Aktualności

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Foto: Space is more | Video: Fakty TVN / Inspiration Mars / NASA
Grupa wrocławskich studentów zaplanowała ze szczegółami misję wokół Marsa dla dwóch osób i dzięki temu dostała się do finału konkursu organizowanego m.in. przez NASA. Studenci otrzymali zaproszenie do USA na finał turnieju, ale nie mają pieniędzy na wyjazd. Więcej szczegółów w materiale Dariusza Kmiecika w Faktach o 19:00.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Joe Cocker nie żyje. Miał 70 lat

  Joe Cocker nie żyje. Miał 70 lat

  Joe Cocker, obdarzony charakterystyczną chrypką brytyjski wokalista, znany m.in. z przebojów „Unchain My Heart” czy „You Are So Beautiful”, zmarł w wieku 70 lat w USA - poinformowały media. Śmierć muzyka po nieujawnionej chorobie potwierdził jego agent. Joe Cocker był „po prostu wyjątkowy”. „Nie da się zapełnić pustki, jaką pozostawił w naszych sercach” – powiedział agent Barrie Marshall.

  czytaj więcej »
 • 332. #Faktyinstant

  332. #Faktyinstant

  Gdzie się podziały miliony od CIA za tajne więzienie? Prezydent podpisał Kartę Dużej Rodziny. List minister edukacji był zbędny? Dyżury i tak by były, teraz dodatkowo jest papierologia...

  czytaj więcej »
 • Skórzyński: CIA kupiło lojalność kilku polskich polityków, czy całego państwa?

  Skórzyński: CIA kupiło lojalność kilku polskich polityków, czy całego państwa?

  „Sprawa milionów dolarów przekazanych przez CIA polskim służbom za użyczenie miejsca na tajne więzienie na pewno będzie wywoływała niemałe emocje na początku nowego roku politycznego. Kluczowe we wszystkim jest to, czy uda się posłom z sejmowej speckomisji ustalić, czy pieniądze od CIA w całości trafiły do polskiego wywiadu. Istotne jest to, aby sprawdzić, czy pieniądze nie poszły gdzieś bokiem – do czyichś prywatnych kieszeni. Dzięki temu będzie wiadomo, czy w ten sposób została kupiona lojalność kilku polityków, czy całego państwa polskiego” – powiedział Krzysztof Skórzyński w rozmowie z Anitą Werner na antenie TVN24. Reporter polityczny Faktów przyznał, że śledczy mają dość trudne zadanie, ale będą starali się doprowadzić do odtajnienia części ważnych dokumentów.

  czytaj więcej »
 • Członkowie rodzin wielodzietnych dostali prawo do zniżek i ulg

  Członkowie rodzin wielodzietnych dostali prawo do zniżek i ulg

  Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w poniedziałek ustawę o Karcie Dużej Rodziny. Uprawnia ona członków rodzin wielodzietnych do zniżek i ulg. Zmiany, które wprowadza dokument określił jako „dobre, ważne dla rodzin i dla Polski rozwiązanie”. W uroczystościach towarzyszącym podpisaniu ustawy w Pałacu Prezydenckim uczestniczyli m.in. przedstawiciele Związków Dużych Rodzin Trzy Plus oraz dzieci. Sam dokument Bronisław Komorowski określił „gwiazdkowym prezentem”. „Czas jest świąteczny, więc można chyba ten moment i tę ustawę uznać trochę za nasz wspólny prezent złożony pod choinkę wszystkim rodzinom” – dodał. Więcej o tym, kto zyskał prawa do ulg i zniżek w Faktach TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • 331. #Faktyinstant

  331. #Faktyinstant

  To była ciężka doba. Strażacy interweniowali ponad 300 razy. Jaki będzie 2015 rok? Co stanieje, a co podrożeje? Putin zapowiada wzmocnienie służb specjalnych i armii.

  czytaj więcej »
 • Wychowują niepełnosprawne dzieci. Stworzyły wyjątkowy kalendarz

  Wychowują niepełnosprawne dzieci. Stworzyły wyjątkowy kalendarz

  12 mam, które na co dzień wychowują niepełnosprawne dzieci, zdecydowały się opowiedzieć o tym, jak codziennie stawiają czoła wielu przeciwnościom losu. Podopieczne chorzowskiej Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym zdecydowały się wziąć udział w wyjątkowym projekcie. Kobiety uczestniczyły w sesji zdjęciowej, której efektem jest niepowtarzalny kalendarz. Więcej w materiale Jarosława Kostkowskiego w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Wiatr niszczy iluminacje, łamie drzewa. Jaka pogoda na Święta?

  Wiatr niszczy iluminacje, łamie drzewa. Jaka pogoda na Święta?

  Ostatnia doba upłynęła w Polsce pod znakiem bardzo silnego wiatru, porównywalnego z orkanem Aleksandra. W całym kraju straż pożarna interweniowała ponad 300 razy. W Warszawie, w nocy i nad ranem, porywy wiatru osiągały prędkość do 60 km/h. To wystarczyło, by na stołecznej Agrykoli zerwało się około 100 metrów iluminacji świątecznej. W Krakowie w nocy na skutek silnego podmuchu przewróciła się choinka, tuż pod oknem papieskim. Synoptycy ostrzegają, że to nie koniec wietrznych dni. Więcej o pogodzie, jaka czeka nas podczas świąt Bożego Narodzenia w materiale Jana Błaszkowskiego o 19:00 w Faktach.

  czytaj więcej »
 • 330. #Faktyinstant

  330. #Faktyinstant

  Obama krytykuje Sony za wycofanie z kin filmu „Wywiad ze Słońcem Narodu”. Kaczmarek odpowiada na postawione mu przez prokuraturę zarzuty. Śmierć ośmiorga dzieci. Matka winna zbrodni?

  czytaj więcej »
 • Szansa dla dziennikarzy. Trwa 4. edycja Konkursu im. Krystyny Bochenek

  Szansa dla dziennikarzy. Trwa 4. edycja Konkursu im. Krystyny Bochenek

  To już czwarta odsłona konkursu dla dziennikarzy zajmujących się tematyką Śląska. „Mama lubiła porządne dziennikarstwo i kochała Śląsk. Wszystkie warunki, które zawiera w sobie ten konkurs, w pewnym sensie obrazują moją mamę. Prace nie muszą być jednak ściśle związane ze Śląskiem – mają w jakiś sposób dotykać tematyki województwa” – mówi Magdalena Bochenek-Kępa, córka Krystyny Bochenek i prezes Fundacji im. Krystyny Bochenek. Grand Prix IV edycji Konkursu i 50 tys. zł przypadnie autorowi najlepszej publikacji, która ukazała się w 2014 roku. Tematyka nadsyłanych prac powinna mieć związek z województwem śląskim, chociaż nie musi ono być głównym tematem pracy. Jednym z nagrodzonych w poprzedniej edycji konkursu był nasz redakcyjny kolega Dariusz Kmiecik. „To dobre miejsce do tego, żeby pokazywać dobre prace i prezentować je całej Polsce oraz światu. To zacięta walka o bardzo prestiżową nagrodę, w bardzo dobrym i mocnym towarzystwie” – mówi Kamil Durczok, redaktor naczelny Faktów i członek Kapituły Konkursu im. Krystyny Bochenek.

  czytaj więcej »
 • Politycy komentują zarzuty dla Tomasza Kaczmarka ws. „willi Kwaśniewskich”

  Politycy komentują zarzuty dla Tomasza Kaczmarka ws. „willi Kwaśniewskich”

  „Działania prokuratury wobec mnie są nacechowane politycznie” – uważa Tomasz Kaczmarek, były agent CBA i poseł niezrzeszony, który został oskarżony o przekroczenie uprawnień podczas czynności operacyjnych CBA ws. „willi Kwaśniewskich” oraz o nakłanianie prezesa Zarządu Wydawnictw Naukowo-Technicznych do przyjęcia łapówki w trakcie operacji prowadzonej w 2009 r. przez CBA. „CBA za czasów Mariusza Kamińskiego nie tyle ścigało korupcję w kraju, ile wabiło na korupcyjne teczki z pieniędzmi” – komentuje zarzuty Rafał Grupiński z PO. „Żyjemy w państwie, w którym od ośmiu lat przed sądy stawia się policjantów, którzy walczą z przestępczością, a ci którzy się tych przestępstw dopuszczali, żyją w glorii i chwale” – oburza się Joachim Brudziński z PiS. Więcej politycznych komentarzy w tej sprawie w materiale Magdy Łucyan w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Australia: śmierć ośmiorga dzieci. Matka winna zbrodni?

  Australia: śmierć ośmiorga dzieci. Matka winna zbrodni?

  37-letnia kobieta, matka siedmiorga z ośmiorga dzieci zamordowanych w piątek w australijskim mieście Cairns, została aresztowana pod zarzutem zabójstwa – poinformowała policja. Zwłoki wszystkich dzieci znaleziono w piątek w domu na przedmieściu Cairns z ciężkimi ranami kłutymi. Na miejscu zdarzenia znajdowała się także poważnie ranna 37-letnia kobieta. Trafiła ona do szpitala, gdzie – jak powiedział inspektor Bruno Asnicar z policji stanu Queensland – została zatrzymana. Kobiecie jeszcze nie przedstawiono formalnie zarzutów, ale policjanci przyznają, że na razie nie szukają innych sprawców zbrodni. Udało się już zidentyfikować ciała ośmiorga dzieci zabitych – to cztery dziewczynki i czterech chłopców.

  czytaj więcej »
 • Koniec z zaniżaniem wypłacanych odszkodowań. Skutek? Wzrośnie składka OC

  Koniec z zaniżaniem wypłacanych odszkodowań. Skutek? Wzrośnie składka OC

  Podrożeje obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. To efekt rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego, która zaleciła ubezpieczycielom podniesienie standardów wykonywanych usług. Skończy się więc zaniżanie wypłat i wielomiesięczne oczekiwanie klientów na należne im pieniądze. Ubezpieczyciele już zapowiadają – nowe przepisy to wyższe koszty dla firm. Zapłacą za to klienci. W roku 2015 stawki OC – według ekspertów – mogą wzrosnąć nawet o połowę.

  czytaj więcej »
 • 329. #Faktyinstant

  329. #Faktyinstant

  Spot Andrzeja Dudy: zwykłe życzenia czy start kampanii? Masakra w Australii: znaleziono ciała ośmiorga dzieci. Czy będą kary m.in. za jedzenie na sali plenarnej? Te i inne tematy w Faktach TVN w piątek 19 grudnia. Na program zaprasza Piotr Marciniak.

  czytaj więcej »
 • PSL trzecią siłą w Sejmie. Sześciu byłych posłów Palikota zasiliło szeregi ludowców

  PSL trzecią siłą w Sejmie. Sześciu byłych posłów Palikota zasiliło szeregi ludowców

  „Sześciu posłów koła Bezpieczeństwo i Gospodarka przeszło do klubu PSL” – poinformował na zwołanej w czwartek w Sejmie konferencji prasowej szef klubu Ludowców Jan Bury. Do PSL dołączyli: Artur Dębski, Tomasz Makowski, Michał Pacholski, Paweł Sajak, Henryk Kmiecik i Artur Górczyński. Wszyscy wcześniej, przed kołem BiG, należeli do Twojego Ruchu, partii, której jednym z głównych haseł jest antyklerykalizm. PSL jest partią chrześcijańskich demokratów. Posłowie Stronnictwa swoją decyzję uzasadniają świątecznym miłosierdziem i przypominają przypowieść o synu marnotrawnym. Wraz z nowymi członkami klub PSL będzie trzecią siłą w Sejmie z 38 posłami. Więcej o największym, politycznym transferze ostatnich tygodni Paweł Płuska w Faktach TVN o 19:00

  czytaj więcej »
 • Australia: ośmioro dzieci zamordowanych w Cairns

  Australia: ośmioro dzieci zamordowanych w Cairns

  Australijskim stanem Queensland wstrząsnęła makabryczna zbrodnia. W jednym z domów w mieście Cairns znaleziono ciała ośmiorga dzieci – najmłodsze w wieku 18 miesięcy, najstarsze 15 lat. Wszystkie zostały zamordowane za pomocą ostrego narzędzia. Matkę przynajmniej siedmiorga z nich, broczącą krwią, odnaleźli sąsiedzi na chodniku przed domem. „Nie mamy formalnego podejrzanego” – mówi policja. W ustaleniu przebiegu zdarzenia oraz sprawcy pomaga ranna kobieta, która w asyście policji przebywa w szpitalu. Premier Australii Tony Abbot wydarzenia w Cairn określił jako „bolesne”. „Wszyscy rodzice czują dziś smutek z powodu tego, co się stało. To okropne przestępstwo. Dziś wieczorem łzy i modlitwy będą płynąć przez cały nasz kraj” – napisał na Twitterze.

  czytaj więcej »
tvnpix