 30 tysięcy złotych

  Od lat opiekuje się chorą matką, dostawała zasiłek. Przez błąd urzędnika musi oddać 30 tysięcy złotych

  Błąd urzędnika stał się powodem nieszczęścia. Danuta Grabiec ze Skrzyszowa od lat opiekuje się chorą matką. Zawnioskowała do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Godowie o dodatek pielęgnacyjny, który miał jej z tego tytułu przysługiwać. Świadczenie kobiecie przyznano, jednak teraz GOPS domaga się zwrotu wszystkich wypłaconych pieniędzy. W sumie to 30 tysięcy złotych. Skąd taka decyzja? Danuta Grabiec sama choruje na nowotwór i ma orzeczenie o niepełnosprawności, co – według przepisów – dyskwalifikuje ją z możliwości otrzymywania świadczeń za opiekę nad inną osobą. Cztery lata temu urzędnik błędnie przyznał zasiłek, teraz się do tego przyznaje, ale GOPS nie zamierza rezygnować z odzyskania 30 tysięcy złotych. Więcej szczegółów w materiale Marzanny Zielińskiej w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Prezydent Duda podpisał ustawę antysmogową. Powietrze nad miastami będzie czystsze?

  Prezydent Duda podpisał ustawę antysmogową. Powietrze nad miastami będzie czystsze?

  Andrzej Duda podjął decyzję o podpisaniu tzw. ustawy antysmogowej. Ustawa ta umożliwi m.in. zastosowanie na szczeblu lokalnym prawnych narzędzi poprawy jakości powietrza i ochrony przed hałasem. Według zwolenników i postulantów ustawy, nowe przepisy dadzą samorządom narzędzia do walki o czystsze powietrze, m.in. przez stopniowe wyeliminowanie najbardziej zanieczyszczających kotłów i pieców. Czy to dobra wiadomość dla wszystkich Polaków w przeddzień rozpoczęcia sezonu grzewczego? O tym w Faktach o 19:00 opowie Paweł Płuska.

  czytaj więcej »
 • Nowa Syrena już wkrótce będzie do kupienia?

  Nowa Syrena już wkrótce będzie do kupienia?

  Była autem dla ludu, a będzie autem dla konesera – tak właśnie koło zatoczyła historia jednego z najbardziej rozpoznawalnych aut w Polsce. Syrena była niekwestionowaną królową rodzimych dróg. Niestety po wielu latach panowania praktycznie zniknęła polskiego krajobrazu. Aż do tego momentu. Konstruktorzy z Kutna być może niedługo uruchomią produkcję auta, które znów trafi na polskie drogi. Kiedy może to nastąpić? Więcej w Faktach o 19:00 opowie o tym Paweł Płuska.

  czytaj więcej »
 • Gdyby nie pomoc człowieka, bielik utonąłby w wodnej mazi. Dzisiaj ptak wrócił na łono natury

  Gdyby nie pomoc człowieka, bielik utonąłby w wodnej mazi. Dzisiaj ptak wrócił na łono natury

  Na polowaniu aparat fotograficzny to najfajniejsza broń i najlepszy sposób na udokumentowanie wyjątkowego wydarzenia. Przekonał się o tym pan Krzysztof, który pod koniec września w Świnoujściu uratował bielika od niechybnej śmierci. Półroczny ptak wpadł w błoto wydobywane z dna pobliskiego zalewu. Samodzielnie praktycznie nie miał szans się wydostać. Z pomocą ruszył mu człowiek i wyciągnął majestatycznego ptaka z wodnistej mazi. Po dokładnym oczyszczeniu piór – bielik został wypuszczony na wolność. Więcej na temat niesłychanej akcji ratunkowej – w materiale Marzanny Zielińskiej w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Skazany za pedofilię mężczyzna wyszedł na wolność. I znów brutalnie zgwałcił 9-latka?

  Skazany za pedofilię mężczyzna wyszedł na wolność. I znów brutalnie zgwałcił 9-latka?

  Sąd Rejonowy w Grudziądzu zastosował w poniedziałek trzymiesięczny, tymczasowy areszt wobec Bartosza K. Mężczyzna jest podejrzany o gwałt na 9-letnim chłopcu. Najpierw miał uderzyć dziecko kamieniem w głowę, a później zgwałcić. Chłopiec od piątku przebywa w szpitalu. Bulwersujące i szokujące w całej sprawie jest to, że aresztowany 31-latek miał dopuścić się gwałtu w dniu, w którym opuścił sztumski zakład karny. Mężczyzna odbywał tam karę więzienia za popełnienie przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajowości oraz przeciwko wolności. Według informacji sądu 31-latek, w trakcie składania wyjaśnień, częściowo przyznał się do zgwałcenia 9-latka w miniony piątek. Jak to możliwe, że pedofil-recydywista nie został odpowiednio dopilnowany i znów zaatakował dziecko? Więcej na temat w materiale Renaty Kijowskiej w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Czy Barbara Nowacka zdąży przekonać wyborców do Zjednoczonej Lewicy?

  Czy Barbara Nowacka zdąży przekonać wyborców do Zjednoczonej Lewicy?

  „Politykę chcemy prowadzić w oparciu o wartości moralne i poszanowanie wyborców. Pokażemy, że jednostkowy głos coś znaczy” – zadeklarowała w niedzielę Barbara Nowacka. Przedstawiona oficjalnie jako liderka Zjednoczonej Lewicy, zaprezentowała program, z którym koalicja idzie do wyborów parlamentarnych. Czy zdąży przekonać wyborców? O tym dziś w Faktach TVN o 19:00 w materiale Pawła Płuski.

  czytaj więcej »
 • Jest niewidomy, więc „nie widzi przeszkód”, by zdobywać szczyty

  Jest niewidomy, więc „nie widzi przeszkód”, by zdobywać szczyty

  Jerzy Płonka chce zdobyć 46 najwyższych szczytów Europy. Zostało mu już niewiele. Nie byłoby w tym być może nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że pan Jerzy jest niewidomy, a żadna niewidoma osoba nie zdobyła do tej pory Korony Europy. On sam – jak mówi nazwa założonego przez niego stowarzyszenia – „nie widzi przeszkód”. O niezwykłym człowieku i jego pasji dziś w Faktach TVN o 19:00 w materiale Renaty Kijowskiej.

  czytaj więcej »
 • Zabił żonę i dwie córki, a potem popełnił samobójstwo? Tragedia w Zielonej Górze

  Zabił żonę i dwie córki, a potem popełnił samobójstwo? Tragedia w Zielonej Górze

  W sobotę wieczorem policjanci znaleźli w jednym z mieszkań w Zielonej Górze zwłoki 31-letniej kobiety oraz jej dwóch córek. Jedna z dziewczynek miała 9, druga 13 lat. Policję wezwała kobieta zaniepokojona ciszą panującą w mieszkaniu sąsiadów. Nie mogła się też w żaden sposób skontaktować ze znajomą. W niedzielę w pobliżu jednego z ośrodków wypoczynkowych w okolicach Wschowy znaleziono ciało powieszonego mężczyzny – partnera 31-latki. Prokuratura uważa, że kobieta i dwie córki zostały zabite i podejrzewa, że mężczyzna popełnił samobójstwo. Znacznie więcej na ten temat dziś w Faktach TVN o 19:00 w materiale Jarosława Kostkowskiego.

  czytaj więcej »
 • Słupsk: „paliwowa mafia” kierowców PKS

  Słupsk: „paliwowa mafia” kierowców PKS

  Spuszczali paliwo z autobusów i sprzedawali osobom prywatnym i taksówkarzom. Kierowcy zatrudnieni w słupskim PKS-ie wpadli, bo nowa pani prezes nie zbagatelizowała sygnałów, które do niej docierały i wynajęła prywatnego detektywa. Potem do akcji dołączyła policja. Szczegóły sprawy dziś w Faktach TVN o 19:00 w materiale Jana Błaszkowskiego.

  czytaj więcej »
 • Kaczyński: Polska się zwija. Kopacz ostrzega przed „światem według PiS”

  Kaczyński: Polska się zwija. Kopacz ostrzega przed „światem według PiS”

  Platforma Obywatelska kontra Prawo i Sprawiedliwość. Zdaniem prezesa PiS naszemu krajowi potrzeba kompleksowych zmian i wzrostu demograficznego. – Polska się dziś zwija, a powinna się rozwijać – mówił Kaczyński i obiecywał, że jego partia naprawi państwo i „oczyści mętną wodę”. – Czego mogę się spodziewać po opozycji? – pytała w sobotę Ewa Kopacz. – Tylko tego, że będą mówić złe rzeczy – podkreśliła. Premier ostrzegała też przed „światem według PiS”. Więcej dziś w Faktach TVN o 19:00 w materiale Pawła Płuski.

  czytaj więcej »
 • „Jestem gejem” – mówi polski ksiądz i ze łzami w oczach krytykuje Kościół za milczenie ws. osób homoseksualnych

  „Jestem gejem” – mówi polski ksiądz i ze łzami w oczach krytykuje Kościół za milczenie ws. osób homoseksualnych

  Coming out, jakiego jeszcze nie było. Polski ksiądz Krzysztof Charamsa, pracujący dotychczas w Watykanie w Kongregacji Nauki Wiary, drugi sekretarz Międzynarodowej Komisji Teologicznej i wykładowca uniwersytecki wyznaje, że jest gejem. Mówi też, że „podłe, ohydne” milczenie Kościoła wobec cierpienia osób homoseksualnych z jednej strony i homofobii z drugiej, oznacza, że „dotknęliśmy przestworzy kryzysu, obłudy, fałszu i nieczułości”. – Gdzie jest nasza Ewangelia? – pyta ze łzami w oczach ksiądz. W sobotę Watykan wydał oświadczenie, zgodnie z którym ksiądz Krzysztof Charamsa nie będzie mógł dalej pełnić funkcji w Kongregacji Nauki Wiary, oraz papieskich uniwersytetach. Znacznie więcej na ten temat dziś w Faktach TVN o godz. 19:00 w materiale Katarzyny Kolendy-Zaleskiej.

  czytaj więcej »
 • Pieszy na pasach jednak nie będzie miał pierwszeństwa

  Pieszy na pasach jednak nie będzie miał pierwszeństwa

  Senat odrzucił propozycję Sejmu, by na widok pieszego zamierzającego wejść na pasy kierowcy zatrzymywali samochody, pozwalając mu bezpieczne przejść przez ulicę. Nowelizacja przepisów została odrzucona zaledwie jednym głosem. To oznacza, że nie wszyscy senatorowie z Platformy Obywatelskiej zgodzili się z posłami tej samej partii, którzy zaproponowali ustawę. Szczegóły dziś w Faktach TVN o godz. 19:00 w materiale Pawła Płuski.

  czytaj więcej »
 • Kieleckie: ksiądz usłyszał zarzuty dotyczące wykorzystywania małoletniej

  Kieleckie: ksiądz usłyszał zarzuty dotyczące wykorzystywania małoletniej

  Proboszcz parafii w Żarczycach Dużych miał obcować z małoletnią, a na późniejszym etapie znajomości również ją gwałcić. 45-letni Adam W. przetrzymywał też dziewczynę wbrew jej woli. Podejrzany zrezygnował z pełnienia funkcji proboszcza i wstępnie przyznał się do części zarzutów, ale parafianie z Żarczyc Dużych nie wierzą w winę księdza. Więcej o tej bulwersującej sprawie w materiale Jarosława Kostkowskiego w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Jarosław Kaczyński coraz bardziej aktywny w kampanii wyborczej PiS

  Jarosław Kaczyński coraz bardziej aktywny w kampanii wyborczej PiS

  Jeszcze do niedawna mówiło się o „chowaniu” przez Prawo i Sprawiedliwość na czas kampanii wyborczej takich polityków jak Jarosław Kaczyński, Antonii Macierewicz czy Krystyna Pawłowicz. W ostatnich dniach prezes PiS wrócił jednak do aktywnego udziału w kampanii – jeździ po Polsce, przemawia i nie odbija się to negatywnie na sondażach poparcia dla partii. – Nic w tej kampanii nie jest przypadkiem, nie zdarza się przypadkowo. Konsekwentnie realizujemy swój plan – zapewnia pytana o aktywność Kaczyńskiego kandydatka PiS na premiera Beata Szydło. Znacznie więcej na ten temat w materiale Jakuba Sobieniowskiego dziś w Faktach TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix