Aktualności

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Foto: Space is more | Video: Fakty TVN / Inspiration Mars / NASA
Grupa wrocławskich studentów zaplanowała ze szczegółami misję wokół Marsa dla dwóch osób i dzięki temu dostała się do finału konkursu organizowanego m.in. przez NASA. Studenci otrzymali zaproszenie do USA na finał turnieju, ale nie mają pieniędzy na wyjazd. Więcej szczegółów w materiale Dariusza Kmiecika w Faktach o 19:00.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Ewakuacja pacjentów neurologii ze szpitala w Toruniu. Część lekarzy nie podpisała kontraktów

  Ewakuacja pacjentów neurologii ze szpitala w Toruniu. Część lekarzy nie podpisała kontraktów

  W środę rano pacjenci oddziału neurologicznego toruńskiego szpitala na Bielanach zaczęli być przewożeni do innych szpitali. O ewakuacji dowiedzieli się zaledwie dzień wcześniej późnym popołudniem. Powstało zamieszanie. Rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu Janusz Mielcarek powiedział, że jest to związane z niepodpisaniem kontraktów przez 10 lekarzy specjalistów neurologii. Decyzję o tym, że rezygnują z pracy w toruńskim szpitalu lekarze podjęli z dnia na dzień po tym, jak nie powiodły się ich negocjacje w sprawie warunków płacy i pracy. Podkreślają, że nie mieli podwyżek od siedmiu lat. Według dyrekcji neurolodzy chcieli zarabiać dwa razy więcej, a szpitala na to nie stać. Szczegóły sprawy omówi w Faktach o 19:00 Jarosław Kostkowski.

  czytaj więcej »
 • Nagła zima na przedwiośniu. Co z tą pogodą?

  Nagła zima na przedwiośniu. Co z tą pogodą?

  Środa w wielu regionach Polski zaskoczyła nas śniegiem. Synoptycy nie mają dobrych prognoz również na resztę dnia. Czekają nas opady deszczu i deszczu ze śniegiem, zachmurzone niebo i tylko sporadyczne przejaśnienia. – Będzie nam też dokuczać wiatr – mówi Agnieszka Cegielska z TVN Meteo. W porywach osiągnie prędkość do 60 km/h i będzie wzmagać odczucie zimna. Na termometrach od 2 stopni Celsjusza w Suwałkach do 7 stopni Celsjusza we Wrocławiu.

  czytaj więcej »
 • Punkowa grupa złożona z muzyków z zespołem Downa wystąpi w konkursie Eurowizji

  Punkowa grupa złożona z muzyków z zespołem Downa wystąpi w konkursie Eurowizji

  Zespół Pertti Kurikan Nimipäivät (PKN) będzie reprezentował Finlandię w najbliższym konkursie Eurowizji, który odbędzie się w Austrii. Wyjątkowa grupa, w skład której wchodzą trzej muzycy z zespołem Downa i jeden z autyzmem, zdobył ponad 40 procent głosów w krajowych eliminacjach do międzynarodowego konkursu. „Nie chcemy, by ludzie głosowali, bo jest im nas żal. Nie różnimy się od innych: jesteśmy normalnymi chłopakami, tylko że z upośledzeniem umysłowym” – mówi basista Pertti Kurikan Nimipäivät. Grupa jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych uczestników konkursu i – według bukmacherów – ma duże szanse na zwycięstwo. Więcej szczegółów w materiale Renaty Kijowskiej w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Moskwa: pogrzeb Borysa Niemcowa. „Bohaterowie nie umierają!”

  Moskwa: pogrzeb Borysa Niemcowa. „Bohaterowie nie umierają!”

  Tysiące ludzi przyszły we wtorek do Muzeum i Centrum Społecznego im. Andrieja Sacharowa w Moskwie, aby pożegnać Borysa Niemcowa, jednego z liderów opozycji demokratycznej w Rosji, zastrzelonego 27 lutego późnym wieczorem przed Kremlem. Gdy trumnę z ciałem zamordowanego polityka wynoszono z Centrum Sacharowa, aby przewieźć ją na cmentarz, obecni klaskali i skandowali: „Bohaterowie nie umierają” i „Rosja będzie wolna”. Niemcow został pochowany na Cmentarzu Trojekurowskim w zachodniej części Moskwy. Opozycjonistę żegnali również politycy – m.in. z Polski. Na uroczystości pogrzebowe Niemcowa pojechali: wiceszef MSZ Konrad Pawlik oraz reprezentant prezydenta RP, jego doradca Jan Lityński. Do Rosji nie został wpuszczony marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, który miał stać na czele delegacji. Polskie MSZ wystosowało notę protestacyjną do ambasady Federacji Rosyjskiej w Warszawie. Więcej w materiale Andrzeja Zauchy w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Śląsk: zima kontratakuje. Gigantyczne korki na ulicach i dziesiątki kolizji

  Śląsk: zima kontratakuje. Gigantyczne korki na ulicach i dziesiątki kolizji

  Poranek na Śląsku był wyjątkowo ciężki dla kierowców. W nocy z poniedziałku na wtorek spadło tyle śniegu, że kierowcy mieli problemy z płynnym poruszaniem się po aglomeracji. Ogromny korek utworzył się m.in. na Drogowej Trasie Średnicowej, łączącej sześć głównych miast Śląska. Na dodatek doszło do wielu kolizji. Niektórzy mieszkańcy Śląska musieli liczyć się z nawet kilkugodzinnym spóźnieniem do pracy.

  czytaj więcej »
 • Od dzisiaj dowody bez adresu

  Od dzisiaj dowody bez adresu

  Od poniedziałku 2 marca zmienia się wzór dowodów osobistych. Z dotychczasowego wzoru zniknie kilka informacji, m.in. o adresie zameldowania, wzroście i kolorze oczu. Nie będzie także podpisu posiadacza. Pojawią się za to nowe zabezpieczenia, m.in. mikrodruki i specjalne farby. Jak zapewnia MSW, dzięki temu znacznie trudniej będzie go sfałszować. Niewątpliwym ułatwieniem dla wyrabiających dowody będzie możliwość wyrobienia dokumentu w dowolnym urzędzie gminy, bez względu na miejsce zameldowania. Niestety już pierwszego dnia obowiązywania nowych przepisów pojawiły się problemy z funkcjonowaniem Systemu Rejestrów Państwowych. Szczegóły w materiale Pawła Płuski w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Powrót „Jamnika”. Przywracają do życia polską limuzynę

  Powrót „Jamnika”. Przywracają do życia polską limuzynę

  Pasjonaci rodzimej motoryzacji ze stowarzyszenia FSO Pomorze pracują nad wyjątkowym projektem, którego celem jest odtworzenie zaginionego prototypu „Jamnika”, czyli peerelowskiej limuzyny z logo Poloneza. Samochód, który właśnie budują, będzie niemal idealnie odpowiadał specyfikacji oryginału, co oznacza, że podróżować nim będzie mogło jednocześnie siedem osób. Co jest największym wyzwaniem, z którym muszą się zmierzyć konstruktorzy z Pomorza? Skąd pomysł na odtworzenie właśnie „Jamnika”? O tym w materiale Pawła Abramowicza w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Czy na tym nagraniu widać moment zabójstwa Niemcowa?

  Czy na tym nagraniu widać moment zabójstwa Niemcowa?

  TVC, moskiewska telewizja regionalna, opublikowała nagranie z kamery ulicznego monitoringu, która zarejestrowała zabójstwo Borysa Niemcowa. Wynika z niego, że zabójca strzelał do opozycyjnego polityka będąc na moście, a nie z przejeżdżającego samochodu. Z materiału pokazanego przez TVC wynika także, że Niemcow został zamordowany w piątek o godz. 23.31 czasu moskiewskiego (godz. 21.31 w Polsce). Zabójca prawdopodobnie czekał na niego na schodach prowadzących na most, przed murem Kremla. Po zastrzeleniu opozycjonisty wskoczył do samochodu, który podjechał od strony Placu Czerwonego.

  czytaj więcej »
 • Niemcow: „Trzeba skończyć z żałosną i kłamliwą propagandą”

  Niemcow: „Trzeba skończyć z żałosną i kłamliwą propagandą”

  – Potrzebujemy politycznych reform. Gdy władza skoncentrowana jest w rękach jednej osoby i ta osoba zawsze rządzi, to musi się to skończyć katastrofą. Trzeba skończyć z cenzurą i żałosną, kłamliwą propagandą, która zawładnęła umysłami Rosjan – mówił w wywiadzie radiowym zaledwie kilka godzin przed śmiercią Borys Niemcow. Jeden z liderów rosyjskiej opozycji krytykował działania obecnych władz twierdząc, że doprowadziły one do obecnego kryzysu gospodarczego w Rosji. Niemcow mówił w wywiadzie o zaplanowanym na niedzielę marszu przeciwko polityce Władimira Putina. Kilka godzin później został trafiony w plecy czterema pociskami. Zginął w centrum Moskwy, w pobliżu Kremla. Strzelano do niego z przejeżdżającego samochodu. Szczegóły w Faktach o 19:00 w relacji Andrzeja Zauchy.

  czytaj więcej »
 • Matka ośmiorga dzieci „sprzedała” jedną z córek sutenerowi

  Matka ośmiorga dzieci „sprzedała” jedną z córek sutenerowi

  Ta historia wydaje się być wręcz nieprawdopodobna. Izabela D. jest matką ośmiorga dzieci i spodziewa się kolejnego. Kobieta latem 2012 roku zamieściła na jednym z portali erotycznym zdjęcie swojej najstarszej – wówczas 16-letniej – córki i napisała, że szuka „panów do towarzystwa w zamian za opiekę”. W ten sposób Basia stała się – wbrew swojej woli – prostytutką, a jej matka otrzymywała za to regularnie pieniądze. „Sprzedana” nastolatka po kilku miesiącach zaszła w ciążę i została „zwrócona” przez sutenera. Dziewczyna uciekła z domu i zamierzała urodzić dziecko. Kiedy zauważyła w internecie kolejne ogłoszenie swojej matki – która znów oferowała usługi swojej kolejnej córki – dziewczyna zgłosiła całą sprawę na policję. Matce grozi teraz 10 lat więzienia. Więcej na temat tej niewiarygodnej historii w materiale Marzanny Zielińskiej w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Warszawa: pomnik „Czterech Śpiących” nie wróci na Pragę

  Warszawa: pomnik „Czterech Śpiących” nie wróci na Pragę

  Koniec wymiany argumentów, sporów i kłótni – stołeczni radni zdecydowali na czwartkowej sesji, że pomnik Polsko-Radzieckiego Braterstwa Broni, potocznie zwany pomnikiem „Czterech Śpiących”, nie wróci na pl. Wileński. Tam właśnie statua stała przed rozpoczęciem prac związanych w budową II linii metra. Radni uznali, że nie ma powodu, by gloryfikować polsko-sowieckie braterstwo broni. Dylemat w Warszawie został rozwiązany mimo sprzeciwów Ambasady Rosji, ale w całym kraju podobnych rozterek i pomników jest znacznie więcej.

  czytaj więcej »
 • Basenowa dysza zassała dziewięcioletnią dziewczynkę. Nie ma sprawy?

  Basenowa dysza zassała dziewięcioletnią dziewczynkę. Nie ma sprawy?

  Skończyło się na potężnym krwiaku i urazie psychicznym, bo dziewięciolatka nie chce nawet słyszeć o tym, że miałaby jeszcze kiedyś pójść na pływalnię. Gdyby jednak przydarzyło się to mniejszemu dziecku, mogłoby dojść do tragedii. Służąca do filtrowania wody basenowa dysza z taką siłą zassała dziewczynkę, że nie mogła się sama uwolnić. Do wypadku doszło na początku lutego na basenie „Oceanika” w Tuszynie w województwie łódzkim. Grupa kilkudziesięciorga dzieci spędzała tam zorganizowane przez Gminny Dom Kultury w Ksawerowie półkolonie w czasie ferii. Dyrekcja „Oceaniki” przeprowadziła wewnętrzną kontrolę dopiero na wyraźna prośbę opiekunów z domu kultury, ale nie wykryła żadnych nieprawidłowości. Napis „UWAGA, DYSZA SSĄCA” nad każdą dyszą miał się pojawić dopiero teraz. O szczegółach sprawy w Faktach o 19:00 powie Marzanna Zielińska.

  czytaj więcej »
 • Debata Faktów w TVN24. Wygrać z rakiem

  Debata Faktów w TVN24. Wygrać z rakiem

  W piątek 27 lutego o godzinie 19:25 na antenie TVN24 pojawi się nowy program – Fakty po Faktach. Debata. 1 stycznia wszedł w życie pakiet onkologiczny. W założeniu miał znacznie skrócić oczekiwanie chorych z podejrzeniem nowotworu na diagnostykę i leczenie. Jednym z jego elementów jest tak zwana zielona karta – przepustka, dzięki której pacjent nie musi czekać w kolejkach. Czy rzeczywiście działa? Jak po ponad 50 dniach od wprowadzenia funkcjonuje sztandarowy program ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza? Co jeszcze trzeba w nim poprawić, aby efektywniej pomagał chorym na raka? Między innymi te pytania zada swoim gościom Anita Werner, gospodyni nowego programu TVN24 „Fakty po Faktach. Debata”.

  czytaj więcej »
 • Bezpański pies Brutus „zagrał” w „Idzie”. Dzięki temu znajdzie dom?

  Bezpański pies Brutus „zagrał” w „Idzie”. Dzięki temu znajdzie dom?

  Brutus to bezdomny pies, który – według mieszkańców Zgierza – przez moment „zagrał” w filmie Pawła Pawlikowskiego. Pies ma być widoczny w „Idzie” przez kilka sekund. Nie wszyscy są pewni, że filmowy pies to na pewno Brutus, ale dla kundelka całe zamieszanie może mieć wymierny skutek – czworonóg ma szansę na znalezienie własnego domu. Więcej w materiale Pawła Abramowicza w Faktach o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix