Aktualności

Problemy lidera KOD. Czy Mateusz Kijowski powinien zrezygnować?

Problemy lidera KOD. Czy Mateusz Kijowski powinien zrezygnować?

Problemy lidera KOD. Czy Mateusz Kijowski powinien zrezygnować?

Foto: tvn24 | Video: Fakty TVN
Pieniądze ze zbiórek publicznych na Komitet Obrony Demokracji trafiały do firmy Mateusza Kijowskiego i jego żony – ujawniły Onet i „Rzeczpospolita”. Łącznie chodzi o faktury na kwotę ponad 90 tysięcy złotych. – Doszło do pewnej niezręczności – komentował w „Kropce nad i” w TVN24 całą sprawę Kijowski, a Radomir Szumełda, wiceprzewodniczący KOD, sugeruje, że lider Komitetu powinien zrezygnować z pełnionej funkcji. Więcej w „Faktach” TVN o 19:00.

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Dwulatka nie żyje. Matka twierdzi, że ojczym rzucił dzieckiem

  Dwulatka nie żyje. Matka twierdzi, że ojczym rzucił dzieckiem

  Miała dwa latka - oraz pękniętą czaszkę i ciałko pokryte licznymi krwiakami. Jej matka zeznała, że to 24-letni ojczym doprowadził do śmierci jej córki - rzekomo cisnął dzieckiem o framugę drzwi. Powodem było to, że... przegrywał w grze komputerowej. Ale dwuletnia Liliana do szpitala została przez matkę zabrana nie od razu, a dopiero gdy zaczęła tracić przytomność, kilka dni później. Niestety - mimo, że lekarze robili wszystko, by ocalić życie dziecka, nie udało się - dwulatka zmarła. Więcej o tej bulwersującej sprawie powie Robert Jałocha w swoim materiale w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Zaszyfrowana wiadomość, zabici i ranni. Wszystko o zamachu w Londynie

  Zaszyfrowana wiadomość, zabici i ranni. Wszystko o zamachu w Londynie

  Na dobę przed atakiem w Londynie w internecie pojawiło się zdjęcie dwóch pistoletów i zaszyfrowana wiadomość, która po odkodowaniu wskazywała lokalizację GPS w pobliżu Big Bena w Londynie. Dobę później niemalże w tym samym miejscu doszło do ataku, w którym zginęły trzy osoby i terrorysta, a 40 osób zostało rannych. Internauci twierdzą, że mógł to być rozkaz dla zamachowca i wskazanie, gdzie ma uderzyć. Więcej o ataku w Londynie powie Wojciech Bojanowski w swoim materiale w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Unia jest w tak głębokim kryzysie, że nie jest przygotowywana na odważne decyzje"

  "Unia jest w tak głębokim kryzysie, że nie jest przygotowywana na odważne decyzje"

  - Są cztery priorytety, które muszą być zawarte w Deklaracji Rzymskiej, by ona miała sens - powiedziała w "Jeden na jeden" premier Beata Szydło. - Jedność Unii Europejskiej, obrona ścisłej współpracy z NATO, wzmocnienie roli parlamentów narodowych i wreszcie zasady wspólnego rynku, które mają nie dzielić, a łączyć. To są te cztery zasady, które dla Polski są priorytetowe - wyliczała szefowa polskiego rządu. Ze szczytem związane są spore nadzieje, co przyznaje sama premier. - Wielu myślało, że to będzie szczyt przełomowy, że to będzie taki początek nowej Europy. Dobrze by się stało, gdyby tak było, ale nie ma w tej chwili takiego klimatu w Unii Europejskiej. W mojej ocenie Unia jest w tak głębokim kryzysie, że nie jest przygotowywana na odważne decyzje - podsumowała. Potwierdziła także, że jeżeli polskie postulaty nie znajdą się w dokumencie, Polska go nie podpisze. Jakie byłyby tego konsekwencje? Więcej na ten temat powie Krzysztof Skórzyński w swoim materiale w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Na przejeździe kolejowym zginęły dzieci, prokuratura twierdzi, że przejazdu nigdy nie było. "Teatr absurdu"

  Na przejeździe kolejowym zginęły dzieci, prokuratura twierdzi, że przejazdu nigdy nie było. "Teatr absurdu"

  Pociągi nie muszą zwalniać - przejazd kolejowy niedawno tu zlikwidowano. Prokuratura twierdzi nawet, że nigdy go nie było, dlatego też nie musiało być bezpiecznie. Feralnego dnia rodzina wybrała się na wakacje - zdążyli przejechać 200 metrów, gdy doszło do tragedii. W wypadku zginęła dwójka dzieci - siedmioletni Mateusz i trzyletnia Zosia. Matka, która prowadziła auto, od lat walczyła o poprawę bezpieczeństwa na tym przejeździe. - To jest niemożliwe, żeby na czynnym przejeździe kolejowym, gdzie jest ruch kolejowy, dochodziło do tragedii i nie było winnych - mówi Adrian Furgalski z zespołu doradców gospodarczych "TOR". - Teatr absurdu - dodaje. Więcej na ten temat powie Jarosław Kostkowski w swoim materiale w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Schetyna nie wygra tego głosowania, ale wiemy, że mamy debatę"

  "Schetyna nie wygra tego głosowania, ale wiemy, że mamy debatę"

  Rządzącą partią jest Prawo i Sprawiedliwość, ale najważniejszymi osobami w kraju wciąż jest prezydent i premier. Jednak to prezes PiS pojechał na spotkanie z Theresą May, premier Wielkiej Brytanii. To niejedyny ruch rządu, który ostro krytykują partie opozycyjne. W ubiegłym tygodniu Platforma Obywatelska zaprezentowała wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu; jako kandydat na premiera wskazany został w nim lider PO Grzegorz Schetyna. - Opozycja w demokratycznym państwie w Sejmie ma swoje prawa. Konstruktywne wotum to jest prawo, by opozycja miała czas na przeprowadzenie debaty - podkreśliła w środę Małgorzata Kidawa-Błońska. - Wiemy, że Grzegorz Schetyna nie wygra tego głosowania, ale wiemy, że mamy debatę. I tak to traktujemy. Wszystkie kluby opozycyjne będą mogły zabrać głos w tej debacie i ocenić to, co dzieje się przez ostatnie miesiące w naszym kraju. Pan marszałek nie będzie mógł tego czasu nikomu zabrać - dodała. Więcej na temat polskich politycznych gier powie Maciej Knapik w swoim materiale w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • "Wydaje mi się, że Andrzej Duda zauważył, że Macierewicz tonie"

  "Wydaje mi się, że Andrzej Duda zauważył, że Macierewicz tonie"

  Dla jednych wymiana korespondencji między Ministerstwem Obrony Narodowej a Pałacem Prezydenckim to całkiem normalne działanie, dla innych - zapowiedź nadchodzących zmian w rządzie Beaty Szydło. Po listach prezydenta z pytaniami o sytuację w wojsku i niesatysfakcjonującej odpowiedzi resortu jest zapowiedź kolejnych listów - oraz spotkania. - Macierewicz został wytypowany jako osoba, którą się zrzuci z sań w związku z tąpnięciem w poparciu, które ma obecnie PiS - uważa Roman Giertych. - Kogoś trzeba poświęcić. Nie jest wykluczone, że Kaczyński poświęci Macierewicza, aby pokazać, że reaguje - dodaje. - Wydaje mi się, że Andrzej Duda zauważył, że Macierewicz tonie. Jest to na pewno znak osłabienia pozycji Antoniego Macierewicza i myślę, że to może doprowadzić do zamiany personalnej - dodał. Więcej na ten temat powie w swoim materiale w "Faktach" TVN o 19:00 Jakub Sobieniowski.

  czytaj więcej »
 • Będzie zakaz handlu w niedziele?

  Będzie zakaz handlu w niedziele?

  Rząd za zakazem handlu w niedziele, bo jest za rodzinnym spędzaniem czasu. Ale czy to będzie całkowity zakaz i czy obejmie każdą niedzielę? Tego jeszcze nie wiadomo. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00 w materiale Pawła Płuski.

  czytaj więcej »
 • Dziewczyna oskalpowana w gokarcie. Zarzuty dla właściciela toru

  Dziewczyna oskalpowana w gokarcie. Zarzuty dla właściciela toru

  Osiem miesięcy po tragedii na torze kartingowym są zarzuty, a wkrótce ma być akt oskarżenia. Właściciel obiektu w Augustowie jest podejrzany o nieumyślne spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 17-letniej Patrycji. Dziewczyna latem ubiegłego roku wsiadła do gokarta bez kasku i z rozpuszczonymi włosami. Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • W Kielcach sadzenie drzew to "protest antyrządowy"

  W Kielcach sadzenie drzew to "protest antyrządowy"

  Nowelizacji ustawy nadal nie ma, dlatego mieszkańcy wielu miast biorą sprawy w swoje ręce i sadzą drzewa. Na rękę społecznikom nie idą jednak Kielce - prezydent zgody na sadzenie dębów nie wydał, bo nie chciał uczestniczyć "w proteście antyrządowym". Więcej w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Nie chciał zabijać tylko nastraszyć społeczeństwo. Ruszył proces wrocławskiego bombera

  Nie chciał zabijać tylko nastraszyć społeczeństwo. Ruszył proces wrocławskiego bombera

  Do podłożenia ładunku się przyznaje, ale jak twierdzi - nie chciał nikogo zabić, tylko nastraszyć. Były student chemii z Wrocławia, okrzyknięty przez media bomberem, stanął przed sądem. Prokuratura chce udowodnić, że skonstruowana przez niego bomba mogła spowodować śmierć wielu osób. W maju ubiegłego roku podrzucił ją w miejskim autobusie - podejrzany ładunek w ostatniej chwili wyniósł z pojazdu kierowca. Eksplodował na przystanku, raniąc przechodzącą obok kobietę. Więcej o całej sprawie opowie Dariusz Prosiecki w swoim materiale w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Profilaktyka ratuje życie. W jeden dzień w jednym szpitalu wykryto ponad 40 tętniaków

  Profilaktyka ratuje życie. W jeden dzień w jednym szpitalu wykryto ponad 40 tętniaków

  Dla tych mieszkańców województwa śląskiego, którzy skończyli 50 lat, zaproponowano w ramach profilaktyki bezpłatne badania przesiewowe, które pozwalają wykryć śmiertelnie niebezpieczne tętniaki aorty brzusznej i tętnic biodrowych. Do przeprowadzających je ośmiu lekarzy, pracujących tego dnia w ramach wolontariatu, zgłosiło się aż 700 osób. Lekarze przyznali, że nie spodziewali się tak dużego zainteresowania. - Wiele wskazuje na to, że na jednej akcji profilaktycznej się nie skończy. Myślimy już nad przesiewowymi badaniami w kierunku wykrywania tętniaków tętnic szyjnych - powiedział dr Janusz Kuśmierz, kierownik Oddziału Chirurgii Naczyniowej i Ogólnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. Więcej na ten temat powie w swoim materiale Marek Nowicki w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Stworzona przez harcerkę "Kotwica" ma już 75 lat. "Broniła cały naród od zwątpienia w sens walki"

  Stworzona przez harcerkę "Kotwica" ma już 75 lat. "Broniła cały naród od zwątpienia w sens walki"

  Członkowie konspiracyjnej Organizacji Małego Sabotażu "Wawer" umieścili pierwsze "kotwice" - znak Polski Walczącej - na murach budynków okupowanej Warszawy 75 lat temu - dokładnie 20 marca 1942 r. Stworzyła go Anna Smoleńska, była harcerka Szarych Szeregów i łączniczka sekretarz redakcji "Biuletynu Informacyjnego" AK, która studiowała historię sztuki na tajnym Uniwersytecie Warszawskim. Więcej na ten temat powie w "Faktach" TVN o 19:00 w swoim materiale Paweł Płuska.

  czytaj więcej »
 • Z Wrocławia chciał zrobić drugą Brukselę. Ruszył proces studenta, który podłożył bombę w autobusie

  Z Wrocławia chciał zrobić drugą Brukselę. Ruszył proces studenta, który podłożył bombę w autobusie

  Paweł R. rok temu był studentem chemii na jednej z wrocławskich uczelni. Do wdrożenia w życie swojego planu zaczął się przygotowywać w kwietniu - w sieci kupił substancje, które później miał wykorzystać do przygotowania urządzenia wybuchowego oraz dyktafon i 6-litrowy garnek, do którego wrzucił śruby, nakrętki i wypełnił "niemalże w całości materiałem wybuchowym". W maju 2016 roku zostawił ładunek wybuchowy w autobusie. Dziś rozpoczął się proces byłego studenta, który służbom powiedział, że z "Wrocławia zrobi drugą Brukselę". Więcej na ten temat powie Dariusz Prosiecki w swoim materiale w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
tvnpix