Aktualności

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Studenci z Wrocławia wiedzą, jak wysłać człowieka na Marsa

Foto: Space is more | Video: Fakty TVN / Inspiration Mars / NASA
Grupa wrocławskich studentów zaplanowała ze szczegółami misję wokół Marsa dla dwóch osób i dzięki temu dostała się do finału konkursu organizowanego m.in. przez NASA. Studenci otrzymali zaproszenie do USA na finał turnieju, ale nie mają pieniędzy na wyjazd. Więcej szczegółów w materiale Dariusza Kmiecika w Faktach o 19:00.

Źródło: Fakty Online

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Sąd wydał wyrok w sprawie zabójstwa 15-letniej Wiktorii z Krapkowic. „On nie powinien nigdy wyjść z więzienia”

  Sąd wydał wyrok w sprawie zabójstwa 15-letniej Wiktorii z Krapkowic. „On nie powinien nigdy wyjść z więzienia”

  Mniej niż jeden rok więzienia za każdy rok życia Wiktorii. Sąd była łaskawy dla zabójcy, bo miał on w momencie popełniania zbrodni 17 lat. Chłopak napadł na 15-letnią Wiktorię, bo chciał jej ukraść telefon. Do zbrodni doszło w marcu 2015 roku. Dziewczyna zaginęła, długo poszukiwano jej ciała. Aby zatrzeć ślady czynu, Artur W. dotkliwie pobił i nieprzytomną wrzucił do komory przepompowni ścieków. Niski wyrok w szokującej sprawie mordercy z Krapkowic . Więcej na ten temat w materiale Jarosława Kostkowskiego w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Ośmiolatek napisał list do policjanta. „Dziękuję za uratowanie mi życia”

  Ośmiolatek napisał list do policjanta. „Dziękuję za uratowanie mi życia”

  Gest, który potrafi wzruszyć nawet największego twardziela. Policjant z Gliwic otrzymał ręcznie napisany – a nawet narysowany – list, na którym widnieje jedno zdanie: „Dziękuję za uratowanie mi życia”. Autorem tego listu jest ośmioletni Miłosz, którego na początku września uratował policjant. Zbigniew Kaliszewski, aspirant sztabowy z policji w Gliwicach, dokonał tego, kiedy akurat przebywał na urlopie z rodziną w Ustce. Więcej na ten temat w materiale Renaty Kijowskiej w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Rząd chce wprowadzić jednolity podatek. PO twierdzi, że to ich pomysł sprzed lat

  Rząd chce wprowadzić jednolity podatek. PO twierdzi, że to ich pomysł sprzed lat

  Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk przyznał, że jest „kierunkowa decyzja polityczna”, żeby wprowadzić jednolity podatek. Zamiast składek na ZUS i NFZ oraz podatku PIT, wszyscy płaciliby – jak to określił Kowalczyk – „jednolitą daninę”. Przepisy miałyby zacząć obowiązywać już od 1 stycznia 2018 r. Opozycja twierdzi, że wprowadzenie jednolitego podatku to pomysł Platformy Obywatelskiej z kampanii wyborczej. Wówczas PiS skrytykował takie rozwiązanie. Na czym ma polegać pomysł rządu? Kto zyska, a kto straci? Więcej na ten temat w materiale Krzysztofa Skórzyńskiego w „Faktach” TVN.

  czytaj więcej »
 • Debata Clinton vs. Trump. Kto wygrał starcie gigantów?

  Debata Clinton vs. Trump. Kto wygrał starcie gigantów?

  Pierwsza telewizyjna debata kandydatów na prezydenta USA już przeszła do historii. Spodziewano się, że między kandydatami może dojść do awantury, ale było znacznie spokojniej. Wedle sondaży triumfowała Hillary Clinton, bo była przygotowana, a pracy domowej nie odrobił Donald Trump. Jak starcie pretendentów do zamieszkania w Białym Domu oceniają eksperci? Więcej na ten temat w materiale Marcina Wrony w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Zadał kobiecie 60 ciosów nożem. Sąd złagodził karę

  Zadał kobiecie 60 ciosów nożem. Sąd złagodził karę

  W listopadzie ubiegłego roku Piotr L. brutalnie zaatakował 50-letnią kobietę. Dopadł ją po zmroku na jednej z ulic w miejscowości Kórnik i zadał 60 ciosów nożem. Mężczyzna ukradł ofierze kilkadziesiąt złotych i zostawił na ulicy. Kobieta na szczęście przeżyła. W poniedziałek sąd nie utrzymał w mocy wyroku z marca, który skazał mężczyznę na 25 lat kary. Piotr L. ma spędzić za kratkami 15 lat. Dlaczego sąd teraz złagodził wyrok? Więcej na ten temat w materiale Jarosława Kostkowskiego w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Marta Kaczyńska zabrała głos ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego

  Marta Kaczyńska zabrała głos ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego

  Nie cichnie debata związana z planowanym ograniczeniem stosowaniem metody in vitro i zaostrzeniem prawa aborcyjnego. Do tych obu kwestii odniosła się Marta Kaczyńska. Na łamach tygodnika "wSieci" oceniła, że "wprowadzenie całkowitego zakazu przerywania ciąży to rozwiązanie iluzoryczne, skazujące wiele kobiet na aborcyjne podziemie, a także nierzadko sprowadzające bezpośrednie niebezpieczeństwo dla ich życia i zdrowia, co w przypadku matek mających już dzieci należy uznać za rozwiązanie zwyczajnie okrutne wobec rodzin". Jak te słowa oceniają posłowie PiS? Więcej na ten temat w materiale Macieja Knapika w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Porywacz 10-letniej Mai uniknie więzienia. Trafi do zakładu psychiatrycznego

  Porywacz 10-letniej Mai uniknie więzienia. Trafi do zakładu psychiatrycznego

  Sąd Okręgowy w Szczecinie umorzył postępowanie ws. uprowadzenia 10-letniej Mai z Wołczkowa. Do wydarzenia doszło w kwietniu 2015 r., gdy dziewczynka wracała ze szkoły do domu. Podejrzany o to Adrian M. wywiózł ją do Niemiec. Podczas poszukiwań dziewczynki po raz pierwszy w Polsce uruchomiono system Child Alert. W poniedziałek sąd zdecydował, że podejrzany trafi do zamkniętego zakładu psychiatrycznego. Więcej na ten temat w materiale Renaty Kijowskiej w „Faktach” TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • 41. Festiwal Filmowy w Gdyni

  41. Festiwal Filmowy w Gdyni

  Na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni główna nagroda – Złote Lwy – została przyznana filmowi „Ostatnia rodzina”. Publiczność z tym werdyktem się zgadzała, ale oprotestowano pominięcie filmu Smarzowskiego, który po raz trzeci wyjechał z festiwalu niedoceniony. Gala upłynęła pod hasłem mocnych deklaracji potrzeby artystycznej wolności. Więcej w materiale Marzanny Zielińskiej w „Faktach” o 19:00.

  czytaj więcej »
 • „Czarny protest” w całej Polsce. Tysiące demonstrantów mówi „nie” zakazowi aborcji

  „Czarny protest” w całej Polsce. Tysiące demonstrantów mówi „nie” zakazowi aborcji

  W niedzielę ulicami Krakowa, Łodzi, Szczecina, Poznania i Białegostoku przemaszerowało wiele tysięcy ludzi, demonstrując tak brak zgody na wprowadzenie całkowitego zakazu przerywania ciąży i ustanowieniu kar dla kobiet i lekarzy. A to właśnie przewiduje projekt ustawy, która w piątek została skierowana przez PiS do prac w komisji sejmowej. Więcej w materiale Magdy Łucyan w „Faktach” o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Park pełen zakazów. Nie wolno m.in. biegać i spacerować z psami

  Park pełen zakazów. Nie wolno m.in. biegać i spacerować z psami

  Poznański park im. T. W. Wilsona jest inny niż wszystkie. Jednak nie ze względu na rosnące w nim rośliny, a ilość zakazów obowiązujących na jego terenie. Nie wolno w nim m.in. biegać, jeździć na wrotkach itp., wyprowadzać psów oraz uprawiać sportu. Lista jest długa, o czym świadczy ilość czerwonych krzyżyków na porostawianych po parku tabliczkach. Więcej w materiale Pawła Abramowicza w „Faktach” o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Jakie zmiany szykuje Prawo i Sprawiedliwość?

  Jakie zmiany szykuje Prawo i Sprawiedliwość?

  Przed wyjazdem na posiedzenie parlamentarne klubu Prawa i Sprawiedliwości premier Beata Szydło zapowiedziała zmiany w strukturach rządowych. Szczegółów nie zdradza, a jej partyjni koledzy są oszczędni w słowach. Patryk Jaki twierdzi, że „możemy spodziewać się lekkiej korekty” i dodaje: potrzeba więcej dynamiki. Więcej w materiale Pawła Płuski w „Faktach” o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Demonstracje pracowników służby zdrowia i KOD

  Demonstracje pracowników służby zdrowia i KOD

  W sobotę 24 września w Warszawie odbyły się dwie demonstracje, w których udział wzięło kilka tysięcy ludzi. Najpierw był pierwszy wspólny uliczny protest wszystkich zawodów ochrony zdrowia zrzeszonych w Porozumieniu Zawodów Medycznych. Drugim był manifest Komitetu Obrony Demokracji, w którym udział wzięło, wedle szacunków policji, około 12 tys. ludzi. Więcej na temat manifestacji w „Faktach” o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Drugi dzień posiedzenia klubu parlamentarnego PiS

  Drugi dzień posiedzenia klubu parlamentarnego PiS

  Z nietęgimi minami politycy opuszczali ośrodek w Jachrance, w którym odbyło się wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Wyraz twarzy wielu z nich sugerował, że to, co usłyszeli na zamkniętym dla mediów spotkaniu raczej miłe nie było. Rzeczniczka prasowa klubu PiS Beata Mazurek powiedziała, że Beata Szydło, która wcześniej zapowiedziała zmiany na spotkaniu „syntetycznie i rzeczowo” omówiła dotychczasowe działania rządu. Więcej w materiale Pawła Płuski w „Faktach” o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Wydostali 5-latkę spod gruzów, ciągnąc za kucyk. W bombardowaniu straciła całą rodzinę

  Wydostali 5-latkę spod gruzów, ciągnąc za kucyk. W bombardowaniu straciła całą rodzinę

  Gołymi rękami kopali w gruzach i pyle, gdy usłyszeli jej płacz. Chwilę później ratownicy za spięte w kucyk włosy wyciągnęli spod ruin 5-letnią dziewczynkę. Jako jedyna z rodziny przeżyła kolejne bombardowanie Aleppo. Bomby spadają nawet na siedziby słynnych Białych Hełmów, nagrodzonych alternatywnym Pokojowym Noblem ratowników. Więcej w materiale Katarzyny Sławińskiej w „Faktach” o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Niegdyś ramię w ramię, dziś po przeciwnych stronach barykady

  Niegdyś ramię w ramię, dziś po przeciwnych stronach barykady

  Roześmiani Antoni Macierewicz i Adam Michnik na jednym zdjęciu? Aktualnie nie udałoby się zrobić takiego zdjęcia, jakie znalazło się w biuletynie stworzonym z okazji obchodów 40-lecia Komitetu Obrony Robotników. Pochodzi z czasów, gdy wspólnie celebrowali jego powstanie. Dziś, mimo zaproszenia od samego prezydenta, na uroczystościach zabrakło wielu znanych działaczy i współpracowników KOR-u. Więcej w materiale Magdy Łucyan w „Faktach” o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix