Aktualności

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Foto: Space is more | Video: Fakty TVN / Inspiration Mars / NASA
Grupa wrocławskich studentów zaplanowała ze szczegółami misję wokół Marsa dla dwóch osób i dzięki temu dostała się do finału konkursu organizowanego m.in. przez NASA. Studenci otrzymali zaproszenie do USA na finał turnieju, ale nie mają pieniędzy na wyjazd. Więcej szczegółów w materiale Dariusza Kmiecika w Faktach o 19:00.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Poznań: mężczyzna oślepił, więził przez trzy dni i gwałcił kobietę. Sprawca stanął przed sądem

  Poznań: mężczyzna oślepił, więził przez trzy dni i gwałcił kobietę. Sprawca stanął przed sądem

  Trudno o większe piekło. Grzegorz P. oślepił, uwięził i gwałcił 23-letnią kobietę. Za swój czyn mieszkaniec Gniezna stanął przed sądem, gdzie zupełnie bez emocji opisał, jak pozbawił dziewczynę wzroku. Ruszył proces mężczyzny, który oskarżony jest o zgwałcenie i oślepienie 23-latki w październiku zeszłego roku. Wcześniej jego ofiara miała być przez trzy dni więziona. Jaka kara za takie bestialstwo? Więcej na ten temat w materiale Jarosława Kostkowskiego w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Lekarze wszczepili implant stawu biodrowego, którego model wydrukowano w technologii 3D

  Lekarze wszczepili implant stawu biodrowego, którego model wydrukowano w technologii 3D

  Coraz częściej lekarze wykorzystują technologię 3D w swojej pracy. Nie tylko do przygotowywania modeli, pomagających w przygotowaniu się do operacji, ale także dających się zastosować bezpośrednio w leczeniu. W Warszawie przeprowadzono w piątek operację wszczepienia implantu stawu biodrowego, którego model wyprodukowano właśnie z użyciem tej technologii. Teoretycznie zwykła nowinka techniczna będzie miała realne przełożenie na komfort życia pacjenta. Więcej szczegółów w materiale Marka Nowickiego w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Słowa szefa MON o okrętach Mistral wywołują konsternację nawet u polityków PiS

  Słowa szefa MON o okrętach Mistral wywołują konsternację nawet u polityków PiS

  Antoni Macierewicz z sejmowej mównicy przekonywał w czwartek, że francuskie okręty Mistral sprzedane armii Egiptu, zostały w ostatnich dniach „de facto przekazane Federacji Rosyjskiej za jednego dolara”. Wzmianki o tym pojawiają się jednak tylko na nielicznych, mało znanych portalach internetowych, zaś poważniejsze źródła na ten temat milczą. Większość polityków PiS nie wie, skąd szef MON ma informacje o okrętach. Z kolei opozycja doszukuje się w słowach Macierewicza co najmniej złej woli. – Minister obrony, człowiek poinformowany, człowiek, który jednym telefonem do szefa służby wywiadu wojskowego może sprawdzić niemalże każdą informację, z mównicy sejmowej ordynarnie kłamie – uważa Cezary Tomczyk z PO. Więcej na ten temat w materiale Macieja Knapika w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Armia wyprzedaje zbędny sprzęt. Prawdziwa gratka dla kolekcjonerów

  Armia wyprzedaje zbędny sprzęt. Prawdziwa gratka dla kolekcjonerów

  Wojskowa łódź desantowa, żuraw kolejowy, spycharka samobieżna, a może autobus sztabowy? Takie rarytasy mogą trafić w prywatne ręce. Wielu przedmiotów pozbywa się właśnie polska armia, a sprzęty i ruchomości można licytować podczas aukcji. Cena niektórych to zaledwie 100 złotych, ale są też takie przedmioty – jak np. kuter morski – za które trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych. Komu mogą się przydać i na co przeznaczone zostaną pieniądze z aukcji? Więcej na ten temat w materiale Macieja Mazura w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Bartłomiej Misiewicz nadal pracuje w MON. Zajmuje się „analizą dezinformacji medialnych”

  Bartłomiej Misiewicz nadal pracuje w MON. Zajmuje się „analizą dezinformacji medialnych”

  Minister obrony narodowej w czwartek w Sejmie przedstawił informację na temat przetargu na caracale. Antoni Macierewicz bronił decyzji o rezygnacji z zakupu francuskich śmigłowców i zaprzeczył m.in. jakoby Francuzi mieli dać pracę 6000 Polaków – twierdził, że tylko 200. W Sejmie Antoni Macierewicz był także pytany o Bartłomieja Misiewicza, ponieważ MON przyznało, że były rzecznik nadal pracuje w resorcie - zajmuje się teraz „analizą dezinformacji medialnych, wymierzonych w bezpieczeństwo państwa”. Jak tę sprawę komentuje opozycja i jak ocenia wyjaśnienia szefa MON ws. caracali? Więcej na ten temat w materiale Jakuba Sobieniowskiego w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Sąd utrzymał wyrok dla mężczyzny, który podpalił dwie pracownice socjalne w Makowie

  Sąd utrzymał wyrok dla mężczyzny, który podpalił dwie pracownice socjalne w Makowie

  Dożywocie i pół miliona złotych kary. Sąd Apelacyjny w Łodzi podtrzymał decyzje sądu pierwszej instancji w sprawie mężczyzny, który przed dwoma laty odpalił dwie urzędniczki ośrodka pomocy społecznej. Lech G. bronił się mówiąc, że nic nie pamięta, jego obrońca twierdził, że 63-latek mógł być niepoczytalny. Sąd w czwartek uznał, że wymierzona kara jest adekwatna. Więcej na ten temat w materiale Jarosława Kostkowskiego w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Trump nie uzna wyniku wyborów, jeśli je przegra?

  Trump nie uzna wyniku wyborów, jeśli je przegra?

  Ostatnia debata kandydatów na prezydenta wywołała szok i niedowierzanie u wielu Amerykanów. Donald Trump podważył w Las Vegas system demokratyczny USA. Kandydat na prezydenta nie odpowiedział na pytanie, czy uzna wyniki wyborów, jeśli je przegra. Ten temat przysłonił inne kwestie poruszane w debacie, nawet skandal obyczajowy z udziałem Trumpa. Czy to mu pomoże? Więcej na ten temat w relacji Marcina Wrony w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Ostatnie pożegnanie mistrza kinematografii

  Ostatnie pożegnanie mistrza kinematografii

  W kościele Ojców Dominikanów w Krakowie o godz. 13:30 rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Andrzeja Wajdy. Wybitny reżyser spocznie w rodzinnym grobowcu na Cmentarzu Salwatorskim – pogrzeb zaplanowano na 16:30. We wtorek mistrza kinematografii żegnały tłumy warszawiaków. Zmarł w wieku 90 lat. Żegnała go również dziennikarka „Faktów” TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska. Więcej w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Coraz bliżej do debaty Clinton-Trump. To trzecie i ostatnie starcie kandydatów

  Coraz bliżej do debaty Clinton-Trump. To trzecie i ostatnie starcie kandydatów

  W Las Vegas odbędzie się w środę trzecia i ostatnia już debata telewizyjna kandydatów na prezydenta USA, Hillary Clinton i Donalda Trumpa. To także ostatnia szansa dla biznesmena, by przed wielomilionową widownią powalczyć o prezydenturę z faworytką sondaży, demokratką Hillary Clinton. Transmisja debaty w TVN24 BiS oglądać będzie można od godz. 3.00 w nocy. Więcej w materiale Marcina Wrony w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • „Test uczciwości dla całej sceny politycznej”

  „Test uczciwości dla całej sceny politycznej”

  Szumnie zapowiedziana przez trio Jarosław Kaczyński-Zbigniew Ziobro-Patryk Jaki komisja weryfikacyjna to, jak przekonuje wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, „nie będą igrzyska”. – Stosunek do komisji weryfikacyjnej w sprawie reprywatyzacji to test uczciwości dla całej sceny politycznej – mówił wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Chodzi o to, by w sposób jawny pokazać kto i jak załatwiał sprawy reprywatyzacji w stolicy – przesłuchiwani będą prawnicy, urzędnicy i handlarze roszczeniami. Więcej w materiale Jakuba Sobieniowskiego w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Śląska policja apeluje do pani premier w sprawie kiboli

  Śląska policja apeluje do pani premier w sprawie kiboli

  – Jako wzór patrioty przedstawia się osobę, która nosi szalik kibica, a zapomina się o tych, którzy noszą godło na czapce – piszą policjanci do pani premier Beaty Szydło. Proszą o pomoc i ochronę, bo jak sami przyznają – bez pomocy walki z pseudokibicami nie zdołają wygrać. Więcej w materiale Marzanny Zielińskiej w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Kilkadziesiąt osób zatrzymanych w związku z handlem ludźmi

  Kilkadziesiąt osób zatrzymanych w związku z handlem ludźmi

  54 osoby zostały zatrzymane w całym kraju w koordynowanej przez Europol akcji służb. Chodzi o handel ludźmi z przeznaczeniem do prostytucji. W wyniku tych działań ujawniono 42 potencjalne ofiary handlu ludźmi. To 41 kobiet i jeden mężczyzna. Akcja prowadzona była także w innych krajach unii europejskiej. Więcej na temat w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Projekt PiS ws. reprywatyzacji „pozwoli rozwiązać problemy związane z nadużyciami i aferami”

  Projekt PiS ws. reprywatyzacji „pozwoli rozwiązać problemy związane z nadużyciami i aferami”

  – W Ministerstwie Sprawiedliwości został opracowany projekt ustawy, który pozwoli rozwiązać problemy związane z nadużyciami i aferami ws. reprywatyzacji – poinformował na konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński. Odniósł się także do wyroku Trybunału z 2015 roku stwierdzającego, że przepis kodeksu administracyjnego z 1960 r. jest sprzeczny z konstytucją. Zdaniem lidera PiS efektem wyroku Trybunału jest to, że „najbardziej bezprawna decyzja będzie już niepodważalna”. – Jeżeli spojrzeć na to wszystko, co działo się w Polsce wokół reprywatyzacji, to trudno nie dostrzec tutaj związku – podkreślił. Więcej w materiale Jakuba Sobieniowskiego w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Na ulicy zabił 10-latkę siekierą, dostał dożywocie. Obrońcy wnioskują o mniejszy wyrok

  Na ulicy zabił 10-latkę siekierą, dostał dożywocie. Obrońcy wnioskują o mniejszy wyrok

  Najwyższy wyrok kary dla zabójcy 10-letniej Kamili to według prokuratury za mało, dlatego w poniedziałek domagała się także zastrzeżenia, by Samuel N. mógł starać się o przedterminowe zwolnienie najwcześniej po 35 latach. Zdaniem obrońców mężczyzna w ogóle nie powinien trafić do więzienia, ponieważ był niepoczytalny. W kwietniu tego roku Sąd Okręgowy w Jelenie Górze skazał Samuela N. na karę dożywotniego więzienia i pozbawił praw publicznych oraz nakazał wypłatę rodzicom zamordowanego dziecka zadośćuczynienia w kwocie 200 tysięcy złotych. Czy sąd II instancji zmieni wcześniejszy wyrok? Więcej na ten temat w materiale Roberta Jałochy w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix